złoto, dobry moment na kupno?

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: sha256 » piątek, 18 stycznia 2019, 11:34

Na rzucanie złota na rynek - fizycznego - nie ma moim zdaniem szans. Tego się nie robi.
Wiadomo, ze "papierowe złoto" jest sterowane i kreowane przez banki - nie ma pokrycia w złocie fizycznym. A złoto fizyczne wysysane jest z rynku przez wspomniane kraje oraz społeczeństwa azjatyckie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: prezes » piątek, 18 stycznia 2019, 11:48

W historii już mieliśmy przykłady jak banki centralne rzucały na rynek złoto w dołku.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: jondoexxx » piątek, 18 stycznia 2019, 12:18

Problem z kupnem złota pod inwestycję jest spread, przeważnie min. 4-5%, a często 10%...a potem przy odsprzedaniu podobna historia. Owszem, ktoś powie, że można indywidualnie kupować/sprzedawać...Ale jak chciałbym kupić za 50k-100-200k to nie chce mi się bawić w drobnicę.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: sha256 » piątek, 18 stycznia 2019, 12:45

@prezes, tak, to prawda, Bank Anglii z tego co pamiętam miał taki epizod przed gwałtownymi wzrostami. Nie spowodowało to jednak jakiejś przesadnej reakcji, poczatkowo wrecz przeciwną. To chyba jedna z największych pomyłek w dziejach co do oceny. Sprzedali w dołku po cenach ok 250 - 300$ gdy 10-12 lat później cena wynosiła już ok. 1900$/uncję.

Dodano po 6 minutach 17 sekundach:
@jondoexxx , 4-5% tak - zgodzę się jeśli chodzi o spot chociaż realne jest 3-5%, 10% to już stanowczo za dużo.
Dlatego fizyczne złoto kupuje się na długi termin. W tym celu interesujące są wykresy miesięczne, tygodniowe. Chodzi o lata, nie o godziny i dni - tutaj znacznie lepiej sprawdzają się produkty typu "papierowe złoto".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: Kluka » piątek, 18 stycznia 2019, 15:44

Nigdy tez do konca nie wiadomo co jest w srodku sztabki... BTC ma spora przewage nad zlotem. Ma wszystkie jego zalety i dorzuca kilka swoich o ktorych wszyscy tu obecni podejrzewam ze doskonale wiedza.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 18 stycznia 2019, 18:15

Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup fizycznego kruszcu to nie polecam sztabek bo mogą mieć wkład wolframowy a poza tym mają nr seryjny więc w razie W można będzie zidentyfikować nabywcę.
Najlepsze są uncjowa bulionówki a wzłaszcza austriacki Filharmonik - duża średnica, mała grubość czyli praktycznie nie do podrobienia.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: tomant » piątek, 18 stycznia 2019, 21:48

Kluka pisze: BTC ma spora przewage nad zlotem. Ma wszystkie jego zalety i dorzuca kilka swoich o ktorych wszyscy tu obecni podejrzewam ze doskonale wiedza.
Oj, myślę, że kolega trochę nie docenia 5 tysięcy lat historii cywilizacji której jesteśmy częścią. Bitcoin, ani inna technologia nie zastąpi na dłużej złota. Myślę, że zainteresowanie kryptowalutami na tym forum jest nieproporcjonalnie większe niż w "normalnym" społeczeństwie. Wykorzystujemy aktualnie ten moment historii gdzie fascynacja a raczej zachłyśnięcie się nową technologią winduje ceny ciągu cyfr do nieproporcjonalnie do wartości wysokich poziomów. Zobaczymy jeszcze bańkę, może niejedną na tym aktywie, a potem zostanie on zmarginalizowany.

Moja wróżba na najbliższy czas.
1. Lekki spadek na akcjach rynków wschodzących.
2. Wzrost na akcjach / spadek dolara
3. Wzrost surowców i metali szlachetnych (długoletni)

Bitcoin i inne coiny - wielka niewiadoma. Jak kapitał się nimi zainteresuje to strzażmy się malutcy :). Lepiej dla nas by cały rynek krypto był na tyle mały by nie warto było na niego patrzeć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: Kluka » piątek, 18 stycznia 2019, 22:29

Chyba do konca nie rozumiesz idei krypto. Co do 5 tysiecy lat cywilizacji to przez tysiace lat ludzie zyli w jaskiniach - chy to znaczy ze jak teraz mieszkaja w domach to znaczy ze niedoceniaja jaskin? Przez kolejne tysiace orali i przemieszczli sie z pomoca zwierzat. Czy to znaczy ze mam naginac na osiolku na zakupy? Przez tysiace lat wystarczyla ludzim swieczka - po co elektrycznosc? Trwajmy przy swieczkach. To jest normalna ewolucja w tym wypadku ewolucja pieniadza. Przyjdzie kryzys, madre glowy beda radzic co zrobic i dojda do jedynego mozliwego wniosku. Ze waluty FIAT i kreacja pieniadza z powietrza nie jest jednak taka wspaniala. Idea ktora rozpoczal z sukcesem (bo wczesnie byly inne proby) Bitcoin jest rewolucyjana technologia ktora ma szanse zmienic swiat. Nie jestem na 100% pewien co do BTC byc moze wygra inny doskonalszy projekt, jednak sama idea kryptowalut jestem pewien ze odniesie sukces.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: tomant » piątek, 18 stycznia 2019, 23:51

Nie odniesie "sukcesu" jeśli nie będzie mogła być kontrolowana przez system. Jeśli będzie kontrolowana to straci całkowicie sens. Jeśli zniknie gotówka to bardzo szybko doczekamy końca resztki wolności jaka nam została. Pozostanie nam w podziemiu to co przez tysiące lat utrzymywało w miarę stabilnie wartość. Choć to wcale też nie jest takie pewne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1385
Rejestracja: 16 grudnia 2015
Reputacja: 1194
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: Kluka » sobota, 19 stycznia 2019, 10:10

Tak jak napisałem wcześniej ludzie zrozumieją ze kontrola nad pieniądzem jest czymś złym ze względu na ludzka naturę, przedewszystkim chciwość. Tu lepiej jak kontrole będą miały niezmienne zasady matematyczne. Jezeli nie zrozumieją to nie wróżę dobrze naszemu gatunkowi. Myśle ze prędzej czy później ludzie dojdą do takich wniosków, zobaczymy tez czy ta ewolucja będzie miała charakter odgórny czy oddolny. Na początku moglby mieć charakter globalnego pieniądza do rozliczeń międzypaństwowych (zamiast USD) pomysł ile niosłoby to za sobą korzyści. W czasach niepewności geopolitycznej wg mnie nie do przecenienia. Mam nawet pewna teorie jak moglby do tego dojść ale będzie to raczej ewolucja niż rewolucja. Myśle ze ludzie na szczytach którzy będą o tym decydować tez są z natury chciwi i posiadają często wielkie prywatne majątki. Na początku pewnie oni się załadują prywatnie zanim zrobią to Państwa przez nich rządzone. Ale czy to wizja na najbliższe lata czy dekady to ciężko powiedzieć.
...idioci sie nie rodza, idiotow kreuja media...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: tomant » sobota, 19 stycznia 2019, 14:02

Pieniądz wirtualny to niestety przyszłość przed którą się nie obronimy. To możliwość całkowitej kontroli nad jednostką, której elity na pewno się nie oprą. Warunek - pieniądz musi być przez nich całkowicie kontrolowany. I tu jest pies pogrzebany.
Najbliższa przyszłość, to po detronizacji dolara jako waluty rozliczeniowej, to najprawdopodobniej SDRy. Taki koszyk walut (Euro, USDolar, Yen, Yuan i być może złoto). Choć do tego ostatniego mam trochę wątpliwości. Może być jednak w tej konstrukcji potrzebne by choć spróbować ją uwiarygodnić.
Dzisiejszych krypto w przyszłości jakoś nie widzę.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4280
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: kozaki_wiesi » sobota, 9 marca 2019, 12:11

Slowly but surely:

"Uznając metale szlachetne za prawny środek płatniczy, ustawodawcy Kansas pomogą zapewnić przetrwanie kolejnej nieuchronnej recesji spowodowanej przez Rezerwę Federalną" - podsumowuje Ron Paul.

https://bigleaguepolitics.com/as-federa ... -currency/

Ron Paul nie tylko w metalach szlachetnych widzi nadzieję na przetrwanie recesji, ale też w kryptowalutach:

https://www.ccn.com/ex-bitcoin-skeptic- ... -recession
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: mecenas » poniedziałek, 1 lipca 2019, 10:07

Trochę negacji złotego pieniądza i przy okazji Bitcoina:

:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: Adolf_H » sobota, 9 listopada 2019, 08:33

koledzy mam dwa pytania do was
co sądzicie o sklepie coininvest
czy lepiej zrobić zakupy w travexie ?

interesują mnie złote monety które można sprawdzić przy pomocy dzwięku i liniki fisha ,znacie lepsze sps na chwile obecną ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: tomant » czwartek, 23 stycznia 2020, 11:37

Szykuje się bańka czy zwała na kruszcach?
Allegro znowu będzie pozwalało na handel szlachetnymi.
;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: Kutalisk » niedziela, 8 marca 2020, 09:05

Jak w temacie. Wiadomo, że ustanowiono nowe ATH na złocie w PLN. Mamy jeszcze miejsce w wycenie do USD na wzrosty do 2k $. USD/PLN jednak spada (EUR/USD rośnie) i cena w PLN może wpaść w konsolidację 6-7k PLN/oz. Jeżeli inflacja będzie postępować, możliwe że przetestujemy od góry ATH (w PLN) i cena wystrzeli w kosmos (po przebiciu 2k USD/oz).

Mam więc teraz dylemat. Czy ładować się w drogie złoto (rączki mnie świerzbią) czy dalej akumulować srebro? Mamy tu (na srebrze) spory potencjał na wzrosty (ok. 100% w ujęciu do PLN, niemal 200% w USD). Zaznaczę, że w srebro załadowałem się sukcesywnie od 2017, w złoto trochę wcześniej i w mniejsze ilości (proporcje 10:1), więc ekspozycja na metale szlachetne jest. Ale muszę w nie jeszcze ulokować jakieś 10-15% gotówki.

Na własnej skórze widzę co oznacza „gorączka złota.” Korekta powinna być ale jak zacznie się „gold rush” to mogę się nie doczekać. Wiem, że ATH ale mam nieodpartą chęć na zakupy…

Gold/silver ratio rekordowo wysokie, zbliża się do 100. Kiedy wg Was srebro zacznie nadrabiać? Co myślicie o junk silver, na które nagania Przemysław Słomski (np. w wywiadach dla "VETO", "Ekspert w Bentley'u")? Z tego co widać w jego sklepie (79element) ma tego sporo na magazynie, tylko jak potem z wyceną i odsprzedażą tego "cuda"

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: koparki » niedziela, 8 marca 2020, 10:29

Zamiast tego junk-silver poszukaj sprzedawcę który najtaniej ma kilogramowe monety bulionowe, wyjdzie ok 8% drożej ale masz czysty stop . Te francuskie zasyfione skrajnie zużyte monety widziałem na własne oczy i do tego zmieszane różne stopy(różne próby), nie będziesz zadowolony jak zamówisz wysyłkowo.

Dodano po 29 sekundach:
@Kutalisk
---

Weteran
Posty: 2389
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: BitBoy » poniedziałek, 9 marca 2020, 18:26

@Kutalisk
Gold/silver ratio rekordowo wysokie, zbliża się do 100
Dziś nawet przebiło. Aż żal nie dorzucić kilku srebrników do skarbonki. Co też uczyniłem.
Co myślicie o junk silver
Omijam taki szrot monetarny. Od lat biorę tylko standardowe, mennicze bulionówki w tubach. Zazwyczaj zaplombowane. Dobrze i szczelnie zapakować. Zapomnieć na lata, aż przyjdzie na nie czas.

Weteran
Posty: 2389
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: BitBoy » poniedziałek, 16 marca 2020, 18:43

Ratio poszło dziś na 125...
Srebrne monety wymiecione w sklepach lepiej niż papier toaletowy. Towar albo niedostępny albo z dostawą 30 dni. Zaś marże poszły tak w górę że nie było nawet szans skorzystać z dzisiejszych spadków cen.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: koparki » poniedziałek, 16 marca 2020, 22:09

Uncjowa moneta srebrna np po ok 82zł od ręki lub 73zł gdy przedpłacisz i odbierzesz za 30 dni(ja bym wybrał tę opcję), także są monety od ręki bez problemu w niskiej cenie. Nie wymiotło bulionówek srebrnych u dużych dealerów, póki co wymiotło franki szwajcarskie ale też tylko w wypadku fizycznych banknotów w kantorach.
---

Wróć do „Metale szlachetne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości