Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: socjolog2008 » sobota, 10 września 2022, 22:04

blink pisze: piątek, 9 września 2022, 15:23Co do ETHW to z forkami przeważnie było tak że pompa na początku a później tylko spadki

@blink zrobiłem 3 rundy 26/27-29/30 i 24% cyk i daje sobie spokój. Pompa czy nie pompa do dnia merge, później to czarna dziura albo x 10 zrobi albo spadnie do zera jak fork nie nastąpu. ETHW to zwykły ticker - ta waluta jeszcze nie istnieje, ale moje $ z tych 3 dni istnieją :mrgreen:
Chwilę się na czymś chciałem pobawić w crypto. Z reguły weekendy crypto coś poklikam jak rynki śpią ale jakoś tak teraz niespecjalnie czuje te rynki to biorę co dali i nara Obrazek piniędzy życzę wszystkim
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: koparki » poniedziałek, 12 września 2022, 17:54

słabo wygląda ta "pompa" z okazji eth2.0 , rynek sprzedał newsa za 2000$ w pierwszej fali a teraz nie udało się poprawić szczytu .
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: blink » poniedziałek, 12 września 2022, 18:04

koparki pisze: poniedziałek, 12 września 2022, 17:54słabo wygląda ta "pompa" z okazji eth2.0 , rynek sprzedał newsa za 2000$ w pierwszej fali a teraz nie udało się poprawić szczytu .


Chyba przez strach że cos może nie wypalić. W takim przypadku pompy można spodziewać się po merge

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: blink » czwartek, 15 września 2022, 11:47

No to jesteśmy po merge :D Na razie kurs nie objął konkretnego kierunku. Tutaj fajna stronka pokazuje ile zostało spalonych ETH od merga https://ultrasound.money/

Ktoś wie kiedy będzie dystrybucja ETHW na binance?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 80
Rejestracja: 26 listopada 2020
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Mandigal » czwartek, 15 września 2022, 13:10

Nie spodziewałem się, że pójdzie tak gładko :0 Jestem pod wrażeniem

@blink Wiem tylko, że sieć ETHW zostanie uruchomiona w ciągu 24 godz. od wdrożenia aktualizacji Merge. Ale kiedy pojawi się się na Binance nie mam pojęcia.

Dystrybucja - w sensie holderzy ETH będą dostawać tokeny ETHW?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 15 września 2022, 13:45

Globaliści wspierają ten kierunek rozwoju krypto. czyli przede wszystkim POS- a więc kto ma więcej kasy ten rządzi. I blokuje co mu się nie podoba, naturalnie
https://www.weforum.org/agenda/2022/09/ ... inability/

na pierwszej stronie wef jest to na głównym miejscu

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: koparki » czwartek, 15 września 2022, 13:57

uuu @zdzicho2000 cóż to za link ;) WEF ( https://www.weforum.org/partners#search ) pochylił się nad ETH, prawdopodobne będzie to krypto nr1, monety bezpowrotnie zmienią właściciela na każdej panice giełdowej.
---

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 15 września 2022, 16:21

pomyślałem o Tobie gdy to zobaczyłem :-)
Twój zakład z rynkiem o eth


no też się zdziwiłem, ale to świadczy o ideologicznej stronie eth. W sumie jak robią POS, to może od razu jeden serwer, jeden Excel i po co udawać zabawę w krypto? Poważnie pytam

Dodano po 9 minutach 5 sekundach:
ale tak patrząc podprogowo, to jednak po oczach biją aż 3 monety btc. A, i nieśmiertelny ltc tez się tam przyplątał.
No chyba, że grafik wziął randomowy zdjęcie. ale, teoretycznie, w takich publikacjach wszystko jest dokładnie przemyślane i nic nie jest przypadkowe.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: koparki » piątek, 16 września 2022, 10:15

koparki pisze: czwartek, 15 września 2022, 13:57WEF ( https://www.weforum.org/partners#search ) pochylił się nad ETH, prawdopodobne będzie to krypto nr1, monety bezpowrotnie zmienią właściciela na każdej panice giełdowej.
nie trzebabyło długo czekać:
https://bitcoin.pl/sec-ethereum-the-merge
---

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: zdzicho2000 » piątek, 16 września 2022, 19:11

@koparki myslałem, że zainteresowanie globalistów będzie bardziej prowzrostowe dla kursu, a nie takie ataki

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2022
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Krzys » niedziela, 18 września 2022, 09:33

Cześć
A czy nie uważacie , że to już czas uciekać z ETH. Biorąc pod uwagę ,że POS ETH zostanie potraktowany jako papier wartościowy a w szczególności złość górników w czasie inflacji. To sprawi ,że pobyt na ETH będzie malał . W sumie to jednak górnicy napędzali popyt na ETH a wykorzystywały to wieloryb ale już nie ma górników . Więc może to już czas na wysprzedanie ETH do 0 póki jeszcze kurs jest jako taki.
Wg mnie The Merge ETH pogrążył w czarnej d.... ETH już na zawsze. Sieć ERC20 też dostanie po tyłku już zresztą widać przejście na BTC . Patrzę tradeogre.com jeszcze wczoraj ERC20 można było wysłać dzisiaj już praktycznie pozostaje BTC jako główna sieć transferu coinów. Nie przeklikałem wszystkich badziew coinów i nie dam na 100% głowy. Mówię tylko , że powstał uraz do ETH , duży uraz i to się odbije jeszcze nie dzisiaj , może jutro ale odbije się na kursie ETH do tego stopnia że będzie walutą bez wartości, ot taka moneta hobbistyczna kiedyś była i fajnie było , ot sentyment. I nic więcej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: blink » niedziela, 18 września 2022, 10:19

@Krzys Teraz mamy korektę po tym całym merge. Ja uważam, że jak kurz opadnie do ETH może ładować się duży kapitał, bo nikt im nie powie już, że zużywają tyle energii, co cały kraj. Wiemy dobrze że problemy z energią mogą się dopiero zacząć. Górnicy już dawno wiedzieli, że będzie przejście wiec skąd ta złość. Ja się cieszę, bo też będę mógł coś zarobić na stakowaniu. Stabilny dochód przy krypto z bardzo dużą kapitalizacją, w której jest mnóstwo projektów a nie jakaś wydmuszka, która dziś jest a jutro jej nie ma.

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: pael » niedziela, 18 września 2022, 10:41

blink pisze: niedziela, 18 września 2022, 10:19 nikt im nie powie już, że zużywają tyle energii,

gorzej jesli sec cos powie ;-)
koparki pisze: piątek, 16 września 2022, 10:15https://bitcoin.pl/sec-ethereum-the-merge

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2022
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Krzys » niedziela, 18 września 2022, 10:45

@blink Cześć.
Niby racja, tylko to właśnie górnicy byli motorem napędowym dla ETH. To właśnie ten górnik który wydobywał w piwnicy trochę ETH wystawiał na giełdę czasami odkładał i to się kręciło. Wszyscy byli zadowoleni. Teraz nie ma już górników i nie ma kto dokładać , a skoro to nie jest już POW to idziemy w kierunku "papierów wartościowych" a to podlega pod regulację USA SEC i propozycja regulacji ETH jako papier wartościowy. Wg mnie wiem straci.
To co było już dawno mówione , że porzucono jak śmieci górników. I to się odbije na ETH.
Aktualnie dużo mówi się o "eko" tylko problem polega na tym (wg mnie ) , że ETH miał wartość taką a nie inną dlatego że był na niego popyt (górnictwo) podaż (giełdy) . Skoro zostaje tylko drugie to bliżej mu do papieru wartościowego niż do kryptowanuty. A to już zmienia wiele. Także w kwestii regulacji prawnych. Stąd też duża złość ETh w przyszłości będzie miał duże problemy konkurencja oraz poniesiona uraz zrobią swoje w przeciągu następnych 2 lat. Rynkowo aktualnie nie widać zastosowania dla ETH POS ( tylko giełda) ale tu jak wspomniałem już brakuje jakiegoś 1 mln "kopaczy" którzy napędzali rynę. Ja przesiadłem się BTC robią to inni już teraz mają gdzieś całą sieć ERC20. Więc kto będzie napędzał popyt ... ? Da się to robić sztucznie dopóki jakiś urząd federalny nie nałoży kagańca (SEC) na ETH2.0 a wówczas będzie po ETH2.0 będzie już tylko ozdobą . Takie są aktualnie odczucia moje i kilku znajomych (tak przy piwie ) 8-)

---
I to o czym pisała @zdzicho2000 "...no też się zdziwiłem, ale to świadczy o ideologicznej stronie eth. W sumie jak robią POS, to może od razu jeden serwer, jeden Excel i po co udawać zabawę w krypto? Poważnie pytam"
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 września 2022, 10:57 przez Krzys, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: multan » niedziela, 18 września 2022, 10:55

@Krzys ale skąd przekonanie, że górnicy byli tak ważni w kreowaniu wzrostów i bez nich to się nie będzie kręcić? Byli ważni, ale raczej jako sprzedający czyli mieli udział głównie w spadkach. Popyt i wzrost kursu wynika z użyteczności lub spekulacji i to czy waluta jest POW czy POS ma mniejsze znaczenie. Jak na użyteczność wg Ciebie wpływa to, że nowe waluty powstają poprzez kopanie a nie stakowanie?

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2022
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Krzys » niedziela, 18 września 2022, 11:23

Właśnie w tym problem, POW wynikał z uczestnictwa górników. Górnik nie tylko powodował spadek ale tak odkupował ETH. To czego nikt nie chce brać pod uwagę to , to że ten górnik swoją pracą pozyskiwał ETH . Więc napędzał rynek. Tera kto będzie napędzał rynek ? Druga spraw POS , ... cóż czy na pewno jest jeszcze krypto walutą? a może mu bliżej do papieru wartościowego. Skoro tak to jakie losy będą i czy będziesz taki chętnie na kupienie i trzymanie ETH2 skoro jego losy nie będą tak oczywiste jak zakładaj to jego twórcy. To jest właśnie ogrom ryzyka które wącha się między 100USD a 3000USD . Jak mówię tak . ETH POS będzie miało wartość. 200USD

Początkujący
Posty: 285
Rejestracja: 15 lipca 2017
Reputacja: 205
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: multan » niedziela, 18 września 2022, 12:02

Krzys pisze: niedziela, 18 września 2022, 11:23Właśnie w tym problem, POW wynikał z uczestnictwa górników. Górnik nie tylko powodował spadek ale tak odkupował ETH. To czego nikt nie chce brać pod uwagę to , to że ten górnik swoją pracą pozyskiwał ETH . Więc napędzał rynek. Tera kto będzie napędzał rynek ?
A teraz to samo mogą robić stakujący, tez będa pozykiwać swoim stakingiem ETH i jak będą mieli ochotę to kupować/sprzedawać. Nadal nie czuję tej magii górnika o której piszesz.
Kwestia postrzegania ETH jako papieru wartościowego to świeży temat, teraz się obudzili mimo iż wcześniej było wiele walut POS i nikt o papierach wartościowych nie wspominał, zobaczymy czy i co z tym zrobią.

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 16 maja 2022
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Krzys » niedziela, 18 września 2022, 12:38

Górnik wydobywał monetę ktora trafiała do obrotu , pozyskiwał niewiele tam 0.01 eth dziennie ale było ich milion . To oznaczało ze dzielenie było milion chętnych na sprzedaż i na kupno . I teraz różnica górnik pozyskiwał swojej monety z pracy pokaże na liczbach ja wydobywalne dziennie za 16 euro to mój były przychód z wydobycia a dziennie pozyskiwanej tytułem operacji na gieldzoe jakieś 0.50 euro.

Do tej pory uważałem ze jest duże ryzyko z nie udaniem się przejścia na Pos ale poszło to za dobrze zbyt dobrze i tutaj problem pojawił się (tak o którym wiedzieliśmy) ale wszedł bardzo brutalnie i gwałtownie praktycznie z minuty na minutę. I tak tez maja inni jakieś miliony Górników na całym świecie i to widać jak nerwowe ruchy są na pool ach .

Atrakcyjność danego coina to wypadkowa tego co można uzyskać od wydobycia ( to jest ogromny rynek hardwRe i górnicy) a tym o można obracać na giełdach. W eth pos pozbawiono pierwszego elementu i nie długo trzeba było czekać jak pojawiają się pomysły rozłożenia eth 2 na okładki jak papiery wartościowe i to zaledwie po 24 godzinach.

Crypto to ścisłe powiązanie między wydobyciem a spekulacja rynkowa czyli giełda inaczej powstaje wątpliwość czy nadało jest crypto?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2063
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1539
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: blink » niedziela, 18 września 2022, 14:12

multan pisze: niedziela, 18 września 2022, 10:55@Krzys ale skąd przekonanie, że górnicy byli tak ważni w kreowaniu wzrostów i bez nich to się nie będzie kręcić? Byli ważni, ale raczej jako sprzedający czyli mieli udział głównie w spadkach. Popyt i wzrost kursu wynika z użyteczności lub spekulacji i to czy waluta jest POW czy POS ma mniejsze znaczenie. Jak na użyteczność wg Ciebie wpływa to, że nowe waluty powstają poprzez kopanie a nie stakowanie?


Zgadam się i również nie rozumiem co miał górnik do wzrostów ETH. Górnik kopał, musiał zapłacić za prąd więc wywalał na rynek ETH i zwalał cenę. Teraz ktoś kto trzyma ETH i chce mieć więcej może sobie statkować nie musi "zwalać" rynku. ETH na rynku będzie mniej wiec jest potencjał do wzrostów.

Wiadomo z SEC może być różnie ale to się jeszcze zobaczy.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: koparki » poniedziałek, 19 września 2022, 08:43

trend spadlkowy z przystankiem na przepoczwarzenie się ETH do wer.2.0. Sprzedano wydarzenie niedawno za 2000$ a jeszcze dziś może być testowane 1100$ , to nie jest inwestycja, to jest hazard ;)
na dwuletniej bessie po 2018r widzieliśmy do jak niskich poziomów cenowych potrafi spaść rynek krypto , czy znowu czeka nas taka bessa?
---

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości