Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: ambroży » piątek, 5 lutego 2021, 15:55

Spoiler:
Przemko pisze: piątek, 5 lutego 2021, 15:00 Panowie (oczywiście Panie też ;) ), ETH coś szaleje, proszę dajcie jakieś wasze sugestie co do tego co się dzieje ? i jak to widzicie :).
Majkos pisze: piątek, 5 lutego 2021, 10:04Tez czekam na kontrakty , mysle ze weekend podpapuja i spuszcza wode.


kto jeszcze tak obstawia ? ,myślicie że tak będzie ?

@ambroży - przybywaj :idea: :) ostatnio było bardzo celnie :)
Wyszliśmy z kanału, potwierdziliśmy wybijając go na 1D co jest ważne. Od wczoraj z małego trójkąta też wyszliśmy i też go przetestowaliśmy.
Flaga ma ok 25% zasięgu, więc analogicznie krótkoterminowy target to ok ~2050-2150$ do końca tego tygodnia. W niedzielę w nocy na poniedziałek trzeba obserwować, czy czasem nie zaczniemy korekty ruchu aby przetestować świeczką 1W wyjście ponad dotyczasowe ATH (1440$) - przy czym pamiętajmy, że BTC pokonując swoje poprzednie ATH nie zrobił retestu świeczką 1W więc zobaczymy...
Pamiętajmy, że 8 lutego wchodzą kontrakty - może bujać w obie strony.

Ogólnie mamy price discovery. Na parze ETH/BTC również kozacko. Jeśli BTC nie wywinie psikusa (a chyba też się nie zapowiada) to zapinać pasy i lecimy ;-)

Pierwszy target
Obrazek

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 18 września 2020
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: sanchrick » piątek, 5 lutego 2021, 18:55

Mam pytanie. Jakie są argumenty za tym, że cena ETH nadal będzie rosła, biorąc pod uwagę wysokość opłat transakcyjnych? Na tę chwilę, wydaje się, że praktycznie wycięci zostali drobni retailsi. Wiem, że ETH 2 etc., ale to przecież kwestia conajmniej wielu miesięcy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: maky » piątek, 5 lutego 2021, 19:37

sanchrick pisze: piątek, 5 lutego 2021, 18:55Mam pytanie. Jakie są argumenty za tym, że cena ETH nadal będzie rosła, biorąc pod uwagę wysokość opłat transakcyjnych?

Jak widać ruchowi w interesie to nie przeszkadza. To jak kopanie, trudność i cena ETH. Samoregulacja.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: kirucha2 » piątek, 5 lutego 2021, 19:38

@@sanchrick
to nie ten etap, ze ktos patrzy na fundamenty :) ale akurat ETH ma ich najwiecej z calego rynku

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: tomaroc » piątek, 5 lutego 2021, 19:56

Jedna z nadchodzących "aktualizacji" ma wprowadzić taką zmianę że fee ma być spalane - zamiast jak dotąd przekazywane minerom... Taki "deflacyjny" model w jakimś stopniu wpłynie na cenę w dłuższej perspektywie... Choć o tą aktualizacje są ogromne przepychanki i chyba większość znaczących basenów jest oczywiście przeciwko... to tak w skrócie nie wdając sie w szczególy.

Jak ktoś ciekaw to chodzi o EIP 1559, można sobie wygooglać. Choć może los tej aktualizacji jest już znany insaiderom ... kto wie :-)
Ostatnio zmieniony piątek, 5 lutego 2021, 20:02 przez tomaroc, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 18 września 2020
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: sanchrick » piątek, 5 lutego 2021, 19:56

@kirucha2 No własnie :) Ja do tej pory troszkę tam sobie gromadziłem ETH, ale interesowała mnie tylko cena. Niedawno zacząłem się interesować możliwościami i dostrzegłem jego prawdziwą wartość. Przestała mnie trochę interesować cena a zaczęła ilość jaka posiadam. No i niestety przy takich opłatach jestem zbyt małym planktonem, żeby się w to bawić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: maky » piątek, 5 lutego 2021, 20:00

tomaroc pisze: piątek, 5 lutego 2021, 19:56Jedna z nadchodzących "aktualizacji" ma wprowadzić taką zmianę że fee ma być spalane
To nie przejdzie. Vitalik apeluje i to wszystko co może zrobić.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 142
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: tomaroc » piątek, 5 lutego 2021, 20:07

maky pisze: piątek, 5 lutego 2021, 20:00To nie przejdzie


PoW zostanie z nami jeszcze kilka lat. Z takim fee (jak obecnie) coś trzeba zrobić bo konkurencja nie śpi.

Pewnie że ciężko jest oddać cześć swojego urobku dla dobra ogółu ... Kto wie może pan Morawiecki zaapeluje o społeczną solidarność :-D

Ciekawe czasy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Majkos » piątek, 5 lutego 2021, 20:17

sanchrick pisze: piątek, 5 lutego 2021, 18:55 Mam pytanie. Jakie są argumenty za tym, że cena ETH nadal będzie rosła, biorąc pod uwagę wysokość opłat transakcyjnych? Na tę chwilę, wydaje się, że praktycznie wycięci zostali drobni retailsi. Wiem, że ETH 2 etc., ale to przecież kwestia conajmniej wielu miesięcy.


Moim zdaniem bezpieczenstwo sieci a to magnezzzz na biliens and biliens and biliens gotowki. Prostota pisania kontraktow i preznie dzialajace mozgi.
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Przemko » piątek, 5 lutego 2021, 21:53

Hej.

Może ktoś opisać jak działają kontrakty, jakie plusy minusy, co się może dziać na ETH ?.
Z góry dzieki. :!:

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: zdzicho2000 » piątek, 5 lutego 2021, 22:01

Teraz giganci kupuja eth. Potem w kontraktach zakładają się o cenę, ale to juz jest fiat do fiat. I np obstawiają spadki. Kontrakty sa lewarowane. Skupili np eth za 100 mln $, ale kontrakty lewarowane mają na 10 mld.

zaczynają sprzedawać eth, nawet jeśli trochę stracą na "fizycznym" eterze, to pomnożą straszliwie fiaty na kontraktach. Kontrakty odnoszą nie do ceny towaru, w tym przypadku do eth na giełdach krypto.

Taka była końcówka hossy na btc w 2017, wtedy też weszły kontrakty, pierwsze na poważnych giełdach (CME np) i była jazda w dół.
A może tylko tak się złożyło...

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Przemko » piątek, 5 lutego 2021, 22:13

zdzicho2000 pisze: piątek, 5 lutego 2021, 22:01zaczynają sprzedawać eth, nawet jeśli trochę stracą na "fizycznym" eterze, to pomnożą straszliwie fiaty na kontraktach. Kontrakty odnoszą nie do ceny towaru, w tym przypadku do eth na giełdach krypto.

No dobra, a można sprawdzić na ile kontrakty zostały założone ? na jakie kwoty itd ? to jest jakaś oficjalna informacja ?

To też rozumiem, że mogą obstawiać wzrosty i zacząć skupować ?, ponieważ teoretycznie to jeszcz nie koniec wzrostów :).

Jeżeli się to dzieje na BTC to rozumiem że nadal, można to jakoś korelować z ceną ? gdzieś widziałem wykreś początków i końców kontraktów ale jeszcze wtedy nie kumałem po co to.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: maky » piątek, 5 lutego 2021, 22:23

Przemko pisze: piątek, 5 lutego 2021, 21:53Może ktoś opisać jak działają kontrakty
W uproszczeniu to takie programiki. Wykonują różne funkcje. Za każde wykonanie/wywołanie płaci wywołujący. Im więcej "linijek kodu" tym więcej trzeba zapłacić.
Tether czyli USDT jest takim kontraktem. To nie ty masz x USDT ale kontrakt pamięta, że adres A ma x USDT. Jeśli chcesz przesłać USDT z adresu A na B to wywołujesz kontrakt, który zapamiętuje, że na adresie A ubyło x USDT a na adresie B przybyło x. Tak samo mintowanie/bicie/kreowanie/wytwarzanie USDT polega na odpowiednim wywołaniu kontraktu przez właściciela kontraktu (w kontrakcie można zapisać kto jest właścicielem i kto może wywołać jego konkretną funkcję/część).
Językiem wyższego poziomu kontraktów jest np Solidity, który bardzo mocno przypomina Javascript.

Dodano po 56 sekundach:
P.S. Chyba, że chodzi ci o kontrakty jak na zboże czy ropę. LOL :)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Majkos » piątek, 5 lutego 2021, 22:24

Przemko pisze: piątek, 5 lutego 2021, 21:53 Hej.

Może ktoś opisać jak działają kontrakty, jakie plusy minusy, co się może dziać na ETH ?.
Z góry dzieki. :!:
Wlasnie mialem pisac czy chodzi o kontrakty terminowe czy smart kontrakty, bo karzdy dal inna odpowiedz ;D

I sam nie wiedzialem jak odpowiedziec ; )
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Przemko » piątek, 5 lutego 2021, 22:51

Majkos pisze: piątek, 5 lutego 2021, 22:24Wlasnie mialem pisac czy chodzi o kontrakty terminowe czy smart kontrakty, bo karzdy dal inna odpowiedz ;D

I sam nie wiedzialem jak odpowiedziec ; )

W sumie to właśnie się dowiedziałem że są dwa :).
@maky , @zdzicho2000 dzięki za wyjaśnienie. Mi chodziło bardziej te które mają być tego 8.02.21 na ETH czyli rozumiem że to są smart-kontrakty i jak się do tego odnieść.

@ambroży - oczywiście dzięki za analizę, prośba o wpisy nawet jakby miało się coś zmieniać z chwili na chwilę, zawszę chętnie poczytam co myślisz i co inni myślą., bo myślę ze teraz dużo ludzi myśli co robić i się nad tym zastanawia, czyta forum, boi się odezwać, każdy oczywiście ma swój wybór czy kupować czy sprzedawać..... ale takie info od wszyskich doświadczonych uzytkowników sa naprawdę cenne i pomagają. Wiem do doskonale bo sam wchodziłem na szczycie 2017 i później żałowałem, ale niepopuściąłem w gacie :) i trzymam do teraz co się okazało na ten moment dobrym rozwiązaniem ;), choć uważam że uśrednianie i spadanie było emocjonalnie znacznie łatwiejsze niż teraz huśtawka emcoji ;) . Ale zawsze zostaje pytanie co dalej :?:
adam1226 pisze: piątek, 5 lutego 2021, 22:54@Przemko łap
https://www.cmegroup.com/education/cour ... -rate.html


dzięki, niby proste to miało być pytanie ale to wszytko robi się co raz bardziej skomplikowane :D
Ostatnio zmieniony piątek, 5 lutego 2021, 23:08 przez Przemko, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: adam1226 » piątek, 5 lutego 2021, 22:54

:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Majkos » piątek, 5 lutego 2021, 23:01

Przemko pisze: piątek, 5 lutego 2021, 22:51W sumie to właśnie się dowiedziałem że są dwa .
@maky , @zdzicho2000 dzięki za wyjaśnienie. Mi chodziło bardziej te które mają być tego 8.02.21 na ETH czyli rozumiem że to są smart-kontrakty i jak się do tego odnieść.
No nie, kontrakty terminowe uzywane na gieldach do zabezpieczenia.

Smart kontrakty inaczej protokol tranzakcyjny ? wykonawczy ? umowa zapisana w kontrakcie, protokole, programie ?
chyba jakos tak ? .
"Na rynku jak masz racje to masz kase, proste " . R.Zaorski

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Bult » sobota, 6 lutego 2021, 09:56

kozaki_wiesi pisze: środa, 3 lutego 2021, 18:13
Bult pisze: środa, 3 lutego 2021, 08:33 Tak więc ja ustawiam sell na 10 tyś i czekam ...
"Sell" dosłownie czy wyjście na BTC?
Ja planuję to drugie celem uniknięcia podatku.
Jak się sprzeda to podatek się zapłaci , nikt nie mówi że w PL :D ...
Jeśli chodzi o doświadczenie kolegi @Majkos co do prowadzenia działalności w PL to jest to Masakra , aby nie zostać wydymanym przez system trzeba być prawnikiem , księgowym, ekonomistą a dopiero potem można zostać np. mechanikiem bo będąc tylko mechanikiem jesteś na straconej pozycji. Jeśli natomiast twoja działalność jest związana np z IT - to przenosisz firmę do kraju w którym zamiast 1500 zł ZUS płacisz 50 zł, gdzie dla urzędu skarbowego nie jesteś złodziejem tylko obywatelem oraz gdzie bank po przelewie środków z giełdy krypto nie wypowie Ci umowy o prowadzenie rachunku... i jesteś szcześliwy bo możesz robić co chesz, płacić podatki po prostu życ jak człowiek.

No a teraz wracając do kursu dla mnie jednym z wyznaczników jest to ile osób udziela się w wątku. I jeśli po kilku dniach mojej nieobecności są 3 strony do przeczytania to oznacza iż zaczyna się dziać. Jeszcze 2 miesiące temu tutaj o 1 posta było ciężko i temat był zapomniany.
Drugim wyznacznikiem porównując do roku 2017 była opłacalność miningu (największa 07.2017) to teraz mając na starej koparce zysk miesięczny ok 700-800 USD wydawać by się mogło iż właśnie w tym punkcie jesteśmy.
Natomiast krypto jest nieprzewidywalne i co będzie dalej czas pokaże.
Więc czekamy cierpliwie do kąd dolecimy - dalej obstawiam 10k zł :D
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Przemko » sobota, 6 lutego 2021, 10:41

Bult pisze: sobota, 6 lutego 2021, 09:56No a teraz wracając do kursu dla mnie jednym z wyznaczników jest to ile osób udziela się w wątku. I jeśli po kilku dniach mojej nieobecności są 3 strony do przeczytania to oznacza iż zaczyna się dziać. Jeszcze 2 miesiące temu tutaj o 1 posta było ciężko i temat był zapomniany.


Nie do końca, jak spojrzysz do góry to ciągle Ci sami (w tym ja :) ), są Ci którzy wciąż zastanawiają się co dalej, czy kupować czy sprzedawać..... brak napływu nowych. W moim otoczeniu chyba nikt nie jest zainsteresowany zakupami krypto, choć wszyscy o tym słyszeli. Pamiętamjak siedziałem ze znajomymi i mówiłem (kupcie sobie po jednym ETH - wtedy kosztował około 2100zł, ja mówiłem że mam i namawiałem że potencjalnie mała strata w stosunku do ewentualnie fajnego zwrotu. Wiecie ile kupili ? Ani jednego. Wiecie kiedy kupią ? pewno tak jak ja, a ja wchodziłem w BTC 2017 na szczycie jak kosztował 56 tys. Nie wiem jakie Wy macie doświadczenie.
Bult pisze: sobota, 6 lutego 2021, 09:56Jak się sprzeda to podatek się zapłaci , nikt nie mówi że w PL ...

Czy mówisz o naszych południowo-zachodnich sąsiadach ?

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Bult » sobota, 6 lutego 2021, 15:26

@Przemko Ja to akurat z UK jestem związany więc troszkę dalej.
Możliwe iż w tym wątku ludki się powtarzają ale patrząc na inne posty troszkę przybyło. Znajomi też coraz więcej mówią. Może nie tak jak w 2017 ale jednak zainteresowanie jest.
Jak dla mnie każdy powinien ustalić sobie kwotę za jaka sprzeda (tak aby zarobić) i nie mieć żalu nawet jak pójdzie wyżej bo najważniejsze aby zarobić a nie stracić.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości