Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: TypowyFacet » wtorek, 16 czerwca 2015, 19:17

Zdecydowałem się na zakup w goldon.pl przez portal otozloto.pl. Zależy mi na sztabce z hologramem kinebar, bo nie mam takiej w kolekcji, a cena jest nie wiele wyższa od sztabek PAMP. Ostatnio dowiedziałem się, że popularne sztabki są masowo podrabiane.
Ze sztabkami trzeba uważać bo jak jest zapakowana w blister to można się przejechać http://allegro.pl/sztabka-1-oz-pamp-lad ... 93920.html . Jak widać skośnoocy nie próżnująhttp://www.aliexpress.com/item/Sample-o ... 52870.html tą już fachowe oko rozpozna

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: devega » wtorek, 16 czerwca 2015, 21:28

TypowyFacet pisze:Zdecydowałem się na zakup w goldon.pl przez portal otozloto.pl. Zależy mi na sztabce z hologramem kinebar, bo nie mam takiej w kolekcji, a cena jest nie wiele wyższa od sztabek PAMP. Ostatnio dowiedziałem się, że popularne sztabki są masowo podrabiane.
Ze sztabkami trzeba uważać bo jak jest zapakowana w blister to można się przejechać http://allegro.pl/sztabka-1-oz-pamp-lad ... 93920.html . Jak widać skośnoocy nie próżnująhttp://www.aliexpress.com/item/Sample-o ... 52870.html tą już fachowe oko rozpozna
Generalnie, właśnie ze względu na podróbki, poleca się raczej kupno monet. Są niewiele droższe, a łatwo można je sprawdzić, np linijką fisha, trudniej też w nich zatopic np rdzeń wolframowy. W przypadku zapakowanej sztabki, jej sprawdzenie jest mocno utrudnione. Im złoto będzie droższe, tym będzie wiecej podróbek.

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: TypowyFacet » wtorek, 16 czerwca 2015, 22:17

Wiem o tym. Mam doświadczenia ze złotymi monetami. Sztabki trochę gorzej ogarniam, dlatego kupiłem kinebar.
Jak już dojdzie to wystawię tutaj opinię goldon.pl

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 7 czerwca 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: malybrzdac » wtorek, 7 czerwca 2016, 12:23

BitBoy pisze: Z mojej strony mogę wskazać sklep gdzie kupowałem kilka razy: http://www.metalelokacyjne.pl/
Nie mam zastrzeżeń do obsługi. Zwróćcie tylko uwagę że większość towaru jest na zamówienie w dostawie terminowej. Nie każdy chce czekać. To urok tej branży, ceny zmieniają się szybko i mało kto trzyma dużo na półce.
Z zagranicznych sklepów korzystam z Aurinum: http://aurinum.de/ Można u nich płacić przez PayPal(oczywiście z prowizją). Najlepiej skorzystać więc z przelewu w euro. Towar dostawałem zawsze na czas i bardzo dobrze zabezpieczony.
Czy nadal polecasz Aurinum? Ten wątek już dosyć stary jest.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 13
Rejestracja: 25 lipca 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: sabbathstone » wtorek, 7 sierpnia 2018, 14:42

Widząc parę nieaktualnych informacji, dorzucę swoje trzy grosze. W chwili obecnej nie stosuje się żadnej linijki Fischa do weryfikacji złotych monet. Gęstość wolframu jest bardzo zbliżona do złota i widziałam wiele fejków, które na luzie przeszły test linijką. Jedyne, czemu można ufać to waga magnetyczna + test akustyczny dla spokoju. Na spektrometr, którym niektórzy się chwalą też bym uważała, bo on bada tylko powierzchnię produktu.

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: kirucha2 » środa, 3 kwietnia 2019, 12:33

Jeśli ktoś raz slyszał dzwięk złotej monety to nie da się go pomylić, jest piękny:) Wystarczy polożyć złotą monetę na palcu i delikatnie uderzyć choćby długopisem. Szkoda pieniędzy na linijki i wagi

Początkujący
Posty: 711
Rejestracja: 4 kwietnia 2018
Reputacja: 882
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprawdzeni dilerzy złota i srebra

Postautor: jondoexxx » wtorek, 17 marca 2020, 06:19

Czy moglibyście podzielić się sprawdzonymi dealerami złota i srebra? Bardziej mi w sumie zależy na srebrze, bo wczoraj stosunek złoto/srebro osiągnął swoje ATH (~123).

Wiem, że w Tallinie da się kupić srebro bez VAT, ale trzeba kupić osobiście, bądź kombinować z kurierem.

Zaczyna się trochę cena rozjeżdżać (cena spot vs ta u dealerów), chciałbym zacząć robić zakupy, bo wydaje mi się, że tak jak przy poprzednim kryzysie, złoto/srebro będzie taniało na początku (co już widzimy), tylko nie wiadomo kiedy osiągną one swoje dno.
Dziadek Peter podaje, że złoto może spaść nawet do 1370-1050$.


Ja znam https://www.mennicaskarbowa.pl/, które polecają znani naganiacze, Phil i trader21, ale spready są tam straszne.
Szukając w sieci, natknąłem się na https://goldenmark.com/ i ich ceny wydają się przyzwoite.. Np 100x 1 uncja srebra 67.25 zł (przy cenie spot 51 zł). 51*1.23 = 62.73 67.25/62.73 = 7.2% spread. Jak na srebro to nawet akceptowalne. Czy ktoś jednak zna tego dealera i może go polecić?

Być może znacie innych sprawdzonych i tańszych?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprawdzeni dilerzy złota i srebra

Postautor: benq » wtorek, 17 marca 2020, 07:01

Tańszych niekoniecznie, sprawdzonych tak:
Metalelokacyjne.pl

Dealerzy skupują powyżej ceny spot, Estonia Ci nie jest potrzebna.

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprawdzeni dilerzy złota i srebra

Postautor: pael » wtorek, 17 marca 2020, 07:17

Jakies opinie o goldenmark?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4266
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4263
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Sprawdzeni dilerzy złota i srebra

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 17 marca 2020, 07:31

79element
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Sprawdzeni dilerzy złota i srebra

Postautor: Kutalisk » wtorek, 17 marca 2020, 08:00

Ja srebro kupowałem zawsze na metalelokacyjne.pl
Ale teraz fizyka nie ma. Ostatnie będące na magazynie poszły w okolicach 75-77 PLN/oz w zeszłym tygodniu.
Za taką cenę wątpię żeby ktoś sprzedawał teraz. A wpłata i czekanie na dostawę kilka tyg. to ryzykowna sprawa.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprawdzeni dilerzy złota i srebra

Postautor: koparki » wtorek, 17 marca 2020, 08:09

@Kutalisk nie jest ryzykowna, mimo ze jest to niemal na gębę (tam gdzie mówisz)

Dodano po 6 minutach 29 sekundach:
Australijski Kangur 1 uncja Srebra 2020
Termin wysyłki - 31 dni
70,69 zł

a do pięciu dni po 85zł więc po co przepłacać ;) zresztą kryzys w 2008r nauczył że srebro to metal przede wszystkim przemysłowy i leci w dół jak kamień w wodę w pierwszym okresie. Bogaci inwestorzy indywidualni nie generują na to takiego popytu jak na złoto bo to ma ogromną pojemność i wagę w porównaniu z AU. Zdrowy mężczyzna uniesie przez dłuższy czas ok 20kg a i tak nie mozna wtedy powiedzieć o mobilności i dyskrecji, przelicz ile warte jest 20kg AG i ile to zajmuje ;)

jesli juz ryzykujesz kupno surowca to moze:
Kanadyjski Liść Klonowy 1 uncja Platyny
Termin wysyłki - 31 dni
3 440,31 zł
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: Kutalisk » wtorek, 17 marca 2020, 08:22

@koparki prawdopodobnie dlatego trader21 zakończył z nimi współpracę. Jednak ceny mieli (mają?) najniższe (premium za ryzyko?). Kupowałem u nich paczki srebra po 20-25oz. w celu dywersyfikacji ryzyka bankruta (raz chyba zaryzykowałem 100oz.) Złote 1oz kupuję u Słomskiego.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: koparki » wtorek, 17 marca 2020, 08:26

"zakończył współpracę" bo czasem dostawa jest dłuższa(ale taniej) i wiesz o tym od razu? nieee , z tego co wiem właściciel tej firmy jest jego kolegą ze studiów . Nie działa już zniżka na hasło trader21 bo pewnie już nie maja z czego urywać marż, ludzie brali zniżki i za hurt i z hasła ;) , chyba że wiesz cos innego.
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Sprzedawcy metali szlachetnych - opinie.

Postautor: Kutalisk » wtorek, 17 marca 2020, 08:53

Miałem z nimi nieciekawą sytuację jakieś 3 tyg. temu. W opisie było, że w magazynie więc wysyłka "od ręki." Po 2 dniach paczka nie nadana, zadzwoniłem, miła Pani tłumaczyła, że dużo roboty itd. Zagroziłem zerwaniem umowy skoro niedotrzymany termin - paczkę nadali tego samego dnia. Później pojawiła się na stronce informacja, że dostawy będą opóźnione o 4 dni robocze z powodu dużej ilości zamówień.

Podsumowując. Nie polecam zakupów za większe kwoty.

Wróć do „Metale szlachetne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości