Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Berylo » sobota, 4 listopada 2017, 22:00

@aneks
Pewnie jeszcze nie pojawił się news w odpowiednim miejscu i mało osób słyszało. W sumie spodziewałbym się jakiegoś skoku po czymś takim...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bit-els » sobota, 4 listopada 2017, 22:08

rynek crypto reaguje na newsy trochę inaczej niż tradycyjne. Może wynika to z faktu, że dużo tu scamu i nie warto we wszystko wierzyć od razu.
Tak było z info o CME np.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Berylo » sobota, 4 listopada 2017, 22:22

@Bit-els
też kurs BTC podskoczył z opóźnieniem?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 63
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: artuj » sobota, 4 listopada 2017, 22:27

Mnie jakoś to też nie rusza. To dalej nie jest praktyczne zastosowanie Ethereum, tylko kolejne wzmocnienie systemów zbudowanych wyłącznie dla spekulantów i innej maści graczy którzy często Lambo już mają (albo jego równowartość w debecie, jak na Forexie nie poszło z lewarem ;) ).

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bit-els » sobota, 4 listopada 2017, 22:42

@Berylo, w każdym razie było mnóstwo czasu, żeby ten news wykorzystać

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Berylo » poniedziałek, 6 listopada 2017, 12:32

Mamy ciekawą sytuację na ETH. Dywergencja na Stochu co zwiastowało wzrost. Stoch powyżej 80 co mogłoby zwiastować ponowny spadek ale brak jakiegoś sensownego oporu. Najbliższy dopiero na 310 i 315. Dodatkowo przebiliśmy linie trendu spadkowego co moim zdaniem, w połączeniu z newsem o współpracy z Citibank może zwiastować odwrócenie trendu. Target: 310 dzisiaj i 315 jutro/po jutrze. A potem trejdujemy na lini oporu 315, do forka.

Martwi tylko niski wolumen...

Co myślicie?

https://image.ibb.co/bDp4Qw/eth2.png

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 6 listopada 2017, 13:05

@Berylo, Stoch na małych skalach lata jak piłeczka do ping-ponga, bałbym się grać pod dywergencje na tak dynamicznym wskaźniku, chyba, że grasz jakiś super-DT i interesują Cie malutkie wahania.
Berylo pisze: Target: 310 dzisiaj i 315 jutro/po jutrze. A potem trejdujemy na lini oporu 315, do forka.
Dobry pomysł, to nieduże ruchy, na to można zagrać. Je docelowo szukam zakupów na minimum ok. 10%, więc te ruchy są mało dla mnie atrakcyjne, ale te targety brzmią rozsądnie bardzo na tym wykresie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Berylo » poniedziałek, 6 listopada 2017, 13:20

@Wymazywanie
dzięki za opinię. Są jakieś wskaźniki, które byś polecił do daytradingu? Faktycznie Stoch czy RSI to niezbyt dobry wybór ale większość wskaźników na małych okresach są mocno losowe.

PS przeczytałem gdzieś, że dywergencja to najmocniejszy sygnał jaki daje Stoch

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 6 listopada 2017, 14:06

Berylo pisze: PS przeczytałem gdzieś, że dywergencja to najmocniejszy sygnał jaki daje Stoch
Nie słyszałem o tym. To ciekawe, dzięki ze napisałeś.

Prawdę mówiąc nie polecałbym żadnych wskaźników z dużą pewnością. Rsi, Stoch RSI, Macd, wiadomo, można patrzeć. Można sobie dodać EMA 21/50/100 ale do DT to te wartości to pewnie na 5m dobre. Czasem używałem Ichimoku, ale to też poniżej 1h chyba ma średni sens. Ichimoku (te dwie linie niebieska i czerwona, nie pamiętam nazw już) nie są łatwe do nauki i nigdy się nie nauczyłem tego dobrze, ale daje to dobre sygnały czasem. Rvgi używałem i lubiłem, ale on daje sygnały później niż dobre wejście/wyjście.

TD jest spoko, ale to do duzych skal, do małych średnio sensowny.

Właściwie gram bez żadnych wskaźników, coś zerkam ale na koniec. Przede wszystkim linie trendu + proste figury + opory/supporty po dołkach/górkach + wolumen + analiza świec + ogólne czucie akcji i siły rynku w danej chwili, tylko mi wystarczy jak najbardziej. Wskaźniki raczej dodatkowo. A jeśli mam wskazać najważniejszą rzecz (dla mnie), to linie trendu + analiza świec.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: coincircut » poniedziałek, 6 listopada 2017, 14:28

Wymazywanie pisze: Je docelowo szukam zakupów na minimum ok. 10%
@Wymazywanie, jeśli szukasz minimum 10% to przy jakim stosunku R:R najczęściej starasz się wchodzić?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 6 listopada 2017, 15:26

@coincircut, Ja nie gram jak automat i nie gram na dźwigni, już bardzo rzadko. Wszystko zależy od sytuacji. Wpakuję kasę np. w ETH, zakładając, że mogę wyrwać z 10%, a widzę, że idzie do góry z 2-3% i już niemrawo jest i chce spadać - nie ma mnie, biorę co rynek daje i do następnego razu. Czasem też przetrzymam mały wzrost czekając na większy a potem pozostaje kwestia "jak wyjść na 0" hehe. Stoplossów nie używam automatycznych, ale mam w głowie, że trzeba wywalić jeśli gdzieś spadnie. Jednak nie lubię tego. Jak ciąć straty to preferuję szybko i małe a nie duże. Jak przetrzymam za długo no to pozostaje bagholding jak na BCH, które kupowałem mocno głównie w przedziale 420-360$ i nie zastosowałem żadnego cięcia tylko przemęczyłem się kilka tygodni aż nadszedł spodziewany ruch, który przewidywałem za wcześnie.

Jestem za bardzo indywiduaulnym doborem sposobu gry do danej monety, akcji na nim, specyfiki, celu, zatem nie mam 1 metody postępowania i nie ustalam sobie risk reward sztywnego. Mój cel najważniejszy to nie tracić i nie bagholdować. Jak jestem bardzo za jakimś scenariuszem mogę na luzie skupować będąc na małej stracie wiedząc, że to raczej i tak czas na kupno przed spodziewanym ruchem. Oczywiście najbardziej lubię jak idzie mocno do góry zaraz po tym jak kupię, ale nie jest tak zawsze. Najczęściej kupuję rzeczy po spadkach, ale za wcześnie, ale na szczęście przed dobrym ruchem do góry no i też często sprzedaje z bardzo fajnym zyskiem, ale też za wcześnie niż maksymalny ruch. Lubię kupować coś jak wiesza się na tym psy, a sprzedawać jak rodzi się i trwa euforia i nagle to jest takie fajne, że dużo ludzi przebiera nóżkami by jak najszybciej kupić bo wzrosło hehe.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: coincircut » poniedziałek, 6 listopada 2017, 15:37

@Wymazywanie, rozumiem. Bardziej mi chodziło o kwestię taką poglądową niż ustawianie sztywnych stop lossów. W sensie, że widzimy iż jest szansa na wyjście do góry (powiedzmy te 10%), jednak w przypadku gdyby miało pójść dołem, to następne wsparcie mamy około 15% niżej.

Chodzi mi czy zwracasz w takim przypadku uwagę na R:R czy po prostu jak mamy szansę wyjść w górę 10%, a następne wsparcie z dołu mamy powiedzmy 15% niżej, to również wchodzisz z podejściem, że po prostu na bieżąco śledzę kurs i jeśli zacznie iść dołem to tnę szybko straty?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 6 listopada 2017, 15:56

@coincircut, Zawsze śledzę na bieżąco i zawsze myślę głównie o zyskach, nie myślę o SL od razu, ale jednak mam w głowie, że jak jest zakup przy newralgicznym miejscu, którego przebicie da lawinę w dół, to raczej staram się szybko sprzedać a nie potem liczyć duże straty. To bardzo zależy od sytuacji. Raz dobrze szybko ściąć, raz zetniesz i masz 100% techniczne dobre powody a potem idzie petarda w górę... Więc różnie bywa. Jestem przeciwny automatycznej grze i sztywnym ramom TP/SL R/R itd., a jak najbardziej by była ona na przeczucie, tylko te przeczucie musi być dobre a to wymaga wiele setek i tysięcy godzin przy wykresach.

Ps. Pamiętajmy, że jedne metody i podejście mogą być genialne dla jednego gracza, a dla drugiego fatalne w skutkach. Trzeba wypracować sobie swoje metody i styl, tego nie da skopiować, każdy jest inny.

Dodano po 5 minutach 38 sekundach:
PS. Polecam posłuchać Rafała Zaorskiego na nagraniach z TSJ (Trading Jam Sessions). Ja trochę się nauczyłem z tego co mówił i lubię taki styl gry.


...i dużo innych z tego kanału i podobnych.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: coincircut » poniedziałek, 6 listopada 2017, 16:00

@Wymazywanie, ok i dzięki za pomoc ;)

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 września 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: universe25 » wtorek, 7 listopada 2017, 18:13

Siema. Wytłumaczy mi ktoś czemu cena etherum na bitbay jest mocno zawyżona ?
Pozdrawiam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Berylo » wtorek, 7 listopada 2017, 18:38

@universe25 na BitBay w USD mało kto handluje więc ceny odbiegają od innych giełd w różną stronę. Z resztą każda giełda jest inna. Cena jest zawyżona bo widocznie na BB jest wyższy stosunek podaży do popytu niż gdzie indziej.

Nie sprzedałem ETH w porę i poleciało w dół. Liczę, że jednak walniemy do góry, zwłaszcza biorąc pod uwagę ogromny wolumen. Dużo osób się zainteresowało ETH więc może skończymy tego boczniaka w końcu:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ergorg » wtorek, 7 listopada 2017, 19:15

Gdyby ktoś się zastanawiał, dlaczego dzisiaj były spadki na ETH.

https://techcrunch.com/2017/11/07/a-maj ... lenavtrend

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Berylo » wtorek, 7 listopada 2017, 19:29

@ergorg aha, to wiele wyjaśnia. Nie spodziewałem się takiego dumpa. Dzięki za info

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: jpktraders » wtorek, 7 listopada 2017, 22:36

Vitalik Buterin twórca Ethereum ujawnił ostatnio, że pracuje nad długofalowym planem nad przyszłością blockchaina. W centrum tej wizji znajduje się zmiana w rozwoju ETH. Głównym problemem jest przyszłość skalowania. Deweloper rozważa ogromny problem skalowania w obliczu sieci, ponieważ przyjęcie Ethereum i systemu inteligentnych kontraktów, które obsługuje, zyskuje coraz większy udział w rynku.

Tymczasem kapitalizacja Ethereum wynosi ponad 27 886 000 000 USD. Kurs w ciągu ostatnich 24 h spada prawie 3.5 %.



Spoglądając na wykres, z technicznego punku widzenia jesteśmy ciągle w tej samej sytuacji. Cena pozostaje wciąż w konsolidacji i czekamy na wybicie w którąś ze stron.


Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 23 września 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: universe25 » środa, 8 listopada 2017, 12:14

Od wczoraj zmiana na etherum + 10$ na bitbay + 5zł. Opuszczam ten wynalazek :)

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości