Inwestycja długoterminowa - mam wszystko w btc, chce mądrze ulokować też w altach

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 5 marca 2019
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa - mam wszystko w btc, chce mądrze ulokować też w altach

Postautor: cieslakelo » środa, 17 kwietnia 2019, 03:43

Witam, na wstępie zaznaczę, że jeśli dodałem temat w złym dziale to proszę o przeniesienie - nie byłem pewny.
Zebrałem w ciągu ostatnich lat trochę bitcoinów i cały czas sumiennie zbieram. Jednak patrząc, ile % więcej dają alty, chciałbym rozłożyć kapitał tak samo - na długi termin - ale również w inne projekty.
Nie mam zbyt dużej wiedzy ani czasu aby robić szczegółowe reserch projektów, jednak w oczy rzuciły mi się te alty:
Bitcoin cash, Dash, Litecoin, Lisk, Ethereum.

Bardzo bym prosił bardziej doświadczonych o propozycje w ilu i jakich coinach prócz btc rozłożyć swój kapitał. I chciałbym wiedzieć jakby Waszym zdaniem procentowo coś takiego wyglądało. Wiem, że to powinno ode mnie zależeć, ale naprawdę nie mam czasu robić researach, szczerze też nie czuje się na tyle mocny nawet gdybym go zrobił, aby podejmować takie decyzje i tego pilnować. Waszych sugestii oczywiście nie potraktuje jako poradę inwestycyjną itd. :) Wszystko luźna dyskusja i Wasze propozycje jak Wy byście rozłożyli kapitał 20 BTC w różne dobrze prosperujące monety i jak procentowo Waszym zdaniem to powinno wyglądać.
Chciałbym zmaksymalizować zysk, a sądzę, że nie zarobie tyle trzymając wszystko w btc.

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa - mam wszystko w btc, chce mądrze ulokować też w altach

Postautor: ikswodnal » środa, 17 kwietnia 2019, 09:17

cieslakelo pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 03:43Bardzo bym prosił bardziej doświadczonych o propozycje w ilu i jakich coinach prócz btc rozłożyć swój kapitał
Nie jestem bardziej doświadczony bo nie mam innych kryptowalut oprócz BTC oraz BCH przy tym pozostanę i je polecam. Gdybym miał większą wiedzę to zainteresował bym się jedynie Ethereum i Dash.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Inwestycja długoterminowa - mam wszystko w btc, chce mądrze ulokować też w altach

Postautor: adam1226 » środa, 17 kwietnia 2019, 09:27

Maxymalnie 50% w alty!
Reszte mozna rozłożyć wg ryzyka.
Ale jesli nie masz kilku miesiecy na zapoznanie sie z tematem to bym nie polecal
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 kwietnia 2019, 00:47 przez adam1226, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 603
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: -215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa - mam wszystko w btc, chce mądrze ulokować też w altach

Postautor: kirucha2 » środa, 17 kwietnia 2019, 22:43

Jak masz BTC od kilku lat to masz i BCH, wiesz o co chodzi?
Na Twoim miejscu z czołówki wybrałabym Dash Eth Nano Zcash. Zdecydowanie odradzam Lisk.
A co do % to jak najmniej BTC przynajmniej dopóki ekipa core nie zmądrzeje

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Inwestycja długoterminowa - mam wszystko w btc, chce mądrze ulokować też w altach

Postautor: adam1226 » czwartek, 18 kwietnia 2019, 00:52

Dodam jeszcze ze niedawno robilem przeglad portfoli z <2017r i bylem zszokowany jak wiele wydawalo sie wtedy majacych przed soba swietlana przyszlosc projektow jest teraz albo w odmetach coinmarketcapu, albo w ogole nie istnieje..
np. sierpien 2016: https://coinmarketcap.com/historical/20160814/
tu np. 5/10 coinow z top10 zaliczylo znaczacy spadek - a co dopiero przy bardziej ryzykownych projektach
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa - mam wszystko w btc, chce mądrze ulokować też w altach

Postautor: domator » czwartek, 18 kwietnia 2019, 07:06

***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa - mam wszystko w btc, chce mądrze ulokować też w altach

Postautor: adiqq » czwartek, 18 kwietnia 2019, 09:14

@domator - a nie myslałes nad zmianą koszyka? Bo przyznaję, mam takie same myśli odnosnie utworzenia takiego koszyka, zastanawiam się tylko co dokładnie dać BTC i ETH+BCH + ??
Myślę też, żeby dołożyć 1-3 pozycje z tzw. potencjałem wzrostowym. Na zasadzie, że daję do koszyka coś, co dzisiaj jest niewiele warte, ale za 10 i więcej lat może być w TOP10 i być wartę fortunę...(oczywiście, tych aktywów ma być % bardzo mało)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa - mam wszystko w btc, chce mądrze ulokować też w altach

Postautor: domator » czwartek, 18 kwietnia 2019, 09:26

adiqq pisze: czwartek, 18 kwietnia 2019, 09:14 nie myslałes nad zmianą koszyka?
Myslalem. Ale widzisz - to ma byc pasywne oszczedzanie a nie trading. Gonitwa za nowymi projektami to losowanie.
Pewnie dolozylbym dzisiaj coiny skupione na prywatnosci - monero, zcash? Pewnie ETH. Ale na razie tego nie robie.
W najnowszym numerze I love crypto jest moj spory artykul na temat bitfilara gdzie o tym pisze.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Inwestycja długoterminowa - mam wszystko w btc, chce mądrze ulokować też w altach

Postautor: adam1226 » czwartek, 18 kwietnia 2019, 09:53

Fajnie jakby ktos sie postaral o takie porownanie.. jaki % walut z top10 top20 top100 utrzymuje mniej wiecej swoja pozycje po 1,2..5 latach itd
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa - mam wszystko w btc, chce mądrze ulokować też w altach

Postautor: robithc » czwartek, 18 kwietnia 2019, 09:57

LTC XRP ETH TRON CARDANO EOS KOMODO STELLAR , tak to wyglada u mnie. Lepiej skupic sie na crypto max do TOP 20 kapitalizacji
get rich or die trying

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 22 marca 2013
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja długoterminowa - mam wszystko w btc, chce mądrze ulokować też w altach

Postautor: Adolf_H » sobota, 2 listopada 2019, 15:28

a dlaczego top 20 a nie top 10 albo top 5 itp loteria napewno jak się postawi na tanie aktywo które zrobi milion procent to fakt może w top 20 % jest drugi bitcoin hmmm ja narazie rozkminiam exchange w trezorze i widzę że to złodziejstwo 2% od wymiany rozbój w biały dzień.

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości