złoto, dobry moment na kupno?

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: ekonokomik » środa, 18 marca 2020, 17:16

amneziahaze pisze: środa, 18 marca 2020, 13:1610 lat temu słyszałem to samo.


Dokładnie 10 lat temu srebro było po $17. Jako inwestycja długoterminowa sprawdziłoby się więc słabo, chyba, że ktoś sprzedał na bańce, która potem nastąpiła. Ale już jako przechowalnik wartości - dość dobrze.

Zauważ jednak, że w chwili gdy pisałem to co skomentowałeś, srebro kosztowało <$13. Dużo mniej niż średnia ostatnich 10 lat.

Inwestując w celu zysku nie kupowałbym srebra fizycznego tylko raczej ETF.

Poczekajmy do lipca i przekonajmy się kto miał rację :)

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: s3kman » czwartek, 19 marca 2020, 08:42

Ktoś ostatnio otrzymał srebro fizyczne? Jeśli tak proszę o podanie czasu oczekiwania i linku do dealera.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 19 marca 2020, 14:20

s3kman pisze: czwartek, 19 marca 2020, 08:42Ktoś ostatnio otrzymał srebro fizyczne? Jeśli tak proszę o podanie czasu oczekiwania i linku do dealera.

Metal market (zawsze najlepsze ceny)
Dokupywałem trochę 3 tygodnie temu z terminem 18 dni, po zapytaniu napisali dziś że będzie opóźnienie 14 dni!, wygląda na to że brakuje kruszca u producentów, podczas gdy cena jest bliska złomu WTF?
Nie do końca chwytam to tłumaczenie że metale są wyprzedawane mocno ze względu na problem z płynnością, na pewno ma to znaczenie dla ceny, ale to wygląda jeszcze na dodatkową interwencja banków, aby czasem ludzie nie wyciągali gotówki z systemu i nie ładowali w metale, bo to by szybko pogrążyło system, więc dopuszczam wersję iż cena srebra to dwie nakładające się rzeczy, wyprzedaż aktyw przy krachu na rzecz płynności, przymusowe zamykanie margin call plus interwencje bankierów, ze względu na małą płynność chłopaki chyba przypadkiem przegięli i udało im się spuścić srebro dosłownie do kibla. Stosunek Złota do srebra 128 ?? WTF :shock: ?
Umieram z ciekawości na dalszy rozwój wydarzeń na metalach.....

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: s3kman » czwartek, 19 marca 2020, 15:19

RuckenFetard pisze: czwartek, 19 marca 2020, 14:20Metal market (zawsze najlepsze ceny)
Dokupywałem trochę 3 tygodnie temu z terminem 18 dni, po zapytaniu napisali dziś że będzie opóźnienie 14 dni!
Same here...


A może hurtownicy nie sprzedają bo czekają na lepsze ceny ?

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 19 marca 2020, 15:31

s3kman pisze: czwartek, 19 marca 2020, 15:19Same here...


A może hurtownicy nie sprzedają bo czekają na lepsze ceny ?


Tak, to równie przyziemna opcja, być może producencii i hutrownicy czekają aż minie anomalia bo nie chcą wyprzedawać po tych cenach.

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: s3kman » czwartek, 19 marca 2020, 15:56

@RuckenFetard no ja bym tak kombinował ....

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: jondoexxx » czwartek, 19 marca 2020, 15:59

Nieciekawe w obecnej sytuacji jest to, że nawet jak XAUSUSD zanurkuje na 1050-1350$, to osłabiająca się złotówka i światowa ucieczka w dolara, nawet jak już to zawirowanie minie, przed faktycznym kryzysem, to w PLN złoto raczej nie spadnie poniżej 6k (fizycznie u dilerów).

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: koparki » czwartek, 19 marca 2020, 16:38

Jedno jest jasne na 99.9% będzie inflacja wyższa niż przyzwyczailiśmy się przez ostatnia dekadę, może tym razem dwucyfrowa. Zdecydowana większość ceny srebra jest podbita przez popyt w przemyśle i ubędzie ten popyt tylko o ile? Jako metal lokacyjny srebro jest słabizną, ciężkie(20kg może przenosić człowiek jednorazowo, ile zabezpieczy kapitału 20kg srebra? wartość samochodu?) , spore objętościowo , koroduje, zachodzi patyną jak diabli jeśli nie jest stopem, już lepiej z dwojga złego platynę która ma tylko wadę metalu przemysłowego ale nie ma tych pozostałych niedogodności , też w relacji do złota mocno spada.
Nie bez powodu skarbce państwowe kupują złoto a nie srebro czy platynę. Złoto też zaliczyło cofkę bo część ceny złota to był popyt w przemyśle.
Jesli ktoś przechowa kapitał w czymś co zamrozi siłe nabywczą to w dobie kryzysu będzie żył jak król i uśmiechał się tylko na inflację, trochę strach przy tych cenach ale gdyby złoto jeszcze bardziej istotnie spadło w pierwszej fali spadków surowców to warto się zapakować, tylko że jak ktoś przespał i jest bagholderem złotówek to może nie zobaczyć spadku na złocie liczonego w złotówkach ;)
A jak przemysł niemal stanie to wtedy za to złoto które ktoś posiada może kupić korzystnie platynę, tylko trzeba z nią uważać bo motoryzacja nie będzie już tworzyć katalizatorów.
---

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: ambroży » czwartek, 19 marca 2020, 23:13

Dobra miśki - widzimy co się dzieje z walutą, metalami i krypto.
Jestem zielony w te klocki, mam PLNy na koncie, przeglądałem internet pod kątem zakupu monet bulionowych złotych ale pusto, albo drogo i długie oczekiwanie. Co bardziej doświadczenie sugerują? Myślałem o takim działaniu:
- zostawić jakieś 30-40% kasy w PLN, z czego połowę wypłacić jako gotówkę
- 60-70% podzielić na 20% złote monety, 30-40% waluty obce (USD, CHF, EUR?) i waluty w połowie wypłacić a w połowie na koncie

Ale waluty odlatują , a złoto niedostępne - co dalej?

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: ikswodnal » piątek, 20 marca 2020, 00:13

ambroży pisze: czwartek, 19 marca 2020, 23:13 Ale waluty odlatują , a złoto niedostępne - co dalej?
No na tym forum nie powinna dziwić rada - Inwestuj w kryptowaluty tj w Bitcoina.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: amneziahaze » piątek, 20 marca 2020, 04:13

A ja mam pytanie czy ktoś tutaj posiada akcje, jeśli tak to jakie i u kogo je trzyma?

Weteran
Posty: 2391
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3721
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: BitBoy » piątek, 20 marca 2020, 08:38


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 320
Rejestracja: 18 listopada 2017
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: tomant » piątek, 20 marca 2020, 12:40

amneziahaze pisze: piątek, 20 marca 2020, 04:13A ja mam pytanie czy ktoś tutaj posiada akcje, jeśli tak to jakie i u kogo je trzyma?
Ja mam i trzymam je na swoim koncie IKE w BOS.
ambroży pisze: czwartek, 19 marca 2020, 23:13Co bardziej doświadczenie sugerują? Myślałem o takim działaniu:
- zostawić jakieś 30-40% kasy w PLN, z czego połowę wypłacić jako gotówkę
- 60-70% podzielić na 20% złote monety, 30-40% waluty obce (USD, CHF, EUR?) i waluty w połowie wypłacić a w połowie na koncie
Teraz waluty drogie. To nie jest dobry czas na zakupy.
Złoto teraz znowu słabo dostępne - też nie najlepszy czas na zakup.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: Bit-els » piątek, 20 marca 2020, 22:53

ciekawe info, metal coraz droższy, kontrakty sa manipulowane

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: Kutalisk » sobota, 21 marca 2020, 08:49

ambroży pisze: czwartek, 19 marca 2020, 23:13Dobra miśki - widzimy co się dzieje z walutą, metalami i krypto.
Jestem zielony w te klocki, mam PLNy na koncie, przeglądałem internet pod kątem zakupu monet bulionowych złotych ale pusto, albo drogo i długie oczekiwanie. Co bardziej doświadczenie sugerują? Myślałem o takim działaniu:
- zostawić jakieś 30-40% kasy w PLN, z czego połowę wypłacić jako gotówkę
- 60-70% podzielić na 20% złote monety, 30-40% waluty obce (USD, CHF, EUR?) i waluty w połowie wypłacić a w połowie na koncie

Ale waluty odlatują , a złoto niedostępne - co dalej?
Wypłata części kasy z banku jako gotówka jak najbardziej. A kasę w banku podziel na 2-3 banki najlepiej Polskie. W razie runu na banki rząd będzie je za wszelką cenę ratował w celu utrzymania systemu.

Ciężko coś doradzić. Na pewno wstrzymaj się z zakupami. Powinno być jakieś odreagowanie tych wzrostów na walutach. W tym czasie radzę się edukować żeby samodzielnie podejmować decyzje. Lepiej stracić okazję niż pieniądze.

Podsumowując: CZYTAJ I CZEKAJ!

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: OlafCrypto » sobota, 21 marca 2020, 23:27

I tu pytanie do was. Mam luźne 20-30tys zł - w co zainwestować w poniedziałek, wtorek, żeby zdążyć przed amerykańską paniką w przyszłym tygodniu?

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: ekonokomik » sobota, 21 marca 2020, 23:31

@OlafCrypto zdążyć PRZED paniką? :shock: Ale po co chcesz zdążyć?

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: OlafCrypto » sobota, 21 marca 2020, 23:38

@ekonokomik
Bardziej chodzi o to, żeby te 30tys ulokować w coś żeby uchronić przed dodrukiem - wiem, że mi to niewiele zmieni ale jak mam mieć np za pół roku kilka tysi więcej to czemu nie:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: mecenas » niedziela, 22 marca 2020, 08:48

OlafCrypto pisze: sobota, 21 marca 2020, 23:27żeby zdążyć
OlafCrypto pisze: sobota, 21 marca 2020, 23:3830tys ulokować w coś żeby uchronić przed dodrukiem
Pośpiech to jest dobry przy wyprzedaży...
Jak chcesz lokować użyj cierpliwości...
;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 342
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 136
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

złoto, dobry moment na kupno?

Postautor: OlafCrypto » niedziela, 22 marca 2020, 09:46

@mecenas To dobry pomysł żeby poczekać - teraz ciężko cokolwiek sensownego kupić a po spadkach na pewno coś się znajdzie

Wróć do „Metale szlachetne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości