Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Przemko » niedziela, 14 marca 2021, 20:31

@ambroży @Zeyt @mesrotten @maky @inni :D

Przyzywam Was ;)

Proszę napiszcie co myślicie to kursie ETH, zastanawia mnie co się będzie działo czy ETH będzie podążać za BTC ? szczyt ETH miał około 7500zł dziwię się że przy takich wzorstach BTC nie doleciał nawet do tego poziomu.... ale ja mało wiem temu pytam Was.

Jeżeli ktoś coś ma do dodania to śmiało, bo cisza tutaj straszy :).

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 1 stycznia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: pupu1 » poniedziałek, 15 marca 2021, 20:17

https://comparic.pl/ether-eth-moze-wzro ... 2021-2025/
Jak ktos chce sie posmiac.... chyba na Comparic nie warto zaglądac ( artykul na zasadzie kopiuj- wklej z danymi z zeszłego roku)
A tak na serio to analitycy przewiduja całkiem niedługo 10 tys dolarów, i to co najmniej

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: maky » poniedziałek, 15 marca 2021, 21:59

Przemko pisze: niedziela, 14 marca 2021, 20:31Proszę napiszcie co myślicie to kursie ETH

Gdzie ja podziałem swoją szklaną kulę...? ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 79
Rejestracja: 26 listopada 2020
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Mandigal » wtorek, 16 marca 2021, 09:41

Bitkowi do 100k już nie brakuje tak wiele, a w tym przedziale cenowym trzeba by się zwijać z rynku. Częścią nawet wcześniej. Fajnie by było jakby ETH do tego czasu zrobił 10k, ale to długa droga... Chociaż kto wie w krypto wszystko jest możliwe :D

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: jondoexxx » wtorek, 16 marca 2021, 10:44

ETH 2.5-3k w krótkim terminie, 3-5k w tym roku możliwe. Więcej jak 5k, np. 10k to moim zdaniem abstrakcja w tym roku, może za kilka lat, gdyby ta bańka potrwała dłużej i BTC zawędrowałby w okolice 200k+

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Zeyt » wtorek, 16 marca 2021, 15:25

Przemko pisze: niedziela, 14 marca 2021, 20:31Proszę napiszcie co myślicie to kursie ETH, zastanawia mnie co się będzie działo czy ETH będzie podążać za BTC ? szczyt ETH miał około 7500zł dziwię się że przy takich wzorstach BTC nie doleciał nawet do tego poziomu.... ale ja mało wiem temu pytam Was.
Duży wolumen sprzedażowy w okolicach 1900$, według mnie będziemy budować trójkąt przez następne pare tygodni.
Druga sprawa to olbrzymie opłaty na ETH, co jak co ale crypto które zajmuję drugie miejsce w MC powinno szybciej reagować w kwestii takich problemów albo zaraz je ktoś wygryzie ;)
W 2017 było to samo, tylko że wtedy to były szczyty bańki, a aktualnie jeśli mamy zaliczyć rajd na ETH w okolice 3 czy 5k$ jak niektórzy oczekują, to opłaty za Swapa mogą przekraczać kwoty rzędu 300-500$...
Rynek nie akceptuję już obecnych opłat, co mnie nie dziwi, a co dopiero pomyśleć o takich jak wyżej wymienione.
Z tego co wyczytałem to Vitalik nie ma narazie zamiaru robić czegokolwiek w tym kierunku, więc pozostaję nam czekać na drugie warstwy żeby obniżyć koszta przesyłu, temu m.in takie projekty jak MATIC czy SKL lecą w kosmos.

Póki co zostaję jedynie próba rozgrywania trójkąta, który może nie być trójkątem :lol:
Generalnie tak jak kolega wyżej napisał, nikt tu nie posiada szklanej kuli, i nikt z nas, nie zależnie od tego jaki staż ma na tym rynku, nie jest w stanie przewidziec ruchu kursu, także nie licz że ktoś Ci poda ceny docelowe ;)

ETH na ten moment, to jeden wielki muł.
Jak nic się nie zmieni to jest szansa w tej hossie na detronizację go przez projekty typu Polka, Cardano czy nasz chiński przyjaciel BNB :twisted:
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: fetek » czwartek, 18 marca 2021, 20:59

kirucha2 pisze: piątek, 5 marca 2021, 20:45 To bardzo dobra wiadomosc.
dla większości to zła wiadomość, na tyle zła by podjąć próbę destabilizacji
Zeyt pisze: wtorek, 16 marca 2021, 15:25 ETH na ten moment, to jeden wielki muł.
Tak go zaprojektowali... po za tym mogliby by nie obrażać ludzi, dzięki którym to wszystko się kręci.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: kirucha2 » czwartek, 18 marca 2021, 21:29

fetek pisze: czwartek, 18 marca 2021, 21:02 kirucha2 pisze: ↑ piątek, 5 marca 2021, 21:45
To bardzo dobra wiadomosc.

dla większości to zła wiadomość, na tyle zła by podjąć próbę destabilizacji
patrzysz krótkowzrocznie

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: jondoexxx » czwartek, 18 marca 2021, 21:36

dokładnie, tylko głupi nie dostrzega, że górnicy w dłuższym terminie zyskają na EIP 1559.
Jak to wprowadzą, ok ich revenue spadnie o 30-40%...ale dzięki ej zmianie, pójdzie w świat "pozytywna wiadomość", która będzie nakręcała FOMO i ETH zyska na cenie, bo stanie się bardziej skalowalne. Więc np. cena zrobi 2x i minerzy wyszliby na plus w dłuższym terminie, ale są zbyt zaślepieni i krótkowzroczni. Z resztą to i tak nieważne, bo ETH 2.0 wymazuje ich z egzystencji i nic do gadania nie będą mieli, a ten protest sprawił, że Vitalik przyspieśzył wdrążenie stakingu. Poza tym Optimism ma wejść w kwietniu co ma skalować sieć o 100x. Zobaczymy, tj. bullish rok dla ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: maky » czwartek, 18 marca 2021, 21:39

jondoexxx pisze: czwartek, 18 marca 2021, 21:36Optimism ma wejść w kwietniu co ma skalować sieć o 100x

To będzie dotyczyć tylko nowych projektów a rozwiązanie jest zcentralizowane i wymaga zaufania.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 79
Rejestracja: 26 listopada 2020
Reputacja: 47
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Mandigal » czwartek, 18 marca 2021, 22:22

Co myślicie na ten temat?

https://comparic.pl/ethereum-czeka-fork ... -youtuber/

Myślicie, że faktycznie jest taka szansa że czeka nas hard fork na ETH i może być to opłacalne dla hodlerów bo dostaną dodatkowo "NU" ETH? :)

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: fetek » czwartek, 18 marca 2021, 23:15

jondoexxx pisze: czwartek, 18 marca 2021, 21:36dokładnie, tylko głupi nie dostrzega, że górnicy w dłuższym terminie zyskają na EIP 1559.
Jak to wprowadzą, ok ich revenue spadnie o 30-40%...ale dzięki ej zmianie, pójdzie w świat "pozytywna wiadomość", która będzie nakręcała FOMO i ETH zyska na cenie, bo stanie się bardziej skalowalne. Więc np. cena zrobi 2x i minerzy wyszliby na plus w dłuższym terminie, ale są zbyt zaślepieni i krótkowzroczni. Z resztą to i tak nieważne, bo ETH 2.0 wymazuje ich z egzystencji i nic do gadania nie będą mieli, a ten protest sprawił, że Vitalik przyspieśzył wdrążenie stakingu. Poza tym Optimism ma wejść w kwietniu co ma skalować sieć o 100x. Zobaczymy, tj. bullish rok dla ETH
trochę odleciałeś, nikt się na ETH nie rzuci bo zmiany spowodują że będzie chodzić normalnie. Vitalik dużo gada, niewiele robi. Dla mnie problemem nie jest eip 1559 tylko cała otoczka i słowne znieważenie milionów ludzi, którzy ten ekosystem napędzało.

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: jondoexxx » czwartek, 18 marca 2021, 23:17

Sory, ale minerzy nie napedzaja tego ekosystemu, tylko zbieraja zniwa. Nakrecaja ten system deweloperzy. Gdyby byl taki do dupy, to by nie bylo na nim pierdyliarda deweloperow, dapsow, i gaz bylby tani, ale tak nie jest bo ludzie tego uzywaja, mimo wysokich oplat.
Widac, ze jestes minerem i masz bol dupy :D

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: kirucha2 » piątek, 19 marca 2021, 00:08

fetek pisze: czwartek, 18 marca 2021, 23:15słowne znieważenie milionów ludzi, którzy ten ekosystem napędzało.
dobre dobre, mowisz jakby to za darmo robili :)

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: fetek » piątek, 19 marca 2021, 00:36

kirucha2 pisze: piątek, 19 marca 2021, 00:08 dobre dobre, mowisz jakby to za darmo robili :)
to że u kogoś / dla kogoś pracujesz nie znaczy że ta osoba ma prawo Cie obrażać.
jondoexxx pisze: czwartek, 18 marca 2021, 23:17Sory, ale minerzy nie napedzaja tego ekosystemu, tylko zbieraja zniwa. Nakrecaja ten system deweloperzy. Gdyby byl taki do dupy, to by nie bylo na nim pierdyliarda deweloperow, dapsow, i gaz bylby tani, ale tak nie jest bo ludzie tego uzywaja, mimo wysokich oplat.
Widac, ze jestes minerem i masz bol dupy
Ty tak na poważnie ? ciekawe czy chociaż 1% społeczeństwa wie że krypto to coś innego niż sposób na biznes (kopanie / giełda).

Wyłącz wszystkie koparki, zobaczymy co zrobi dev jak wszystko stanie :geek: ah Ci źli górnicy, przecież tylko ciągną kasę.

Nie mam kompetencji ani wiedzy by wypowiadać się na temat jakości danych rozwiązań. Nie widzę problemów, które ten system rozwiązuje widzę za to bardzo dużo wad i problemów, których łatwo nie rozwiążemy.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: adiqq » piątek, 19 marca 2021, 05:36

jondoexxx pisze: czwartek, 18 marca 2021, 21:36dokładnie, tylko głupi nie dostrzega, że górnicy w dłuższym terminie zyskają na EIP 1559.
Jak to wprowadzą, ok ich revenue spadnie o 30-40%...ale dzięki ej zmianie, pójdzie w świat "pozytywna wiadomość", która będzie nakręcała FOMO i ETH zyska na cenie, bo stanie się bardziej skalowalne. Więc np. cena zrobi 2x i minerzy wyszliby na plus w dłuższym terminie, ale są zbyt zaślepieni i krótkowzroczni.
Całkiem możliwy scenariusz, tak zresztą było w 2019 po Constantinopole Fork, kiedy nagroda została zmniejszona do 2,0
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: fetek » piątek, 19 marca 2021, 10:11

adiqq pisze: piątek, 19 marca 2021, 05:36 Całkiem możliwy scenariusz, tak zresztą było w 2019 po Constantinopole Fork, kiedy nagroda została zmniejszona do 2,0
Przy temacie hard forka była propozycja podniesienia wynagrodzenia bodajże do 3 eth.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: revo » piątek, 19 marca 2021, 11:41

mam pytania: Czy po wdrożeniu optimistic rollups cena gasu spadnie? Jeśli tak to da się oszacować jaki będzie koszt transerów/swapów i kiedy będzie miało to miejsce?
Jeśli nie to mam te same pytania tylko a propos EIP-1559 zaplanowanego na lipiec czyli w skrócie kiedy będzie koniec tych cholernych
wysokich opłat... rozumiem parę groszy nawet klika złotych ale 50 dolców za swapa to przegięcie pały :(
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: adiqq » piątek, 19 marca 2021, 12:19

revo pisze: piątek, 19 marca 2021, 11:41Jeśli nie to mam te same pytania tylko a propos EIP-1559 zaplanowanego na lipiec czyli w skrócie kiedy będzie koniec tych cholernych
wysokich opłat... rozumiem parę groszy nawet klika złotych ale 50 dolców za swapa to przegięcie pały :(
To jest chyba największy problem i taki był zarzut do EIP1559 wcale nie gwarantuje, że opłaty spadną. Bo to sprowadzi się do tego, że górnicy dostaną mniej (jeśli nic nie pomyliłem - jeśli tak, to proszę o sprostowanie)....nie wiem, czy coś się zmieni w porównaniu do teraźniejszej sytuacji z punktu widzenia użytkownika chcącego dokonać jakiejś transakcji...poza tym, że cena ETH prawdpodobnie wzrośnie (mniejsza podaż)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: szczur333 » piątek, 19 marca 2021, 13:16

BR powinno byc 1.0

obecnie wg mnie profity z kopania są za duze

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości