Nieruchomości w 2020/2021

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nieruchomości w 2020/2021

Postautor: fetek » czwartek, 14 stycznia 2021, 20:46

miso20 pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 20:28@fetek Cykle na nieruchomościach są wolne, bardzo wolne. Zwykle na raz czy dwa w życiu
możliwe, ale tu chodzi o wasze założenia, które są błędne. Nawet jeśli się zdarzy pojedyncza sztuka to takich kłusowników jest na pęczki. Żyje miejscowości turystycznej i nie znam NIKOGO kto narzeka na brak kasy. Owszem marudzą że teraz nie zarabiają ale nie ukrywają że z tarcz ściągnęli bardzo dużo a do tego super sezon, niektórzy się nawet cieszą że mogą odpocząć.

Zobaczcie na co ludzie wydają kasę, TV, projektory.. po 100% przepłacone grafiki.. kiedyś głupia karta za 9k ?
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 stycznia 2021, 20:50 przez fetek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nieruchomości w 2020/2021

Postautor: benq » czwartek, 14 stycznia 2021, 20:53

@fetek
Mam całkowicie przeciwne zdanie.
Może jeśli „polujesz” w Warszawie, albo miejscach turystycznych, to tak jest, ale w średnich i mniejszych miastach okazje nie są czymś niezwykłym.
Zdarzało mi się stawać do przetargu w spółdzielni mieszkaniowej i być jedynym zainteresowanym.
Bez układów, znajomości, łapówek. Serio.

Dodano po 2 minutach 13 sekundach:
fetek pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 20:46Żyje miejscowości turystycznej i nie znam NIKOGO kto narzeka na brak kasy.
To żyjemy w jakichś alternatywnych symulacjach świata ;)

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nieruchomości w 2020/2021

Postautor: fetek » czwartek, 14 stycznia 2021, 20:54

benq pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 20:50Mam całkowicie przeciwne zdanie.
Może jeśli „polujesz” w Warszawie to tak jest, ale w średnich i mniejszych miastach okazje nie są czymś niezwykłym.
Zdarzało mi się stawać do przetargu w spółdzielni mieszkaniowej i być jedynym zainteresowanym.
Bez układów, znajomości, łapówek. Serio.
ile mieszkań w ten sposób kupiłeś ?
benq pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 20:53 To żyjemy w jakichś alternatywnych symulacjach świata ;)
źle się wyraziłem, oficjalnie narzekają wszyscy :arrow: Ja też narzekam, a rok miałem bardzo dobry, na tyle dobry że ludzie brali każde gówno. Niby fajnie ale teraz jako producent mam problem bo nie jetem w stanie tego nadrobić.
Ostatnio zmieniony czwartek, 14 stycznia 2021, 20:56 przez fetek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nieruchomości w 2020/2021

Postautor: benq » czwartek, 14 stycznia 2021, 20:56

@fetek
Dwukrotnie zdarzyło się tak, że byłem jedynym na licytacji - z ogłoszenia strony internetowej spółdzielni.
Oprócz tego kilkukrotnie kupowałem nieznacznie, ale jednak poniżej ceny rynkowej, ze zwykłych ogłoszeń.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nieruchomości w 2020/2021

Postautor: fetek » czwartek, 14 stycznia 2021, 21:00

benq pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 20:56@fetek
Dwukrotnie zdarzyło się tak, że byłem jedynym na licytacji - z ogłoszenia strony internetowej spółdzielni.
Oprócz tego kilkukrotnie kupowałem nieznacznie, ale jednak poniżej ceny rynkowej, ze zwykłych ogłoszeń.
Ja uciekam od mieszkań w spółdzielniach bo są za drogie w utrzymaniu, dla 63mkw to dzisiaj 830 zł. Trochę absurd bo jesteś na swoim i spłacasz kredyt...
Przyznaje na przestrzeni lat też miałem dwa tanie zakupy ale to raczej "niezaradność" właścicieli a nie "kryzys".

Ja od zawsze bazuje na małych miejscowościach, ale specyfika danych rejonów jest różna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nieruchomości w 2020/2021

Postautor: benq » czwartek, 14 stycznia 2021, 21:10

fetek pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 21:00Ja uciekam od mieszkań w spółdzielniach bo są za drogie w utrzymaniu, dla 63mkw to dzisiaj 830 zł. Trochę absurd bo jesteś na swoim i spłacasz kredyt...
:shock:

Kosmos.
Tam gdzie ja "działam" jest dokładnie odwrotnie. Tzn. mieszkania komunalne mają ekstremalnie drogie czynsze, a spółdzielcze znacznie tańsze.
Przykładowo, najbardziej standardowe u mnie 35 m2 - czynsz 306 zł, w tym już jest gaz (ryczałt) i zaliczki na wodę po 2m3.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nieruchomości w 2020/2021

Postautor: miso20 » czwartek, 14 stycznia 2021, 21:11

fetek pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 21:00Ja uciekam od mieszkań w spółdzielniach bo są za drogie w utrzymaniu, dla 63mkw to dzisiaj 830 zł. Trochę absurd bo jesteś na swoim i spłacasz kredyt...

Gdzie masz ratę hipoteki na 830zł? XD

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Nieruchomości w 2020/2021

Postautor: benq » czwartek, 14 stycznia 2021, 21:15

miso20 pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 21:11Gdzie masz ratę hipoteki na 830zł? XD
Nie wszyscy kupują mieszkania w Warszawie, Krakowie czy innym Zakopanem po 8-13k za metr, są jeszcze miejsca, gdzie cena 3k/m2 nie jest niezwykła i za 150k można kupić 2 pokoje 50m2.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nieruchomości w 2020/2021

Postautor: miso20 » czwartek, 14 stycznia 2021, 21:17

@benq No ok, ale to i kredyt jest proporcjonalnie mniejszy. Ale w sumie żeby porównanie miało sens to by trzeba było mówić o konkretnym rejonie.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nieruchomości w 2020/2021

Postautor: fetek » czwartek, 14 stycznia 2021, 22:25

benq pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 21:10Kosmos.
dokładanie, u nas są dwie spółdzielnie i w każdej jest podobnie. Już zapowiedzieli że w tym roku będą podwyżki. Ogólnie to jest śmiesznie, bo np stawki za śmieci gmina podniosła dopiero od stycznia (19->23/os) a jedna spółdzielnia już w październiku.
miso20 pisze: czwartek, 14 stycznia 2021, 21:11 Gdzie masz ratę hipoteki na 830zł? XD
to była przenośnia ale z drugiej strony masz wkład własny w postaci mieszkania. Czyli 300 masz na start, dobierasz 150 i masz mały dom z działką.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Nieruchomości w 2020/2021

Postautor: Kutalisk » sobota, 9 lipca 2022, 10:47

Wrzucam nową interpretację. Minister Finansów uściślił katalog wydatków na własne cele mieszkaniowe:
https://www.gov.pl/web/finanse/interpre ... eszkaniowe
https://prawo-dla-ksiegowych.pl/ministe ... szkaniowe/
Stan prawny na dzień 2 maja 2022 roku

Ogólnie zmiany na plus. Można sporo więcej fantów zaliczyć do odpisu podatku.
Powiem tak, warto brać na wszystko FV, bo nie wiadomo co się przyda.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Nieruchomości w 2020/2021

Postautor: Kutalisk » czwartek, 14 lipca 2022, 20:06

DUDUŚ PODPISAŁ.

https://www.money.pl/gospodarka/wakacje ... 7184a.html
https://biznes.wprost.pl/gospodarka/107 ... stawe.html

Wakacje kredytowe

Wakacje kredytowe oznaczają zawieszenie obowiązku dokonywania płatności, do których kredytobiorca zobowiązany jest na podstawie zawartej umowy o kredyt hipoteczny, niebędący kredytem walutowym.

Okres zawieszenia wykonywania umowy nie jest traktowany jako okres kredytowania, dlatego okres kredytowania oraz wszystkie terminy przewidziane w umowie kredytu, będą ulegały stosownemu przedłużeniu. Wakacje będą dotyczyć zarówno części kapitałowej, jak i odsetkowej raty, a termin spłaty ma zostać przesunięty bez dodatkowych odsetek.


Wakacje kredytowe mają dotyczyć wyłącznie jednego kredytu hipotecznego, bez względu na to, czy ma on stałe, czy zmienne oprocentowanie.

Czy to oznacza, że kredyty na czasowo stałą stopę procentową na 5 lat będzie można wydłużyć na 5 i 2/3 roku?
Jest ktoś w temacie? Przy takiej inflacji to bardzo kuszące rozwiązanie.

http://orka.sejm.gov.pl/opinie9.nsf/naz ... 2269_u.pdf

Art. 73. 1. Na wniosek konsumenta kredytodawca zawiesza spłatę kredytu
hipotecznego udzielonego w walucie polskiej, z wyłączeniem kredytów indeksowanych
lub denominowanych do waluty innej niż waluta polska.
2. Zawiesza się wyłącznie spłatę kredytu hipotecznego, udzielonego na podstawie
umowy o kredyt hipoteczny, która może być uznana za umowę o kredyt hipoteczny
w rozumieniu art. 3 ustawy zmienianej w art. 69.
3. Zawieszenie spłaty kredytu przysługuje konsumentowi w okresie:
1) od dnia 1 sierpnia 2022 r. do dnia 30 września 2022 r. – w wymiarze dwóch
miesięcy;
2) od dnia 1 października 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. – w wymiarze dwóch
miesięcy;
3) od dnia 1 stycznia 2023 r. do dnia 31 grudnia 2023 r. – w wymiarze miesiąca w
każdym kwartale.
4. Zawieszenie spłaty kredytu przysługuje konsumentowi tylko w stosunku do
jednej umowy zawartej w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych.
5. Konsument składa wniosek o zawieszenie spłaty kredytu w postaci papierowej
albo elektronicznej, w tym za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej.
6. Wniosek, o którym mowa w ust. 5, zawiera co najmniej:
1) oznaczenie konsumenta;
2) oznaczenie kredytodawcy;
3) oznaczenie umowy;
4) wskazanie wnioskowanego okresu lub okresów zawieszenia spłaty kredytu;
5) oświadczenie, że wniosek dotyczy umowy zawartej w celu zaspokojenia własnych
potrzeb mieszkaniowych.
7. Konsument składa oświadczenie, o którym mowa w ust. 6 pkt 5, pod rygorem
odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie
jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: ,,Jestem świadomy
odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.”. Klauzula ta zastępuje
pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
8. Z dniem doręczenia kredytodawcy wniosku, o którym mowa w ust. 5, spłata
kredytu zostaje zawieszona na okres w nim wskazany.
9. W okresie zawieszenia, o którym mowa w ust. 8, konsument nie jest zobowiązany
do dokonywania płatności wynikających z umowy, z wyjątkiem opłat z tytułu
ubezpieczeń powiązanych z tą umową.
10. Kredytodawca, w terminie 21 dni od dnia doręczenia wniosku, o którym mowa
w ust. 5, potwierdza jego otrzymanie na trwałym nośniku w rozumieniu art. 4 pkt 22
ustawy zmienianej w art. 69 i przekazuje potwierdzenie konsumentowi. Kredytodawca
wskazuje w potwierdzeniu okres, na który została zawieszona spłata kredytu, oraz
wysokość opłat z tytułu ubezpieczeń, o których mowa w ust. 9. Brak potwierdzenia nie
wpływa na rozpoczęcie zawieszenia spłaty kredytu.
11. Okresu zawieszenia spłaty kredytu nie wlicza się do okresu kredytowania. Okres
kredytowania oraz terminy przewidziane w umowie ulegają przedłużeniu o okres
zawieszenia spłaty kredytu.

12. W okresie zawieszenia spłaty kredytu nie są naliczane odsetki ani pobierane
opłaty inne niż wskazane w potwierdzeniu, o którym mowa w ust. 10.
13. Zmiana okresu kredytowania w wyniku zawieszenia spłaty kredytu nie wymaga
zgody osób, które ustanowiły zabezpieczenie kredytu, ani jej ujawnienia w treści hipoteki
stanowiącej zabezpieczenie spłaty kredytu.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 608
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 262
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Nieruchomości w 2020/2021

Postautor: revo » piątek, 15 lipca 2022, 11:41

jak patrzę na te przepisy i regulacje to chyba lepiej jednak nie mieć swojego mieszkania tylko wynajmować bo nikt nie skonfiskuje i nie zrobi nalotu z byle powodu...
:arrow: fixedfloat.com
:!: tania wymiana crypto bez rejestracji i KYC :!:

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość