Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: The Real McCoin » piątek, 21 lipca 2017, 18:11

walec51 pisze:jedno nie wynika z drugiego, bez audytu strony trzeciej zawsze można sprzedać więcej złota niż się faktycznie ma w skarbcu. Licząc na to że nigdy wszyscy kupujący nie zgłoszą się w tej samej chwili po kruszec.
Zdecyduj się.
Można pobrać to swoje złoto czy nie można?
W jednym zdaniu piszesz, że można, a w drugim, że jest taki mały problemik bo nie wiadomo, czy przypadkiem nie jadą na rezerwie cząstkowej i może nie dać się pobrać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: adam1226 » piątek, 21 lipca 2017, 23:14

tonyxxl pisze:
ekonokomik pisze: Może MetaloLokacyjne.pl dlatego mają tak rewelacyjną cenę w stosunku do innych sklepów, bo znaleźli sposób aby nie płacić VAT? 8-)
dałem ci namiar a Ty dalej wnikasz i masz jakiś problem... Jak chcesz płacić ten VAT to kupuj w mennicy wrocławskiej która ma dodatkowo marże dużo większe, normalne firmy potrafią legalnie sprzedawać taniej. Tak jest w całej EU.
ile to ich srebra ma % srebra w srebrze?
Czyli jakie mają gwarancje "autentyczności"?..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: tonyxxl » piątek, 21 lipca 2017, 23:29

adam1226 pisze:
tonyxxl pisze:
ekonokomik pisze: Może MetaloLokacyjne.pl dlatego mają tak rewelacyjną cenę w stosunku do innych sklepów, bo znaleźli sposób aby nie płacić VAT? 8-)
dałem ci namiar a Ty dalej wnikasz i masz jakiś problem... Jak chcesz płacić ten VAT to kupuj w mennicy wrocławskiej która ma dodatkowo marże dużo większe, normalne firmy potrafią legalnie sprzedawać taniej. Tak jest w całej EU.
ile to ich srebra ma % srebra w srebrze?
Czyli jakie mają gwarancje "autentyczności"?..
Takie, że istnieją od wielu lat a w tym biznesie jedna wpadka to praktycznie wypad z rynku, taka informacja rozeszłaby się po forach w kilka godzin i firma albo się będzie grubo tłumaczyć i wymieni towar albo może kończyć działalność. Jak byś się znał na popularnych monetach to 99% falsów rozpoznasz na pierwszy rzut oka. Jeśli dalej masz wątpliwości to technicznymi metodami, typu specyficzne oddziaływanie na magnesy neodymowe lub nawet aplikacje na telefon polegające na rozpoznawaniu określonej częstotliwości jaką wydaje dana moneta.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: walec51 » poniedziałek, 31 lipca 2017, 19:53

tonyxxl pisze:
walec51 pisze:
Jakiś dowód, zródło? Linka poproszę gdzie można kupić srebrne monety w Polsce bez VAT.
a co do "mennic" to podałeś nie największe a najdroższe sklepy.
Najlepsi dilerzy w PL to:
metalelokacyjne.pl
goldon.pl
moje potwierdzenie zamówienie z jednego z "moich" sklepów, jakiś miesiąc temu:
Obrazek
Mail od goldon.pl - VAT marża - czyli tak jak by Ci lombard sprzedawał telefon - na fakturze VAT marża jest VAT 0% ale to dlatego że VAT został wcześniej już opłacony a nie że nie ma VATu na telefony

Obrazek

Mail od metalelokacyjne.pl - odpowiedź nieco anemiczna zwolnione z VAT nie jest - czy ten screenshot co podrzuciłeś to czasem też nie VAT marża?

Obrazek


Porównując ceny zakupu za 100 srebrnych monet kanadyjskich z liściem klonowym:
7 512,00 - https://goldon.pl/595,srebrna-moneta-li ... sztuk.html
7 512,00 - https://www.metalelokacyjne.pl/product- ... rebra.html
7 652,00 - https://goldenmark.com/pl/kanadyjski-li ... ebra-2714/

w ostatniej (trochę droższe, ~1,8 % za renomę) ma VAT 23%
https://goldenmark.com/pl/zakup-zlota-i-srebra/#vat

więc raczej wynika z tego że co co myślałeś że jest bez VAT ma już VAT dawno opłacony (rynek wtórny może) i nie jest ponownie obarczane podatkiem (tak jak to jest w lombardach)

Dodano po 1 godzinie 46 minutach 6 sekundach:
The Real McCoin pisze: Zdecyduj się.
Można pobrać to swoje złoto czy nie można?
W jednym zdaniu piszesz, że można, a w drugim, że jest taki mały problemik bo nie wiadomo, czy przypadkiem nie jadą na rezerwie cząstkowej i może nie dać się pobrać.
Problemem nie jest brak spójności mojej wypowiedzi tylko to że próbujesz ją zaszufladkować w swoje ogólnikowe pytanie.

Czy OBECNIE można pobrać złoto kuponie w bulionvolt? - tak można
Czy BĘDZIE można pobrać je gdy zapadnie panika na rynku i wszyscy się zgłoszą po swoje złoto? jeżeli firma mówi prawdę że ma 100% pokrycia w skarbcu - tak, jeżeli kłamie - nie

Dlatego pytam czy ktoś wie jak mocno są audytowani przez strony trzecie. Jeżeli nie masz na ten temat informacji to zbędne wydają mi się tego typu pseudo-dociekliwe komentarze.

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: BitBoy » piątek, 18 sierpnia 2017, 18:49

Z reguły nie chce mi się już walczyć z tymi mitami, ale dziś jeszcze coś skrobnę. Srebro lokacyjne jest obłożone vatem bo tak mówi przepis. Wszyscy więksi dilerzy to jednak obchodzą śladowym vatem marża. Tak więc w PRAKTYCE jest około 20% narzutu który zawiera w sobie koszty bicia mennicy, marże dilerów, sklepu itd. Więc należy się zastanowić czy ktoś jest jedynie kolejnym teoretykiem co bulionu na oczy nie widział, czy może praktykiem który naprawdę kupuje i potrafi porównać cenę spot ze sklepową. Jak ktoś powiela mity o vatach to macie raczej do czynienia z teoretykiem.
Tak więc cenę kupna mamy chyba wyjaśnioną. Jeśli chodzi o sprzedaż to diler skupuje srebro ponad cenę spot: http://www.skupzlota365.pl/cennik.html
Zaś na allegro dostajesz pewnie 20% powyżej spot, w zależności od rodzaju monety: http://monety.pl/viewtopic.php?f=16&t=29379
Apeluje jeszcze raz: czerpcie wiedzę o monetach od praktyków na forach o monetach a nie od przypadkowych osób.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: walec51 » poniedziałek, 9 października 2017, 23:07

BitBoy pisze:Wszyscy więksi dilerzy to jednak obchodzą śladowym vatem marża..
Vat marża nie jest obejściem tylko fakturą za produkt z rynku wtórnego za który podatek vat został już opłacony. Tak samo jak ci lombard sprzedaje używany telefon. On nie jest bez VAT - VAT został już dawno opłacony i nawet jak byś to kupił na firmę do zwrotu VAT nie uświadczysz. Powyżej zresztą udowodniłem że cena brutto srebra u dilera z VAT i cena brutt-netto u dilera z VAT marża 0% jest praktycznie ta sama. Masz linki obejrzy sobie zamiast powtarzać farmazony które uklepałeś sobie w głowie dawno temu ...

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: BitBoy » wtorek, 10 października 2017, 07:29

Z jakiego rynku wtórnego pochodzą jeszcze ciepłe kartony monet z nowego rocznika? Fabrycznie zapakowane w menniczych opakowaniach, kilka dni po premierze. Na rachunku ze sklepu widnieje vat 0zł. Mennica to też rynek wtórny? Po prostu zastosowano zabiegi księgowe by obejść realny vat. Mnie jako końcowego nabywcę to nie interesuje. Ważne że kupuję taniej.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: walec51 » wtorek, 10 października 2017, 09:42

BitBoy pisze:Po prostu zastosowano zabiegi księgowe by obejść realny vat. Mnie jako końcowego nabywcę to nie interesuje. Ważne że kupuję taniej.
Takie "zabiegi" że cena z VAT i bez VAT jest taka sama, a Tobie się wydaje że jest taniej bo nie ma pozycji VAT na fakturze :lol:

Wiesz co, mam DG zwolnioną z VAT (obroty < 200 000 zł rocznie) i też robię takie "zabiegi". Za każdym razem jak zdarzy mi się coś kupić z VAT'em i potem muszę to odsprzedać to robię to po cenie brutto z fakturą bez VAT...

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: BitBoy » wtorek, 10 października 2017, 17:18

Takie "zabiegi" że cena z VAT i bez VAT jest taka sama, a Tobie się wydaje że jest taniej bo nie ma pozycji VAT na fakturze :lol:
Napiszę po raz ostatni, bo nie lubię gadać w pustkę z której wraca ciągle to samo echo.
Jeśli cena spot na dziś to np. 62zł a kartony nowych monet mogę kupić w sklepie po 73zł, to narzut na spot wynosi jakieś 18%. Przy większym zakupie nawet mniej. Jest więc logiczne że w tych 18% nie może się zawierać marża mennicy, zarobek dilera i jeszcze pełen vat 23%. Więc jak ktoś to nazywa na fakturze nie ma większego znaczenia. Liczy się tylko końcowa kwota, która jak już pisałem nie zawiera pełnego vatu 23% nawet na nowe monety prosto z mennicy.
W niemieckich sklepach stosują podobne zabiegi wg procedury "Differenzbesteuerung nach § 25a ustg...".
https://www.goldsilbershop.de/silbermue ... erung.html

Jeśli nadal nie kumasz to nie jestem w stanie pomóc.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: vwrafi » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 20:35

Witam. Chciałbym kupić trochę srebra. Na złoto mnie nie stać i chyba srebro ma większy potencjał na odbicie. Tylko wiadomo, kupić można łatwo, ale jak to potem sprzedać? O ile złoto ktoś tam skupuje ( przynajmniej teoretycznie bo w praktyce nie sprawdzałem ) to srebra prawie nikt lub za kwotę złomu a nie za kwotę spot minus jakiś tam procent. Czy jest w ogóle szansa sprzedać srebrne monety lub sztabki? Nie mówię tutaj o olx czy allegro, bo skoro ja tam nie chcę kupić to prawdopodobnie inni też nie chcą kupić i wolą kupować ze sklepów nowe a nie od jakiegoś oszusta.

A jeszcze co do złota. Czy rzeczywiście można je sprzedać za w miarę sensowne pieniądze? Np. kupuję w sklepie X za 4900zł i sprzedaję w sklepie Y za 4300zł. Czy w ogóle można kupić w jednym sklepie a sprzedać w innym? Czy też może sklep X skupuje tylko złoto kupione w sklepie X i podobnie ze sklepem Y?

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: Czarsky » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 20:38

Spoiler:
vwrafi pisze:Np. kupuję w sklepie X za 4900zł i sprzedaję w sklepie Y za 4300zł.
Nie no, tak to nie rób! :D

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: vwrafi » poniedziałek, 22 stycznia 2018, 21:10

Tzn. gdybym jednego dnia takie coś chciał zrobić, to tak by niestety było, bo zawsze wartość skupu jest niższa niż wartość sprzedaży. I jeśli ta różnica między skupem a sprzedażą to 600zł na uncji to jest nawet spoko. Gorzej, jakbym kupił za 4900zł a tego samego dnia dostałbym maksymalnie 2500zł.

Nie wiem czy dobrze tłumaczę, więc może przedstawię w praktyce o co mi chodzi.

Kupuję dzisiaj złoto za 4900zł za uncję. Mija rok i wartość złota rośnie do 8000zł w sprzedaży. Zarobiłem teoretycznie 3100zł. Ale niestety, złoto skupują po 4500zł i mimo wzrostu prawie 100% to ja nadal jestem na minusie bo nikt nie chce kupić ode mnie tego złota.

I jeszcze czekam na odpowiedź w sprawie srebra, czy ktoś je w ogóle skupuje?

Czytałem też przed chwilą o ETF i Certyfikatach, ale to dla mnie trochę za bardzo skomplikowane ( dochodzi parametr Contango, którego tak naprawdę nie sposób wyliczyć i można jedynie prognozować a przez niego można stracić trochę gotówki - coś jak SWAP na giełdzie Forex ). Wolałbym jednak fizyczne złoto/srebro ( no chyba że są jakieś Certyfikaty na metale, w których wiadomo ile stracę pieniędzy jeśli będę trzymał kontrakt przez rok ).

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: BitBoy » wtorek, 23 stycznia 2018, 07:13

Przecież 6 postów wyżej masz moją odpowiedź na swoje pytanie z linkami do skupu i cenami.
Ten sam diler sprzedaje i skupuje bez problemu.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: vwrafi » wtorek, 23 stycznia 2018, 10:55

Dziękuję, tyle się naczytałem że już się pogubiłem co, gdzie i jak. Rzeczywiście, jest link do skupzlota365. Czy wszystko przebiega tam w miarę prosto, czy też wymyślają coś typu " A pana monety mają odpięczętowany walec/tubę i damy najwyżej 75% ich wartości " ? Próbował pan już tam sprzedać cokolwiek ze srebra?

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: BitBoy » wtorek, 23 stycznia 2018, 17:19

Sprzedawałem u nich i nie miałem jak na razie problemów. Sprzedaję tylko mennicze rolki i tuby nowych monet więc trudno by ktoś się czepiał ich jakości.
Osobiście radzę kupować oprócz taniego srebra także to z limitowanym nakładem. Za uncję w postaci taniego Filharmonika dostaniesz tam dziś jakieś 60zł, natomiast za np. Rok Małpy 1oz(i inne z tej serii) jakieś 40% więcej. Poza tym plagą taniego srebra są ostatnimi laty mleczne plamy więc przestałem je ostatnio kupować.
Możesz też sprzedać na allegro, przykładowy link do zakończonej dziś aukcji:
http://allegro.pl/1-50-euro2011-filharm ... 66134.html
Należy od tej ceny odjąć prowizję allegro 9%.
Na dziś srebro jest stosunkowo tanie względem złota, więc brałbym kwotowo przy zakupach jakieś 60% srebra i 40% złota.

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: vwrafi » wtorek, 23 stycznia 2018, 20:27

Dziękuję.

A co to znaczy tanie srebro? Czy to są właśnie Filharmonicy albo Liść Klonowy? Na złoto raczej mnie nie stać, bo jedna moneta to 4900zł. A znowu 1/10 uncji w monecie już drogo wychodzi i się nie opłaca. Jakie proponuje pan w miarę tanie i sprawdzone źródła srebrnych monet? I czy warto kupować po np. 5 sztuk monet co miesiąc, czy lepiej uzbierać przez 4 miesiące gotówkę i od razu kupić całą tubę ( chodzi o to, czy sprzedaż rozpakowanych monet będzie opłacalna względem całych tub )?

edycja:

teraz znalazłem złote monety 1/10 uncji za 540zł, więc już tak źle nie jest. Tylko czy będzie potem rynek zbytu na monety 1/10 uncji?

Weteran
Posty: 2379
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 3718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: BitBoy » wtorek, 23 stycznia 2018, 20:52

Tanie srebro to dla mnie Filharmonik, Liść Klonu i inne popularne bulionówki w podobnych cenach.
Polecić mogę dilera do którego link podałem. Mają chyba obecnie najlepsze ceny.
https://www.metalelokacyjne.pl/zha_m_Pr ... e-546.html
Nie kupuję monet na sztuki, wolę dozbierać do menniczej tuby.
Ze złotych monet nie kupuję mniejszych niż 1/4 oz. Więc radzę dozbierać by kupować przynajmniej takie, za mniejsze za dużo się przepłaca. W skupie za 4 takie monety dają trochę więcej niż za całą monetę uncjową. Podobnie jak za 2 sztuki 1/2oz.
Nie ma sensu się tu rozpisywać, proponuję poczytać wątki na forum o monetach:
http://monety.pl/viewforum.php?f=16&sid ... b8f5f0b89f

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 13
Rejestracja: 25 lipca 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: sabbathstone » wtorek, 7 sierpnia 2018, 14:33

vwrafi pisze:Dziękuję.

A co to znaczy tanie srebro? Czy to są właśnie Filharmonicy albo Liść Klonowy? Na złoto raczej mnie nie stać, bo jedna moneta to 4900zł. A znowu 1/10 uncji w monecie już drogo wychodzi i się nie opłaca. Jakie proponuje pan w miarę tanie i sprawdzone źródła srebrnych monet? I czy warto kupować po np. 5 sztuk monet co miesiąc, czy lepiej uzbierać przez 4 miesiące gotówkę i od razu kupić całą tubę ( chodzi o to, czy sprzedaż rozpakowanych monet będzie opłacalna względem całych tub )?

edycja:

teraz znalazłem złote monety 1/10 uncji za 540zł, więc już tak źle nie jest. Tylko czy będzie potem rynek zbytu na monety 1/10 uncji?
Jeśli chcesz kupować złoto mniejsze niż 1 uncja, to tylko w sztabkach. Monety się zwyczajnie nie opłacają. Długo pracowałam na rynku złota, więc w razie czego chętnie coś podpowiem.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sierpnia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: henryk » czwartek, 16 sierpnia 2018, 16:01

vwrafi pisze:Dziękuję.

A co to znaczy tanie srebro? Czy to są właśnie Filharmonicy albo Liść Klonowy? Na złoto raczej mnie nie stać, bo jedna moneta to 4900zł. A znowu 1/10 uncji w monecie już drogo wychodzi i się nie opłaca. Jakie proponuje pan w miarę tanie i sprawdzone źródła srebrnych monet? I czy warto kupować po np. 5 sztuk monet co miesiąc, czy lepiej uzbierać przez 4 miesiące gotówkę i od razu kupić całą tubę ( chodzi o to, czy sprzedaż rozpakowanych monet będzie opłacalna względem całych tub )?

edycja:

teraz znalazłem złote monety 1/10 uncji za 540zł, więc już tak źle nie jest. Tylko czy będzie potem rynek zbytu na monety 1/10 uncji?
Dobrze, że edytowałeś, bo z moich obliczeń wynika, że i tak bardziej opłaca się kupić złotą monetę 1/10oz niż srebrne monety.
Dla przykładu weźmy Maple Leaf, wyliczenia opieram na sklepie CoinInvest https://www.coininvest.com/pl/, który według mnie na tą chwilę jest natańszy na rynku i najbardziej rzetelny.
Cena złota spot 4461,24 PLN/uncję.
1/10 złoty Maple Leaf https://www.coininvest.com/pl/zlote-mon ... neta-2018/
Cena 509,53 PLN/sztukę - to daje trochę ponad 14% powyżej spot
Cena srebra spot 55,79 PLN/uncję
1oz srebrny Maple Leaf https://www.coininvest.com/pl/srebrne-m ... neta-2018/
Cena 68,45 PLN/sztukę - to jest ponad 22% powyżej ceny spot

Pytanie tylko, czy ma sens porównywanie złota do srebra?:)

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Gdzie tanio kupić złoto a gdzie srebro? (za fiaty)

Postautor: redlumek » czwartek, 16 sierpnia 2018, 16:18

Raczej nie bo na srebro jest VAT a na złoto już nie.

Wróć do „Metale szlachetne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości