Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » sobota, 15 lutego 2020, 20:10

potraktowałem to jako korektę ale zmusiłem się do kliknięcia "buy" bo po spadku na wysokich obrotach psycha i wiedza mnie nie puszczała. Mogłem sobie na to pozwolic bo sie zdazyłem wysypac przed zawałem. Daję krótkiego SL i TP na połowie pozycji nieco poniżej początku zawału - jak się załapie to ładnie się uśredni cena zakupu i nie będę się juz martwił przypadkowym wywaleniem pozycji przez ciasny SL ;)
---

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: jondoexxx » sobota, 15 lutego 2020, 22:54

Jeszcze tego nie ogarniam, ale coś zaczyna mi świecić, co może stać za tym dzikim rajdem ETH
https://www.trustnodes.com/2020/02/15/h ... nd-uniswap


hmm narazie to jeden taki znany atak/exploit, ale ciekawe co będzie dalej.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 9 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: cyzxer5 » niedziela, 16 lutego 2020, 17:56

No i ETH leci na leb na szyje, korekta czy koniec tego dobrego? :roll:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: CzarnaOwca » niedziela, 16 lutego 2020, 18:21

od 250 do 239$ pozbierałem do koszyczka, ale trzymam rękę na pulsie
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 10 lutego 2020
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: waldasiek » niedziela, 16 lutego 2020, 21:00

cyzxer5 pisze: niedziela, 16 lutego 2020, 17:56No i ETH leci na leb na szyje, korekta czy koniec tego dobrego?

wszystko zależy od głównego króla btc, jak się przypatrzysz na wykresy 1m, 3m to widać idealną synchro

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: emceef » niedziela, 16 lutego 2020, 21:47

Różnie bywa, pare dni temu ETHBTC broniło wartości w USD mimo spadku na BTCUSD

Aktualnie leci razem z BTC, osobiście mam jakieś głupie szczęście do ETH, sprzedałem na 280, kupiłem na 240 a miesiąc temu czy kiedy tam to było kupiłem prawie sam dołek 110-120 USD

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » wtorek, 18 lutego 2020, 02:30

Nastąpiło przebicie szczytu na parze ETH/BTC jako odpowiedź na ostatni zawał na altach. Imponujące, niezależnie od tego jak to się dalej potoczy jest to sytuacja dla "alta" nietypowa od baaardzo dawna. O ile ETH można nazwać altem bo poza kapitalizacją jest to projekt tej samej ligi co btc - TOP2. Czy kiedyś przebije kapitalizacją? możliwe.
---

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bit-els » czwartek, 20 lutego 2020, 19:57

ja bym uważał na zamianę btc na eth teraz. Zobaczcie na 1w, 6 zielonych tygodni, wzrost o 70%. Wykres przypomina dasha

Początkujący
Posty: 157
Rejestracja: 17 grudnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: emceef » czwartek, 20 lutego 2020, 23:33

Ja zamieniłem ETH na BTC 2 dni temu licze na powrót do 23-245 satów

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: masonbtc » piątek, 21 lutego 2020, 14:02

Obrazek
you shall not pass

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ergorg » sobota, 22 lutego 2020, 16:22

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bit-els » sobota, 22 lutego 2020, 16:28

@ergorg spójrz na skale tygodniową, czy na pewno jest jeszcze siła na taki wzrost

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ergorg » sobota, 22 lutego 2020, 16:32

@Bit-els, ichimoku nadal na wszystkich interwałach bycze:

4h - chmura jako wsparcie:



a na 1W dopiero co wyszliśmy nad chmurę i przetestowaliśmy ją od dołu:



Do tego jeśli popatrzymy na szkielet sakata, został nam jeszcze jeden tydzień wzrostów.

Oczywiście przebicie dolnej granicy trójkąta z poprzedniego postu powinno zanegować ten byczy scenariusz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » sobota, 22 lutego 2020, 20:34

ETH jest silny do innych altów.
A tutaj mapa która, pokazuje, że można już obecnie operować krypto nie dotykając bitcoina:
https://coinatmradar.com/ether-atm-map/ (w Polsce 22 bitomaty w których kupisz/sprzedasz eth)
nawet pary na giełdach do ETH są stopniowo bardziej popularne i płynne (używam do tradingu).
Portale które obsługują płatność bitcoinem na 95% maja też obsługę ETH.
Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać ;) .... tzn różnica już jest spora(funkcjonalność inteligentnych kontraktów) a będzie widać z czasem ogromną różnicę, przepaść w szybkości, skalowalności i energooszczędności nie do nadrobienia gdy pojawi się w pełni ETH2.0. Jest tylko jeden czynnik ryzyka: komplikacja ETH2.0 i związane z tym choroby wieku dziecięcego.

Dodano po 1 godzinie 33 minutach 53 sekundach:
Vitalik mówił kilka dni temu :

https://cointelegraph.com/news/vitalik- ... ntelegraph
czyli długo droga, przynajmniej rok i ryzyko że któryś konkurencyjny blockchain może się popularyzować zamiast eth.

oraz o prywatności która jest w przypadku obecnego eth mierna ale ma ulec to zmianie:
"Buterin explained that upgrades to Ethereum would include a raft of new features including privacy protection through the use of zero-knowledge proofs":
https://forkast.news/vitalik-buterin-et ... y-in-2020/
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: amneziahaze » niedziela, 23 lutego 2020, 06:09

@koparki Rozumiem, że wymiany ETH do Poloniex nie polecałbyś? Adaptują tam obecnie TRX, pewnie ze względu na szybkość sieci i opłat. Mimo to na forum jak zwykle o tym cisza.
koparki pisze: sobota, 22 lutego 2020, 20:34przepaść w szybkości, skalowalności i energooszczędności nie do nadrobienia gdy pojawi się w pełni ETH2.0
Chodzą pogłoski, że od nadmiaru innowacji ETH może się w końcu wyłożyć.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » niedziela, 23 lutego 2020, 07:20

amneziahaze pisze: niedziela, 23 lutego 2020, 06:09Rozumiem, że wymiany ETH do Poloniex nie polecałbyś? Adaptują tam obecnie TRX, pewnie ze względu na szybkość sieci i opłat. Mimo to na forum jak zwykle o tym cisza.
Nie ma ciszy o tym na forum, po prostu nie czytałeś.
Po pierwsze na Poloniex są pary do ETH, po drugie polo został sprzedany Chińczykom a silnik poloniexa miał przewidzianą dodatkową zakładkę - wcześniej tą dodatkową parą był monero, natomiast za Tronem stoi właśnie kapitał chiński. Po trzecie Poloniex juz nie wyznacza trendów i jest na słabej lokacie jako giełda pod względem wolumenu, Binance zabił swego czasu Poloniexa, który był platformą zacinającą się przy większej aktywności i stało się to w momencie gdy klienci masowo ewakuowali się z Polo z powodu obowiązku KYC dla każdego pod rygorem zamrożenia środków.

Fenomen Trona nie wynika z faktu że jest to wybitne dzieło blockchain, wręcz przeciwnie jest to kod ethereum przepisany na zasadzie kopiuj-wklej i zmodyfikowany. Szybkość tron zawdzięcza faktowi że jest niemal scentralizowany, bo nieco ponad 30 walidatorów to przecież śmiech na sali. Domniemam , że popularność Tron zawdzięcza wielkiemu kapitałowi wyłożonemu przez chińskich baronów hazardowych, być może poloniex nabyty jest też z tego źródła finansowego. Na pewno talent Justina Sun aby robic wokół siebie i trona szum też pomaga w promocji.
Natomiast cichutko jest na temat IOST, który absolutnie kładzie na kolana trona w każdym aspekcie i jest lepszy niż dzisiejszy ETH 1.0, po prostu nie ma on zaplecza finansowego i promocyjnego hazardowych ojców chrzestnych, może ma zbyt dużą decentralizację aby takie zaplecze otrzymał ;) może powstał zbyt późno. Tak samo porównanie tron do eth2.0 jest nie na miejscu bo w eth chodzi właśnie o prędkość tx/sek ale przy zachowaniu bardzo dobrej decentralizacji.
---

Weteran
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lutego 2019
Reputacja: 642
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: masonbtc » środa, 26 lutego 2020, 15:08

ja już na eth dobra cena jest ;)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adiqq » środa, 26 lutego 2020, 19:42

tylko mi wydaje się, że ETH odbija lepiej niż bitek??

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: amneziahaze » środa, 26 lutego 2020, 20:12

@adiqq ciężko oszacować, bo te parametry często się rozjeżdżają na różnych giełach:
Spoiler:
Obrazek
Nie podoba mi się ten dzisiejszy zjazd, kontynuacja jutro/pojutrze to może być moim zdaniem kompletny fakap długoterminowo.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adiqq » środa, 26 lutego 2020, 20:17

ja tam na spokojnie do tego podchodzę...ETH mocniej spadł, ale też szybciej i mocniej odbija.
Może jestem niepoprawnym optymistą, ale jestem dobrej myśli - rzecz jasna długoterminowo ;)

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości