Czy istnieje dobry portfel opensource na desktopa do ETH ?

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy istnieje dobry portfel opensource na desktopa do ETH ?

Postautor: Kamien » czwartek, 26 maja 2022, 14:55

Mam parę adres - klucz prywatny i szukam jakiegoś walleta z pozomu którego będę mógł wykonać transfer środków. I po prostu to co się teraz dzieje na rynku walletów to istny dramat...

Szukam desktopowego, open-sourcowego portfela z możliwością importu klucza prywatnego (ew. importu seeda pod warunkiem możliwośći podania autorskiego derivation Patha) i niczego nie mogę znaleźć. Ciągle jakieś mobilne gunwa w których to sweepowanie pod ETH nie działa albo nie jest wspierane, albo nie ma możliwości importu klucza prywatnego czy brak modyfikacji derivation Patha....Co się stało z tymi walletami? Kiedyś śćiągałeś oficjalny wallet ze strony producenta i miałęś wszystkie funkcje, a teraz namnożyło się tych kup z bardzo podstawowymi opcjami tylko.

Jakie są teraz dobre portfele?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dramat z walletami

Postautor: mecenas » czwartek, 26 maja 2022, 15:02

Jaka waluta???????

Rozsądne rozwiązanie to cała rodzina portfela Electrum (Electron Cash, Dash Electrum itp...)

edit:
Jeśli chodzi o ETH to nie wiem, nie pomogę, nie znam się, zarobiony jestem... ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 2365
Rejestracja: 4 kwietnia 2020
Reputacja: 386
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: LaJyKiGrGR82QJH9NRU5N2XqDsGxsjfSuW

Dramat z walletami

Postautor: zdzicho2000 » czwartek, 26 maja 2022, 15:36

@Kamien exodus potrafi sweepować priva eth. Rozumiem, że masz eth na paperwallecie?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dramat z walletami

Postautor: koparki » czwartek, 26 maja 2022, 22:38

@Kamien MyCrypto to desktopowy(windows,linux itd) portfel ETH gdzie możesz wkleić klucz prywatny i wchodzisz na portfel. Niestety nie jest to opensource, ale sprawdził się.
Potwierdzam na ETH nie ma desktopowego opensource , niepojęte ale prawdziwe.

ps.
dramat z tworzeniem tytułów wątków na forach w obecnych czasach, zmodyfikowałem
---

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 593
Rejestracja: 8 lutego 2020
Reputacja: 1114
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 7-bit secp256k1

Czy istnieje dobry portfel opensource na desktopa do ETH ?

Postautor: garlonicon » piątek, 27 maja 2022, 22:15

Potwierdzam na ETH nie ma desktopowego opensource , niepojęte ale prawdziwe.
Być może się mylę, ale nie kojarzę nawet dobrego desktopowego portfela Open Source do Lightning Network, choć do głównej sieci jest ich pełno. Co do Electrum, to nie, tam nie ma wsparcia LNURL i możliwości odczytu QR-kodów (a przynajmniej nie było, gdy ostatnio próbowałem to robić).

Ogólnie z portfelami jest słabo, bo albo trzeba rzeźbić wszystko samemu tak, jak robią to programiści (i wtedy już żaden portfel nie jest potrzebny, jak się ma własne pełne węzły), albo trzeba stawiać maszyny wirtualne z Androidem (co potrafi wkurzyć, ale jakoś działa). I w sumie to można to powiedzieć o wielu monetach, nie tylko o ETH.

Co do ETH, to niestety, ale najlepszym portfelem Open Source jest konsolowy geth. Niestety, taka prawda. A jak jakiś altcoin czy inny token jest niszowy, to często jest to jedyny dostępny klient, który działa (i którego najłatwiej sklonować, więc wszyscy tak robią i dlatego tak to wygląda). Wynika to z tego, że po postawieniu sobie środowiska na poziomie programisty, ludziom się odechciewa pójść parę kroków dalej i wypuścić binarki na rzecz prostego ludu.

Początkujący
Posty: 249
Rejestracja: 5 kwietnia 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy istnieje dobry portfel opensource na desktopa do ETH ?

Postautor: Kamien » poniedziałek, 30 maja 2022, 16:01

koparki pisze: czwartek, 26 maja 2022, 22:38 MyCrypto to desktopowy(


Czy przy wysyłaniu części środków wysyła on pozostałe na adresy reszty? Bo nigdzie nie widzę nic o tym napisane, a nie chciałbym by mi część środków się spaliło na jakimś z pupy adresie.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy istnieje dobry portfel opensource na desktopa do ETH ?

Postautor: adiqq » poniedziałek, 30 maja 2022, 16:45

miałeś kiedyś do czynienia z ETH?

Dodano po 46 sekundach:
zadane pytanie sugeruje że nie
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Ethereum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość