Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: masonbtc » czwartek, 27 lutego 2020, 15:37

► Pokaż Spoiler

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: masonbtc » czwartek, 27 lutego 2020, 18:17

Wuzel pisze: czwartek, 27 lutego 2020, 18:14A dlaczego nie wszedłeś przy 120$
wszedłem i trzymam chyba źle zrozumiałeś

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adiqq » czwartek, 27 lutego 2020, 18:19

miałeś nosa, tak czy siak. Ja też jestem optymistycznie nastawiony :)
Ja nie dokupiłem z prostego powodu - mam już okreslony % portfela w ETH, a dodatkowo mam trochę sprzętu kopiącego i ETH cały czas mi przybywa...

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: masonbtc » czwartek, 27 lutego 2020, 18:23

@adiqq po takich spadkach zawsze warto kupić chodźby na odreagowanie

co do trzymania hmm też tak na początku miaem jednak warto czasem coś potrejdować przynajmniej częścią bo można pomnożyć to co się ma

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adiqq » czwartek, 27 lutego 2020, 18:33

ja mam awersję do ryzyka, a nie mam jeszcze takiego wyczucia, żeby takie momenty skutecznie rozgrywać. Cały czas się uczę, na teraz, bezpieczniej dla mnie było po prostu HODL.
A kopiąc, to tak jakbym cały czas kupował małe ilości ETH po bardzo promocyjnej cenie ;)
U mnie mining ma też wymiar edukacyjny - syn na swoim całkiem dobrym sprzęcie (do gier!) też kopie - to co ukopie, to jego...już trochę btc ma (na nicehash kopie grafika+cpu) Jak dalej będzie taki konsekwetny, to za XX lat, będzie z tego całkiem spora sumka....a przy okazji uczę go wielu rzeczy ;)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: koparki » sobota, 7 marca 2020, 00:50

opór ze względu na historyczną sporą linię szyi głowy z ramionami i w ogóle cała ta formacja jest jednym wielkim oporem. Jeśli zostanie pokonany z marszu to będzie to dobra wróżba na przyszłość, choć realnie wg. mnie jeśli miałby być pokonany to raczej mozolnie.
Dużo lepiej było zebrać z ostatniego denka ETH niż BTC (eth/btc w ciagu ostatniej doby ok +5%).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
---

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: masonbtc » sobota, 7 marca 2020, 17:27

Obrazek
to taki pierwszy targecik na rozgrzewke

po przekroczeniu tej linii jak widać na obrazku zrobiliśmy niemal 270% oraz 134% wzrostu po odbiciu się jednak trzeba powiedzieć że za pierwszym przebiciem już byliśmy po wielkim wzroście na eth oraz formacja która się kształtowała przed tym ruchem trwała 6 miesięcy

jakby to porównać z obecną sytuacją to tym razem jesteśmy po ponad rocznym tworzeniu się formacji W która jak można się spodziewać będzie w stanie wygenerować większą moc w przyszłości po dopełnieniu się

tak więc target około 450usd wydaje się być mocno konserwatywny i z mojego punktu widzenia można będzie go traktować jako przystanek

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: koparki » sobota, 7 marca 2020, 17:30

Tradycyjnie szokuje cisza w wątku, czyżby na forum pozostała jedynie garstka maksymalistów bitcoinowych których nie interesują tendencje rynkowe w projekcie drugim pod wzgl. kapitalizacji? Eth potwierdza ważny długoterminowy trend wzrostowy względem btc - właściwie niewiele brakuje do potwierdzenia (potrzeba jeszcze nieco poniżej +10%). Może zamiast mitycznego 20k na bitcoinie szybciej będzie 1k na ETH ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: amneziahaze » sobota, 7 marca 2020, 18:15

koparki pisze: sobota, 7 marca 2020, 17:30Tradycyjnie szokuje cisza w wątku, czyżby na forum pozostała jedynie garstka maksymalistów bitcoinowych których nie interesują tendencje rynkowe w projekcie drugim pod wzgl. kapitalizacji?
Tradycyjnie tam gdzie kurs najmocniej się trzyma - pusto, adekwatnie odwrotnie do kryptowalut o najniższym zwrocie czy kosmicznej nieprzewidywalności. Można uwzględnić też dodatkowo super samoblokujące się sieci pretendentów do prawdziwego bitcona w interakcji z giełdami zwiększającymi wymaganą ilość potwierdzeń i zagadka rozwiązana - dlaczego.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: adiqq » sobota, 7 marca 2020, 20:42

ale czym tu pisać, mamy znowu reakumulacjo-dystrybucję, hehe

mnie osobiście to nie szokuje - nikt chyba jeszcze na poważnie nie bierze pod uwagę faktu, że ETH może się poruszać niezależnie, oczy wszystkich są zwrócone na BTC...ale to wszystko do czasu....dlatego ja intensywnie powiększam stan posiadania ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: anagamidev » sobota, 7 marca 2020, 22:03

ETH/USD, 1w, analiza sprzed kilku tygodni :D Tutaj jest coś jakby double bottom/cup and handle z targetem na 600$ :D Ogólnie ETH chyba wyszło z downtrendu długoterminowego na logu i możliwe, że leci na nowe ATH, jest też jak gdyby ISHS, z targetem ja wiem na 2-3k$? :D Chociaż liczę osobiście na 5k-20k$ na kolejnej mega hossie :D Osobiście zalecam akumulacje i uśrednianie, w końcu to alt numero uno :D
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Pamiętny post, kiedy 3 lata temu dyskutowałem na grupie TJS :D Wtedy też nikt nie wierzył, też śmiano się z cup and handle :D To samo mogę powiedzieć teraz z tym, że zmienić na ETH albo na 100k$ ;) :D Lisk i LTC też wyglądają mega byczo :D
Obrazek
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: Kutalisk » niedziela, 8 marca 2020, 08:34

Ja jestem w ok 25% załadowany w ETH, chciałbym docelowo w przedziale 1/3 do 1/2. Kursem się tak nie ekscytuję, bo nie gram DT. Zresztą cały spam i rozmowy o krypto ogólnie leci w temacie o BTC. Może to i lepiej, tutaj można sobie szybko prześledzić informacje z paru miesięcy wstecz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 9 marca 2020, 01:04

ETH retest downtrendu :D

Na 4h double top wbity niemalże :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: koparki » poniedziałek, 9 marca 2020, 12:00

Piętrzą się opory dla ewentualnego wzrostu cen przez co łatwiej im spadać niż wzrastać w wypadku np. ETH.
Teraz aby kurs łatwo wzrastał trzeba pokonać opór poprzedniej konsolidacji (średnio 220$), kolejny opór to szczyt fiaska wybicia w okolicy 250$ oraz głowa z ramionami która poprzedziła spadki (250-280), także nawet gdyby był wzrost to będzie on mozolny.

na bitfinex ktoś właśnie zgarnął z rynku ok 15tys eth po ok 205$ , taki zakup jest unikalny na bitfinexowej parze eth/usd.
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: oliee0 » wtorek, 10 marca 2020, 13:03

Ehh, już jakiś czas temu wypadłem z krypto, teraz mam zamiar wrócić, a w krypto nie posiadam nic, więc poszła pierwsza wpłata złotówek na giełdę z nadzieją spadku ETH w okolice 180-190$ - myślałem, że do takiej kwoty będzie ten zjazd, a póki kurs trochę się ustabilizował i za bardzo nie drgnie ani w jedną ani drugą stronę, jestem trochę unieruchomiony, jednakże wierzę w ten spadek poniżej 200$, aby coś zakupić na zabawę w short-term'a. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2066
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1541
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: blink » środa, 11 marca 2020, 19:02

Coś się wydarzyło że ETH -6%?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: amneziahaze » środa, 11 marca 2020, 19:11

blink pisze: środa, 11 marca 2020, 19:02Coś się wydarzyło że ETH -6%?
Zbroje do połowy pełne albo nawet puste. Panika na indeksach, krypto, w biedronkach - ciężko będzie wyłapać właściwy dołek albo podzielić kapitał na 3, 4 części i polować z relatywnie niskim ryzykiem. Najgorzej w krypto, bo każdy już napalał się na hossę, teraz będzie pogrom również na forum, tak jakby nie byli ostrzegani przed kretyńskim naganianiem. To nie, winny jest zdrowy rozsądek jak zawsze. :)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: koparki » środa, 11 marca 2020, 19:16

blink pisze: środa, 11 marca 2020, 19:02Coś się wydarzyło że ETH -6%?
panika wzmożona po ogłoszeniu oficjalnie pandemii, wszelkie aktywa wywalane są aby mieć fiat, dzieje się tak na każdej giełdzie niezależnie od branży.

Na ethereum dodatkowo nastapiło bardzo niekorzystne wyjście z konsolidacji na parze eth/btc więc spadki na bitcoinie przekładaja się na spadki ethereum z dźwignią.
Podczas takich emocji nikt nie zna dnia ani godziny za kilka godzin może być równie dobrze 160$ jak i 220$

Po takich kaskadach spadków stworzyły nam się opory na których pojawi się presja podaży (uśrednione zakupy i nieudane longi które się modlą aby wyjść na zero), mamy trend spadkowy... a miało być tak pięknie z halvingiem bitcoinowym w tle, niewiele brakowało do przebicia 300 na eth ;) Teraz wiadomo że tym razem halving sprzedano dużo wcześniej niż większość by chciała.

Jeśli chodzi o fundamenty absolutnie nic się nie zmieniło, prace nad bardzo szybkim ETH2.0 trwają, marka Ethereum wartościowa po staremu. Rynek krypto jest mikroskopijny i nadal ma potencjał aby inwestorzy go wypełnili , zwłaszcza że dodruk fiat jest gigantyczny. Niektórzy mogliby powiedzieć że okazja aby zaryzykować zakup za fiat.
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: oliee0 » środa, 11 marca 2020, 19:43

Mam zamiar kliknąć "Buy" na parze ETH/USDT, ryzyko podobne jak postawić parę stówek na mecz w ekstraklasie :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Postautor: amneziahaze » środa, 11 marca 2020, 19:54

koparki pisze: środa, 11 marca 2020, 19:16Po takich kaskadach spadków stworzyły nam się opory na których pojawi się presja podaży (uśrednione zakupy i nieudane longi które się modlą aby wyjść na zero), mamy trend spadkowy...
Problem jest w moim odczuciu na BTC, bo spadła na nim zmienność i trudniej określić ten właściwy poziom do odbicia. Tygodniowa korekta wychodzi więc na jakichś 6700-7000usd z deadlinem kończącym się za ~3-4 dni, co wygląda na skali jak zniesienie poprzednich fal wzrostowych, a zwykła korekta to cały czas okolice 7900usd. Gdyby zakładać koniec świata to okolice 5500(!) gdzieś na początku kwietnia - na teraz wydaje mi się mało prawdopodobne mimo to.

W przypadku altów poziomy są dużo bardziej czytelne, tj. pozytywny scenariusz eth 181-188usd, w przypadku negatywnego i powrotu na dłużej do spadków, co zasugerowałeś - może sięgnąć okolic ~126usd w okolicach 20 kwietnia. Nie konfrontowałem jeszcze tych poziomów bezpośrednio z wykresem, ale tak mi wychodzą szacunkowe wstępne opcje.

Także przez spadek zmienności na BTC dane się rozjeżdżają i nie wiadomo co z tym trendem tak do końca.
Przynajmniej na wyższych TF takie można odnieść wrażenie.
Ostatnio zmieniony środa, 11 marca 2020, 20:05 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości