złoto, dobry moment na kupno?

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: s3kman » poniedziałek, 23 marca 2020, 15:17

Srebro fizyk po 158 PLN / sztuka
https://www.silver-to-go.com/en/silver- ... coin-2020/#

Dostępne.

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: ambroży » poniedziałek, 23 marca 2020, 15:21

Z taką marżą to na głowę upadli :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: mecenas » poniedziałek, 23 marca 2020, 15:27

s3kman pisze: poniedziałek, 23 marca 2020, 15:17Srebro fizyk po 158 PLN / sztuka
https://szlachetneinwestycje.pl/offers/2?page=8
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 451
Rejestracja: 13 marca 2020
Reputacja: 215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: łabondź2020 » wtorek, 24 marca 2020, 00:43

Gdzie polecacie zakup złota oprócz Mennicy Polskiej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 24 marca 2020, 06:54

Straszą i straszą grafeno-griderzy21, mi się Cezary raczej kojarzy z Pazurą(aktor komediowo-sensacyjny), a jak chce się dowiedzieć czy ktoś jest tylko hochsztaplerem internetowym to zaczynam od danych:

Złoto w największej części jest własnością USA/Niemiec. ------> https://pl.tradingeconomics.com/country ... d-reserves

Inflacja w Polsce:
Obrazek

15 lat straszenia bez sensu.

Teraz jest szansa dla straszaków by nawiązać do "a nie mówiłem". Gorzej dla nich jeżeli złoto nagle spadnie w recesji. Mimo nawet że wyznają zasadę od dawna "ciemny lud wszystko kupi" to tym razem chyba jednak nie kupi, zwłaszcza jeżeli recesja przedłuży się do roku albo nawet dwóch.

Także Stany Zjednoczone - prócz kasowania długów wysoką podażą pieniądza qe4 wymuszają jednocześnie na ludziach przeniesienie wartości do aktywów, które byłyby głównie im na rękę. Albo jeżeli się nie zgadza to fajnie gdyby ktoś to sprostował sensownymi argumentami/wiarygodnym źródłem.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: Kutalisk » wtorek, 24 marca 2020, 07:35

łabondź2020 pisze: wtorek, 24 marca 2020, 00:43Gdzie polecacie zakup złota oprócz Mennicy Polskiej?
Z czystym sumieniem mogę polecić:
https://79element.pl

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 24 marca 2020, 13:35

Trafiłem na ciekawy artykuł, jest dosyć zgodny z tym co miałem głowie od dłuższego czasu, temat został w tym artykule dosyć mocno i ciekawie rozwinięty, dodatkowo są linki do źródeł, więc do końca nie można tego nazwać teoriami spiskowymi, choć pewnie jakaś doza manipulacji w artykule występuje.
W każdym razie problem oderwania pieniędzy od twardej waluty (złota) oraz problem przyrastającego długu jest realny i nie za bardzo można się tego pozbyć bez drastycznych posunięć finansiery, tego długo nie można finalnie od tak anulować, bo tak wydaje się sądzi ostatnio wielu ludzi,
https://businessoutsiderpl.wordpress.co ... d-futures/
Ps jak znajdziecie tam jakiś "bullshit" to dajcie znać.

Ja sam mogę ulegać efektowi potwierdzenia bo jestem od dłuższego czasu zapakowany w metale, więc nie jestem i nie mogę być zapewne obiektywny , myślę że artykuł pasuje do tego wątku oraz tego co może się dziać za jakiś czas, choć oczywiście nic nie musi, jak to historia nie raz pokazała




Polecam też przypomnieć sobie tą 7 odcinkową serię "Mike Maloney: Ukryte sekrety pieniądza"
Została zrobiona przez sprzedawcę metali, więc wiecie, 100% obiektywizmu zapewne tam nie ma, ale na pewnie jest więcej niż wśród rządzących czy zapakowanych ludzi w kilka kredytów na kilka mieszkań pod mega "zyskowne" flipy.


Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: jondoexxx » wtorek, 24 marca 2020, 13:53

Ja z kolei mogę polecić ten film, który fajnie tłumaczy zasady działania ekonomii. Dlaczego obecna sytuacja jest tak skomplikowana.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: amneziahaze » wtorek, 24 marca 2020, 14:08

RuckenFetard pisze: wtorek, 24 marca 2020, 13:35Polecam też przypomnieć sobie tą 7 odcinkową serię "Mike Maloney: Ukryte sekrety pieniądza"
Zwróćcie uwagę na timing tych ludzi i spróbujcie zestawić to ze swoimi inwestycjami. Przepraszam, że doszukuję się animozji, ale no naprawdę... to jest jakaś nowa forma powtarzania w kółko latami "kupuj x" aż w końcu się sprawdzi i wtedy "a nie mówiłem". Ja nie jestem pewien czy: w dobie 21 wieku i blockchain - podwyższonej zmienności i rollercoasterów - tego typu rady mają jakikolwiek sens, skoro nawet na obniżonym lewarze do 1:30 można zrobić bańkę w kilka dni. Tego typu filmy z czasem stają się nużące, bo niemal wszyscy swego czasu czytali z zapartym wackiem "bogaty, biedny ojciec" o historii, której nigdy nie było, a prawdziwy zysk był ze sprzedaży fejka. No KU*WA.

Sorki za offtop, ale naprawdę dużo się naczytałem/nasłuchałem tego, ale z timingiem to tylko niewielka garstka trafiła(na powiedzmy 10 lat pieprzenia bzdur i naganiania). Gdybym się wtedy ich posłuchał to dziś bym cieszył się pewnie z wyjścia na ZERO. Także traktować to jako predykcję czy REKLAMĘ?

Byłbym rad gdyby jednak ktoś udzielił odpowiedzi na palące mnie kwestie.



--------------------------
RuckenFetard pisze: wtorek, 24 marca 2020, 14:33Naprawdę łyknąłeś ten show?
Chodzi o całokształt, bo tego typu show jest więcej aniżeli mniej w social mediach. Oni naprawdę urastają do rangi guru w tym środowisku, więc jest bardzo baaardzo nie halo. Pozostali biorą kasę za szkolenia, na które nie mają nawet licencji. I prawo nic, zero, null. W takim kraju żyjemy. Prawo i Sprawiedliwość. Ave!
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 marca 2020, 14:43 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: RuckenFetard » wtorek, 24 marca 2020, 14:33

amneziahaze pisze: wtorek, 24 marca 2020, 14:08Zwróćcie uwagę na timing tych ludzi i spróbujcie zestawić to ze swoimi inwestycjami. Przepraszam, że doszukuję się animozji, ale no naprawdę... to jest jakaś nowa forma powtarzania w kółko latami "kupuj x" aż w końcu się sprawdzi i wtedy "a nie mówiłem". Ja nie jestem pewien czy: w dobie 21 wieku i blockchain - podwyższonej zmienności i rollercoasterów - tego typu rady mają jakikolwiek sens, skoro nawet na obniżonym lewarze do 1:30 można zrobić bańkę w kilka dni. Tego typu filmy z czasem stają się nużące, bo niemal wszyscy swego czasu czytali z zapartym wackiem "bogaty, biedny ojciec" o historii, której nigdy nie było, a prawdziwy zysk był ze sprzedaży fejka. No KU*WA.

Sorki za offtop, ale naprawdę dużo się naczytałem/nasłuchałem tego, ale z timingiem to tylko niewielka garstka trafiła(na powiedzmy 10 lat pieprzenia bzdur i naganiania). Gdybym się wtedy ich posłuchał to dziś bym cieszył się pewnie z wyjścia na ZERO. Także traktować to jako predykcję czy REKLAMĘ?

Byłbym rad gdyby jednak ktoś udzielił odpowiedzi na palące mnie kwestie.

Rozumiem twój punkt widzenia i ma to sens, ale zauważ sam dałeś sobie wmówić i uwierzyłeś że bankę można przecież zrobić w kilka dni, no można, ale tak samo można ją stracić, statystycznie to drugie bardziej, pewnie masz na myśli medialne ryjbookowe występy naszego ryzykanta-celebryty RZ, tego samego co stracił większość pieniędzy w jeden weekend i się ostatecznie wyzerował, dokładnie poprzez granie w taki sposób, w jaki zrobił 900 tyś ze 100 tyś , zrobił te pieniądze z tych samych 100 tyś, które kilka dni temu musiał jeszcze pożyczać od kolegi, a co by było gdyby się nie udało?
Naprawdę łyknąłeś ten show?

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: jondoexxx » środa, 25 marca 2020, 11:03

Czy ktoś się orientuje, czy jest może na jakiejś giełdzie token na srebro? tak jak jest PaxGold na złoto ?

Ok, znalazłem:
https://www.coinspot.com.au/buy/ags

Myślę, że można niewielką sumą zabawić się w arbitraż, który jest tutaj fajnie wyjaśniony:

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: WitoldC » czwartek, 26 marca 2020, 06:35

Kto się spóźnił ;) https://www.bankier.pl/wiadomosc/Braki- ... 48112.html
Podczas gdy ceny „papierowego złota” spadały na łeb na szyję, prawdziwe złoto było wykupowane na pniu. W rezultacie na rynku fizycznego metalu pojawił się niedobór. Taka sytuacja rodzi ryzyko oderwania się cen „papierowego złota” od cen złotych monet i sztabek.

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: ekonokomik » niedziela, 29 marca 2020, 21:58

@WitoldC Tak jest nie tylko w Polsce: https://kresy.pl/wydarzenia/na-wall-str ... uje-zlota/

Definiowanie ceny złota fizycznego przez cenę papierowego to był megaprzekręt od dawna. Może i dobrze, że w końcu rzecz stanie się jasna.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: tomant » niedziela, 29 marca 2020, 22:40

To nie pierwszy raz kiedy fizyk oderwał się od papieru. Niestety po chwili wszystko wracało do "normalności". Cena kontraktów znowu będzie wpływać na cenę kruszcu. Pociągający za sznurki tak łatwo nie odpuszczają.

Weteran
Posty: 2389
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: BitBoy » czwartek, 2 kwietnia 2020, 17:35


Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
14
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: ekonokomik » niedziela, 5 kwietnia 2020, 17:26

Może komuś się przyda i nie zmarnuje pieniędzy (nie weryfikowałem!):
https://www.wykop.pl/ramka/5431059/gold ... w-butelke/

Dodano po 11 minutach 22 sekundach:
I jeszcze ciekawe i ważne dywagacje na temat zabezpieczeń kontraktów na złoto:
https://www.zerohedge.com/commodities/p ... rying-hide

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: Kutalisk » poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 06:56

Z Goldenmarkiem nieciekawa sprawa. Zobaczcie komentarze np.

Kupiłem u nich złoto w stacjonarnym sklepie. Pierwszy raz w grudniu i odebrałem w lutym, nie było tu żadnych problemów. Drugi raz w połowie 18 marca, kupiłem kangura, planowany odbiór w maju. Po przeczytaniu wpisu boję się jednak o swoje oszczędności.


Ludzie zostali wydymani i dalej nie widzą różnicy między KUPIŁEM (czyli posiadam daną rzecz) a ZAMÓWIŁEM (czyli zapłaciłem, a jej nie posiadam). Z takim podejściem/świadomością ludzi nadal będziemy mieli takie akcje. Normalnie ręce opadają...




Kolejny ciekawy tekst Kolanego, o tym blokowaniu ETFów amerykańskich coś mi się już o uszy obiło.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Paryte ... 54703.html

O ile zatem w przypadku złota wyraźnie preferowanym sposobem ekspozycji jest zakup fizycznego metalu, to w przypadku spekulacji na srebrze większy sens mają instrumenty finansowe.

I tu natrafiamy na kolejny problem. Za sprawą unijnej dyrektywy Mifid II i wytycznych Komisji Nadzoru Finansowego polskie biura maklerskie praktycznie odcięły inwestorów od amerykańskiego rynku ETF-ów. Owszem, istnieją też ETF-y z Europy oferujące ekspozycję na ceny srebra, ale już nie na spółki wydobywcze. Pozostaje więc albo skorzystanie z usług brokera zagranicznego, albo samodzielny zakup akcji kilku producentów białego metalu (tego nam jeszcze nie zabronili).

Reasumując, srebro już dawno utraciło swój status metalu monetarnego i obserwacja dawnych parytetów może nas prowadzić do błędnych wniosków. Biały metal jest współcześnie zmiennym surowcem przemysłowym, a jego cena może podlegać bardzo mocnym wahaniom. Nawet jeśli obecne ceny uważamy za atrakcyjne, to stopę zwrotu z inwestycji w fizyczny metal zniszczy nam VAT, a spektrum możliwości w ramach „papierowego srebro” ogranicza nam unijno-polska biurokracja.

Krzysztof Kolany

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 czerwca 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: Kuczar » poniedziałek, 22 czerwca 2020, 17:56

Panowie, widziałem wątek dot. Mennicy Kapitałowej, w którym jeden z użytkowników odradzał zakup tam ze względu na 45 okres oczekiwania na towar, ale z racji, iż temat został założony rok temu, to pozwolę sobie ponowić pytanie o tę firmę.

Różnica polega na tym, iż zakup zostałby dokonany stacjonarnie, co myślę, że dużo zmienia, natomiast mimo wszystko nie jestem pewien co sądzić o MK - miał ktoś z Was z nimi styczność i może polecić/odradzić?

Pozdrawiam,
Krzysiek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: Kutalisk » sobota, 10 kwietnia 2021, 13:53

NBP docelowo chce trzymać 20 proc. rezerw walutowych w złocie wobec 8 proc. obecnie - poinformował w trakcie konferencji prasowej online prezes NBP Adam Glapiński.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezes ... 90290.html

I ja się tego planu trzymam. 15-20% w kruszcach. Jak widać poprzedni timing z zakupem złota NBP miał dobry.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 1 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: Przerywnik » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 10:18

Pytanie dotyczące złota ale z innej beczki, kupiłem w singapurze złoty bulion płacąc kryptowalutami, wysłali do mnie paczkę elegancko i chyba aktualnie paczka utknęła w urzędzie celnym. Pytanie, czego oni będą ode mnie chcieli? Złoto inwestycyjne nie jest objęte vatem. Mam im wysłać screen z zamówienia w LTC? Przecież dla władzy w tym państwie to będzie brzmiało jakbym kupił to złoto za gumy kulki :P

Wróć do „Metale szlachetne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości