Rozważania dyskusja nt. kursu ceny ETH Ethereum

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bitmar » niedziela, 24 stycznia 2016, 13:51

W ETH z tego co widzę po wykresie który zalinkowałem wcześniej również ma jakiś mechanizm zmniejszający z czasem wydobycie dlatego nie ma sensu krytykować waluty za brak górnego limitu gdyż sam limit w przypadku zmniejszającego się z czasem wydobycia jest mało istotny. Ja bym raczej krytykował źródło finansowania projektu oraz to, że jest on w rękach grupy która może z nim zrobić wszystko i nagle może się okazać, że stracicie zainwestowane pieniądze.

@Shadow, co do płci to jak dla mnie jest to bez znaczenia czy jest to kobieta czy facet który nosi sukienki ;) i nie widzę sensu o tym dyskutować.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ania78 » niedziela, 24 stycznia 2016, 14:06

ShadowOfHarbringer pisze: @ania78
Kiedy masz zamiar skończyć z tym bullshitem że niby jesteś kobietą ? Rozmawia się z Tobą trochę jak z transseksualistą / drag queen.
Login mi juz wygenerowalo I zmienic sie nie da wiec niestety musisz sie przyzwyczaic.

Na poczatku byla beka, ale juz nawet mi sie znudzilo.

Ps. troche jak z transeksualista czyli jak? traktujesz ludzi z gory ? :lol:

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ania78 » niedziela, 24 stycznia 2016, 14:13

ShadowOfHarbringer pisze:
Bitmar pisze:Ania78, jeśli Bitcoin nie miałby limitu a tylko sam halving to niewiele by to zmieniło. Wykopanie 22-go miliona zajęło by dziesiątki jak nie setki lat :) Czy naprawdę robi Ci różnicę, że z limitem liczba monet w ~2140roku osiągnie 21mln a bez limitu (strzelam) w 2300 roku dotarlibyśmy do 22 miliona? 23 milion byłby zapewne gdzieś w okolicy 3 tysiąclecia :)
Bitmar, nie wiem czy @ania78 nie chodziło o to, aby ilość generowanych Bitcoinów już się nie zmniejszała (została na 25 czy tam 12,5 na zawsze).

.

Sama plotka o hard forku zdolowala kurs na jesien. Wiec samo wprowadzenie takiej negatywnej wersji I efekt bylby podobny. Nie mowie ze bylby koniec projektu ale JAKIS wplyw by mialo.

Ale to jest gdybanie, nie wazne. Z natury rzeczy nie ufam produktom finansowym od instytucji bankowych (a jesli eth jest tak silnie przez nie wykorzystywane a co za tym idzie maja wplyw na dalszy rozowj - to tez i eth traktuje).

EDIT: zaraz po premierze ETH na stronie oficjalnej w zakladce ABOUT dalo sie wyczytac, ze ETH nie jest alternatywa dla BTC a projektem uzupelniajacym. Teraz sie nie moge tego fragmentu doszukac. Moze zmienili zdanie na ten temat :geek:

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 24 stycznia 2016, 18:34

ania78 pisze:Ps. troche jak z transeksualista czyli jak? traktujesz ludzi z gory ? :lol:
Yyyyeee nie, zupełnie nie o to chodziło.

Rozmawia się dziwnie z kimś kto nie wiadomo jaką ma płeć, bo nie wiadomo czy pisać/mówić o nim w rodzaju żeńskim, męskim czy obojnaczym. To tyle.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bit-els » niedziela, 24 stycznia 2016, 19:13

Sory za off, ale taki rodzaj społeczeństwa proponuje lewactwo. W szwedzkich przedszkolach promuje się płeć niekreśloną. Do dzieci zwracają się ono. :-)

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 24 stycznia 2016, 22:10

Bit-els pisze:Sory za off, ale taki rodzaj społeczeństwa proponuje lewactwo. W szwedzkich przedszkolach promuje się płeć niekreśloną. Do dzieci zwracają się ono. :-)
Lewactwo należałoby zamknąć w jakimś rezerwacie aby tam mogli realizować swoje poronione pomysły.

Kulturowy marksizm (zwany lewactwem) to umysłowy, zakaźny rak XXI wieku.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Kluka » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 13:13

Dzieje sie.. 0.062

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Multi » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 18:38

jak długo to będzie jeszcze rosło ??

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 18:42

Teoretycznie sensowniejszy opór jest już w okolicach ATH. Ja sam wyskoczyłem w mniejszej część na poziomie 0.003x, teraz z tą częścią czekam na korektę a resztę trzymam w long.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1963
Rejestracja: 14 maja 2013
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Multi » poniedziałek, 25 stycznia 2016, 19:06

hmmm teoretycznie wyskokowo 0.015 czy wzgórkowo 0.00888 ??

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » wtorek, 26 stycznia 2016, 13:27

Wiesz, myślę,że może i nowe ATH jest teraz realne, ponieważ przed ostatnie pół roku wydarzyło się sporo jak na taki młody projekt.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Bit-els » wtorek, 26 stycznia 2016, 14:09

Zobaczcie na obroty w btc. Na Poloniexie 27 tys. bitów dziennie. Mocno!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 26 stycznia 2016, 20:41

Zamknąłem longa z 620 na 650 dosłownie 3 minuty przed crashem.... Urodzony farciarz!
Wypłaciłem BTC.

Uff... dużo na ETH grałem wczoraj i dziś i się mocno plątałem, to co zarobiłem, to zaraz traciłem godzinę potem, potem znów zarabiałem i traciłem... Dziś z trudem wyjąłem 0.3 btc na Dashu i Eth. Grałem ostatnio tylko 2 btc na Eth bo wysokość dla mnie za duża, a ja nie mogę tracić, nienawidzę strat i bagholdingu, toteż używam małej ilości BTC.

W tym momencie longi chyba pękają... Nie gram, bo... ...bo nie wiadomo ile tych longów jest do zlikwidowania... Podejrzewam, że duża część bańki to na lewarze.

No i poloniex padł.

Mam nadzieję, że nikt z forum nie stracił. Wszyscy wiedzieli w co grają, to musiał pęknąć prędzej czy później.
Oczywiście wielu uwierzyło w "tym razem będzie inaczej", no ale wiadomo, że pewne rzeczy się nie zmieniają.
Z drugiej strony, to może być ostra korekta i coś tam jeszcze podskoczy, ale dla mnie to pęknięcie bańki na 90%.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 557
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: bardzo południowa wielkopolska

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: menesis » wtorek, 26 stycznia 2016, 21:01

Ja nawet nie zdążyłem zesynchronizować blockchaina, a chciałem sprzedać coiny z presale :D Btw. A propos synchronizacji. Robię to poprzez geth.exe na win7 i po pewnym czasie pobieranie bloków ustaje. Pomaga uruchomienie ponowne. Ktoś wie co może być problemem i czy ja korzystając z geth.exe wogóle pobieram blockchain ETH? :) (wybaczcie offtop)
Adam Freeland - We Want Your Soul
Bitcoin: 1Q3g3WHYgF9cRPVtKCZtVe8so2KdaBkVRP

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: adam1226 » wtorek, 26 stycznia 2016, 22:57

Sprzedałem połowę. Po 0,006. Chciałem po 0.0072 ale zanim weszło na giełdę.. (jak pisałem w wątku o dashu jakąś kosmiczną ilość potwierdzeń wymagali)
Wykres wygląda mi na klasyczne pęknięcie bańki.. Zresztą i tak nie mam btc bo kupiłem za nie dasha, który zaczął ładnie rosnąć (niestety po tym jak kupiłem - przestał) życie..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Kluka » środa, 27 stycznia 2016, 09:50

Wymazywanie pisze:Zamknąłem longa z 620 na 650 dosłownie 3 minuty przed crashem.... Urodzony farciarz!
Wypłaciłem BTC.

Uff... dużo na ETH grałem wczoraj i dziś i się mocno plątałem, to co zarobiłem, to zaraz traciłem godzinę potem, potem znów zarabiałem i traciłem... Dziś z trudem wyjąłem 0.3 btc na Dashu i Eth. Grałem ostatnio tylko 2 btc na Eth bo wysokość dla mnie za duża, a ja nie mogę tracić, nienawidzę strat i bagholdingu, toteż używam małej ilości BTC.

W tym momencie longi chyba pękają... Nie gram, bo... ...bo nie wiadomo ile tych longów jest do zlikwidowania... Podejrzewam, że duża część bańki to na lewarze.

No i poloniex padł.

Mam nadzieję, że nikt z forum nie stracił. Wszyscy wiedzieli w co grają, to musiał pęknąć prędzej czy później.
Oczywiście wielu uwierzyło w "tym razem będzie inaczej", no ale wiadomo, że pewne rzeczy się nie zmieniają.
Z drugiej strony, to może być ostra korekta i coś tam jeszcze podskoczy, ale dla mnie to pęknięcie bańki na 90%.

No jak nie jak tak.. oddawac moje coiny podstepne zlodziejaszki ;P Wszedlem grubo przy ponad 700 i szlag potem trafil. Wgl mial byc long bo mysle ze ta waluta bedzie wiecej warta. Stracilem wiecej niz Ty inwestowales. Bez lewarka bo to szatanski wymysl ;) Mialem nie sprzedawac ale jak poszlo ponizej 500 to nerwy puscily i sprzedalem jak odbilo na 560. Z pomoca przyszedl pies z chin i straty odrobilem wiekszosc sprzedalem w okkolicach 120 :) co myslicie o dalszym losie kursu? Potem ladnie odbilo.. czy to juz koniec?

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » środa, 27 stycznia 2016, 10:13

Pytanie czy teraz czeka nas pobańkowa korekta i jeszcze wzrost czy to wczoraj było tylko bulltrapem u teraz nadal pójdziemy w górę. Rada dla was - nie sprzedaje sie na takiej panice nigdy. Lepiej juz było sprzedać dziś.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » czwartek, 28 stycznia 2016, 13:59

Zaczyna to wyglądać na kontynuację wzrostów...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 28 stycznia 2016, 15:16

Kluka pisze:
No jak nie jak tak.. oddawac moje coiny podstepne zlodziejaszki ;P Wszedlem grubo przy ponad 700 i szlag potem trafil. Wgl mial byc long bo mysle ze ta waluta bedzie wiecej warta. Stracilem wiecej niz Ty inwestowales. Bez lewarka bo to szatanski wymysl ;) Mialem nie sprzedawac ale jak poszlo ponizej 500 to nerwy puscily i sprzedalem jak odbilo na 560. Z pomoca przyszedl pies z chin i straty odrobilem wiekszosc sprzedalem w okkolicach 120 :) co myslicie o dalszym losie kursu? Potem ladnie odbilo.. czy to juz koniec?
Ciekawe przygody:) Ja na lewarze tylko gram prawie. 2.5 to na moją rękę dość bezpieczne rozdanie kart :)
Dzięki Bogu, że nie mają na polo 5x lub więcej, bo grałbym jak debil a alty wiadomo:)

No to zrobiłeś klasyczny błąd - kupno na górce, sprzedaż w dołku.
Powód? Pewnie emocje i zła ocena wejścia/wyjścia.
Który błąd gorszy? :) Kupno na szczycie, bo jakbyś nie kupił, nie miałbyś co sprzedawać w dołku hehe.
Ja to mam inne zboczenie: tendencję do shortowania pumpów :) I czasem bywa to bolesne, ale jak już jesteśmy na peaku, to potem dość łatwo robię btc w downtrendzie/bulltrapie.

Też na Doge trochę grałem. % zysku/starty na dźwigni masakryczne, od niechcenia zashortowałem dosłownie 1btc (już w dźwigni a więc 1: 2.5 czyli zaledwie 0.4btc mój wkład), i ruchem short ok. 130, odkupienie 102, zrobiłem 0.35btc. Trochę żałowałem, że nie więcej, ale potem miałem znów kilka dobrych drobnych wejść.
Wolę obniżać ryzyko i więcej jak 2.5btc na polo na dźwigni nie trzymam a wchodzę i tak zawsze max 80-90% środków.

@Jacek

No właśnie, dość wysoko poszło to odbicie, grubasy mogą to pociągnąć, tylko pytanie czy im się opłaca, jestem pewny, że wielu naprawdę grubych wtopiło na zjeździe 7xx - 470. W ETH wchodzę czasem ale na kilka-kilkanaście minut czy 2-3h max bo ryzyko jest cały czas duże jak dla mnie.

PS. Vol dość mały w por do szczytu, więc póki co wygląda to na double top.

Weteran
Posty: 2625
Rejestracja: 10 czerwca 2013
Reputacja: 514
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Rozważania nt. kursu ETH

Postautor: JacekW_BB » niedziela, 7 lutego 2016, 16:03

Idziemy jakby nadal w górę, ale póki nie przebijemy ostatniego ATH (0.0073) może to okazać się fejkowym wybiciem. Wolumen nadal mały w porównaniu ze szczytem, ale może to nawet dobrze - jeżeli przebijemy 0.0073 dołączą nowi gracze i wtedy możemy dobić nawet do okolic 0.009.

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości