Inwestycyjne portfolio

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1177
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycyjne portfolio

Postautor: maky » czwartek, 23 stycznia 2020, 12:47

tomant pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 11:32@maky wcale tak bardzo nie trzeba ;). A nawet jak dasz się zarejestrować to po pół roku jesteś bezpieczny. Możesz to złoto "odsprzedać" nawet na ulicy komuś zupełnie obcemu, którego pierwszy raz na oczy widziałeś. Nie masz żadnego obowiązku podatkowego. Więc oczywiście wszyscy swoje złoto tak "odsprzedajemy" i już nic nie mamy.
IMHO mimo wszystko lepiej nie być w takiej bazie. Skoro po pół roku można odsprzedać swoje złoto to jak myślicie po jaką cholerę rejestrują zakupy? Chce wam się łazić i tłumaczyć nawet jeśli nie będzie z tego konsekwencji?

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
prezes pisze: czwartek, 23 stycznia 2020, 11:46Miałem i złotą i srebrną i z palladu.
O, to masz o 50% lepsze rozpoznanie niż ja. :)
Osobiście uważam, że złoto jest łatwe w rozpoznaniu a reszta nieintuicyjna. Dlatego jest ZŁOTEM. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0

Inwestycyjne portfolio

Postautor: emceef » czwartek, 23 stycznia 2020, 17:18

Kutalisk pisze: środa, 22 stycznia 2020, 17:10Retencja to ciekawy temat zwłaszcza w świetle dotacji rządowych na ten cel.

Znalazłeś może coś ciekawego na temat polskich firm?

Początkujący
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0

Inwestycyjne portfolio

Postautor: grzgrzgrz3 » piątek, 7 lutego 2020, 13:24

@Kutalisk

To są garaże czy miejsca postojowe w parkingu podziemnym? Masz osobną KW dla garażu?

Chciałbym zrobić identycznie z moimi mieszkaniami, zostawić tylko miejsca postojowe, a mieszkania sprzedać ale niestety nie mam osobnej KW i sprzedając mieszkania musze sprzedać miejsca postojowe...

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 217
Reputacja postu: 
0

Inwestycyjne portfolio

Postautor: Kutalisk » sobota, 8 lutego 2020, 08:18

@grzgrzgrz3 Grzegorz tylko garaże. Mam na cześć z założoną KW (kupowane osobno) ale jeden jest "pozostałością" po sprzedanym mieszkaniu i stoi na gruncie spółdzielni mieszkaniowej, za użytkowanie gruntu płacę dzierżawę (miejsce pod garaż oraz część wspólna czyli podjazd) ale jest ona większa dla osób "obcych" spoza SM (różnica rzędu 3x, wzrost z 11PLN zdaje się do 38?).

Tam mam jednak pewność, że nagle nikt nie zacznie czegoś budować, bo odległość od budynków jest niewielka (chyba, że zmienią prawo budowlane). Przy kupnie priorytetem jest założona KW, bo np. blaszaki na gruncie miasta mogą nagle okazać się świetnym miejscem pod inwestycję, a miasto potrzebuje pieniędzy zawsze. W zeszłym roku w okolicznym mieście powiatowym zwiększono opłaty za dzierżawę gruntu pod garaże 6x (tak sześciokrotnie!)

@emceef Nie mam na oku żadnych firm. Chodziło mi raczej o dopłaty na zakładanie zbiorników retencyjnych na własnym gruncie.

Wróć do „Inwestycje”