Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Dyskutant
Posty: 164
Rejestracja: 23 grudnia 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: TheDealer105 » sobota, 18 czerwca 2016, 18:12

złoty czas dla DT.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: bl4ck » sobota, 18 czerwca 2016, 18:16

pawelpawel pisze:Akurat teraz btc troche wystrzelil i dlatego eth znowu spada.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 18 stycznia 2015
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: index333 » sobota, 18 czerwca 2016, 18:19

Powiem szczerze, nigdy nie ogarniałem o co chodzi z tym DAOsrao .Jak dobrze, że się nie bawię w rzeczy których nie rozumiem.

Orator
Posty: 997
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: lekarz » sobota, 18 czerwca 2016, 18:26

prezes pisze:@lekarz

A Ty czasem nie żałujesz że sprzedałeś swoje PPC, pytam z czystej ciekawości. I jeżeli to nie jest tajemnica to na co zamieniłeś PPC?
Trudno się było rozstać. Ja jeszcze pamiętam jak kopałem PPC.
Od razu wymieniłem je na BTC. Potem doszedłem do wniosku, że trochę za mało na nich zarobiłem i tego samego lub następnego dnia zainwestowałem je w ETH. Po paru godzinach kurs skoczył jakoś tak z 12.8 do 13.3 więc znowu wymieniłem na BTC. A potem to już się wymieszały z innymi BTC. I np. jak był pierwszy dzień Liska to trochę go kupiłem, ale dość szybko sprzedałem. Pewna kwota powędrowała na ETH, ale w wyniku obsuwy mimo, iż dzielnie walczyłem nawet na spadkach musiałem wszystko wymienić na USD:)

@ania28
domyślałem się że to może być żart:D


Pytanie zasadniecze. Czy dzisiejsza czerwona świeczka będzie dłuższa od wczorajszej :roll: ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: prezes » sobota, 18 czerwca 2016, 18:29

@lekarz
Nic dodać nic ująć ale widzę że plan to miałeś zajebisty, choć pewno działałeś na czuja a to niestety przy małym doświadczeniu kończy się zawsze tak samo.
Dzięki za szczerość.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0006 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bitmar » sobota, 18 czerwca 2016, 18:36

Bardzo ciekawa lekcja dla wszystkich kryptowalut i całego świata krypto. To pokazuje jak duże niebezpieczeństwa czyhają w nowych projektach gdzie tak chętnie i beztrosko pcha się naprawdę grube miliony. Każdy nowy projekt zawsze będzie niósł za sobą pewne ryzyko. W walutach "starych" szansę na znalezienie dziury są praktycznie zerowe, kod jest maglowany przez tysiące ludzi od wielu lat, jednak nawet i tu jest ryzyko, że jakąś modyfikacją można coś zepsuć. Dlatego tam gdzie ludzie trzymają naprawdę duże pieniądze, wszelkie zmiany powinny być przemyślane i po kilkanaście razy. W tym świetle to nawet opór Core przed HF (i generalnie przed śmiałymi innowacjami) wydaje się uzasadniony jeśli istnieje choć minimalne ryzyko jakiejś tragedii. Oczywiście ich nie usprawiedliwiam, bo pójście w drugą stronę skrajności zatrzymuje projekt w miejscu.

Deweloperzy ethereum chcą teraz ten problem naprawić kontrowersyjnymi i wręcz niedopuszczalnymi w tym środowisku metodami. Taki ruch może wydawać się jak najbardziej uzasadniony bo przecież dużo ludzi w to zainwestowało, i chcą ograniczyć straty. Niestety, mleko się rozlało i jest już pozamiatane. Co z tego że, zaczną coś naprawiać skoro kurs już zbliża się do gleby. Panika już wybuchła, spanikowani inwestorzy już się tego pozbywają robiąc sobie straty. Projekt można sobie naprawiać jak tam chcą to ich sprawa, ale strat inwestorów już się nie uniknie, bo to już się stało. Straty już są, a teraz dodatkowo chcą spalić projekt. W tej sytuacji nie powinni już nic robić bo tylko się pogrążają.

Co do kursu to wielu pewnie teraz korci, żeby po takiej cenie wejść i szybko pozbyć się w odbiciu. Jednak to bardzo ryzykowna gra. Panikę tak jak lawinę ciężko jest zatrzymać i jest nieobliczalna. Jeśli jednak temu sprytnemu gościowi uda się te ETH zatrzymać, to będzie mógł potem robić z kursem co chce, prawdopodobnie będzie chciał je wymienić na BTC lub fiaty bo po co miałby zostawać przy projekcie który sam zabija, jeśli jednak nie dadzą mu ich zatrzymać, to kto przy tym projekcie zostanie? Mam nadzieję, że wiele projektów wyciągnie z tego lekcję, tak samo jak wielu lekkomyślnych inwestorów którzy inwestują we wszystko jak leci nie wiedząc nawet co to jest i jak to działa.

Orator
Posty: 997
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: lekarz » sobota, 18 czerwca 2016, 18:37

Mam swoją strategię, ale faktycznie w przypadku Liska i ETH to było zagranie na czuja. Czego niestety żałuje bo wczoraj jak ETH się podniósł na chwilkę to kupiłem za 2 sprzedałem 2,4. Ale myślałem że kurs podskoczy do 2,5 wiec jak zeszedł do 2,38 znowu kupiłem. No i potem zaczełem sprzedawać w okolicach 2,05; 1,8; 1,72. Ale oglnie strata nie jest jakaś straszna bo jak kurs spadał to udało mi się zarobić jeszcze na paru transakcjach. Przy wymianie ETH -> USD też sobie coś tam odbiłem. A ogólnie nie siedzę teraz w żadnych shitcoinach:)
Ostatnio zmieniony sobota, 18 czerwca 2016, 18:39 przez lekarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 176
Rejestracja: 26 maja 2016
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: lesefere » sobota, 18 czerwca 2016, 18:38

Panowie, a jak sądzicie, czy teraz kurs DAO będzie równał do bezwartościowości? :) Bo jeszcze dziś rano byłem wciąż na plusie i nie zdążyłem sprzedać a teraz kurs coś jakby stoi na 0.00007437 i się zastanawiam czy uciekać z tonącego okrętu czy poczekać. Sprzedaliście swoje DAO czy czekacie (ci którzy je mają)?

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: cryptotrader » sobota, 18 czerwca 2016, 18:42

Nie zapominajmy, że oni pod kontrolą mają jeszcze resztę milionów zebranych z ICO ... niedługo się okaże, że w panice kurs spadnie poniżej wartości księgowej :). Niemniej ja tam nie ruszam DAO.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: afrus » sobota, 18 czerwca 2016, 18:44

Dla DAO to koniec. Eth ma jeszcze szansę się obronić zobaczymy zależy od decyzji jaką podejmą.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Orator
Posty: 997
Rejestracja: 30 września 2012
Reputacja: 275
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: lekarz » sobota, 18 czerwca 2016, 18:49

afrus pisze:Dla DAO to koniec. Eth ma jeszcze szansę się obronić zobaczymy zależy od decyzji jaką podejmą.
Szanse maleją z każdą minutą. Przypomina mi to upadek Cryptsy gdzie ludzie mieli nadzieję do samego końca że giełda się podniesie a okazało się że przez parę miesięcy byli oszukiwani przez SmallVerna.

Jak mawiają niektórzy traderzy straty tnij szybko:d

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: afrus » sobota, 18 czerwca 2016, 18:54

Jak napisałem w wątku o dao, ja nie trzymam, gram na btc/pln, eth kopię, kopię też inne rzeczy, próg opłacalności mam bardzo nisko więc nie mam z tym problemu, nie trzymam shitcoinów, dao i liska dawno się pozbyłem.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: hanti » sobota, 18 czerwca 2016, 19:10

ja tam zaczynam sobie liska kupowac ;p mysle, ze gra warta swieczki
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ania78 » sobota, 18 czerwca 2016, 19:14

Bemx2k pisze:Niech sobie plują w brodę ci co nie kupili jak jeszcze 3 tyg temu bylo po 10$
dziś można było sprzedać po 20$
ETH ma solidne fundamenty będzie szło w górę do końca roku stabilne 30$ mam nadzieję.
Tak :lol: niech sobie pluja w brode ci co wczoraj nie sprzedali :lol:

Chociaz okolicznosci chyba mialy byc inne ;)

Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: filipej » sobota, 18 czerwca 2016, 19:15

Tak sobie mysle, ze:

ilosc dao ok. 1 150 000 000 sztuk
ilosc eth po "kradziezy" : 8 260 000 sztuk
cena eth : 0,013 btc za sztuke


w takim razie:

wartosc eth w projekcie: 8260000 x 0,013 = 107 380 btc
godziwa wartosc dao: 107 380 / 1150 000 000 = 0,000093 btc

na chwile obecna sprzedaz ponizej tej wartosc jest moim zdaniem bledem. Pewnie na fali paniki kurs jest ponizej tej wartosc, ale raczej powinien dazyc do takiej "rownowagi".

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bitmar » sobota, 18 czerwca 2016, 19:20

@filipej, Twoje założenia nie biorą pod uwagę samego projektu i jego przyszłości. Jeśli DAO jako projekt padnie, to żadna jego wartość nie jest godziwa (oprócz 0).

Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: filipej » sobota, 18 czerwca 2016, 19:23

@Bitmar zgadza sie, nie biore pod uwage przyszlysz strat ani potencjalnych zyskow. Cena jest na tu i teraz.

Dyskutant
Posty: 229
Rejestracja: 30 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: filipej » sobota, 18 czerwca 2016, 19:31

Ale kasa w nim jest ( poki co :) ) wiec tokeny maja wartosc. Chyba ze to przepultaja lub rozkradna to wiadomo co bedzie.

Dyskutant
Posty: 197
Rejestracja: 28 października 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: house11 » sobota, 18 czerwca 2016, 19:34

Coraz wiecej na ASK'ach stoi ofert sprzedaży ethernum. 10 godz temu było około 550k, 3 godziny temu 600k, a teraz 662k.
Widać, że ludzie przesyłają swoje monety na giełdy. Coś mi się wydaje, że to się dziś fatalnie skończy na ethernum.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bitmar » sobota, 18 czerwca 2016, 19:39

Jeśli DAO jest skończone, a władowano w niego 160mln$ i rozpisywano się w mediach to teraz zrobi niezłą antyreklamę wszelkim projektom blockchainowym i krypto... niedobrze. DAO pociągnie za sobą również Ethereum, ta branża (smart contract) przynajmniej chwilowo jest spalona, dużych inwestorów szybko nie przyciągnie.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości