Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Kluka » piątek, 1 marca 2019, 19:02

@shinya56 tak samo jak https wyparlo http. Co wiecej mysle ze w przyszlosci ZEC bedzie czyms wiekszm niz BTC obecnie. Co prawda ciezko pokonac efekt sieciowy ale przy odpowiednich regulacjach moze to nastapic dosc szybko. Tak, mysle ze otwarta DLA KAZDEGO ksiega BTC to nie jest szczesliwy pomysl do mass adopcji. Pisalem juz o tym nie raz w innych watkach. Ale to oczywiscie tylko moje prywatne zdanie.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Kluka » środa, 13 marca 2019, 01:17

Rumcajs pisze: wtorek, 26 lutego 2019, 21:29O LTC to słyszałem, ale Eth też ma mieć jakas prywatność ??
zk snarks z zasha. Vitalik twierdzi ze dzieki zasosowaniu technologi ZEC w eth znacznie wzrosinie skalowalnosc https://www.coindesk.com/500-transactio ... e-ethereum
swoja droga drugi arykul "JP Morgan testet Ethereum Zero-Knowledge Proofs (zk-SNARKs)" https://www.fxstreet.de.com/cryptocurre ... 1903041241 jaka to technlogia eth?? przeciez kazdy gupi wie ze to technologia Zcasha, zastosowana teraz w eth. Tak, ZEC to spiacy gigant, zobaczycie...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » środa, 13 marca 2019, 01:23

Kluka pisze: piątek, 1 marca 2019, 19:02Co wiecej mysle ze w przyszlosci ZEC bedzie czyms wiekszm niz BTC obecnie
Kluka pisze: środa, 13 marca 2019, 01:17Tak, ZEC to spiacy gigant, zobaczycie...
To się robi nudne czytać ciągłe pochwały Zec. :) Ja wiem, że holder broni i chwali coina jak własne dziecko... Ale póki co chyba więcej Zeca chwalą holderzy niż faktycznie oferuje i niż robi zamieszanie spekulacyjno-inwestycyjne.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Kluka » środa, 13 marca 2019, 01:35

Wymazywanie pisze: środa, 13 marca 2019, 01:23 Ale póki co chyba więcej Zeca chwalą holderzy niż faktycznie oferuje i niż robi zamieszanie spekulacyjno-inwestycyjne.
masz sporo racji dlatego jest w mojej opinii jest spiacym gigantem, ktory kiedys sie obudzi, pewnie jak sie juz wyprzedam ;) ogolnie opcjie zapewniajace maksymalna prywatnosc beda cenione w przyszlosci gdy ludzie sie oswoja z krypto jako pieniadzem nowej generacji. Ale to jeszcze troche potrwa...
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » środa, 13 marca 2019, 01:41

@Kluka Jestem fanem prywatności i niestety się nie zgodzę. Sądzę, że prywatność i anonimowość w crypto będzie (i zresztą już pewnie jest) demonizowana, wiązania z szarą strefa, ukrywaniem nielegalnych rzeczy itd. Mogą być restrykcje wobec takich usług, takich monet. Co do środowiska crypto, to pamiętaj, że to jest już w dużej mierze narybek z 2017, który przeżył jakoś bessę i jest mniej ideologiczny niż ludzie z lat 2009-2012 (w porywach do 2013). Anonimowość to nie jest jakiś specjalnie popularny trend, dla większości to tylko lep spekulacyjny. Środowisko crypto coraz bardziej rozszerza się z początkowych ludzi z klimatów libertariańskich, geekowych do facebookowego - które prywatność niestety ma raczej kompletnie w dupie.

Sądzę więc, że prywatność, anonimowość w crypto pozostanie pewną niszą dla bardziej wybrednego użytkownika niż jakimś ważnym trendem. Ze strony rządów, banków, instytucji widzę więcej potencjalnych zagrożeń dla tego nurtu niż ułatwień. Mi to bardzo nie przeszkadza, bo lubię chodzić swoimi ścieżkami. Zawsze byłem za coinami z anonimowością - niekoniecznie dla pedofilii czy ciemniej strefy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Kluka » środa, 13 marca 2019, 17:44

@Wymazywanie tak samo jak https wyparlo http tak samo anonimowe wypra te z widoczna ksiega. Tak jak teraz wchodzi RODO tak w przyszlosci pojawia sie podobne regulacje odnosnie kryptowalut. Podkreslam, ksiega jest widoczna dla KAZDEGO i takie projekty przegraja w dluzszym czasie. Albo sie uaktualnia.. Inaczej: to tak jakby kazdy mogl sprawdzic kazdego saldo w banku, historie zakupow, gdzie byl co kupowal. Nie wyobrazam sobie mass adopcji takiego wynalazku. No way. Oczywiscie najlepsze dla sluzb byloby zeby nie bylo widoczne dla wszystkich a talko dla nich. Ale swiat nie jest prosty, jest zlozony i skomplikowany i bedzie tez druga strona ktora bedzie walczyc o calkowita prywatnosc. Ja ni widze w tym nic zlego. Prywatnosc to podstawowe prawo. Koniec i kropka. Nie mozna z urzedu wszystkich podejrzewac. Chodz w PL to bardzo popularny tryb myslenia niestety... taka nalecialosc z przeszlosci. Ja zyje poza i sporo rzeczy ktore w PL sa normale mi wydaja sie conajmniej dziwne, nielogicze, przebiurokratyzowane itd. Dlatego tez ten kraj wyglada jak wyglada... Z jednej strony go kocham z drugiej nienawidze. Ale nie o tym. Jak myslisz dlaczego LTC ma w planach anonimowosc? Dzialaja na swoja niekorzysc? Taki anonimowy coin to nic innego jak internetowa gotowka.

Dodano po 39 minutach 44 sekundach:
Wymazywanie pisze: środa, 13 marca 2019, 01:41Co do środowiska crypto, to pamiętaj, że to jest już w dużej mierze narybek z 2017
Oczywiscie przybyli tez wartosciowi ludzie ale w ogromnej czesci to tudemunowcy i ludzie majacy spore problemy ze zrozumieniem swiata krypto.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: miso20 » środa, 13 marca 2019, 22:28

@Kluka w twoich założeniach jest ukryty jeden błąd. Albo może nie tyle błąd co po prostu nie bierzesz pod uwagę jednej bajecznej dla banskerki rzeczy: księga jest dostępna dla wszystkich - cytując ciebie. Nic prostszego by monitorować swoich obywateli (jak tylko wyrugują w końcu gotówkę, a walka przybiera cały czas na sile). Drugim faktem, który pomijasz jest podejście ludzi do prywatności. To fajnie, że dla ciebie jest ważna i dla mnie i pewnie dla @Wymazywanie, ale dla znacznej części społeczności nie - wrócę do tego później.

Tym samym mogą oni promować właśnie BTC i inne otwartoksięgowe projekty, bo da się tam wszystko śledzić. Zwróćmy uwagę, że pojawią się głosy i argumenty mówiące o tym, że deweloperzy BTC są już podkupieni przez Banksterkę (i nie zdziwiłbym się gdyby tak było szczególnie po wizycie smętnych panów składających propozycje "nie do odrzucenia") - zwłaszcza ostatnia głośna wypowiedź któregoś deva o zmniejszeniu limitu bloku, która wydaje się totalnie bez sensu. Część społeczności twierdzi też, że po to torpedowano BCH, który właśnie "nie ma podkupionych devów" i "miał być prawdziwym BTC", by faktycznie odsunąć "oddolny niezależny od banków projekt od tego zawłaszczonego już przez banki" itd. Chcę podkreślić, że te cytaty to nie moja opinia, ale przytaczam argumenty jakie padają w tym sporze. Muszę też przyznać, że pojawia się w tej kwestii sporo dziur i dziwnych zbiegów okoliczności, ale zostawmy to tutaj.

Banki mogłyby zatem promować BTC będącego pod ich kontrolą/łatwego do śledzenia (wybierz co wolisz) równocześnie banując anony (oczywiście samemu korzystając z nich po kryjomu). Niemniej nie sądzę by otwartoksięgowe projekty miały zostać wyparte - jest multum ludzi (większość społeczeństwa nawet bym rzekł), która ma totalnie w dupie prywatność. Popatrz na to co niektórzy wyprawiają w social mediach, zwłaszcza na FB, instagramie itp - zero prywatności, pisanie bezmyślnych komentarzy bez refleksji, że to zostanie już praktycznie na zawsze - nawet jeśli zmienię poglądy i nie będę się zgadzać z tym co pisałem. Tym samym stosując odrobinę marketingu bez problemu można im wciskać otwartoźródłowe projekty jako "nieszkodliwe i nieingerujące w ich prywatność", a jedynie "walczące z finansowaniem terroryzmu i praniem brudnych pieniędzy" (brzmi znajomo?).

Porównanie do https nie jest trafne w mojej opinii. Na https zyskali wszyscy - poza hakerami i złodziejami - gdyż zarówno banki potrzebują szyfrowania (chociażby po to, by klienci mogli bezpiecznie lgnąć do nich poprzez bankowość internetową) jak i zwykły Kowalski, by gołe fotki nie wyciekały tak łatwo tudzież miał choć odrobinę poczucia bezpieczeństwa i czuł się komfortowo, że "ktoś" o niego dba. Na otwartoksięgowych monetach zaś zyskuje wg mnie przede wszystkim banksterka. W końcu pierwotny zamysł był taki, że musi to być wszystko jawne, by nie dało się nic poprzekręcać i pozmieniać. Tymczasem jak pokazują anony da się zrobić funkcjonalną monetę bez jawnych ksiąg. Po co więc jawne księgi jeżeli, np.: Monero miałoby rozpoznawalność, akceptacje i kapitalizacje na poziomie bitcoina? Dla kowalskiego nie ma to znaczenia (gdyż jak mówiłem wyżej przeciętny Kowalski ma w dupie prywatność). Ma to z kolei kolosalne znaczenie dla śledzenia obywateli i przepływów kapitału, czyli dla mitycznych "onych" banksterki, rządu, nazwij jak chcesz. Po to chcą wywalić trudną do śledzenia gotówkę i po to będą chcieli propagacji jawnych monet (jeżeli kryptowaluty w ogóle się upowszechnią i będą stanowić znaczną część obrotu kapitałem w przyszłości)

Wg mnie anony i openledger będą funkcjonować równoległe, choć niekoniecznie z równymi udziałami w rynku. Ciężko mi jednak stwierdzić, w którą stronę szale miałyby się przechylić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Kluka » środa, 13 marca 2019, 23:46

@miso20 Kazdy na swoje poglady, dzieniegdzie wykresy naszych funkcji pogladowych sie pokrywaja. Normalne. To ze komus zalezy by trzymac w ryzach btc limitem bloku jest jasne od dawna. Troche sie boje ze to wszystko po to by technologia miala czas sie rozwinac i zeby banki na tym ugraly czas i zaimplementowaly "pseudo kryptowaluty" u siebie. Kowalskich nie bedzie obchodzic ze to tak samo toksyczne gowno jak FIAT, a gdy juz beda mieli wszystko zrobione walka z prawdziwymi krypto przeybierze na sile. Poleci jakis zamach zacznie sie w opinotworczych -heh lubie to slowo mediach nagonka na krypto i gownoburza, tak tez sie moze stac. Albo skupuja potajemnie btc albo cos innego i beda nakrecac na taki sposob, tx na blockhainie beda niedostrpne dla kowalskich, glownie z powodu kosztow dla nich bedzie podsiec typu LN. A moze wszystko bedzie sie rozwijac w miare spokojnir, rownolegle, nie znamy prZyszlosci przynajmniej my szaraczki. Moze anomy beda zwalczane, moze wspierane, moze rozwina sie obok tworzac alternatywe. Tak naprawde nie wiemy nawet czy dozyjemy jutra... zakladamy ze tak bedzie ale ktoregos dnia bedzie inaczej. Cieszmy sie zyciem, a co ma byc to bedzie
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: miso20 » czwartek, 14 marca 2019, 01:59

@Kluka piłeś nie pisz :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7634
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12836
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ergorg » sobota, 16 marca 2019, 14:43

ETH jeszcze podejść pod 145$ i widziałbym korektę w okolice wparcia:

Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: s3kman » sobota, 1 czerwca 2019, 11:13

Ktoś mądry się podzieli przemyśleniami ?

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: szlagaag » sobota, 1 czerwca 2019, 11:31

s3kman pisze: sobota, 1 czerwca 2019, 11:13Ktoś mądry się podzieli przemyśleniami ?


to the mooon

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Majkos » sobota, 1 czerwca 2019, 12:06

Szkoda ze ten watek sie nie rozwija . Ostatni post ergorg 16.03 :)
s3kman pisze: sobota, 1 czerwca 2019, 11:13Ktoś mądry się podzieli przemyśleniami ?
Jak rozumiesz troche angielskiego to tu jakas analiza 37:24 minuta filmu eth. Jeszcze sam nie widzialem :)

https://www.youtube.com/watch?v=N14K4OlXkkE

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: s3kman » poniedziałek, 3 czerwca 2019, 21:06

Poki co wykres idzie poziomo. Ktoś robi analizy? Przemyślenia ?@Majkos Dzięki za linka. Poobserwuje co gość uploaduje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1293
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 1002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Majkos » poniedziałek, 3 czerwca 2019, 21:53

Tak na szybko co mi sie wydaje ;)
Na 4h widac ze kurs balansuje na wsparciu fibo 0.5 ktore na tym poziomie odgrywalo juz wazna role ( zielona linia )


Na 1h widze ze cos tam skubie, tz swiczki niby sa wyciagane ale ogolnie nie ma to sily isc wyzej. Co boty zrobia nie wiem moze bedzie jakies podbicie a potem klapa. Obecnie jestem bez pozycji na eth . Moze cos takiego :)



edit 04.06 : kurs sie osuna nawet bez podbicia.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 czerwca 2019, 06:26 przez Majkos, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: s3kman » poniedziałek, 3 czerwca 2019, 21:58

Czy rsi warto brac pod uwage przy ETH (ogolnie krypto) ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: new06 » środa, 5 czerwca 2019, 18:27

s3kman pisze: poniedziałek, 3 czerwca 2019, 21:58Czy rsi warto brac pod uwage przy ETH (ogolnie krypto) ?
Nie. Ewentualnie dywergencje na BTC.
Brave New World

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 15 listopada 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Nowa Sól

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Oldboy » środa, 19 czerwca 2019, 09:54


Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: koparki » środa, 19 czerwca 2019, 12:56

para btc/eth kwalifikuje się do wybicia w górę bo inne duże POWy to juz zrobiły. Póki co ruch jest minimalny ale na kazdej parze alt/btc potencjał do wzrostu jest spory zwłaszcza na altach które trzeba wykopać wkładajac w to znaczne środki tak jak w przypadku btc. Był "halving" wydobycie 1 ETH to naprawdę spory koszt(biorąc tez pod uwagę koszt sprzetu i organizacji miningu) i cena wyrażona w dolarach wydaje się być ciagle atrakcyjna mimo że na bessie osiagał poniżej 100$ , brak takiego wybicia jak na LTC i BTC jest dziwny bo ETH jest przynajmniej tak samo sprawnie działajacym płacidłem-monetą jak LTC a równie popularnym zarówno w ATM-ach jak i na giełdach. No i jest dużo wiekszy ekosystem bo jest to tez sieć aplikacji blockchainowych.

Dodano po 1 godzinie 14 minutach 8 sekundach:
Krytycznie o konkurentach sieci ETH - przepustowość vs centralizacja. Przyszły ETH-POS powinien być znacznie lepszą platformą niż modne obecnie EOS i Tron:
https://thenextweb.com/hardfork/2019/02 ... hain-apps/
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4685
Rejestracja: 5 stycznia 2018
Reputacja: 3499
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: shinya56 » czwartek, 20 czerwca 2019, 17:15

Jakiś czas temu czytałem, że jak ETH przejdzie na POS to w przyszłości ETC jako POW może zabezpieczać sieć ETH. Razem stworzą hybrydę.
Jak to widzicie ?

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości