Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: BitBoy » poniedziałek, 16 lutego 2015, 17:49

Jako że wielu pyta gdzie można kupić złoto i srebro proponuję utworzyć wątek z opiniami o sprzedawcach. Jeśli masz za sobą transakcję ze sklepem który twoim zdaniem warto polecić to piszemy w tym wątku. Wiele sklepów ma również konta na allegro, więc można je tu też wskazać. Sklepy zagraniczne, sprawdzeni sprzedawcy na Ebay, sklepy przyjmujące BTC.
Opisz rzetelność sprzedawcy, kontakt, czas realizacji itp.
Jeśli zostałeś oszukany zamieść tutaj ostrzeżenie zanim nabiorą się inni.


Z mojej strony mogę wskazać sklep gdzie kupowałem kilka razy: http://www.metalelokacyjne.pl/
Nie mam zastrzeżeń do obsługi. Zwróćcie tylko uwagę że większość towaru jest na zamówienie w dostawie terminowej. Nie każdy chce czekać. To urok tej branży, ceny zmieniają się szybko i mało kto trzyma dużo na półce.
Z zagranicznych sklepów korzystam z Aurinum: http://aurinum.de/ Można u nich płacić przez PayPal(oczywiście z prowizją). Najlepiej skorzystać więc z przelewu w euro. Towar dostawałem zawsze na czas i bardzo dobrze zabezpieczony.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: devega » poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 17:43

W przypadku Polski, sporą bazę ocen sprzedawców można znaleźć na forum:
http://www.goldblog.pl/forum/viewforum. ... 8d07f815f5
i porównywarka cen złota:
http://www.ceny-zlota.pl/zloto/ceny-zlota-monety-1-oz

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: BitBoy » niedziela, 26 kwietnia 2015, 09:55

Niestety forum Goldblog popadło w hibernację od kiedy autor zaprzestał wpisów na blogu. Może rozrusza się gdy metale znowu zaczną drożeć.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: devega » niedziela, 26 kwietnia 2015, 19:59

Niestety to prawda, ale nie zmienia to faktu, że opinie n/t sprzedawców są nadal dodawane oraz porównywarka cen złota również działa.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: __kot__ » niedziela, 26 kwietnia 2015, 20:18

W przypadku kupowania złota, pamiętajcie, aby nie kierować się jedynie ceną monety.
Niezwykle ważnym aspektem jest nieposzlakowana opinia sprzedawcy, możliwość odbioru osobistego jest równie ważna (choć i to nie daje 100% pewności).
Jeśli będziecie kierować się jedynie ceną to jest duża szansa otrzymania "w prezencie" kawałka pozłacanego wolframu. Warto przeczytać artykuł poniżej:
http://independenttrader.pl/215,jak_ust ... rebra.html

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 26 kwietnia 2015, 22:09

__kot__ pisze:W przypadku kupowania złota, pamiętajcie, aby nie kierować się jedynie ceną monety.
Niezwykle ważnym aspektem jest nieposzlakowana opinia sprzedawcy, możliwość odbioru osobistego jest równie ważna (choć i to nie daje 100% pewności).
Jeśli będziecie kierować się jedynie ceną to jest duża szansa otrzymania "w prezencie" kawałka pozłacanego wolframu. Warto przeczytać artykuł poniżej:
http://independenttrader.pl/215,jak_ust ... rebra.html
Skoro nawet chińczycy dostali od amerykanów całe kontenery wolframu, to sądzisz że przeciętny człowiek jest w stanie w 100% się przed tym uchronić ?

Jakoś wątpię. Na rynku jest tyle wolframu, że ja chyba musiałbym każdą kupioną sztabkę i monetę nawiercać, bo inaczej nigdy bym nie uwierzył, że to złoto.

Myślisz, że aktualna cena złota jest realna ? IMHO, to jest w dużej części cena wolframu, a nie złota.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: __kot__ » niedziela, 26 kwietnia 2015, 22:27

Przy dużym zamówieniu dużo łatwiej jest upchnąć wolfram niż w przypadku pojedynczej, każdorazowo sprawdzanej monety.
Dlatego polecam też rzetelnych i renomowanych sprzedawców - oni mają wyższą cenę zazwyczaj ale sprawdzają również monety bardzo dokładnie. Jeśli Ty przy zakupie sprawdzisz dodatkowo linijką i na dźwięk to masz niemal 100% pewności.

Przykład z Chinami i Amerykanami to inna bajka zupełnie... Tam trwa przecież wojna na ekonomiczne wyniszczenie.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 26 kwietnia 2015, 22:52

__kot__ pisze:Przy dużym zamówieniu dużo łatwiej jest upchnąć wolfram niż w przypadku pojedynczej, każdorazowo sprawdzanej monety.
No popatrz, nikomu nie można ufać. Smutna planeta.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: devega » poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 01:07

Dlatego warto kupować nie sztabki (a już na pewno nie większe niż 1 oz) lecz najpopolarniejsze monety - trudniej w takiej zalać wolfram + dobra suwmiarka + linijka Fischa; i unikać "okazji" oraz zakupów z odroczonym terminem dostawy (patrz historia Michała Jury z Hyath, czy też dominusarx).
A cena złota raczej nie jest zaniżona przez wolfram tylko przez obrót papierowy na giełdach (comex), który wielokrotnie przekracza ogólnoświatowe zasoby. I tak pewnie będzie dopóki znaczna część kupujących na giełdach nie zażąda realizacji kontraktu w fizycznym kruszcu.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: pm7 » poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 07:47

devega pisze:I tak pewnie będzie dopóki znaczna część kupujących na giełdach nie zażąda realizacji kontraktu w fizycznym kruszcu.
No, żądać sobie mogą, ale czy nie jest przypadkiem tak, że te największe giełdy (Comex) zamknęły rozliczenia w metalu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: __kot__ » poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 07:59

W teorii wciąż taka możliwość istnieje. Wytrwałe płotki po uciążliwym procesie nawet pewnie by dostały metal ale gdyby któryś z wielkich graczy zażądał wydania metalu to byłoby to wielkie fau poux... Pokrycie kontraktów metalem na Comex-ie to zaledwie kilkuprocentowe wartości, jeśli dobrze sobie przypominam. Najśmieszniejsze jest to, że wszyscy o tym wiedzą ale wciąż podtrzymują iluzję.
W chwili obecnej solidne pokrycie kontraktów w metalu ma jedynie Singapur i Szwajcaria.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: devega » poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 17:28

Dojdzie do tego, że będą 2 ceny złota: fizycznego i "papierowego"...

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 264
Rejestracja: 26 grudnia 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: faktomix » poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 21:01

Wiec wracamy do meritum opłaca się skupować bitcoiny których nie da się dodrukować - no chyba ze ktoś wpadnie na pomysł banku BtC i będzie emitował vouchery dla Januszów biznesu;D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: prezes » poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 21:22

@faktomix tego to jestem bardziej niż pewny, ostatnio wkręciłem się w analizę różnych religii i zauważyłem jedną zbieżną cechą, że choćby początkowa idea byłą nie wiem jak słuszna to na samym końcu, "biznesmeni" robią największy biznes na wiernych januszach, którzy zapłacą każdą cenę żeby tylko zostać zbawionym.

W każdej religii/sekcie normą jest że należy się wyrzec dóbr doczesnych a jak to najlepiej zrobić, oczywiście przepisać na kościół na zbożny cel a tym majątkiem już się zaopiekują biznesmeni religijni.

Tacy np. Scjentolodzy na początku idea była bardzo słuszna, powstali w latach 50 jako opozycja do ówczesnych praktyk psychiatrycznych takich np. jak lobotomia, jak ktoś nie wie co to jest, to w skrócie jest to wbijanie szpikulca do lodu przez oczodół pacjenta (wprowadzając go pod gałkę oczną) i cyt. "obracanie go jak mieszadełka do koktajli wewnątrz mózgu" (kiedyś tak leczono ludzi zaburzonych psychicznie, aż strach się bać co sią okaże za kilka lat, czym nas teraz faszerują lekarze, bo przecież medycyna idzie przez cały czas na przód, więc spodziewam się, że jednak obecne metody leczenia dalej są dalekie od ideału) A teraz to Scjentolodzy to taki sam biznes jak w innych sektach czy religiach. Głupota i naiwność ludzka nie zna granic ale ostatnio doszedłem do tego że większość ludzi nie myśli samodzielnie, więc przestało mnie już dziwić zachowanie januszy (nie ubliżając oczywiście żadnemu Januszowi z imienia).
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: BitBoy » środa, 29 kwietnia 2015, 19:01

Wracając do tematu:
http://independenttrader.pl/346,jak_i_g ... hetne.html

Duża prośba o pisanie na temat.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: prezes » piątek, 1 maja 2015, 08:37

faktomix pisze:Wiec wracamy do meritum opłaca się skupować bitcoiny których nie da się dodrukować - no chyba ze ktoś wpadnie na pomysł banku BtC i będzie emitował vouchery dla Januszów biznesu;D
Powstał nie voucher ale Bitcoin Tracker One (papier dłużny określany jako ETN (Exchange Traded Note)).
Teraz zamiast samego BTC będzie można od 18 maja na giełdzie w Sztokholmie kupić sobie taki papier, który ma podążać za kursem bitcoina.

"Podsumowując. Można chyba zaryzykować stwierdzenie, że bitcoin zyskał właśnie kolejną cechę złota. Tak jak mamy do czynienia z kontraktami na ten kruszec, zwanymi „papierowym złotem”, tak pojawił się na rynku finansowym pierwszy „papierowy bitcoin”."
Więcej na http://bitcoin.pl/wiadomosci/biznes/870 ... e-parkiety
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: TypowyFacet » piątek, 12 czerwca 2015, 23:52

Mam prośbę do obeznanych w dzisiejszych dealerach metali szlachetnych. Zamierzam zakupić sztabkę złota od goldon.pl.
Czy warto u nich kupować? Nie ma u nich problemów przy dostawie pięciu dni roboczych? Ostatnie komentarze na forum goldblog są dość nieaktualne, a nie chcę się wbić na minę. Sztabka, która mnie interesuje https://otozloto.pl/GOLDON_pl1-uncja-zl ... 74546.html

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: BitBoy » niedziela, 14 czerwca 2015, 10:58

Nigdy u nich nie kupowałem. Widzę że sztabki 1oz są taniej na metalelokacyjne.pl, więc nie ma chyba sensu kombinować z goldonem jak masz sprawdzonego sprzedawcę z tańszym towarem.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: devega » niedziela, 14 czerwca 2015, 15:26

TypowyFacet pisze:Mam prośbę do obeznanych w dzisiejszych dealerach metali szlachetnych. Zamierzam zakupić sztabkę złota od goldon.pl.
Czy warto u nich kupować? Nie ma u nich problemów przy dostawie pięciu dni roboczych? Ostatnie komentarze na forum goldblog są dość nieaktualne, a nie chcę się wbić na minę. Sztabka, która mnie interesuje https://otozloto.pl/GOLDON_pl1-uncja-zl ... 74546.html
Ja sugeruję zakup bezpośredni w sklepie. Nie ma śladu, że kupiłeś, co kiedyś może być cenne.
Ad.cen, wg:
http://www.ceny-zlota.pl/zloto/ceny-zlota-monety-1-oz
goldon jest jedną z tańszych firm, natomiast jeżeli masz w swojej okolicy sklep stacjonarny, to dla 1 uncji bym nie kombinował i kupił osobiście na paragon.

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: BitBoy » wtorek, 16 czerwca 2015, 17:01

Jak chcesz kupić złoto anonimowo i za gotówkę to można skorzystać z tej sieci kantorów: http://www.kantory.exg.pl/
Plusem jest to że mają stałą cenę za gram monety i przy zakupie małych monet jest to dość dobra cena, bo większość dilerów idzie z ceną w górę czym mniejszą monetę(lub sztabkę) kupujesz. Nie każdego stać na uncję. Poza tym trzeba pamiętać że w momencie odsprzedaży za kilka lat uncja może kosztować 6-7 tyś i trudno znaleźć klienta który od razu taką kwotę wyłoży. Osobiście wolę trzy sztabki po 10gr.

Wróć do „Metale szlachetne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości