W co inwestować w 2019 roku

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: prezes » piątek, 4 stycznia 2019, 18:22

Napisałem artykuł w co inwestować w 2019 roku. Może kogoś zainteresuje, a może ktoś się podzieli swoimi przemyśleniami na ten temat:
https://blogprezesa.pl/w-co-inwestowac-w-2019-roku/
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: supersonic82 » sobota, 5 stycznia 2019, 08:36

trudno się nie zgodzić z twoim wpisem 8-) jedynie co rzuciło mi się w oczy to, to że uznałeś że możliwe jest by BTC straciło swoją dominacje, ktora na teraz jest podnad ~50% rynku

na rynku krypto musiał by się zadziać jakiś armagedon, nie wierze też w wielki sukces ETH, przypomne, przekleje historyczne info:

to własnie dlatego IMO ETH nie moze dominować..Latem 2014 roku miała miejsce oferta zarezerwowania Etherów (ETH), które można było kupić za Bitcoiny. Współtwórca tego projektu, Vitalik Buterin, zauważył, że nowopowstające kryptowaluty zazwyczaj oferują jedną lub kilka dodatkowych opcji względem BTC. Uznał, że to niewystarczające rozwiązanie i postanowił z grupą programistów stworzyć Blockchain, który będzie miał wbudowany pełny język programowania. Letnia oferta była rodzajem zebrania funduszy na rozwój tego projektu. Rok później, 30 lipca 2015 roku, została uruchomiona pierwsza wersja Ethereum. Dzięki dodatkowym opcjom pozwalającym na tworzenie tzw. smart-contractów, łańcuch ten szybko zdobył wysoką pozycję w kapitalizacji w świecie krypto. Nie obyło się jednak bez znacznych potknięć podczas rozwoju, który został zaplanowany w czterech fazach: Frontier, Homestead, Metropolis i Serenity. Jednym z kontraktów stworzonych na sieci był The DAO (DAO – Decentralized Autonomous Organization; typ zdecentralizowanej organizacji opartej na kodzie w sieci Blockchain, w tym wypadku Ethereum). Celem było finansowanie różnych projektów poprzez system głosowań, na co wydawać zgromadzone środki. W maju 2016 roku zebrano łącznie 11,5 mln ETH, co było oszałamiającym sukcesem, który niedługo później miał się okazać porażką. Okazało się, że kod kontraktu zawierał błędy, które umożliwiły atakującemu hakerowi na zabranie znacznej części środków. Programiści stanęli przed trudnym dylematem, który zakończył się dwoma hard-forkami, aby odebrać i zabezpieczyć fundusze. Część społeczności nie zgodziła się na ten krok, ponieważ uderzał on w nieodwracalność transakcji. W ten sposób istnieje obecnie Ethereum oraz Ethereum Classic (ETC).Pomimo dużych trudności pod koniec 2016 roku związanych z tymi wydarzeniami, rok 2017 pod względem inwestycyjnym był świetny dla projektu. Miało to jednak swoje ciemne strony w postaci wielu oszustw czy też finansowania projektów, które nigdy nie miały być dokończone...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: prezes » sobota, 5 stycznia 2019, 10:20

Wersja dla tych co nie lubią czytać:

Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: benq » sobota, 5 stycznia 2019, 10:21

@prezes
Zgadzam się z większością, ale to co napisałeś o nieruchomościach pod wynajem dotyczy raczej typowych inwestycji developerskich lub dużych miast (Warszawa, Kraków, Gdański etc.). W mniejszych miasteczkach popyt na nieduże mieszkania na wynajem (z rynku wtórnego, nie developerskie) o kilka rzędów przekracza podaż.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: Kutalisk » niedziela, 6 stycznia 2019, 21:52

@benq masz rację, że popyt na 40-50m2 w małych miastach jest duży. Jednak zakup teraz jest mocno ryzykowny. Teraz rzeczywiście jest moment na wyjście. Podam Ci na moim przykładzie.

Kto miał okazje bawić się w wynajem wie, że wcale nie jest tak różowo i jak się trafi zły lokator to ciężki kawał chleba jest.
Ja miałem na wynajem 2 mieszkania 50m2 w mieście powiatowym 20-25 tys. mieszkańców. Dużo siedziałem w temacie, czytałem, oglądałem oraz obserwowałem lokalny rynek. Jedno z mieszkań sprzedałem w te wakacje po 3 latach. Powód?

Ceny skoczyły w kosmos i mogłem przy sprzedaży z zainwestowanych 35tys. zarobić ok. 25tys. co daje jakieś 71% zwrotu (ok. 24% rocznie - efekt dźwigni dzięki kredytowaniu zakupu), przy rentowności z wynajmu w okolicach 6% (te reklamowane przez naganiaczy 8-10% to niezła bujda) potrzeba jakieś 12 lat na taki zwrot więc różnica ok. 4-krotna

(przychody z najmu za te 3 lata już pomijam, bo nie policzyłem też kosztów notariusza przy zakupie, kosztów kredytu oraz dwukrotnego odświeżenia mieszkania po zakupie/przed sprzedażą, można założyć, że to się kompensuje). Raczej chodzi mi o pokazanie rzędu wielkości w tym przykładzie.

Oczywiście pozostają podatki ale można od tego uciec robiąc remont drugiej nieruchomości w ciągu kolejnych 2 lat (a ceny materiałów i robocizny raczej spadną, bo teraz to wariactwo). Drugie mieszkanie zostawiłem, bo jest bez kredytu i mogę dzięki niemu uciec przed podatkami. Zresztą jest starsze o jakieś 15 lat i w gorszym standardzie więc ciężko byłoby je sprzedać bez remontu szybko i w dobrej cenie.

Podsumowując: dzięki takim "anty naganiaczom/naciągaczom" jak Prezes udało mi się uniknąć potencjalnej "wtopy" i wyciągnąć parę złotych "na +" Pozostaje czekać na ciekawe okazje inwestycyjne w 2019 czego wszystkim Wam serdecznie życzę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: janku66 » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 06:54

prezes pisze: piątek, 4 stycznia 2019, 18:22 Napisałem artykuł w co inwestować w 2019 roku. Może kogoś zainteresuje, a może ktoś się podzieli swoimi przemyśleniami na ten temat:
https://blogprezesa.pl/w-co-inwestowac-w-2019-roku/
ceny mieszkań na zachodzie spadły o ponad 50 %
??
Gdzie dokładnie Prezes?
Chciałem w Niemczech kupić nieruchomość i nie widziałem tego spadku, o którym piszesz.
Zobacz na najem krótkoterminowy na jakich poziomach cenowych się utrzymuje w krajach zachodnich. Jak miałoby to spowodować spadki cen nieruchomości?

Zgadzam się, że nieruchomości się nadmuchały. Jednak czy to koniec tchu w tym rajdzie? Wątpię. Nawet jak na chwilę zwolni by złapać tchu, to long term, a tylko tak kupuje się mieszkania, nieruchomości są wciąż atrakcyjne i sensowne jako inwestycja na lata.

Mieszkania pod najem krótkoterminowy są ciekawą opcją w miastach takich jak Gdańsk, Kraków, Warszawa, Wrocław. To jest inna grupa klientów niż pracownicy czy studenci.
Co do pracowników, to okolice Wrocławia stoją jedną wielką inwestycją. Budują się firmy planujące zatrudniać setki, a w wielu przypadkach tysiące osób. Wątpię, aby takie firmy inwestowały bez głębokiego badania rynku i perspektywy pracy w danym miejscu krótszej niż 10-15 lat, a dla nieruchomości to jest okres "akurat".
Studenci, zawsze będą.
Turyści, zawsze będą.

Jeśli ktoś nie brał kredytów pod korek, to zmiana stóp procentowych nie pociągnie nikogo na dno. Kryzys też nigdy nie trwa wiecznie.

Poza tym osobiście o wiele więcej znam osób nie posiadających żadnej nieruchomości niż osób posiadających więcej niż jedną nieruchomość. Może to lokalne zjawisko, nie sprawdzałem, ale mi to nie wróży spadku popytu na mieszkania.
Znam sporo osób, którzy jak już kupują mieszkania, to są to osoby, które na nie stać. Mają oszczędności, niskie szansę na brak zatrudnienia, w średnim wieku. Kupują, bo uznają, że to ten czas w ich życiu, a nie bo ktoś im mówił, że to dobra inwestycja.

Wiesz ile trwa szukanie najemców do mieszkania w rozsądnej cenie i ciekawym standardzie? Kilka godzin. Wybierasz jak w kastingu. 20% interesantów to Ukraińcy.

By nie było, że jestem napalencem mieszkaniowym, to potwierdzam, że należy zachować obecnie ostrożność. Ceny są czasem kosmiczne i kredyty tanie. Więc dla osoby zarabiającej mało nie doradzam tak frywolnie kupować nieruchomość.
Jednakże z drugiej strony, każdy to mówi i każdy się przez to boi kupować, co jest dobre, bo ludzie są ostrożni. Słyszy się o bańce na nieruchomościach i to odstrasza. Bańka na nieruchomościach to inna sprawa niż bańka na kryptowalutach.
Bitcoina można kupić i sprzedać w moment, a sama wysokość inwestycji może być niewielka. Mieszkanie to już zobowiązanie, strach przed komornikiem, strach przed utratą pracy, urządzenie mieszkania, związanie się z konkretnym miejscem, zakładanie rodziny. Wzięcie kredytu to nie to samo co kupno Bitcoina.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: prezes » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 07:05

vjankuv pisze: poniedziałek, 7 stycznia 2019, 06:54Gdzie dokładnie Prezes?

Np. Hiszpania czy USA.

Jeżeli przyjdzie kryzys to nie widzę tego żeby ceny mieszkań się utrzymały na obecnym poziomie. W 2008 r. Polska najmniej odczuła kryzys a ceny mieszkań spadły, teraz obstawiam że tak kolorowo nie będzie i odczujemy kryzys bardziej niż wtedy co przełoży się na ceny nieruchomości. Jeżeli kryzys zostanie odłożony w czasie to wszystko się przesunie ale wtedy spadki na nieruchomościach będą większe bo z większego pułapu.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: janku66 » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 07:25

@prezes
No, ale jak ktoś kupił mieszkanie w 2006 przed kryzysem, to czy teraz nie jest zadowolony w 2019? Jeśli vtylko w miarę bezboleśnie przetrwał 2008, to był to i tak dobry ruch. Czy nie?

Lepiej byłoby kupić w kryzysie, ale wiesz jak to jest z łapaniem dołków.
Ja przedstawiam zamysł inwestycji na długie lata, a nawet z myślą o zyskach nie dla siebie a dla potomnych.

Dodano po 2 minutach 49 sekundach:
Co do USA, to https://gwiazdy.wp.pl/matt-damon-nie-os ... 657a?amp=1

Wszystko zależy gdzie i co.
Pewnie są stany, miasta lub dzielnice gdzie jest prawdą co mówisz. Jednakże czy aby to był już ogólny trend?
Sprawdzę z ciekawości.

Co do Hiszpanii, to rzuć okiem na Airbnb w Barcelonie, zobacz na ceny tych mieszkań za noc.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: prezes » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 08:28

vjankuv pisze: poniedziałek, 7 stycznia 2019, 07:25No, ale jak ktoś kupił mieszkanie w 2006 przed kryzysem, to czy teraz nie jest zadowolony w 2019?
To może warto pomyśleć o spieniężeniu tego mieszkania, zanim z plusa zrobi się minus. Każdy musi sam podjąć decyzję, ja wyraziłem swoje zdanie ale mogę się mylić i np. kryzys przyjdzie dopiero za 5 lat a do tego czasu mieszkania zdrożeją o 100 %. Nikt nie zna przyszłości.

Dodano po 49 sekundach:
vjankuv pisze: poniedziałek, 7 stycznia 2019, 07:25Pewnie są stany, miasta lub dzielnice gdzie jest prawdą co mówisz. Jednakże czy aby to był już ogólny trend?
Pisałem o spadkach na nieruchomościach w 2008 r.

Dodano po 6 minutach 29 sekundach:
vjankuv pisze: poniedziałek, 7 stycznia 2019, 07:25Ja przedstawiam zamysł inwestycji na długie lata, a nawet z myślą o zyskach nie dla siebie a dla potomnych.
Ja nie sięgam tak daleko w przyszłość, ciężko mi oszacować co będzie w tym roku, a za 10 czy 20 lat to jest po prostu niewykonalne.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
12
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: janku66 » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 09:12

prezes pisze:Ja nie sięgam tak daleko w przyszłość, ciężko mi oszacować co będzie w tym roku, a za 10 czy 20 lat to jest po prostu niewykonalne
Zgadza się.
Jednakże godząc się np na dziecko nikt nie myśli o opiece na najbliższy rok, a raczej o jego wychowanie przez wiele lat mimo iż nie da się przewidzieć tego "będzie w tym roku, a za 10 czy 20 lat to jest po prostu niewykonalne". Otwierając firmę również liczy się na to, że może to jest biznes już na całe życie.

Rolnik kupujący pole również liczy, że to biznes na całe życie.

Mieszkanie uważam, że jest właśnie tego typu aktywem. Patrząc makroekonomicznie można wywnioskować jakieś prawdopodobieństwo każdej z opcji i korzyści i ryzyka wynikające z takich decyzji. I normalne są hossy, bessy i kryzysy po drodze. Idealnie byłoby wyciskać ile się da z wahań rynku, ale nie jest to warunek konieczny.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: prezes » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 10:17

vjankuv pisze: poniedziałek, 7 stycznia 2019, 09:12Mieszkanie uważam, że jest właśnie tego typu aktywem. Patrząc makroekonomicznie można wywnioskować jakieś prawdopodobieństwo każdej z opcji i korzyści i ryzyka wynikające z takich decyzji. I normalne są hossy, bessy i kryzysy po drodze. Idealnie byłoby wyciskać ile się da z wahań rynku, ale nie jest to warunek konieczny.
Zgadza się.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 11:56

vjankuv pisze: poniedziałek, 7 stycznia 2019, 09:12Zgadza się.
Jednakże godząc się np na dziecko nikt nie myśli o opiece na najbliższy rok, a raczej o jego wychowanie przez wiele lat mimo iż nie da się przewidzieć tego "będzie w tym roku, a za 10 czy 20 lat to jest po prostu niewykonalne". Otwierając firmę również liczy się na to, że może to jest biznes już na całe życie.
Ci co mają domy , pola na własność są raczej w dobrej sytuacji, mogą nieznacznie stracić, dziecko też jest na własność od urodzenia, koszt utrzymania można regulować zgodnie z sytuacją finansową :roll:
Gorzej ma się sprawa, kiedy dużo ludzi mieszka w domach, których właścicielem jest bank, a jeszcze gorzej dla tych co traktowali kredyt na flipy itp jako lewar inwestycyjny, bo tak im powiedzieli naganiacze na YT.
Tańszego kredytu już nie będzie, wszystko wskazuje na to że prędzej czy później stopy pójdą w górę, w takiej sytuacji nawet nieznaczny wzrost stóp i bezrobocia może być tą zapałką. Resumując wydaje mi się że duża liczba "posiadaczy" nieruchomości, których właścicielem faktycznie jest bank, nie jest gotowa na jakiekolwiek perturbacje ekonomiczne i działają z myślą że będzie tylko lepiej, a wszystko wskazuje że na ta chwilę, że to co dobre już się kończy.
Niezapominajce że wzrost stóp jest tak samo zabójczy dla osób fizycznych jak i biznesów, większość firm jechało przez ostatnie lata na prawie darmowych kredytach i to głównie napędzało cudowną gospodarkę, kiedy to się skończy, to wiele firm może być zmuszonych do redukcji zatrudnienia.

Fed niedawno ogłosił podwyżki stóp, nie zważając na paniczną reakcję giełd i Trampka, więc podejrzewam, że powód tej decyzji mógł być solidny. (w piątek złagodzili ton, ale nic konkretnego poza tym).
Oczywiście jest też opcja że przełożą "kryzys" na 2020 lub dalej, ale i im dużej to trwa tym więcej ludzi i biznesów będzie przekonanych, że zawsze już tak będzie i zamiast się zabezpieczać, to pogarszają swoją sytuację.
Ten stan rzeczy jest zrozumiały, jeden z powodów jest brak jakiejkolwiek ekonomicznej edukacji w szkołach na rzecz "wykuwania" większości na pamięć oraz brak logicznego i przedsiębiorczego podejścia w edukacji.
Pewnie jest teraz lepiej niż za moich czasów, mnie w podstawówce uczyli z języków ruskiego a na lekcjach techniki uczyłem się szydełkować (nie żartuję). Takie były uroki życia w małej miejscowości .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: janku66 » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 12:29

RuckenFetard pisze: Fed niedawno ogłosił podwyżki stóp, nie zważając na paniczną reakcję giełd i Trampka, więc podejrzewam, że powód tej decyzji mógł być solidny. (w piątek złagodzili ton, ale nic konkretnego poza tym). Oczywiście jest też opcja że przełożą "kryzys" na 2020 lub dalej, ale i im dużej to trwa tym więcej ludzi i biznesów będzie przekonanych, że zawsze już tak będzie i zamiast się zabezpieczać, to pogarszają swoją sytuację.
Nie chcę rozwalać Prezesowi wątku, więc tylko wspomnę co o tym sądzę.

Wszelkiego rodzaju programy państwowe i dofinansowanie upadających lub źle prosperujących branż, jest długoterminową tabletką przeciwbólowa dla organizmu, którego trawi rozwijająca się choroba.

Ginące zawody, branże na które zapotrzebowanie spada, podsycanie rynku w rejonach, który wolny rynek by ominął z daleko, jest bardzo niebezpieczne. Daje złudne wrażenie, że w danej branży dalej jest ssanie, że jest popyt I ze jest opłacalna. Jest to mylące dla inwestorów i ludzi zakładających własne biznesy.
Duże pieniądze na mieszkania od państwa o ile są dobrze widziane przez społeczeństwo o tyle jest to ingerencja w krzywe podaży i popytu. Duże pieniądze od państwa na mieszkania powodują, że w branży budowlanej ludzie zaczynają iść na swoje. Inwestują w maszyny, zatrudniają ludzi, konsumują zarobione pieniądze, bo przecież jest praca i jeszcze długo będzie.
Nie wiem, czy lepsze byłoby aby państwo zabrały swoje macki od wspierania społeczeństwa różnymi programami jak MDM, mieszkanie plus i inne. Uważam, że często ludzie po prostu nie dostrzegają negatywnych konsekwencji tego. Już nie wspominając o tym, że komuś trzeba najpierw zabrać te pieniądze.

Ostatecznie ingerencja państwa w rynek poprzez dofinansowania to co innego niż regulacja stopy procentowej.
FED obecnie podnosi stopy procentowe, bo taka jego rola. Reagować na wychylanie się rynku od stanu równowagi. Jest zbyt łatwo brać kredyt, jest zbyt atrakcyjnym, więc ostudzaja zapał.
Natomiast państwowe projekty na budowę mieszkań, to już wybijanie rynku z jego stanu równowagi. Tym bardziej, że takie programy są pojedynczymi zastrzykami gotówki, które nie trwają długo.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: prezes » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 12:51

vjankuv pisze: poniedziałek, 7 stycznia 2019, 12:29Nie chcę rozwalać Prezesowi wątku, więc tylko wspomnę co o tym sądzę.
Konstruktywne komentarze są jak najbardziej mile widziane w tym wątku.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: Bemx2k » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 14:50

Ja wam powiem jak prosty chłop ;) za krypto kupić 5-6 mieszkań albo 2 domy puścić przez pewne firmy
''noclegujące'' pracowników z Ukrainy , płacą +/- 11zł za głowę /day , w 220m2 budynku 7 pokoi 3 łazienki upakowali 25 chłopa co daje na czysto jakieś 7k zł/ miesiąc
Przy 2 takich budynkach nie musicie już wogóle myśleć o pracy tylko cieszyć się życiem .

żeby nie było lipy
Mam kolegę we Wrocku co tak działa od ponad roku.
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: janku66 » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 15:03

Bemx2k pisze:Mam kolegę we Wrocku co tak działa od ponad roku
To Ty? :D :D Czemu mi nie mówiłeś, że też jesteś na forum ;)

W takiej bessie na krypto i przy takich cenach mieszkań zamiast:
za krypto kupić 5-6 mieszkań albo 2 domy
To:
Za 5-6 mieszkań albo 2 domy kupić krypto :D
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 7 stycznia 2019, 17:05

Bemx2k pisze: poniedziałek, 7 stycznia 2019, 14:50Ja wam powiem jak prosty chłop za krypto kupić 5-6 mieszkań albo 2 domy puścić przez pewne firmy
''noclegujące'' pracowników z Ukrainy , płacą +/- 11zł za głowę /day , w 220m2 budynku 7 pokoi 3 łazienki upakowali 25 chłopa co daje na czysto jakieś 7k zł/ miesiąc
Genialnie :) kupić domy po wymaksowananych cenach za krypto po spadkachach 80% - 99% :)
Uważasz że trend zarabiania 7k na miesiąc poprzez pakowanie 25 chłopa na 220m2 utrzyma się na dłużej? weś po uwagę, że podobny plan ma co drugi Polski "bizmesmen " po szkoleniu z YT ...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: Bemx2k » wtorek, 8 stycznia 2019, 18:49

RuckenFetard

Primo ten tekst wrzuciłem pół żartem pół serio.

Secundo W ciągu najbliższych 2-3 lat w Polshy będzie brakowało ponad milion pracowników
których będzie trzeba zastąpić emigracją zarobkową z państw mniej rozwiniętych .
Pewnie Ci emigrańci będą mieszkać w lesie :) albo na polu .
BTC>ETH

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 213
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: Mski » środa, 9 stycznia 2019, 09:50

Cześć,
odnosząc sie do nieruchomości, imo ceny pojda jeszcze w gore w 2019. Wystarczy spojrzec okiem na swoje miasto co sie dzieje. Inwestowanie w mieszkania stało sie modne i ludzie wymiatają je z rynku. Takze w tym roku spadków nie przewiduje :)

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 8 lutego 2018
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

W co inwestować w 2019 roku

Postautor: Frezu » środa, 9 stycznia 2019, 13:31

@Mski co się dzieje ? Jeden iskander i nie ma mieszkania*

przez takie posty jak twoje musimy się składać na "frankowiczów"

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości