Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: maky » piątek, 22 stycznia 2021, 11:02

A może po prostu pokisimy się na poziomach 950-1350 przez kilka miesięcy a potem znowu trochę do góry (ale tylko trochę)? Trudno mi uwierzyć w spadki do $88. Jest DeFi. Napłynęło sporo kapitału i ludzi. To się nie wypali ot tak. Dlatego nie liczę na jakieś spektakularne spadki ale nie liczę też na spektakularne wzrosty tylko takie bardziej organiczne. We will see.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: JacekW_BB » piątek, 22 stycznia 2021, 11:03

Chyba do 880 usd jak już. Myślę, że pokisi się btc, a tu moze zacząć sie altcoin season.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: maky » piątek, 22 stycznia 2021, 11:06

JacekW_BB pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 11:03Chyba do 880 usd jak już. Myślę, że pokisi się btc, a tu moze zacząć sie altcoin season.
Nie, nie. Dobrze napisałem. Bez błędu. Nie wierzę w spadki jak po poprzedniej bańce (do $88). Myslę, że dno zostało uklepane znacznie wyżej. IMHO nie aż tak wysoko jak $880 ale 350-400? No dobra, $250.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: JacekW_BB » piątek, 22 stycznia 2021, 11:08

Ale bańka nie pękła.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: maky » piątek, 22 stycznia 2021, 11:24

JacekW_BB pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 11:08Ale bańka nie pękła.
Ja po prostu nie wiem czy to bańka czy anomalia w organicznym wzroście ETH spowodowana banieczką BTC.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: adiqq » piątek, 22 stycznia 2021, 11:52

JacekW_BB pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 10:59Tak, też uważa, że ETH będzie czarnym koniem tej bańki. Co do BTC - przecież można kupić 1/2, 1/4.
Ja tak samo.
Swoją drogą kolega mi się niedawno przyznać ;) - z którym na poziomie 10k$ rozmawialiśmy duzo krypto - że kupili w 3 bitcoina. Kolega sprzedał cały swój udział na poziomie około 40k$. Całkiem nieźle, jak na kogoś bez doświadczenia...
połowę zysku odkłada na IKE , resztę pod kolejne inwestycje...myśli nad ETH własnie...
Piszę o tym, bo pisze się od dłuższego czasu, że ulica nie wchodzi....otóż możemy się mylić...na opisanym przykładzie widać, że ulica wchodzi, tylko niekoniecznie się tym chwali ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: maky » piątek, 22 stycznia 2021, 12:02

adiqq pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 11:52pisze się od dłuższego czasu, że ulica nie wchodzi....otóż możemy się mylić...
Ulica to nie jest kolega z tego przykładu tylko ci co piszą w wątkach: "zadzwonił do mnie pan z ukraińskim akcentem".
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: JacekW_BB » piątek, 22 stycznia 2021, 12:06

adiqq pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 11:52
JacekW_BB pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 10:59Tak, też uważa, że ETH będzie czarnym koniem tej bańki. Co do BTC - przecież można kupić 1/2, 1/4.
Ja tak samo.
Swoją drogą kolega mi się niedawno przyznać ;) - z którym na poziomie 10k$ rozmawialiśmy duzo krypto - że kupili w 3 bitcoina. Kolega sprzedał cały swój udział na poziomie około 40k$. Całkiem nieźle, jak na kogoś bez doświadczenia...
połowę zysku odkłada na IKE , resztę pod kolejne inwestycje...myśli nad ETH własnie...
Piszę o tym, bo pisze się od dłuższego czasu, że ulica nie wchodzi....otóż możemy się mylić...na opisanym przykładzie widać, że ulica wchodzi, tylko niekoniecznie się tym chwali ;)
Każdy ma inne spostrzeżenia. Do mnie znajomi dzwonią, ale jeszcze nie kupują.

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Przemko » piątek, 22 stycznia 2021, 12:18

adiqq pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 11:52JacekW_BB pisze: ↑ piątek, 22 stycznia 2021, 10:59
Tak, też uważa, że ETH będzie czarnym koniem tej bańki. Co do BTC - przecież można kupić 1/2, 1/4.


Nie wykluczone że tak się może stać, ale żeby to się stało muszą zaistnieć pewne czynniki lub ktoś/instytucje/zwykli obywtele muszą to ruszyć jednak teraz jednak moim zdaniem mimo wszystko chodzimy pod dyktando BTC (czasem bardziej czasem mniej)

Zastanawia mnie fakt, że skoro BTC tak wyskoczyło ponad swoje ATH to dlaczego ETH jednak mało, chyba jednak wszytko skupia się na BTC na ten moment a ETH coś przy tej okazji zyskuje (może jest tym usypanym koniem i ktoś ma na to plan lub po prostu nie ma planu i żyje sobie względem BTC). Dodatkowo przy ostatnim ATH 2017 szczyty i spadki były w tym samym czasie praktycznie 1:1 inaczej niż w przypadku altów które miały szczyty nawet miesiąc po spadku BTC.

Co do znajomych i nawet otoczenia to: nikt nic raczej nie mówi, jak zapytam to mówią że słyszeli, jak usłyszą ile kosztuje to się dziwią, może jeszcze jakieś pytanie na ten temat i na tym koniec bez ruchów/działania.

To takiej moje przemyślenia na temat kursu, retoryczne argumenty wskazane, krytyka nie :D

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: adiqq » piątek, 22 stycznia 2021, 12:19

maky pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 12:02Ulica to nie jest kolega z tego przykładu tylko ci co piszą w wątkach: "zadzwonił do mnie pan z ukraińskim akcentem".
może tak, może nie...dla mnie to był przykład ulicy....może nie do końca trafione porównania, bo on miał dostęp do dobrze poinformowanego źródła ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 18 września 2020
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: sanchrick » piątek, 22 stycznia 2021, 13:04

JacekW_BB pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 10:59 Co do BTC - przecież można kupić 1/2, 1/4.
Cała masa ludzi nie ma o tym albo zielonego pojęcia albo psychika tak działa, że dla nich BTC=1 BTC.
Niedawno nawet znajomy, który ma trochę krypto mówi mi, że nie ma bitkojna. Ja do niego: "a mówiłeś, że masz..." On: "Ale to nie był bitkojn tylko jakieś 0,2 BTC... " :D

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: JacekW_BB » piątek, 22 stycznia 2021, 13:09

No ok, ale tak samo mówiło się 4 lata temu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: maky » piątek, 22 stycznia 2021, 14:30

Przemko pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 12:18 inaczej niż w przypadku altów które miały szczyty nawet miesiąc po spadku BTC

A była możliwość uciec w stable?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 3 stycznia 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: odisue » piątek, 22 stycznia 2021, 14:36

maky pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 14:30A była możliwość uciec w stable?
tether już był.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: maky » piątek, 22 stycznia 2021, 14:39

odisue pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 14:36tether już był.
No niby był ale jednak nie tak jak teraz.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Zeyt » piątek, 22 stycznia 2021, 14:52

@JacekW_BB Właśnie z tą wiosną ja wciąż sie zastanawiam, napewno wymienie ETH na BTC na wiosne, ale zaczynam powątpiewać we wcześniejszy szczyt, bardziej zaczynam myśleć że obecna bańka będzie bardziej podobna do tej z 2014r, Stock to Flow bardzo podobny do tego z 2013-14, czyli ogólnie konkretny wyleszcz na lato, a potem pompowanie do grudnia... (zgrywało by się to z pandemią, która napewno na lato odreaguje, być może spowolnią dodruk na ten okres)
Spekulacja spekulacja, co do ETH w krótszym terminie, albo mamy do czynienia z korektą pędzącą, albo budujemy nieregularną, jeśli brać pod uwagę FOMO ostatnio wokół ETH, pędząca faktycznie może być tutaj rozgrywana.

Będąc szczerym, pękanie bańki w 2017 było o niebo przyjemniejsze niż branie udziału w obecnej hossie, w kontekście psychicznym, bo człowiek siedzi i myśli non stop :roll:
Ostatnio zmieniony piątek, 22 stycznia 2021, 14:56 przez Zeyt, łącznie zmieniany 1 raz.
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 13 stycznia 2018
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Przemko » piątek, 22 stycznia 2021, 14:54

maky pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 14:30 A była możliwość uciec w stable?


Szczerze to nie wiem, zakładam że tak, ale rozumiem że zaraz mi powiesz/wytłumaczysz ? ;).

Głównie zastanawiam się jaka była wtedy zasada/strategia/schemat działania bańki na ETH i przepływie kapitału na resztę coinów, a jaka może być teraz. czy ktoś tym sterował (duży kapitał), czy może ucieczka z BTC, a może jednak niespełnione wizje altów które mogą dogonić BTC.

Biorą pod uwagę to co piszą inni, czyli że alty pójdą na końcu ale biorę również pod uwagę, że mogą w większości nie nadrobić nic. Nie wiem jakim/czyim kapitałem były pompowane przy ostatnich wzrostach, może ktoś ma taką wiedzę lub teorię, chętnie posłucham.

Aby Bana nie było, to powiem że na razie wierzę że to jeszcze nie koniec na ETH (nie wiem czy ETH pokaże na co go stać już czy może na koniec roku) sam się głowię, może nie mam na to kresek ale też wiem że to nie jest też życzeniowe. Dla mnie najprawdopodobniejszy scenariusz to ETH będzie tańczyło jak mu BTC zagra, choć życzeniowo chciałbym aby zerwało się z łańcucha i było czarnym koniem :). Kupowałem na szczycie poprzedniej i uśredniałem 3 lata bo wierzyłem, że to nie koniec i miałem rację, ale co będzie dalej nie wiem, to tylko moja wizja, każdy niech podąża swoją, bo nikt przyszłości nie zna ;).

Zeyt pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 14:52Będąc szczerym, pękanie bańki w 2017 było o niebo przyjemniejsze niż branie udziału w obecnej hossie, w kontekście psychicznym, bo człowiek siedzi i myśli non stop

o to to to to
Nie byłem przy poprzedniej bani, ale z tym się zgadzam w głowie codziennie co innego :D
Holdowanie i uśrednianie jest bardzo miłe i przyjemne, wchodzimy co miesiąc kupujemy i zapominamy, śledzimy co jakiś czas... sielanka
Teraz to cały czas w głowie "kurs" choć mam tam niewiele to jednak emocje spore :).

Zeyt, nie mam takiej wiedzy jak Ty ale czuje dokładnie podobnie :).

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: JacekW_BB » sobota, 23 stycznia 2021, 09:36

Ponownie para ethbtc pozytywnie zaskakuje.

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Bult » sobota, 23 stycznia 2021, 09:53

Przemko pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 12:18Dodatkowo przy ostatnim ATH 2017 szczyty i spadki były w tym samym czasie praktycznie 1:1 inaczej niż w przypadku altów które miały szczyty nawet miesiąc po spadku BTC.

W 2017 roku ETH zrobiło swoje ATH ( 8 stycznia 2018) w momencie spadku na BTC (18 grudnia 2017). W tym roku wygląda to podobnie.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 81
Rejestracja: 26 listopada 2020
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Mandigal » sobota, 23 stycznia 2021, 10:11

Przemko pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 14:54Głównie zastanawiam się jaka była wtedy zasada/strategia/schemat działania bańki na ETH i przepływie kapitału na resztę coinów, a jaka może być teraz. czy ktoś tym sterował (duży kapitał), czy może ucieczka z BTC, a może jednak niespełnione wizje altów które mogą dogonić BTC.

Z tego co mi wiadomo sieć BTC zaczeła się zapychać + tranzakcje stawały się za drogie więc kapitał zaczoł uciekać w ETH. Na chwile obecną problem z Eterkiem jest taki, że też jest zapchany a i tranzakcje nie są tanie. Z drugiej strony mamy tutaj olbrzymi potencjał no bo przecież masa coinów jest w sieci ERC-20 w tym stable coiny. Problem powinien się rozwiązać po wprowadzeniu Ethereum 2.0 ale czy implementacja im się uda nie ma pewności. Może być tak że wyskoczy jakiś bug i wszystko za przeproszeniem jebnie :p Ale osobiście jestem jak najbardziej bullish.

Przemko pisze: piątek, 22 stycznia 2021, 14:54Biorą pod uwagę to co piszą inni, czyli że alty pójdą na końcu ale biorę również pod uwagę, że mogą w większości nie nadrobić nic. Nie wiem jakim/czyim kapitałem były pompowane przy ostatnich wzrostach, może ktoś ma taką wiedzę lub teorię, chętnie posłucham.

Pompowanie altów to zasługa przysłowiowej ulicy. Ludzie ulegają FOMO na wskutek dużych wzrostów. Stwierdzają że bit coin jest już za drogi, ale jednocześnie plują sobie w brodę (jak chyba każdy z nas :D ) że gdyby kupili x lat wstecz to byliby milionerami. No i zaczynają się poszukiwania drugiego bit coina. Kupowanie coinów z coraz to dalszego market capu... Kij wie czy alt seazon teraz będzie. Im dłużej będzie trwała bańka tym większe na to szanse. Ale jak pęknie wcześniej to nic z tego... Jak na razie moje portfolio z altów tak średnio sobie radzi. Ale trzymam bo za dużo roboty z wysyłaniem\sprzedawaniem... :D A nuż się uda i któryś wystrzeli paredziesiąt razy w góre? Myśle, że gra jest warta świeczki.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 18 gości