Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: koparki » niedziela, 3 maja 2020, 13:07

tylko nie zainwestujcie czasem w takie monety np. z Allegro (fajny materiał o inwestycjach masowych w srebro za czasów PRL):

---

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: miso20 » poniedziałek, 4 maja 2020, 18:05

@Sokon No właśnie: jaki jest sens pakowania się z w kilogramy srebra, zamiast gramów złota?

Ile to teraz złoto vs srebro jest? Jakoś sto monet na jedną złotą?

Nie bardzo widze sens pakować się w kilogramy i to jeszcze przy problemach z vatem. No chyba, że ktoś na miesiąc może odłożyć 200zł

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 12 lutego 2012
Reputacja: 73
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: Maciey » poniedziałek, 4 maja 2020, 18:29

miso20 pisze: poniedziałek, 4 maja 2020, 18:05@Sokon No właśnie: jaki jest sens pakowania się z w kilogramy srebra, zamiast gramów złota?

Ile to teraz złoto vs srebro jest? Jakoś sto monet na jedną złotą?

Nie bardzo widze sens pakować się w kilogramy i to jeszcze przy problemach z vatem. No chyba, że ktoś na miesiąc może odłożyć 200zł


@miso20 - sorry za bezpośredniość stary, ale rozwalił mnie Twój post. Poczytaj trochę, poedukuj a później się zastanawiaj co ma sens a co nie. Nie ma vatu na monety srebrne. Metale szlachetne to inwestycja długoterminowa, nie biegasz z tym na plecach, więc masa nie ma większego znaczenia. Inwestygacja w srebro ma sens, bo jest relatywnie tańsze od złota i relatywnie mocniej niedowartościowane.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: koparki » poniedziałek, 4 maja 2020, 18:42

Maciey pisze: poniedziałek, 4 maja 2020, 18:29Inwestygacja w srebro ma sens, bo jest relatywnie tańsze od złota i relatywnie mocniej niedowartościowane.
Mówi sie że wykres złoto do srebra jest na skrajnym okazyjnym wychyleniu na korzyść srebra ale ten ostatni to typowy surowiec przemysłowy. Ryzyko moim zdaniem pół na pół czy inwestycja skończy się sukcesem , może przelicznik złoto/srebro zostanie długo na tych "okazyjnych" poziomach.
@miso20 dobrze zauważył że srebro nie jest wygodnym zamiennikiem banknotów dla osób bardzo majętnych , które musiałyby tego nakupić setki kilogramów , kłopot z przenoszeniem, przechowywaniem , korozją.
---

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: Sokon » poniedziałek, 4 maja 2020, 23:03

miso20 pisze: poniedziałek, 4 maja 2020, 18:05No właśnie: jaki jest sens pakowania się z w kilogramy srebra, zamiast gramów złota?
kol. Koparki mnie ubiegł... Zobacz na historyczny wykres srebra do złota to będziesz wiedział dlaczego...

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: miso20 » środa, 6 maja 2020, 13:58

@Sokon @Maciey to wiem, że srebro jest bardzo tanie w stosunku do złota, bo przecież sam to pisałem. Zrozumiałem post jako inwestycje długoterminową związaną z odkładaniem realnego kruszcu.

Jeżeli chce ktos zagrać na spekulacje, że srebro wzrośnie względem złota, to nie lepiej zaopatrzyć się w papierki?

Za parędziesiąt zlotych monety musiałbyś mieć parę tysięcy srebrnych. Fizycznie są duże problemy z tym - z papierem jaki by nie był zły - nie ma

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
Plus tak jak koparki też napisał - nie jestem przekonany, co do okazji na srebrze w stosunku do złota

Dodano po 3 minutach 34 sekundach:
Maciey pisze: poniedziałek, 4 maja 2020, 18:29Metale szlachetne to inwestycja długoterminowa, nie biegasz z tym na plecach, więc masa nie ma większego znaczenia. Inwestygacja w srebro ma sens, bo jest relatywnie tańsze od złota i relatywnie mocniej niedowartościowane.
Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że trzeba je gdzieś przechowywać? W domu też trzeba ukryć przed złodziejem. Jak się zacznie palić, to zdążysz wynieść?

W srebrze nikt raczej nie przechowuje dużych wartości majątkowych, a jedynie gra na spekulacje względem złota. Wydaje mi się, że wygodniejsze są do tego bezwartościowe papiery.

Więc nie zarzucaj mi braku wiedzy i edukacji, bo trochę tutaj też jestem na tym forum, a nie puszę się jak ty

Dodano po 3 minutach 56 sekundach:
Maciey pisze: poniedziałek, 4 maja 2020, 18:29 Nie ma vatu na monety srebrne.
W porządku zatem dlaczego w pierwszym lepszym sklepie internetowym srebrna moneta kosztuje ok. 100zł za uncje, a cena spot 15$? Rozumiem, że koszty wydobycia, transportu, przechowania i marża dealera składają się na +60% do ceny. Złoto dla porównania spot 1700$ i 7800zł w sklepie (a i tak cena się teraz dopiero rozjechała, gdy brakuje fizyka w sklepach). No deal życia.

A jeżeli mi odpiszesz, że trzeba kupować gdzieś za granicą i biegać po Estoniach, to dzięki, ale przeciętny kowalski nie zrobi takich rzeczy

Początkujący
Posty: 439
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: 117
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: Sokon » czwartek, 7 maja 2020, 14:29

miso20 pisze: środa, 6 maja 2020, 13:58 Jak się zacznie palić, to zdążysz wynieść?
Po co wynosić? Wyniesiesz jak zgaśnie. To nie papier...
miso20 pisze: środa, 6 maja 2020, 13:58W srebrze nikt raczej nie przechowuje dużych wartości majątkowych
Zdziwiłbyś się ile ludzie srebra potrafią zachomikować...
miso20 pisze: środa, 6 maja 2020, 13:58przeciętny kowalski nie zrobi takich rzeczy
Przeciętny Kowalski nie inwestuje w srebro. Przeciętny Kowalski "inwestuje" w lokatę bankową...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: Kutalisk » niedziela, 17 maja 2020, 22:18

W nawiązaniu o potencjał srebra do wzrostu przytoczę dane z bloga Słomskiego:

W efekcie braku towaru doszło do oderwania cen teoretycznych (giełdowych) od cen praktycznych (rynkowych). W tej chwili cena giełdowa wynosi 6684 zł/oz, u konkurencji która nadal prowadzi sprzedać cena wynosi 8175 zł / oz. Czyli premium wzrosło z 5% do 21 %. W przypadku srebra cena giełdowa 57 zł / oz, cena rynkowa 100 zł/oz, premium wzrosło z 20% do 75%.

https://slomski.us/2020/03/30/kurz-na-polkach/

Do tego zobaczcie gdzie na wykresie jesteśmy w stosunku do ATH w obydwu metalach.
Myślę, że warto posiadać obydwa w formie fizycznej, a proporcje powinny być zalezne od zasobności portfela i możliwości bezpiecznego zdeponowania.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: koparki » sobota, 6 czerwca 2020, 21:03

dobra, aktualna analiza:
https://independenttrader.pl/srebro-po- ... uncje.html

Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
i dosyć ciekawy komentarz pod analizą ;)

Dorzucę jeszcze utrzymujące się (oficjalnie) marże na poziomie 40-50% na metal fizyczny wobec 5% do 10% przed koroną, brak w kantorkach popularnych bulionówek i mizerię w segmencie sztabek.

Mój ulubiony handlarz metalem twierdzi że:
- kopalnie wstrzymały dostawy do hut,
- huty przerzuciły się na przetop złota,
- magazyny są puste,
- resztki metalu (zeskrobywane z podłóg w sejfach chyba) chodzą chwilowo po spot x2 a czasami nawet po spot x3.

... i w związku z tym on w ogóle zdjął srebro z własnej strony internetowej. Od strony popytu podobno klienci o srebro pytają ale nie tak mocno jak przed koroną. Jeszcze kilka tygodni temu była możliwość zapisania się u niego w komitecie kolejkowym na srebro, dzisiaj ta opcja już nie wchodzi w grę.

Wniosek: srebro się skończyło. Przynajmniej w Szwajcarii. Zobaczymy czy koniec podaży srebra ma rzeczywiście coś wspólnego z brakiem komercyjnych lotów pasażerskich, taka jest oficjalna wersja.


Dodano po 6 minutach 56 sekundach:
poszperałem i znalazłem uncjówki po 103zł ale palcem po wodzie pisane bo kolejna inna moneta w ofercie juz po 150. Ten rynek jest bardzo niepłynny dziś 100 jutro 150 ;) w skupie 72.08 zł za OZ i 2 295.26 zł za Kg (a 69,32 / 2227 cena giełdowa).
Sztabki i monety 1kg poznikały u dealera u którego zawsze było tego dużo.
Z platyną też mizeria , jeden rodzaj monet z dostawą za miesiąc ;)
---

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: ekonokomik » wtorek, 21 lipca 2020, 22:46

Czy ktoś wie co się dzisiaj odjaniepawliło na srebrze? +6,10% w jeden dzień? :shock:
Są jakieś fundamentalne przyczyny?

Weteran
Posty: 2389
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: BitBoy » wtorek, 21 lipca 2020, 23:09

ekonokomik pisze: wtorek, 21 lipca 2020, 22:46Są jakieś fundamentalne przyczyny?
Tu są jakieś poszlaki:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rekord ... 29478.html
Na stooq.pl pokazuje mi już 7%.

Weteran
Posty: 7497
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2776
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: pael » środa, 22 lipca 2020, 10:51

ekonokomik pisze: wtorek, 21 lipca 2020, 22:46Są jakieś fundamentalne przyczyny?


Szmacenie fiatow. Przepraszam za wyrazenie. Przy tym co robia banki centralne lepiej bedzie nakupic niedlugo ziemniakow niz miec jakies "pieniadze". Przyczyne wszyscy znamy, polowa populacji globu umarla.To oczywiscie "pszypadek i koincydencja".


Glosno o tym od dawno i srebro wlasnie daje pokaz, starzy fani trader21 z fizykiem sa w niebie. Nawet nie patrze ile krzycza za fizyka, pewnie x3-4.

Weteran
Posty: 2896
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: adamu79 » środa, 22 lipca 2020, 15:53

pael pisze: środa, 22 lipca 2020, 10:51Nawet nie patrze ile krzycza za fizyka, pewnie x3-4.
na razie tylko 40% ponad spot bo towar jest :D
https://79element.pl/srebro-inwestycyjn ... errand-1oz

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 3 września 2020
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: zgredek666 » niedziela, 21 marca 2021, 19:06

a ja podpytam gdzie najlepiej i najtaniej jest kupić monety z dostawą do PL ?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 504
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 317
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: mxxm977 » poniedziałek, 29 marca 2021, 02:01

zgredek666 pisze: niedziela, 21 marca 2021, 19:06a ja podpytam gdzie najlepiej i najtaniej jest kupić monety z dostawą do PL ?
Mennica Kapitałowa ma całkiem fajną cenę jak za kangury. Odbiór w kilku miastach w Polsce. Warszawa, Kraków, Poznań, Białystok, Wrocław. Kupiłem, nie było problemów.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 listopada 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Srebrne rozterki - jak inwestować w srebro, pytania

Postautor: bosanoga » czwartek, 11 listopada 2021, 08:25

Czy może ktoś zna/próbował sposób/sklep na zakup srebra za krypto w estonii?

Wróć do „Metale szlachetne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości