Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: AdamM » wtorek, 11 sierpnia 2015, 15:14

Chyba nie zauważyłeś że my nie wątpimy w innowacyjność a raczej sceptycznie podchodzimy do hitów inwestycyjnych typu ludzie na pewno to kupią więc cena wzrośnie. pm7 dokładnie opisał swoje wątpliwości.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 11 sierpnia 2015, 15:17

@up
Ciekawi mnie to, jak o btc pisano np. 5-6 lat temu ;-). Nie namawiam do zakupu, sam widzę jednak bardzo duże szanse na wzrosty. Jeśli projekt się przyjmie a tym samym ludzie będą z niego korzystać to kurs będzie rósł. W poprzednim poście pisałem, czym różni się eth od innych walut.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: pm7 » wtorek, 11 sierpnia 2015, 15:25

Decentralizacja AppStore to kiepski przykład. W Apple masz "zamknięty ogród", czy jak się nazywało i bez błogosławieństwa Apple'a, albo złamania zabezpieczeń nic nie zainstalujesz. Natomiast np. zdecentralizowany odpowiednik Reddita, czy Dropboxa ponoć można będzie stworzyć w Ethereum i może stać się hitem.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 11 sierpnia 2015, 15:31

@pm7
W porządku, wrzuciłem porównanie z AppStore, bo wcześniej się z nim spotkałem i chciałem nim przybliżyć osobom, które nie wiedzą czym jest Ethereum, czym jest projekt. Sam jednak dopowiedziałeś, że są inne pomysły na rozwój Ethereum, które mogą doprowadzić do wzrostu popytu na ETH. Jedynie obawiam się, by nie wyszły jakieś błędy techniczne...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Multi » wtorek, 11 sierpnia 2015, 15:44

@JacekW_BB za 40% co dostajesz też będę wychwalał ;)
A czy Dash też miał być hitem ;) ?? Która 3 walutą ??
Po prostu każdy ma dosyć być już w hu*a robiony :)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: pm7 » wtorek, 11 sierpnia 2015, 15:49

Multi: Nic nie dostaję i widzę potencjał w Ethereum. Zarówno inwestycyjny (choć jest to ryzykowne, zwłaszcza, że ETH ma przede wszystkim zapewnić działanie kontraktów w Ethereum, a nie być nośnikiem wartości), jak i rozwoju technologii (zdecentralizowane platformy, jak pisałem wcześniej). Jak ktoś chce inwestować, to tu się sprawdza stara zasady: włożyć tyle, ile można bez problemów stracić.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 11 sierpnia 2015, 15:57

@Multi
Po Twojej wypowiedzi widzę, że masz "deprechę". Nic nie dostaje, nie mam też jakieś porażającej liczby eth, ale widzę potencjał pomysłu. Podobnie jak ma się to do ltc i btc. Jak może wiesz, nie inwestuje w shitcoiny, nawet w dasha, który tak na prawdę niewiele wnosił od początku. ETH to nie jest tak jak napisał pm7 waluta w takim znaczeniu jak btc, ale jeśli ludzie będą chcieli korzystać z Ethereum będą musieli ją posiadać.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Chancellor » wtorek, 11 sierpnia 2015, 16:20

Może się też jednak okazać, że te obliczeniowo-chmurowe możliwości Ethereum są bardziej mokrym snem programistów, niż faktycznie przydatną rzeczą. Dla mnie na inwestowanie w ETH jest za wcześnie, najpierw chcę zobaczyć, jak zostanie wykorzystane to, co daje mu teoretyczną przewagę nad bitcoinem.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 11 sierpnia 2015, 16:22

@up
Tak, ale jeśli kupowałeś w przedsprzedaży nadal jesteś 100% do przodu. Pytanie w którym kierunku pójdzie kurs teraz. Moim zdaniem w górę, a w long to zależy od czynników, które opisałeś.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Chancellor » wtorek, 11 sierpnia 2015, 17:04

Nie kupowałem. Jak na kryptowaluty jestem dość konserwatywny, póki co przekonał mnie wyłącznie bitcoin. Ethereum zainteresowało mnie jako programistę. Część obliczeniowa Ethereum przypomina mi trochę niektóre teorie matematyczne. Są równie piękne i wyrafinowane, co bezużyteczne... Z drugiej strony, niejedna z pozoru bezużyteczna teoria matematyczna okazywała się po latach fundamentem nowych praktycznych zastosowań. Dlatego nie kupuję, ale mam oko.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 699
Rejestracja: 26 czerwca 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: lucky777 » wtorek, 11 sierpnia 2015, 17:48

Dokładnie tego samo mi brakuje w tym pomyśle - większego styku kół z asfaltem.
Nie jestem fanboyem, od czasu do czasu przeczytam parę newsów w temacie i nadal "nie czuję" jak i gdzie można ETH zastosować w praktyce.
Wartość ETH będzie (jeśli w ogóle, ale przynajmniej powinna) wynikać z faktu potrzeby jej posiadania do opłacania smart contractów. Jakoś tej potrzeby nie mam w tej chwili.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 11 sierpnia 2015, 20:17

Wasze uwagi sa słuszne ale moze sie okazać ze poczujecie potrzebę za jakiś czas :-). Pamietam ze jak pierwszy raz usłyszałem o btc tez pomyślałem, ze to nie potrzebna fanaberie. Co do kursu mamy jak pisałem odbicie. Myśle ze zatrzyma sie na 1 dolarze i korekta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Multi » wtorek, 11 sierpnia 2015, 22:17

na poloniex pompują, ciekawe jak szybko gruchnie.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » środa, 12 sierpnia 2015, 10:23

Tak jak pisałem, doszło do 1 dolara i teraz chyba będzie korekta (choć raczej jak sądzę płytka).
edit: Zobaczcie na tabele transakcji na Krakenie od 10:46 do 10:47 - ktoś kupował idealnie równe ilości eth. Chyba jakiś bot zaczyna grać na eth.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Multi » czwartek, 13 sierpnia 2015, 10:22

od 8 godziny dziś zagościł na Cryptsy https://www.cryptsy.com/markets/view/ETH_BTC

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adam1226 » czwartek, 13 sierpnia 2015, 23:13

A wiecie może czy Rumcajs zamierza kupować
ETH? Ja boje się ze jak teraz dokupie to znowu będzie zwała jak to było juz kilka razy w przeszłości... Niby nie kupowalem na Gorce ale zanim zdazylem sprzedać to było juz po wzrostach (dash nav ltc...)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: devega » czwartek, 13 sierpnia 2015, 23:42

adam1226 pisze:A wiecie może czy Rumcajs zamierza kupować
ETH? Ja boje się ze jak teraz dokupie to znowu będzie zwała jak to było juz kilka razy w przeszłości... Niby nie kupowalem na Gorce ale zanim zdazylem sprzedać to było juz po wzrostach (dash nav ltc...)
może zrobimy zrzutkę, aby nie kupił;)

jpr
Orator
Posty: 851
Rejestracja: 24 października 2013
Reputacja: 221
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: jpr » piątek, 14 sierpnia 2015, 06:08

Teraz to chyba normalne, ze nie kupowac :) Do niedzieli bedzie po wszystkiemu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Multi » piątek, 14 sierpnia 2015, 12:20

a czym jest podyktowany ten wzrost ceny ?? po co jako szary obywatel miałby kupować ?? co z tego by miał ??

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » piątek, 14 sierpnia 2015, 12:35

@Multi masz chyba etap "czemu ten śmieć rośnie". Miałem coś podobnego jak obserwowałem bańkę na dashu.

Czemu ? Ethereum w long to bardzo ciekawa inicjatywa. Język programowania, który może tworzyć zdecentralizowane aplikacje np. program do liczenia głosów, którego nie można fałszować, coś na kształt zdecentralizowanego portalu społ., program do kupowania akcji bez pośrednictwa (a tym samym prowizji). Ethereum interesują się giganci rynku: http://www.coindesk.com/ibm-reveals-pro ... et-things/

Co do samej waluty jest ona częścią tego ekosystem, stąd jeśli całość się przyjmie, jej cena może rosnąć. Pamiętaj też, że na obecnym etapie nie ma jeszcze ETH na żadnej chińskiej giełdzie, a wejście np. na OKCoin może podnieść wolumen i cenę jeszcze parokrotnie. Teraz w short sam spodziewam się wkrótce spadków...

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości