www.independentmetals.pl/

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

www.independentmetals.pl/

Postautor: Kutalisk » wtorek, 4 sierpnia 2020, 23:58

Ruszyło oczekiwane independent metals:
https://www.independentmetals.pl/

Graficznie wygląda ciekawiej niż:
https://szlachetneinwestycje.pl/
(chociaż tu widzę pozytywne zmiany)

Ciekawe czy Słomski będzie kontynuował ataki na tradera?
viewtopic.php?f=105&t=33697&p=651965#p651946

Niestety nie miałem okazji jeszcze przetestować. Może ktoś z Was wystawiał się lub korzystał z ofert na szlechetnych inwestycjach i napisze o różnicach? Jutro powystawiam coś na próbę w ramach testów i podzielę się wrażeniami.

Pierwsze co rzuca się w oczy to brak prowizji (na szlachetnych... widzę ok 1% przy 1oz złotych monetach)

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 12 lutego 2012
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

www.independentmetals.pl/

Postautor: Maciey » środa, 5 sierpnia 2020, 18:42

Bardzo dobrze, że pojawiają się takie inicjatywy. Daje to nadzieję, że popularyzacja tego typu portali wpłynie na obniżenie marż dilerów.
Obecnie marże w sprzedaży i skupie złotych monet są bardzo duże na tle europejskich dilerów. Jeżeli chodzi o srebro, te marże są jeszcze większe i są to poziomy złodziejskich marż.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

www.independentmetals.pl/

Postautor: Kutalisk » czwartek, 6 sierpnia 2020, 09:42

Testuję platformę ale niestety czekam już ok. 30 godz. na akceptację mojej oferty...
Albo mają taki natłok nowych kont i weryfikacji ofert albo to jakiś bug.
Wrzucaliście już jakieś oferty?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

www.independentmetals.pl/

Postautor: Kutalisk » niedziela, 9 sierpnia 2020, 20:58

Moje oferty zostały dodane po ok. 48 godz. niezła obsuwa.

Słomski kontratakuje na swoim blogu w związku z uruchomieniem giełdy:
https://slomski.us/2020/08/06/gielda-metali-c2c/

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

www.independentmetals.pl/

Postautor: koparki » niedziela, 9 sierpnia 2020, 21:10

Też przejrzałem tę platformę od strony użytkownika , wspomniałem już wcześniej o niej w innym wątku.
Odnosząc się do tego co pisał Słomski; nie wiem jak będzie wyglądała zapłata prowizji za wystawienie czy transakcję, jesli będzie mozliwość zapłaty w BTC to argument Słomskiego upada, jeśli natomiast będziesz musiał połączyć giełdę ze swoim kontem bankowym lub kartą bankową to faktycznie jest to słabe i padnie bo złoto nie lubi się z upadającym lub resetującym się system - w historii były przykłady nakazów jego zdania państwu. Jeśli czyta to ktoś z independentrader to proszę brac pod uwage mozliwość rozlicenia przyszłych opłat za korzystanie z platformy w ETH / BTC / DASH / ZEC a najlepiej w XMR ;)
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

www.independentmetals.pl/

Postautor: Kutalisk » środa, 10 lutego 2021, 13:28

W swoim ostatnim wpisie na blogu dyzma21 jak widać pominął 79element Słomskiego w zestawieniu:
https://independenttrader.pl/najwazniej ... -2021.html

Na szczęście pomimo wielkich spreadów u dealerów, na naszej giełdzie Independent Metals cały czas można znaleźć oferty bliższe ceny spot. Od momentu startu platformy w sierpniu na giełdzie dokonano ponad 2,5 tysiąca transakcji, na kwotę prawie 23 mln PLN, a co najważniejsze - nadal nie pobieramy żadnych opłat.

Z tego co kojarzę w weekend na 79element były do kupienia "mapki" XXX lat PRL (pakiety po 25-100szt.) w cenie 13-15% pow. spot. Wiem, bo liczyłem i zastanawiałem się czy kupić. Cena była sztywna (nie powiązana ze spot) i momentalnie zniknęły w nocy z niedz. na pon. jak kurs wystrzelił. Nie jest to moneta 1oz ale na tyle znana i rozpoznawana w PL, że jest jakimś standardem. Nie należy jej traktować jak junk silver.

Goldenmark na zestawieniu widnieje, a nie jest to rzetelny sprzedawca:
https://slomski.us/2020/04/03/goldenmar ... w-butelke/
Bankructwo było blisko, następnym razem klienci mogą nie mieć tyle szczęścia.

Jak widać wojenki personalne są ważniejsze niż obiektywna informacja dla czytelników bloga IT. Naganianie na independent metals i chwalenie się wolumenem (który sam fałszowałem fikcyjnymi transakcjami w celu nabicia pozytywnych opinii) też mnie razi. Walczy z cenzurą, psioczy na media, które nie są wolne. Wobec siebie stosuje inne standardy...

Zauważyłem, że im więcej czytam i drążę temat tym częściej muszę weryfikować informacje.

Więcej o wojence Słomski vs trader21 tutaj:
viewtopic.php?f=105&t=33697#p651946

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

www.independentmetals.pl/

Postautor: Kutalisk » poniedziałek, 19 lipca 2021, 14:17

Spiskowych teorii ciąg dalszy:
- wystawiając ofertę kupna/sprzedaży czekamy na autoryzację administratora (nie ma podanego limitu czasu)

Wychodzi na to, że właściciel witryny ma dostęp do ofert jako pierwszy. Może z nich skorzystać lub nagrać swoim klientom, którzy zakupili "kopiowanie ruchów tradera". "Jeśli coś jest za darmo to Ty jesteś produktem"

Wróć do „Metale szlachetne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości