Uniezależnienie od kursu euro / USD

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 grudnia 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uniezależnienie od kursu euro / USD

Postautor: zapsu » poniedziałek, 27 grudnia 2021, 00:12

Czesc

Ulokowałem pewna kwotę na Nexo w usdt - lokata 12%.
Dostrzegam jednak pewne znaczące ryzyko. Usdt nabyłem poprzez:
- zasilam Revolut w zł
- przewalutowuje na euro
- przelewam euro sepa na nexo
- wymiana euro na usdt

Mianowicie aktualnie przenosząc moje środki do Nexo przeliczam je na euro, ktore obecnie jest bardzo drogie i prognozuje się, ze w 2022 spadnie nawet do 4 zł. Zakładając, ze nie wróci do 4,6 to cały zysk z nexo zostanie zniweczony poprzez spadek wartości euro.

Czy mozecie doradzić jak, o ile się da, odizolować inwestycje w krypto od kursów walut?

Przy okazji - jaka jest Wasza opinia nt lokowania środków w Nexo USDT? Środki stanowią póki co 20% oszczędności. Docelowo ma to byc 75%. 10% R/R jest dla mnie bardzo Ok.

Pozdrawiam
Ed

Weteran
Posty: 2901
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Uniezależnienie od kursu euro / USD

Postautor: adamu79 » wtorek, 28 grudnia 2021, 15:46

zapsu pisze: poniedziałek, 27 grudnia 2021, 00:12Dostrzegam jednak pewne znaczące ryzyko. Usdt nabyłem poprzez:
- zasilam Revolut w zł
- przewalutowuje na euro
- przelewam euro sepa na nexo
- wymiana euro na usdt
Niezbyt rozumiem w czym widzisz problem skoro zasilasz/zasiliłeś Revolut w PLN.
Powinieneś być zainteresowany kursem USDT/PLN wyłącznie.
zapsu pisze: poniedziałek, 27 grudnia 2021, 00:12Czy mozecie doradzić jak, o ile się da, odizolować inwestycje w krypto od kursów walut?
Możemy wyłącznie rozmawiać o ograniczeniu ryzyka kursowego poprzez dywersyfikację. Obecnie najlepiej chyba w surowce się ładować - płody rolne, kruszce (złoto, srebro), surowce energetyczne, metale przemysłowe ale tutaj to chyba raczej tylko miedź.
zapsu pisze: poniedziałek, 27 grudnia 2021, 00:12środków w Nexo USDT? Środki stanowią póki co 20% oszczędności. Docelowo ma to byc 75%
Raczej nie szedłbym tą drogą. Dla mnie szklany sufit stanowi te 20% i niewiele mi brakuje do realizacji. Może starej daty jestem ale bezpieczniej się czuję z fizycznym kruszcem czy niedowartościowanymi akcjami spółek too big to fail. Warto jest też inwestować część pieniędzy w rozwój czy to swój czy to dzieci.

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości