Elastyczna inwestycja w Crypto unikająca bagholdingu + czasem spekulacja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
38
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna inwestycja w Crypto unikająca bagholdingu + czasem spekulacja

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 6 sierpnia 2019, 00:34

Zakładam wątek własnej inwestycji. Inspiracją jest bitfilar.pl kolegi @domator (oraz projekty kolegi @benq), ale dość znacznie modyfikuję jego pomysł, by bardziej pasował do mojego sposobu poruszania się po giełdzie.

Minimalizacja własnego wkładu w inwestycję nie ma dla mnie aż tak dużego znaczenia, a wręcz by mnie denerwowała z racji niecierpliwości i częstych zmian pomysłów. Uważam również, że niekoniecznie jest najlepsza przy tak zmiennym rynku. Zdaję sobie sprawę, że to inwestycja z elementami spekulacji (oceny co kupić, kiedy, do tego możliwe cięcie straty zamiast wieczny hodl), ale sądzę, że da się pogodzić oba światy lub choć spróbować.

Cechy mojej wersji nie-mojego pomysłu wraz z objaśnieniem:

1) Comiesięczny skup dowolnych crypto w dowolnych dniach.

(coiny mogą się zmieniać, nie muszę kupować tych samych cały czas, bo przecież czasem jedne są bardziej okazyjne)
(dni zakupu również dowolne, nie ma sensu kupować zawsze jednego dnia, skoro akurat wtedy będzie jakaś lokalna górka, a za kilka dni niższa cena)

2) Możliwe cięcie strat (SL) lub przerwanie inwestycji w danego coina, skoro rusza się tak, że chwilowo lub w ogóle nie warto go już kupować.

(uważam, że ta cecha pomoże unikać dalszego pakowania w ryzykowne coiny, które nie robią nic ciekawego cenowo poza spadkiem lub coś zgrzyta złego w projekcie)

3) Realizacja zysku tylko na potężnych wzrostach, najchętniej ogromnej bańce - wiem, że ciężko to ocenić, ale może czasem warto spróbować. Wieczny hodl nie ma dla mnie znaczenia, a zyski zaistnieją tylko gdy są zrealizowane.

4) Lokuję fiaty i cel to by je pomnożyć w długim okresie, operuję w cenach w tetherze (lub $ jakby rynki tetherowe podupadły), nawet jeśli część monet kupuję za BTC, bo nie mają rynków za $ lub mają ale o fatalnej głębokości. Wartości strata/zysk podaję w PLN.

5) Wkład ustalam na 2000zł - może się on zmienić, ale będę starał się go nie zmniejszać, a nawet zwiększać w sytuacji, gdy moje osobne zarobki na spekulacji będą dobre i gdy rynek będzie w formie wartej zainwestowania więcej.

6) Coiny będę przechowywał bezpiecznie na walletach, których klucze kontroluję - wyjątkiem będą tylko waluty, które nie mają jeszcze walleta na windows (wiem, że linux jest fajny, ale go nie będę używał dla 1 walleta dla coina co kupuję za grosze co miesiąc) lub fee za przelew jest za duże w stosunku do kwoty przelewu (wtedy robię przelew np. w następnym miesiącu).
Spoiler:
Przykładowo w 1. miesiącu kupiłem BTC zaledwie za 10% kasy, więc fee wysłania z giełdy wynosi dość dużo, by wysyłać od razu i zaryzykuję trzymanie do nast. miesiąca. Ta sytuacja może mieć tylko miejsce, gdy kupuję daną walutę za mały % comiesięcznego wkładu, a jej fee gieowe nie jest niskie w stosunku do kwoty przelewu (nie chce płacić fee większego niż np. 1-2% wartości).
W obecnym, 1 miesiącu postanowiłem kupić w proporcjach i cenach podanych w tabelce: ETH, Doge, BTC, Grin, Lisk oraz LTC. Poniżej wpisane roboczo są te, które również planuję kupić, ale nie zrobiłem tego w tym miesiącu.

Dlaczego tak mało BTC w obecnym miesiącu? Bo alty trochę dostają ostatnio po dupie, więc może warto w ten sposób zacząć i to również wkładając w ryzykowniejsze shity czyli Lisk i Grin, a także w klasycznego shitcoina czyli Dogecoina.

Będę opisywał tu wszystkie ruchy jakie będę robił i wrzucał tabelkę co miesiąc.
Wszelkie krytyczne sugestie mile widziane. Ten projekt ma na celu być elastycznym, bo nie zależy mi na minimalnym udziale ale dostosowywaniu się do tak zmiennego rynku jakim jest crypto. Zdaję sobie sprawę, że moment początku nie jest wyborowy tak jak po dużych spadkach bez odbicia, ale być może nie okaże się fatalny. W razie czego będę dostosowywał wybór coinów, by nie dokładać tam, gdzie niekoniecznie warto w danym miesiącu.

Nigdy czegoś takiego nie robiłem i jestem rasowym spekulantem dla którego trzymanie czegoś dłużej jak kilka tygodni jest czymś rzadkim i trudnym, dlatego nie mam pojęcia czy wynik projektu będzie pozytywny, ale zaryzykuję i spróbuję.

Obrazek

Ps. Sumy w tabelce są przed wysłaniem na wallety, więc odejdzie fee.
Ostatnio zmieniony wtorek, 24 września 2019, 11:36 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: BitJanusz » wtorek, 6 sierpnia 2019, 09:55

panie, DCR! DGB! ALGO! MATIC! :mrgreen: może egretia ;)

powodzenia :) ja spróbuję doczekać do wzrostu dominacji BTC do ok. 80% i pewnie spróbuje skonstruować coś podobnego.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: mecenas » wtorek, 6 sierpnia 2019, 09:59

@Wymazywanie
Życzę powodzenia.

BitJanusz pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 09:55 ja spróbuję doczekać do wzrostu dominacji BTC do ok. 80% i pewnie spróbuje skonstruować coś podobnego.
A co jeśli dominacja dojdzie tylko do 70%? :mrgreen:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: BitJanusz » wtorek, 6 sierpnia 2019, 10:01

mecenas pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 09:59A co jeśli dominacja dojdzie tylko do 70%? :mrgreen:
to nie zarobię. Tak jak nie zarobiłem czekając na przedział 7200-8500$ teraz na bitku. Mówi się trudno :)
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:08

Dzięki wszystkim.
BitJanusz pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 09:55panie, DCR! DGB! ALGO! MATIC! może egretia
Będą różne coiny, ale takie które w miarę znam. Unikam raczej binancowych IEO, dużych kapitalizacji ICO bez rezultatów, nowości, których nie kojarzę za dobrze.

Mój "twardy core" to ETH/BTC, nieco słabiej LTC i anony, a eksperymentalnie Grin i Lisk zaś Doge (też nieco core'owy u mnie wzorem Domatora) pod szybkie bańki jakie ma co jakiś czas. Być może dodam też kilka innych drobnych obiecujących, ale na razie nie mam konkretnych typów.

Do tabelki należy dodać jeszcze "aktualna cena", ale zrobię to we wrześniu.

Obecnie wszystkie coiny oprócz BTC i Grin są na walletach. Grin ma jednak już klienta na windowsa, ale nie udało mi się go odpalić bo brak jakiegoś pliku .dll, potem poszukam o co chodzi. Przy obecnym małym zakupie BTC, koszt przelewu z Poloniex gdzie kupowałem to aż 12% kwoty przelewu, więc równiez BTC na giełdzie i będzie przelane we wrześniu. Ten koszt to dla mnie NIC, ale działam w obrębie tego projektu kapitałem, nie chcę wspomagać go i zamydlać. Problem przelewu coinów przy małej ich ilości jest realny i tu występuje głównie z BTC. Przy ETH koszt przelewu wyszedł ponad 1%, więc jeszcze do akceptacji. Ale 12%? Pfffff nie...! Sprawdzę też koszty przelewu z Bittrex i Binance. W normalnym moim tradingu nie zwracam na to uwagi prawie nigdy, tu muszę i chcę.

Taktyka SL w 1 fazie polegać będzie po prostu na nieskupowaniu dalej czegoś jeśli nie zmienia się za wiele, a w każdym razie niedokładanie więcej niż kilka razy jak jest nie tak. Obawiam się najbardziej z obecnych właśnie Lisk i Grin co pokażą.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: miso20 » wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:14

@Wymazywanie Super sprawa - ale to nie będzie już emerytura jak u domatora tylko dziennik tradera wg mnie. Bo po prostu będziesz publicznie handlował wg jakichś zasad. Bitfilar polega tylko na skupie i trzymaniu tego aż do emerytury.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:28

@miso20 Ale sprzedaję tylko na ewentualnej bańce. Nie jest to trading chyba że taki długoterminowy. Zresztą zwał to jak zwał, bez różnicy. Do mnie pasuje wersja odkładania z jakimś moim zaangażowaniem co kupić, ile, czy kupić, czy co innego. Ale głównie tyle, nie zamierzam handlować tym wcale.

Dodano po 52 sekundach:
I nie, to nie emerytura za crypto absolutnie. Ale nie chodzi o to by kopiować pomysł @domatora, ale by skorzystać z niego i zrobić coś pod siebie.

Dodano po 1 minucie 51 sekundach:
Oprócz tego projektu stale handluje (DT, shortterm) zupełnie osobnym kapitałem rzędy wyżej. Przy dobrych rezultatach w mojej bazowej grze, będę czasem wrzucał więcej niż 2k w to odkładanie.

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
miso20 pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:14Bitfilar polega tylko na skupie i trzymaniu tego aż do emerytury.
Tak, ale Bitfilar jest JEDEN. To tu nim nie jest i nie będzie, to coś innego, ale zainspirowane koncepcją Bitfilar.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 7495
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: pael » wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:37

miso20 pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:14Wymazywanie Super sprawa - ale to nie będzie już emerytura jak u domatora tylko dziennik tradera wg mnie. Bo po prostu będziesz publicznie handlował wg jakichś zasad. Bitfilar polega tylko na skupie i trzymaniu tego aż do emerytury.


Fundusz inwestycyjny by Wymazywanie ;-)

Bede sledzil, bedzie ciekawie. Lepsze rozwiazanie niz takie sztywne trzymanie jak zrobil benq (ale pokazuje ze kupno "na pale" i hodl nie jest optymalne) a inne podejscie niz bitfilar, bo uwzglednia Twoje umiejetnosci.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:41

@pael Przy 2k pln na miesiąc, tutaj sukcesem będzie już po roku czy dwóch (o ile dotrwam), jak portfolio po prostu nie straci, nie musi zyskiwać. Po roku to jest 24k, a po dwóch 48k, więc już jakiś pieniądz na różne wydatki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Bit-els » wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:53

@Wymazywanie a zamiast Grina może Beam. Ma portfele na wszystkie platformy, na androida b.zgrabny i inflacji jak Grin nie ma

Dodano po 34 sekundach:
A ta sama technologia

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: mecenas » wtorek, 6 sierpnia 2019, 13:46

pael pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 12:37Lepsze rozwiazanie niz takie sztywne trzymanie jak zrobil benq
Tego nie wiemy. Jeżeli "sztywne trzymanie" to benchmark a elastyczne żonglowanie ma ten benchmark pobić, to Twoja teza może zostać poddana pod co najmniej zwątpienie (czego oczywiście nie życzę autorowi strategii).
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 6 sierpnia 2019, 14:18

@Bit-els Wiem o Beam, pomyślę, sprawdzę jakie ma wsparcie giełdowe. Z Grin biorę pod uwagę, że Poloniex wspiera ich kasą co miesiąc (devi nie zarabiają, to projekt non profit, przypomina początki crypto - może to też być wada), może więc mieć interes we wzroście ceny i popularności.

@mecenas Tak, czy to zaleta czy wada będzie zależeć od moich wyborów. Ale sam wybór, że zawsze te same coiny w tych samych proporcjach w tych samych dniach co miesiąc (czyli bitfilar) to już jest jakaś decyzja też. U mnie jest po prostu elastyczność a nie sztywne decyzje na amen. Teraz z pierwszym zakupem się pośpieszyłem, ale chciałem dopiąć tabelkę i wątek, by już ruszyło (jestem niecierpliwą osobą). Sprzedawanie u mnie, z założenia, nie jest jednak elastyczne jak dobór.

Mój główny cel, to by portfolio nie traciło i by je dotrzymać odpowiednio długo. Drugi cel to nie pakować dalej w nieudane typy i to podstawowa forma SL dla takiej inwestycji. Druga forma SL może polegać na cięciu tego co już kupione, ale nie ustalam żadnego poziomu na razie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: mecenas » wtorek, 6 sierpnia 2019, 14:25

@Wymazywanie
Raczej ciężko będzie zmierzyć efektywność Twojej strategii względem benchmarku jakikolwiek on by miał być. Fajnie, że spekulant (za jakiego się uważasz) poszedł trochę w stronę longterm. Zawsze to interesujące doświadczenie. :)

Ja z kolei obrałem taką prostą strategię spekulacji (jako przeciwwagę do mojego ogólnego akumulo_hodlowania), że łatwo będzie stwierdzić, czy wygram, czy przegram z benchmarkiem:

viewtopic.php?f=54&t=32089#p570308

Też zamierzam podziałać trochę i zobaczyć jak to wyjdzie...
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 6 sierpnia 2019, 14:37

@mecenas Czytałem to już dawno, ale coś mało tam się dzieje, chyba 2 trade'y tylko.
Nie wiem dokładnie co rozumiesz dokładnie przez "benchmark" na tym rynku, a wręcz googlowałem sobie teraz to słowo, choć je nieraz słyszałem i intuicyjnie coś kojarzę. :) Chodzi Ci po porównanie wyniku zakupu np. BTC z ruchem BTC w danym czasie? Przecież przy tego typu zakupach, to będzie chyba średnia ważona i nic więcej. Chyba, że chcesz porównać do np. zakupów zawsze 1 dnia miesiąca lub najniższej ceny w miesiącu. Ta druga jest kompletnie nieosiągalna do częstego uzyskania przy dowolnym wyborze dnia. Wyjaśnij co dokładnie masz na myśli proszę.

Ps. Cel to:
1) nie tracić,
2) zarabiać,
a nie mierzyć się z kimkolwiek czy rynkiem, to nonsens.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: mecenas » wtorek, 6 sierpnia 2019, 14:57

Wymazywanie pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 14:37Czytałem to już dawno, ale coś mało tam się dzieje, chyba 2 trade'y tylko.
Właśnie na tym buduję przewagę, że "mało się dzieje" i reaguję tylko wtedy, gdy uznam, że właśnie "coś się dzieje"... W zasadzie jeden pełny trejd się odbył (BUY+SELL) i do tego stratny.

Wymazywanie pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 14:37Nie wiem dokładnie co rozumiesz dokładnie przez "benchmark"
"Benchmark stanowi surowa para IOTA/BTC notowana na giełdzie Binance.com - czyli strategia "hodl" IOTA kupiona jednorazowo za bitcoiny.
Za wygraną z rynkiem rozumiem zarówno zaksięgowany większy zysk niż dostarczyła strategia "hodl" IOTA/BTC jak i również mniejszą ewentualną stratę jaką dostarczyła strategia "hodl" IOTA/BTC w porównywanym okresie czasu."


Inaczej mówiąc benchmark to wynik strategii "kup i trzymaj" od 1 maja 2019 do zakończenia inwestycji (spekulacji).
Załóżmy, że spekulację rozpocząłem 1 maja 2019r. i zakończę 31 grudnia 2025r.
Benchmarkiem będzie zatem zysk/strata z operacji kupna 1 maja 2019r. IOTY za BTC i sprzedaży 31 grudnia 2015r. tej IOTY za BTC. To będzie wynik strategii "kup i trzymaj" (benchmarku).

Są zatem 3 potencjalne rozwiązania na dzień 31 grudnia 2025r.:
1) spekulując do tego czasu osiągnę lepszy wynik (większy zysk lub mniejszą stratę) niż osiągnął benchmark w tym samym okresie
2) spekulując do tego czasu osiągnę gorszy wynik (mniejszy zysk lub większą stratę) niż osiągnął benchmark w tym samym okresie
3) spekulując do tego czasu osiągnę taki sam wynik jaki osiągną benchmark

Oczywiście pkt. 3) jest wybitnie małoprawdopodobny.

Wymazywanie pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 14:37Ps. Cel to:
1) nie tracić,
2) zarabiać,
a nie mierzyć się z kimkolwiek czy rynkiem, to nonsens.
Rozumiem,
Jednak w przypadku spekulanta (moja strategia na IOTA/BTC) po cóż się siłować z rynkiem i spędzać życie przed monitorem jeśli nie będę w stanie pokonać strategii "kup i trzymaj"?
Jaki zatem sens spekulacji?
Cały eksperyment ma właśnie dostarczyć mi i zainteresowanym informacji czy spekulacja może pokonać strategię "hodl" w zakładanym okresie czasu.
To, że można pokonać teoretycznie - to wiemy. Ale w praktyce się dowiemy ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 6 sierpnia 2019, 15:08

mecenas pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 14:57po cóż się siłować z rynkiem i spędzać życie przed monitorem jeśli nie będę w stanie pokonać strategii "kup i trzymaj"?
Jaki zatem sens spekulacji?
Ponieważ dla niektórych (np. mnie) to "kup i trzymaj i nic nie rób" jest znacznie trudniejsze niż sama spekulacja - i nie żartuję :!: ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: mecenas » wtorek, 6 sierpnia 2019, 15:14

@Wymazywanie
Te nasze projekty inwestycyjno spekulacyjne mają wartość dodaną w postaci real_time i wartość edukacyjną. O siłowaniu się z własnym sobą już nie wspomnę, bo to akurat znamy po latach operacji na świeczkach. :)
Będę dopingował Twoje zmagania w kierunku longterm.
Twoje uwagi również spowodowały, że zaraz dodam do mojej strategii tabelkę, która trochę rozjaśni to co było może zawiłe z tym benchmarkiem jako punktem odniesienia dla wyników inwestycji (czytaj: spekulacji).
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: ikswodnal » wtorek, 6 sierpnia 2019, 15:28

Praktycznie bardzo pomogło by wprowadzenie odpowiednika zlecenia stałego w bankach. Wtedy, bez pilnowania, co miesiąc, na wskazany adres wypływała by wartość kryptowaluty przekazanych z banku PLN.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: mecenas » wtorek, 6 sierpnia 2019, 15:36

ikswodnal pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 15:28Wtedy, bez pilnowania, co miesiąc, na wskazany adres wypływała by wartość kryptowaluty przekazanych z banku PLN.
Nie każdemu odpowiada akumulacja "co miesiąc".
Mi dla przykładu odpowiada nie co miesiąc a co -10%
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: ikswodnal » wtorek, 6 sierpnia 2019, 15:42

Odnosiłem się ściśle do tematu.

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości