Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 sierpnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: Leszek » środa, 24 sierpnia 2016, 12:44

Gdzie tanio kupić?,a gdzie sprzedać np srebro w uczciwej cenie? gdy w skupach płacą 40% mniej niż spot? skoro giełdy allegra itp tym się nie zajmują?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: rav3n_pl » środa, 24 sierpnia 2016, 16:57

Leszek pisze:gdzie sprzedać np srebro w uczciwej cenie? gdy w skupach płacą 40% mniej niż spot?
Srebro jest w naszym kochanym kraju obłożone VAT, więc kupujesz brutto ale sprzedajesz już netto. Stąd straszna przebitka.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: devega » środa, 24 sierpnia 2016, 18:46

Leszek pisze:Gdzie tanio kupić?,a gdzie sprzedać np srebro w uczciwej cenie? gdy w skupach płacą 40% mniej niż spot? skoro giełdy allegra itp tym się nie zajmują?
Pozostaje wymiana f2f. Niestety tylko nie ma (lub ja nie znam) platformy do wymiany kruszców typu localbitcoins :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: adam1226 » środa, 24 sierpnia 2016, 19:59

a moglaby byc ;)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 24 sierpnia 2016
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: Woznica » środa, 24 sierpnia 2016, 21:30

Ebay
Sprzedasz tam każdą ilość złota i srebra w cenie zbliżonej do spot. Niestety nie zapłacą ci tam VATu no ale kto kupuje srebro z VATem.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: olotyracz » środa, 31 sierpnia 2016, 11:27

Cześć! : )
Jestem tu nowy, ale ze złotem już od jakiegoś czasu mam do czynienia, także mam nadzieję że będę mógł dodać coś ciekawego.


Przede wszystkim - jaki jest sens kupowania złota żeby przechowywać je w Szwajcarii? Dopóki nie kupujesz za jakieś konkretne miliony to jest kompletnie bez sensu - złoto to po pierwsze ubezpieczenie od bankructwa jakiejkolwiek firmy - skarbce i banki też mogą bankrutować ;). Poza tym w razie jakiegokolwiek zagrożenia lub chęci szybkiej np. migracji trzeba jechać do miejsca gdzie to złoto masz, itd. itd.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 42
Rejestracja: 26 czerwca 2016
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: fido » czwartek, 8 września 2016, 14:50

Też polecam ebay, nie tylko metale szlachetne, ale brylanty można kupić za 3/4 wartości rynkowej jak się zdarzy promocja.
Najlepszy moje trafienie to brylant, który kupiłem za 480zł, wyceniony przez profesjonalistę na 999zł :)

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: walec51 » środa, 19 lipca 2017, 01:47

Bardzo ciekawa dyskusja. Zwłaszcza komentarze __kot__

Swoją drogą ciekawią mnie Wasze opinie nt. https://www.bullionvault.com

Niby mają pokaźny skarbiec i to srebro / złoto tam faktycznie jest. Choć zastanawia mnie co ich broni żeby nie zacząć sprzedawać w ramach platformy więcej kruszca aniżeli faktycznie posiadają. Korci mnie to zwłaszcza z faktu że chce zainwestować w serbro a niemal wszędzie jest objęte VAT'em.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: The Real McCoin » środa, 19 lipca 2017, 12:49

walec51 pisze:Niby mają pokaźny skarbiec i to srebro / złoto tam faktycznie jest. Choć zastanawia mnie co ich broni żeby nie zacząć sprzedawać w ramach platformy więcej kruszca aniżeli faktycznie posiadają.
Jeżeli nie dysponujesz fizycznie złotem to nie posiadasz złota.
Jeżeli nie dysponujesz kluczami prywatnymi to nie posiadasz bitcoinów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: tonyxxl » środa, 19 lipca 2017, 14:48

walec51 pisze: Korci mnie to zwłaszcza z faktu że chce zainwestować w serbro a niemal wszędzie jest objęte VAT'em.
jaki VAT? na srebrne monety nie ma vat'u.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: walec51 » środa, 19 lipca 2017, 17:58

The Real McCoin pisze: Jeżeli nie dysponujesz fizycznie złotem to nie posiadasz złota.
Jeżeli nie dysponujesz kluczami prywatnymi to nie posiadasz bitcoinów.
Te ogólniki mało wnoszą do tematu jako że z https://www.bullionvault.com możesz fizycznie pobrać swoje złoto.

Zastanawiam się tylko czy są audytowani że posiadają w skarbcu zawsze tyle złota ile jest w obiegu w ramach ich wewnętrznej giełdy.
tonyxxl pisze: jaki VAT? na srebrne monety nie ma vat'u.
Jest VAT na srebro w każdej postaci... tylko złoto jest zwolnione

https://inwestycje.mennica.com.pl/produ ... ne/srebro/
https://goldenmark.com/pl/zakup-zlota-i-srebra/

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: ekonokomik » środa, 19 lipca 2017, 19:35

Faktycznie VAT powoduje spory "spread" na srebrze. Z drugiej strony, jeśli złoto i srebro wzrosną do swoich ATH, to na złocie zarobimy jakieś 50%, a na srebrze 300% minus vat.
To ja wolę drugą opcję :)

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: The Real McCoin » środa, 19 lipca 2017, 22:10

walec51 pisze:Te ogólniki mało wnoszą do tematu jako że z https://www.bullionvault.com możesz fizycznie pobrać swoje złoto.

Zastanawiam się tylko czy są audytowani że posiadają w skarbcu zawsze tyle złota ile jest w obiegu w ramach ich wewnętrznej giełdy.
Skoro "można pobrać" z ich skarbca to po co się zastanawiasz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: tonyxxl » środa, 19 lipca 2017, 22:12

ekonokomik pisze:Faktycznie VAT powoduje spory "spread" na srebrze. Z drugiej strony, jeśli złoto i srebro wzrosną do swoich ATH, to na złocie zarobimy jakieś 50%, a na srebrze 300% minus vat.
To ja wolę drugą opcję :)
Powtarzam po raz ostatni; nie ma vat'u na srebrne monety. Skończcie siać plotki. Wystarczy wejść na stronę głównych dilerów srebra w Polsce czy za granicą i włożyć do koszyka kilka monet bulionowych typu filharmonik czy kanadyjski liść (nie medali a monet, czyli takich z wybitym nominałem) i przekonać się że na fakturze będzie cena netto równa cenie brutto. Siedzę w tym już ze dwa lata i kupowałem kilkadziesiąt razy metal to wiem.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: walec51 » środa, 19 lipca 2017, 23:59

tonyxxl pisze: Powtarzam po raz ostatni; nie ma vat'u na srebrne monety. Skończcie siać plotki. Wystarczy wejść na stronę głównych dilerów srebra w Polsce czy za granicą i włożyć do koszyka kilka monet bulionowych typu filharmonik czy kanadyjski liść (nie medali a monet, czyli takich z wybitym nominałem) i przekonać się że na fakturze będzie cena netto równa cenie brutto. Siedzę w tym już ze dwa lata i kupowałem kilkadziesiąt razy metal to wiem.
Jakiś dowód, zródło? Linka poproszę gdzie można kupić srebrne monety w Polsce bez VAT.

Ja podałem linki do dwóch największych mennic w Polsce gdzie jasno mennice piszą że wszystko po za złotem JEST objęte VAT'em.


The Real McCoin pisze:
walec51 pisze:Te ogólniki mało wnoszą do tematu jako że z https://www.bullionvault.com możesz fizycznie pobrać swoje złoto.

Zastanawiam się tylko czy są audytowani że posiadają w skarbcu zawsze tyle złota ile jest w obiegu w ramach ich wewnętrznej giełdy.
Skoro "można pobrać" z ich skarbca to po co się zastanawiasz?
Odpowiedź na to pytanie masz w drugim zdaniu mojego posta który cytujesz ...

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 20 lipca 2017, 01:00

walec51 pisze:Odpowiedź na to pytanie masz w drugim zdaniu mojego posta który cytujesz ...
Jeżeli piszesz, że złoto można pobrać, to znaczy, że mają tyle złota ile trzeba.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: walec51 » czwartek, 20 lipca 2017, 01:45

The Real McCoin pisze:
walec51 pisze:Odpowiedź na to pytanie masz w drugim zdaniu mojego posta który cytujesz ...
Jeżeli piszesz, że złoto można pobrać, to znaczy, że mają tyle złota ile trzeba.
jedno nie wynika z drugiego, bez audytu strony trzeciej zawsze można sprzedać więcej złota niż się faktycznie ma w skarbcu. Licząc na to że nigdy wszyscy kupujący nie zgłoszą się w tej samej chwili po kruszec.

polecam mały filmik edykacyjny:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: tonyxxl » czwartek, 20 lipca 2017, 01:59

walec51 pisze:
Jakiś dowód, zródło? Linka poproszę gdzie można kupić srebrne monety w Polsce bez VAT.
a co do "mennic" to podałeś nie największe a najdroższe sklepy.
Najlepsi dilerzy w PL to:
metalelokacyjne.pl
goldon.pl
moje potwierdzenie zamówienie z jednego z "moich" sklepów, jakiś miesiąc temu:
Obrazek

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: ekonokomik » czwartek, 20 lipca 2017, 11:27

tonyxxl pisze:moje potwierdzenie zamówienie z jednego z "moich" sklepów, jakiś miesiąc temu:
Może MetaloLokacyjne.pl dlatego mają tak rewelacyjną cenę w stosunku do innych sklepów, bo znaleźli sposób aby nie płacić VAT? 8-)

"Wszędzie" w sieci stoi jak byk informacja, że na srebro jest VAT, więc przyjąłem to za pewnik. Mennica Wrocławska jest też jedną z bardziej znanych: https://goldenmark.com/pl/zakup-zlota-i-srebra/

Nie wiem jak to wytłumaczyć. Przeszukałem przed chwilą internet i nie znalazłem odpowiedzi. Żeby jeszcze bardziej zamieszać znalazłem za to coś takiego:
http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/ ... wlane.html

Inna sprawa, że nawet jeśli jest VAT na srebrne monety, to nie znaczy, że odsprzedając srebro dostaniemy cenę niższą od ceny sprzedaży o VAT. W poprzednim poście napisałem bzdurę. Dostaniemy lepszą cenę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: tonyxxl » czwartek, 20 lipca 2017, 13:53

ekonokomik pisze: Może MetaloLokacyjne.pl dlatego mają tak rewelacyjną cenę w stosunku do innych sklepów, bo znaleźli sposób aby nie płacić VAT? 8-)
dałem ci namiar a Ty dalej wnikasz i masz jakiś problem... Jak chcesz płacić ten VAT to kupuj w mennicy wrocławskiej która ma dodatkowo marże dużo większe, normalne firmy potrafią legalnie sprzedawać taniej. Tak jest w całej EU.

Wróć do „Metale szlachetne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość