Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwietnia 2020
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: ManiacInThe4D » piątek, 25 czerwca 2021, 11:27

@miso20 Nagroda oczywiście spada, ale przy obecnych ilościach zablokowanego ETH krzywa dochodowości jest dość płaska, czyli spadki są coraz mniejsze.

Na https://launchpad.ethereum.org jest podany obecny APR - 6,5%, a poniżej jest też wykres krzywej dochodowości. Żeby APR spadł jeszcze o 0,5% konieczne jest dołożenie kolejnego miliona ETH. W praktyce pewnie stanie się to dość szybko, ale medal ma dwie strony - im więcej zablokowanego ETH tym mniejsza podaż na rynku, co może mieć długoterminowo korzystny wpływ na cenę, więc trochę równoważy to spadający bezpośredni zysk ze stakingu.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: miso20 » piątek, 25 czerwca 2021, 14:55

@ManiacInThe4D Czyli zasadniczo są to wartości porządnej lokaty i to co można spotkać w masternodach. Wydaje się to rozsądny procent z matematycznego punktu widzenia ;P.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: fetek » piątek, 25 czerwca 2021, 21:42

wolę 8% w USDT :P

Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 10 listopada 2020
Reputacja: -7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: wykopek7 » środa, 30 czerwca 2021, 23:05

Coś cicho tutaj a była świetna okazja na parze eth/btc. Kilka dni kisiło poziomy ~0.055. Ja sprzedałem teraz za 0.06480. Ktoś też skorzystał? 8-)

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: jondoexxx » czwartek, 1 lipca 2021, 08:01

ja wlasnie powoli uciekam z eth do btc, zaczalem od 0.063, 0.0675 nastepny poziom. Marzy mi sie ponowne, 0.08 :D ucieklbym prawie 100% eth do btc :D

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwietnia 2020
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: ManiacInThe4D » sobota, 24 lipca 2021, 16:38

Niedawno zakończyła się czwarta Ethereum Community Conference. Prezentacje można obejrzeć na youtube: https://www.youtube.com/channel/UC_kOxl ... B8w/videos.

Na pewno polecam Vitalik Buterin : Things that matter outside of defi.
Do tego ciekawy filmik od Rekt z wizją przyszłości świata opartego na blockchain - zarówno dobrze zrobiony, jak i ciekawa wizja: Hopium Diaries - Dystopian Dreams
Obejrzałem jeszcze kilka prezentacji, ale bardziej niszowych lub o konkretnych projektach. Jak trafię na coś naprawdę wartego uwagi to dokleję linka.

No i oczywiście EIP-1559 wchodzi 4 sierpnia na główną sieć.

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 29 grudnia 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: fifipl » środa, 28 lipca 2021, 13:17

ostatnio w sieci trafiłem na coś takiego https://comparic.pl/stracili-dostep-do- ... tek-w-eth/ Może mnie ktoś oświecić o co chodzi ? Co to za plik JSON ? Ja mam swoje ETH w portfelu Guarda i wytatuowany na tyłku klucz prywatny w razie jak by mi się chata z komputerem spaliła ;) Do tej pory wydawało mi się ze klucz prywatny schowany w bezpiecznym miejscu daje spokojny sen. Mylę się ?

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: zdzicho2000 » środa, 28 lipca 2021, 17:41

Cóż to był za portfel, że potrzebne było zaszyfrowane hasło trzymane u 3 strony. Na 99.999% mając priva do adresu masz dostep

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwietnia 2020
Reputacja: 107
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: ManiacInThe4D » sobota, 31 lipca 2021, 21:47

fifipl pisze: środa, 28 lipca 2021, 13:17 ostatnio w sieci trafiłem na coś takiego https://comparic.pl/stracili-dostep-do- ... tek-w-eth/ Może mnie ktoś oświecić o co chodzi ? Co to za plik JSON ? Ja mam swoje ETH w portfelu Guarda i wytatuowany na tyłku klucz prywatny w razie jak by mi się chata z komputerem spaliła ;) Do tej pory wydawało mi się ze klucz prywatny schowany w bezpiecznym miejscu daje spokojny sen. Mylę się ?
Aż z ciekawości poszukałem na zagranicznych stronach, bo ten artykuł na comparic to jakiś kompletny bełkot: "plik JSON odmówił odpowiedzi" - że co?

I tak w sumie to nie do końca wiadomo o co chodzi - w niektórych artykułach napisane jest, że nie dostali pliku portfela, w innych, że nie działał. Z drugiej strony twierdzą, że mogą zobaczyć swoją kasę na portfelu, ale nie mogą się do niej dostać. Jak nie mają pliku, to skąd znają adres publiczny swojego portfela?
Może i było, jak mówią - mieli problem z siecią i coś się nie załadowało, tylko dlaczego po 7 latach nagle zdecydowali się na drogę sądową? Kurs wzrósł i sobie przypomnieli nagle, że nie ich wina.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Bult » niedziela, 1 sierpnia 2021, 22:39

Panowie ETH rośnie bardzo ładnie a tutaj cisza. Jak myślicie czy to związane z zbliżającym się Hard Forkiem ? Jakie cenę obstawiacie do końca wakacji ?
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 14 sierpnia 2020
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: rockalypse » niedziela, 1 sierpnia 2021, 22:43

5000$

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 5 listopada 2020
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: jesieniara » poniedziałek, 2 sierpnia 2021, 09:44

Ciężko powiedzieć jaka cena za ETH jak nam BTC odwali kitę :P
Jeśli jesteśmy w hossie myślę, że 10tys.$ za ETH jest możliwe w tej hossie ,jeśli BTC znowu zacznie spadać lecimy w dół i w dołku będzie można kupić ETH za 800$ jak nie mniej :)
Znowu zaczynają napływać dobre wiadomości więc myślę ,że postraszyło na początku wakacji ,spadło ,kupił ten kto miał kupić i możemy zacząć wstrzykiwać dobre wiadomości i pompować banie ale czas pokaże ;)

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 maja 2021
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: marcinrio » środa, 4 sierpnia 2021, 15:51

Już tylko doba dzieli nas od forka na ETH, Ben Lilly wrzucił ciekawy tekst na temat zachowania ceny Etheru przy okazji poprzednich EIP
https://jarvislabs.substack.com/p/what- ... -means-for

Jestem bardzo ciekawy jak będzie wyglądać ilość palonego gas fee w pierwszych dniach po wejściu EIP 1559 i oczywiście czy wszystko przejdzie gładko.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: fetek » środa, 4 sierpnia 2021, 22:54

bez znaczenia, ETH to i tak źle zaprojektowany gniot a obecny kierunek rozwoju niszczy fundamentalne założenia i dobija decentralizację.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: miso20 » środa, 4 sierpnia 2021, 23:02

@fetek co byś wskazał jako alternatywę dla ETH? To znaczy, uważasz że jest coś lepiej zaprojektowanego?

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: fetek » czwartek, 5 sierpnia 2021, 07:20

miso20 pisze: środa, 4 sierpnia 2021, 23:02@fetek co byś wskazał jako alternatywę dla ETH? To znaczy, uważasz że jest coś lepiej zaprojektowanego?
nie ja a wielu mądrzejszych ode mnie.

Z resztą i tak mało kto używa ETH do transakcji, chyba że musi.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: jondoexxx » czwartek, 5 sierpnia 2021, 07:49

@fetek

jak narazie to ETH przebija prawie we wszystkim króla BTC (ilość userów, transakcji, fee z transakcji, obrót itd. itp.)
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 sierpnia 2021, 09:12 przez jondoexxx, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: maky » czwartek, 5 sierpnia 2021, 09:03

fetek pisze: czwartek, 5 sierpnia 2021, 07:20Z resztą i tak mało kto używa ETH do transakcji, chyba że musi.

Nie mierz innych swoją miarką.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: miso20 » czwartek, 5 sierpnia 2021, 09:20

@fetek No rozumiem, ale podasZ jakieś przykłady? Nie jest to zarzut z mojej strony, tylko chciałbym się dowiedzieć jakim projektom się warto przyjrzeć.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: fetek » czwartek, 5 sierpnia 2021, 11:25

maky pisze: czwartek, 5 sierpnia 2021, 09:03 Nie mierz innych swoją miarką.
kto bogatemu zabroni... sory ale wolisz zapłacić 3 czy 10 usd ?
jondoexxx pisze: czwartek, 5 sierpnia 2021, 07:49 jak narazie to ETH przebija prawie we wszystkim króla BTC (ilość userów, transakcji, fee z transakcji, obrót itd. itp.)
wada czy zaleta ? ETH nie przebije ceny BTC, nawet się nie zbliży a cała reszta w tym momencie nie ma znaczenia.
miso20 pisze: czwartek, 5 sierpnia 2021, 09:20@fetek No rozumiem, ale podasZ jakieś przykłady? Nie jest to zarzut z mojej strony, tylko chciałbym się dowiedzieć jakim projektom się warto przyjrzeć.
ciekawe rozwiązania ma np zil

To jest takie samo bajdurzenie jak to że kryptowaluty będą walczyć z bankami, będą anonimowe, niezależne itd.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości