Elastyczna inwestycja w Crypto unikająca bagholdingu + czasem spekulacja

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Wymazywanie » środa, 7 sierpnia 2019, 00:10

benq pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 22:10Nie da się niestety tego wykazać w twardych danych, ale dałbym sobie paznokcia obciąć, że w dłuższej perspektywie więcej ludzi „przypadkowo” zwiększyło swój kapitał 100/1000 krotnie holdowaniem różnych aktywów, niż wyszarpując procenty zysku w przeplatających się cyklach hossy i bessy.
Zgadza się. Ja mam dane z 6 lat ciułania. Z jednej strony są takie "level-upy" typu kilkaset czy kilka tysięcy % z czegoś, z drugiej mnóstwo ciułania po kilka %, ale nawet kilkanaście razy przez miesiąc (kiedyś pomnażało się głównie BTC na altach, a w ostatnich latach często pomnaża już fiaty/stable, bo jest dużo więcej rynków za nie niż kiedyś).

Ale nie masz racji, że to przypadkowe hodle z wysokimi %. Przecież coś, co kupisz i sprzedasz za kilkaset % wyżej, przechodzi całą tą drogę od kilku % przez kilkanaście i kilkadziesiąt aż do kilkuset czy więcej. Możesz to sprzedawać za mały %, ale tego nie robisz tylko trzymasz. Przypadek? Nie, to nie to. To raczej wyczucie/wiedza. Mój Doge co dał mi pierwszy ogromny zysk (4000% w 7 czy 8 dni: od 4-5 sato do 200 sato), to była trochę męczarnia, bo ludzie sprzedawali dzień w dzień bo tak dużo rosło, a ja trzymałem, wszyscy się nakręcali i ja tak bardzo się nakręciłem, że wstyd mi było jak wywalam powoli przy 180 200 220, skoro już razem na forum uznaliśmy, że będzie 1000 lub 500 sato jak nic. Na hodlu na dużym % bardzo ciężko utrzymać zyski, bo wciąż masz atrakcyjne i rosnące ceny, a jak spadnie a Ty nie wykorzystasz tak dużych zysków, wyjdzie, że będziesz chciwym durniem, który przegapił życiową szansę. To pułapka dla wielu ludzi na bańce. Wiadomo, zawsze jest trochę szczęścia, ale ono jest takim trochę magicznym pojęciem (jak pech) na tak konkretnej i partej na liczbach, ich ruchu i naszych twardych decyzjach BUY/SELL, że ciężko by na jakimkolwiek szczęściu czy pechu długo jechać.

Więc masz rację, że duża część zysków jest z dużych % trafów, ale nie jest możliwe by na nich oprzeć całą grę, bo tu łatwo o pomyłkę. Wiele prób trafów na ogromne % kończy się bagholdingiem, kupieniem ICO scamu czy byle jakiego ICO. Drobne ciułanie, dłubanie po kilka % ale częste (kilka-kilkanaście razy w miesiącu) jest niezbędne, by kapitał pracował. Zwłaszcza jak jest nagle dużo większy po trafie na kilkaset % czy więcej. Wtedy najlepiej część zysków wypłacić poza rynek, a resztą obracać, ale ostrożnie tzn. nie liczyć, że zaraz co kupisz to znów trafisz ogromny %, bo to mało realne. Raczej warto dłubać i ciułać drobne %, a jakaś okazja na duży zysk kiedyś prędzej czy później się znajdzie. Takie okazje na ogromne % jak trafisz nawet raz na 1-2 lata to już może zrobić naprawdę sporo roboty. Do tego trzeba mieć naprawdę dobre wyczucie, bo łatwo ulokować w czymś nowym co okaże się gniotem czy scamem, a perełkę trudno wyłowić.

Więc - by pogodzić spór czy dylemat czy HODL lepsze czy trading, trzeba powiedzieć, że obie formy są dobre i różne i na obie jest czas i okazje - obie też zależą mocno od umiejętności i czasu danego człowieka. Nie warto ograniczać się do jednej, jeśli ma się czas. Ale nie warto też robić na siłę obu. Jak ktoś jest słabym traderem mimo lat prób, to nie ma co się czarować, że nagle zaskoczy.

To jest spór typu co było pierwsze: jajko czy kura.

Dodano po 3 minutach 32 sekundach:
@vjankuv Jak weźmiesz losowo np. 10 altów powstałych w 2014-2015, to gwarantuję Ci, że tak z 70-90% nie istnieje już. Możesz wybrać nawet 10 prób po 10 altów i zobaczysz jak wiele umarło.
Czyli nie chodzi tylko o jeden alt, bo można mieć kilka ale jak masz zły dobór to o porażkę nie jest trudno.
Nieco analogiczny wynik (ale bez R.I.P. tylko z ogromnym spadkiem ceny) może mieć portfel inwestujący w hypowane ICO w 2017 w fazie zaawansowanej bańki, kiedy najwięcej kasy szło do ICO.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: benq » środa, 7 sierpnia 2019, 06:30

@Wymazywanie
Małe sprostowanie.
Nie chodziło mi tu o mój expectation bias, że hold>trade.
Dlatego właśnie mocno kobicuje takim pomysłom jak mecenasa, który zamiast postawić jakąkolwiek tezę w sporze hold vs trade postanowił to sprawdzić. Tradując porównuje benchmark rynku i to moim zdaniem będzie bardzo miarodajny rezultat (dla tej konkretnej osoby oczywiście).

Dodano po 1 godzinie 2 minutach 5 sekundach:
Wymazywanie pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 23:42Ja NIGDY nie staję się fanem czegoś, bo kupiłem. Nie lubię ściemy, a niestety spora część ludzi na crypto hołubi po prostu to, co kupiła i wciska innym kitu po forach i twiterach. Tfu!
W samym byciu fanem nie ma nic z natury złego. Byłem fanem btc długo przed zakupem pierwszego bita.
Problem jest dopiero wtedy, gdy sympatia przysłania prawdziwy obraz sytuacji, zmusza do zaklinania rzeczywistości i wmawiania sobie i innym, że wszystko jest piękne.
W samej sympatii do jakiegoś aktywa nie ma błędu, błedem jest trwanie w swej sympatii wbrew zmianom, fraudom czy pasywności.
Ale to zupełnie inna relacja:
Sympatyzuję z tym, więc kupiłem.
niż:
Kupiłem, więc sympatyzuję. :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Wymazywanie » środa, 7 sierpnia 2019, 12:51

benq pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 06:30Dlatego właśnie mocno kobicuje takim pomysłom jak mecenasa, który zamiast postawić jakąkolwiek tezę w sporze hold vs trade postanowił to sprawdzić


Ale wynik będzie u każdego różny, bo zależy od:
-umiejętności w tradingu,
-czasu wejścia w hodl i trendzie jaki po nim będzie i tego jak wyjdziemy.

Więc tu nie ma co sprawdzać wg mnie. Nie odkryjemy NICZEGO OBIEKTYWNEGO tu o rynku wg mnie. Możemy sprawdzić jedynie nasze umiejętności w tradingu oraz wyczajenie momentu wejścia i wyjścia w hodl.

A jak zdamy sobie sprawę, że hodl to po prostu spekulacja długoterminowa, to dojdziemy do tego, że trading i hodl to dokładnie to samo, ale jedno jest w krótkich przedziałach czasu (aż do ekstremalnie krótkich np. minuty) i składa się na nie bardzo dużo prób, a drugie (hodl) to taka sama spekulacja, ale z bardzo długim lub długim czasem pomiędzy wejściem i wyjściem.

Spór jest kompletnie jałowy i nic nie wnoszący. Każda próba porównania pokaże tylko umiejętności gracza w spekulacji długoterminowej i krótkoterminowej. Nie powie natomiast NIC o samym rynku. To, jak umiemy korzystać z rynku nie mówi nam nic o rynku, ale mówi nam wiele o nas jako graczach.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: mecenas » środa, 7 sierpnia 2019, 13:00

Wymazywanie pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 12:51Spór jest kompletnie jałowy i nic nie wnoszący. Każda próba porównania pokaże tylko umiejętności gracza w spekulacji długoterminowej i krótkoterminowej.
Masz rację.

Przecież nie ma żadnego sporu. ;)
To co ja sygnalizuję to podejście rzetelne do wygłaszania tez dotyczących wyników spekulacji i skuteczności spekulantów. Oczywiście, że każdy przypadek jest indywidualny jak i każda metoda jest inna. Wyniki zatem będą różne i nie przesądzają żadnych ostatecznych wniosków na temat spekuły, czy hodlowania.

Jednak jeśli powszechnym są opowieści spekulantów na temat rzekomo fajnych zysków (fajny zysk to taki, który pokonuje rynek - inaczej spekuła jest tylko nabijaniem fee brokerom lub smutnym faktem sponsorowania pozostałych uczestników rynku) to należałoby zgodnie z fundamentalną etyką "gracza" pokazać, że wynik jest "fajny". Aby to zrobić należy przedstawić rzeczywiste dane.

Ja takie dane będę udostępniał na bieżąco w miejsce wygłaszania teorii i subiektywnych tez na temat spekulacji i jej wyników.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Wymazywanie » środa, 7 sierpnia 2019, 13:06

@mecenas Musisz chyba mieć jak najwięcej prób, by coś porównać (a porównasz tylko swoje umiejętności w tradingu i "hodlu"). Masz chyba tylko 1 czy 2 próby, może byś dobił do 100 wejść i wyjść w tym roku? Czyli wyprodukował znacznie więcej materiału, którego potrzebujesz do porównania.

P. Zgadzam się, że trafiając na uptrend większość spekulantów osiągnie słabszy wynik niż zakup długoterminowy. Pewnie z 90-95% a tylko 5-10% lepszy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: mecenas » środa, 7 sierpnia 2019, 13:21

@Wymazywanie
Ja zamiaruję mierzyć się z rynkiem min 5 lat.
Ilość prób (trejdów) w tym czasie nie ma znaczenia. Każda ilość trejdów jest dobra jeśli prowadzi do sukcesu (pokonania rynku).
Kto powiedział, że mam mieć 10, 100, 150 trejdów?

Moim celem jest lepszy wynik niż strategia hodl.
Inaczej zabawa nie ma sensu.
Nie będę robił sztucznych trejdów, rozegram partyjkę po swojemu.

Przypominam: nie chcę niczego porównywać, udowadniać itp.
Moim celem jest sprowadzenie dyskusji o wynikach spekulacji do poziomu realnej rzeczywistości w miejsce pustych tez i analiz ile to można a ile nie można. Jeśli ktoś twierdzi, że można - niech pokaże. Inaczej gadki spekulantów są poza obszarem wiarygodności.

Ocena każdego działania na rynku jest subiektywna dopóki nie zostanie odniesiona do adekwatnego punktu odniesienia w dłuższym terminie z zachowaniem ciągłości. Tego w zasadzie nikt nie robi, ale każdy uważa, że jego działanie na rynku ma ekonomiczny sens.
Jest to swoisty fenomen, paradoks, bo stado brokerów żyje z podobnych złudzeń. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Wymazywanie » środa, 7 sierpnia 2019, 14:12

mecenas pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 13:21Ilość prób (trejdów) w tym czasie nie ma znaczenia. Każda ilość trejdów jest dobra jeśli prowadzi do sukcesu (pokonania rynku).
Kto powiedział, że mam mieć 10, 100, 150 trejdów?
Uważam, że ilość ma. Nie chodzi oczywiście, by iść na ilość, ale im więcej prób w czymś takim jak spekulacja krótkoterminowa, tym lepiej, pełniej, dokładniej obrazują umiejętności gracza. To tak jak mamy piłkarza - napastnika. Co powiedzą o jego umiejętnościach 2 mecze grane w sezonie i 1 strzelona bramka? Niewiele. A co pełne 2-3 sezony i ponad 100 meczy i kilkadziesiąt goli? O wiele więcej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: mecenas » środa, 7 sierpnia 2019, 14:31

Wymazywanie pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 14:12Uważam, że ilość ma. Nie chodzi oczywiście, by iść na ilość, ale im więcej prób w czymś takim jak spekulacja krótkoterminowa, tym lepiej, pełniej, dokładniej obrazują umiejętności gracza.

Proszę zauważ, iż moja spekulacja na IOTA/BTC to spekulacja długoterminowa liczona w latach. Oczywiście poszczególne trejdy będą rozrzucone na osi czasu i różnej długości trwania. Będą kilkudniowe, ale będą też długie - tygodniowe. Ja przecież nie skalpuję tylko próbuję "wykiwać" rynek na D_jedynkach w dłuższym okresie czasu. Wszelkie chwyty dozwolone. Zatem jeśli chcemy więcej trejdów, to musimy długo czekać - jak dam radę i dożyję to dowiozę dużo trejdów. ;)

Jak znam swoje podejście do rynku, to na D1 (grane tylko long) będę w pozycji ok. 10-20% czasu a resztę spędzę poza rynkiem na monitorowaniu sytuacji. taka jest moja strategia i nie mogę trzepać trejdów na siłę. Moim zadaniem jest wygrać z benchmarkiem i to jak najwyżej.
Zadanie b.trudne wbrew obiegowej opinii.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Wymazywanie » środa, 7 sierpnia 2019, 14:49

@mecenas OK.:) Ja jestem z tych niecierpliwych i chciałbym więcej poczytać tych trade'ów po prostu. ;)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: mecenas » środa, 7 sierpnia 2019, 15:02

Wymazywanie pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 23:42Widzę dziś, że mogłem dziś kupić zamiast wczoraj a i pewnie w sierpniu będą może lepsze okazje.

I to wyjaśnia dlaczego nie wykonuję dużo tx. ;)
Nie ma sensu wchodzić "na siłę" skoro nie wystąpiły wiarygodne przesłanki do zajęcia pozycji.
A co to są te "wiarygodne przesłanki" to już sobie każdy musi rozkminić sam...

Myślę, że wyjaśniliśmy podstawowe kwestie, zatem życzę nam obu i wszystkim wykonującym handel na krypto jak najlepszych wyników w dłuższym okresie czasu... niech się dzieje.
Pozdr... i dziękuję za wymianę zdań.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Wymazywanie » środa, 7 sierpnia 2019, 15:08

mecenas pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 15:02Nie ma sensu wchodzić "na siłę" skoro nie wystąpiły wiarygodne przesłanki do zajęcia pozycji.


Tak, ale z moim sceptycyzmem i maruderstwem, to w nic bym wtedy nie wchodził. :) Jakieś 80% rzeczy co biorę nie mają dostatecznych przesłanek do tego, by bardzo rekomendować wejście, a jednak więcej robię z nich zysków niż strat. Coraz bardziej wolę traktować to co robię jako hazard i coraz mniej gram kierując się mocno jakakolwiek analizą. Wydaję mi się, że rynek taki jak crypto potrzebuje od nas jednak więcej szaleństwa (ale nie na szczytach baniek) niż twardego analitycznego podejścia.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: koparki » środa, 7 sierpnia 2019, 15:25

nie dziwię się , że zakładasz ten wątek właśnie teraz , dywergencja jednego wielkiego aktywa na rynku krypto w stosunku do innych jest tak ogromna że warto zaryzykować . Zawsze są jeszcze większe okazje ale długoterminowo ten okres okaże się z duzym prawdopodobieństwem dobym momentem na wejście. Dużo dobrego zrobiłby boczniak na bitcoinie.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Wymazywanie » środa, 7 sierpnia 2019, 15:32

@koparki Czas startu jest niestety przypadkowy i nieprzemyślany. Ideałem byłby początek wraz z początkiem tego roku, ale czasu nie cofniemy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: koparki » środa, 7 sierpnia 2019, 15:34

jest ok, zasymulowałeś kogos kto wchodzi dziś zwabiony wzrostami na btc
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: Wymazywanie » środa, 7 sierpnia 2019, 15:38

Hehe żadna symulacja. To mój poboczny projekt obok klepania regularnego. Tutaj nawet jak stracę 100% wkładu to nie odczuję tego zupełnie. Ale przy 2k/mies. (które może nawet zwiększę) sukcesem jest już po prostu niestracenie za wiele i dotrzymanie wiele miesięcy lub nawet lat, co w moim przypadku jest wyzwaniem samym w sobie, bo mnie ręce świerzbią w crypto i nigdy nic nie miałem dłużej niż 2-3 miesiące.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 7 sierpnia 2019, 16:03

BitJanusz pisze: wtorek, 6 sierpnia 2019, 17:43 @ergorg na zlewarowanych swingach trzaskał tysiące procent skumulowanego profitu w trakcie eksplozji hossy. Trzymacz, zakładając, że kupił idealnie dno (trudne) jest ok. 350% na plusie. Kto wygrywa? odpowiedz sobie sam :)
E. wygrywa - czego mu gorąco życzę - dopiero, jeśli zlewarowane stop-lossy podczas niesprzyjających warunków rynkowych nie przysporzą mu dziesiątek procent strat, niwelując zysk ze zlewarowanych swingów.

W światku spekulantów krypto chyba mało kto zdaje sobie sprawę, że na tradycyjnych rynkach trader robiący średniorocznie marne 20% jest uznawany za dobrego. Stąd na przykład 68,1% Brandta - stan na rok 2010, kiedy wyszedł Dziennik - plasuje go wśród wybitnych i nie dziwne, że wynik w ostatnich latach uległ istotnemu pogorszeniu do 41,6% według stanu na 2016 rok. Bulkowski? Tylko 17,5% za lata 2000-2006.

Dodajmy do tego czarne łabędzie zawsze gotowe wypłynąć z trzcin, na przykład załamanie rynku i wielki poślizg w realizacji stop-lossów przy zaangażowaniu dużego kapitału w pozycje albo upadek giełdy krypto, gdy akurat mamy tam swoje środki.

Dla średniorocznego 20% przy ryzyku zdarzenia nadzwyczajnego, którego nigdy nie da się całkowicie wyeliminować - szkoda czasu; o wymogach kapitałowych, żeby utrzymać się z takiej gry, nawet nie wspominam.

Dzięki ciągle obecnym szalonym trendom na krypto uważam, że jest możliwe przechytrzenie bogów rynku i osiąganie wyników gdzie indziej niemożliwych, ale tylko jeśli będzie to oparte o wyłapywanie i maksymalne wykorzystanie wielkich ruchów, czyli tego, co ma jeszcze do zaoferowania krypto, a nie mają już inne rynki. To, co rozpoczyna tu Wymazywanie, może być tej idei bliskie, choć lepsze byłoby polowanie na rzadkie średnio- i długoterminowe wejścia, takie jak wybicie z trójkąta zwyżkującego z 2 kwietnia tego roku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: BitJanusz » środa, 7 sierpnia 2019, 18:15

@fusywszklanejkuli tak sobie myślę, że w takim razie moje 600% za 2 lata w realiach "rynkowych" oznaczałoby półboga trejdu, a @Wymazywanie z jego tysiącemi % byłby mianowany reinkarnacją Palpatine zatem :mrgreen:

wnioski masz oczywiście słuszne. Też bardzo lubię polować na duże trójkąty i solidne wypłaszczenia, to najlepsze pozycje na wejścia, niestety trzymanie "do sensownych wielkości" często mnie przerasta. Bo chociaż miałem 40% kapitału in za 3500$, to potem sukcesywnie wywalałem (i odkupywałem drożej...) część po drodze - końcowy profit pupy nie urywa.
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: mecenas » środa, 7 sierpnia 2019, 18:19

BitJanusz pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 18:15tak sobie myślę, że w takim razie moje 600% za 2 lata w realiach "rynkowych" oznaczałoby półboga trejdu, a @Wymazywanie z jego tysiącemi % byłby mianowany reinkarnacją Palpatine zatem

Tak, jak najbardziej możesz ubiegać się o to, aby świat Cię właściwie docenił.
Myślę, że jak będziesz miał odpowiednie "papiery" z 5 kolejnych lat - to wystawią Ci pomnik, jak dostarczysz z 15 to mianują Cię "półbogiem" i wybudują stosowną świątynię obok GPW. ;)

Dasz radę!
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7638
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12841
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: ergorg » środa, 7 sierpnia 2019, 18:19

fusywszklanejkuli pisze: środa, 7 sierpnia 2019, 16:03E. wygrywa - czego mu gorąco życzę - dopiero, jeśli zlewarowane stop-lossy podczas niesprzyjających warunków rynkowych nie przysporzą mu dziesiątek procent strat, niwelując zysk ze zlewarowanych swingów.
Chciałbym sprostować, dobrze mi się zarabiało do 14k$. Mimo nadal bycia na sporym plusie, trochę w lipcu utopiłem co spowodowało, że sam siebie wysłałem na przymusowe wakacje. ;)

Przy okazji mogę podzielić się kilkoma refleksami i wyciągniętymi lekcjami z tego okresu:

-Trzeba unikać konsolidacji, przynajmniej z własnego doświadczenia to podczas nich idzie mi najgorzej i wiele tracę. Patrząc na to najlepiej by było teraz wejść przy przebiciu 14k$ lub zejściu poniżej 9k$. A to co się dzieje w trójkątach etc, najlepiej unikać.

-Money Management to podstawa, o czym ostatnio przekonałem się najlepiej na indeksach, targety które założyłem rynek wbił tydzień później a w międzyczasie mocno uciekł w drugą stronę.
Spoiler:
Moja strategia:
viewtopic.php?f=16&t=28697&start=240#p591410

rzeczywistość:



Bessa i mocne spadki na które już od dłuższego czasu polowałem uciekły z powodu złego zarządzania $$$.
- Mindset - po przegranych trejdach granie z myślą o odrobieniu się to najgorsze co może zrobić gracz. Wchodzi tilt i z reguły prowadzi to do jeszcze większych strat. Stąd też u mnie motyw "wakacji". Czasami lepiej odpocząć 2 tygodnie i wrócić ze wypoczętą głową. Innym sposobem jest zmiana wykresu, krypto męczy to granie forexa i odwrotnie.

- Gra z trendem - tu nawet nie ma co się rozpisywać, największy błąd jaki popełniłem podczas hossy to nie straty na lewarze, a że większość BTC oddałem przy 6k$. Jak złapiemy trend to trzeba grać go do końca.

Co do samego wątku, @Wymazywanie, życzę powodzenia. Sam jestem na etapie inwestowania w low capy w tym momencie, mam zamiar znaleźć 10 wartościowych, może i swój wątek założę.
Ostatnio zmieniony środa, 7 sierpnia 2019, 18:21 przez ergorg, łącznie zmieniany 1 raz.
Do zoo po hossie.

BYBIT - https://partner.bybit.com/b/ergorg

https://www.cashify.eu/ - kantory i kryptomaty - na hasło: ERGORG tylko 2.5% prowizji

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Elastyczna Inwestycja w Crypto co miesiąc.

Postautor: BitJanusz » środa, 7 sierpnia 2019, 18:20

@mecenas No ba. A za 20 lat wybiją moje ryło jako piątą głowę na mt. rushmore. :mrgreen:
Pomogłem? Tipuj! Chciwy Janusz ucieszy się z każdego grosza.
LTC: LPRbb7aQyrfqMTXP8Q9GBJNUeSPxAdMssM

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości