inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 3 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: chudy_szymon » czwartek, 3 stycznia 2019, 11:08

Witam
Jestem zupełnie świeży.
Planuję inwestycję na okres około 1-2 lata (może dłużej), 10K-15K.
Nie chciałbym wszystkiego stawiać na jedną walutę.
Myślałem o zestawie BTC/XRP/ETH z podziałem 40/30/30 %

Proszę doświadczonych o ocenę mojej koncepcji.

Pozdrawiam

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: Bit-els » czwartek, 3 stycznia 2019, 11:48

Wydłuż na 5- 10 lat, crypto jest bardzo histeryczne. I dodaj przynajmniej jeden z funkcją anonimizującą- monero, zcash, komodo, dash.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: domator » czwartek, 3 stycznia 2019, 12:15

Przede wszystkim nigdy nie wcelujesz w dolek. To jest normalne. Kupuj po trochu. Usredniaj cene. Poczytaj http://bitfilar.pl/
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: koparki » czwartek, 3 stycznia 2019, 13:56

Ja bym jeszcze włączył do tego trochę IOTA, na anony uważaj , nieduży procent portfela , jeszcze będzie na zakup anonów okazja gdy będą wycofywane z giełd.
Ja bym wykluczył BTC, jest przewartościowany w stosunku do innych krypto.
Obecnie nie pakowałbym się więcej niż 50% kapitału, jak pociag odjedzie to nie dokupuj już nic a jak zacznie spadać ponizej ostatniego dołka to odczekaj ze swoja drugą połówka kapitału, spróbuj doczekać jakieś absurdalnie dużego spadku i nie bój się go - będzie presja w mediach i rezygnacja na forum. Ewentualnie kupuj transzami rozbij je tak żeby były coraz większe im mocniej spada, przy czym bardzo niechętnie wydawaj kasę, podczas spadku ociągaj się bierz pod uwagę wielomiesięczną perspektywę spadków.
jeśli spadnie od teraz ale odbije w okolicach ostatniego dołka to pakuj się na maxa i zrób sobie płytki stoploss lub balansuj stoplossem dopóki sytuacja się wyklaruje.
---

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 3 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: chudy_szymon » czwartek, 3 stycznia 2019, 16:07

Dzięki za szybkie odpowidzi
Bitbay czy Coinbase? Którą giełdę polecacie bardziej?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: benq » czwartek, 3 stycznia 2019, 16:57

@chudy_szymon
Zerknij jak wygląda włożenie kasy na chybił trafił po roku bez stop lossów:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=25832

Zerknij też jak wygląda skupowanie transzami:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=27&t=30367

Wyciągnij wnioski sam :)
Zdywersyfikowałbym do 4, może max 5 walut, 3 to dość mały rozrzut.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: Lester » sobota, 5 stycznia 2019, 06:03

koparki pisze:na anony uważaj , nieduży procent portfela , jeszcze będzie na zakup anonów okazja gdy będą wycofywane z giełd
Myślisz, że będą w niedalekiej przyszłości? Czy masz na myśli, że kiedyś, kiedy nastąpi pełna legalizacja/akceptacja/popularyzacja kryptowalut po tym jak już wejdą wielkie instytucje, fundusze inwestycyjne?
koparki pisze: Ja bym wykluczył BTC, jest przewartościowany w stosunku do innych krypto.
Jestem podobnego zdania. Niby jest stabilniejszy i mniej traci w czasie bessy, ale ta zdaje się powoli już się kończy. A jeśli ktoś w to nie wierzy - to jaki sens inwestować w krypto? Zwykle inwestując zakładamy wzrosty i liczymy na zyski, a jeśli o te chodzi, to inne krypto są bardziej perspektywiczne moim zdaniem.

Ja się zastanawiam i najprawdopodobniej zakupię na dniach STEEM i jeszcze kilka innych, być może IOST, ENIGMA, ale muszę jeszcze poczytać o nich i porozkiminiać. ;) Na celowniku mam też EOS. Z tych topowych obecnie mam tylko DASH i chwilowe jeszcze Btc.
chudy_szymon pisze:Myślałem o zestawie BTC/XRP/ETH z podziałem 40/30/30 %
ETH już urósł od swojego dołka (ostatniego licząc od momentu jak bańka pękła, ale nie wiadomo czy ostatecznego) prawie dwukrotnie. Za kilka dni będą poważne zmiany zapewne odpowiedzialne za te wzrosty, czyli wliczone już w cenę. Nie wiem czy nie będzie potem korekty ostatnich wzrostów? Zapewne część kupujących w ostatnim czasie zrobiła to z myślą, by otrzymać 'za friko' 3 tokeny Ethereum Classic Vision (ETCV) za każdy ETH oraz Ethereum Nowa w stosunku 1:1. Pytanie czy po otrzymaniu tego bonusu nie zachcą zrealizować zysków ze wzrostu wartości ETH (mowa o tych co kupowali przez ostatni miesiąc przyczyniając się do wzrostu ceny).
XRP natomiast nie ma dobrej opinii tu na forum, ale potrafi [bez większego powodu zdawałoby się] wybić się przed szereg i dać zarobić. Ponoć stoją za nim puste obietnice banksterów, ale ludzie często wierzą w obietnice, więc ze względów spekulacyjnych może warto w to wejść.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: koparki » sobota, 5 stycznia 2019, 13:10

Lester pisze: sobota, 5 stycznia 2019, 06:03 Zapewne część kupujących w ostatnim czasie zrobiła to z myślą, by otrzymać 'za friko' 3 tokeny Ethereum Classic Vision (ETCV) za każdy ETH oraz Ethereum Nowa w stosunku 1:1. Pytanie czy po otrzymaniu tego bonusu nie zachcą zrealizować zysków ze wzrostu wartości ETH


Moim zdaniem nie chodzi o te poforkowe śmiecie. Na monero swego czasu też był fork spowodowany zmiana algorytmu tak aby wykluczyć ASIC. Tokeny były warte grosze , pomijalne wartości.
Obecnie ETH będzie zmieniał algorytm aby wykluczyć ASIC. Moim zdaniem sam fakt zbliżających się perspektyw przejścia na POS uruchomił popyt ... 80$ ... w stosunku do 3000$ za btc , no to chyba cos nie gra , no nie??? - który jest przewartościowany a który niedowartościowany? zwłaszcza że mówimy o czołówce kryptowalut. moim zdaniem nie będzie już ponownej okazji aby eth kupic po 80$ , ostatnio była tez już korekta do okolic 100$ . Myśle że jaeśli ktoś patrzy na ten rynek długoterminowo to przygarną ETH , gdy wejdzie POS to na 99% będzie gwałtowny wzrost wartości ETH tak jak podczas halvingu na BTC
---

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: redlumek » sobota, 5 stycznia 2019, 14:13

Nie wiem kiedy ostatni patrzyłeś na ceny ale BTC jest po $3800 a eth po $150

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: Lester » sobota, 5 stycznia 2019, 14:47

redlumek pisze:Nie wiem kiedy ostatni patrzyłeś na ceny ale BTC jest po $3800 a eth po $150
Tak, ale w przeciągu ostatniego miesiąca ETH otarło się o 80 $ (ok. 86 $) a BTC o 3000$ (okolice 3,2k). Też myślę, że wysoce prawdopodobne jest, że nie kupimy już ETH za tyle w tej bessie, ale nie wiem, czy nie będzie okazji kupić taniej niż teraz. Mam wrażenie, że jedna okazja przeszła koło nosa, ale będzie jeszcze wiele. Może DASH albo EOS następny? Tego drugiego też pewnie już szybko nie zobaczymy w cenie poniżej 2 $.

A skoro tak, jeśli to okaże się prawdą - to oznacza, że bessa powoli się kończy. :) Chyba, że nie. ;)
koparki pisze:gdy wejdzie POS to na 99% będzie gwałtowny wzrost wartości ETH tak jak podczas halvingu na BTC
Taki procent to jak niemal pewność - nic tylko wchodzić all in. :D W krypto-matrixie ja bym nie był taki pewny. Ale nawet jakby miał na 80 % urosnąć, to i tak warto by zainwestować.

Jeśli mówić o przewartościowaniu i niedowartościowaniu to chyba oczywiste który jest...

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: adiqq » czwartek, 18 kwietnia 2019, 15:53

Nie chciałbym tworzyć nowego wątku, nie wiem czy ten będzie odpowiedni
zacząłem pisać tutaj
viewtopic.php?f=105&t=32033&p=568198#p568198
ale nie wiem czy autor wątku, życzy sobie dłuższej dyskusji na ten temat.
To miałoby być coś pośredniego pomiędzy koszykiem emerytalnym, a inwestycją na 5-10 lat. Raczej bliżej 10 niż 5.

Prosiłbym o podpowiedzi, jakie waluty widzielibyście w takim koszyku (ile % całości) i kilka zdań dlaczego....
Moje założenia to BTC+6 altów z TOP 30 (dopuszczam alty z 31-60 pod warunkiem odpowiednio niższego udziału %)+ 3 spoza tej grupy - max 1% (tutaj mogą być pozycje,
Razem ta to w sumie 10 pozycji w koszyku.

Dodano po 13 minutach 16 sekundach:
osobiście, na teraz widzę to mniej więcej tak:
BTC:35%,
BCH:15%,
ETH:15% ,
XMR 10%
LTC 10%,
BTG 7%
ETC:5%
i np. ZEL 1%, BCI 1% i jeszcze mi brakuje jednego coina za 1%

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: adam1226 » czwartek, 18 kwietnia 2019, 17:11

za duzo xmr - albo raczej dodałbym jakis inny prywatnosciowy coin (ZEC i DASH to w sumie obowiazek)
nie polecalbym zapominac o EOS
BTG.. ETC tez w sumie wynalazek - obawiam sie ze daleki od idealu zestaw..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: adiqq » czwartek, 18 kwietnia 2019, 17:34

dlatego jest ten wątek, żeby wypracować lepszy...krytykę przyjmuję, natomiast oczekiwałbym też propozycji z % :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: adam1226 » czwartek, 18 kwietnia 2019, 17:51

no coz, ja jestem w trakcie badan nad optymalnym portfelem - i nie sadze zebym je ukonczyl wczesniej jak za kilka miesiecy. Chyba, ze ktos bylby chetny do wspolpracy - to zapraszam na pw
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: adiqq » piątek, 19 kwietnia 2019, 19:36

cóż, nie mam kilku miesięcy...po zastanowieniu, zmieniłem na coś takiego:
BTC : 35%
ETH : 20%
LTC : 15%
XMR : 10%
DASH : 10%
ZEC : 5%
ETC : 5%
bez żadnych wynalazków. Wynalazki będą w osobnym "funduszu wysokiego ryzyka" ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 19 kwietnia 2019, 23:04

Podpowiedzcie mi po co ładować się w btc, skoro na każdym innym alcie wzrost będzie na pewno większy? Taki LTC zrobił już 300%, BCH 200%(?) a BTC? 50%?

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: redbog » sobota, 20 kwietnia 2019, 02:35

@mudol Bitcoin to bardzo ryzykowna inwestycja a inwestycja w alty to te same ryzyko pomnożone minimum x10
Te strony kolekcjonują martwe alty:
https://www.coinopsy.com/dead-coins/
https://deadcoins.com/

Do tego jest mnóstwo altów (jeszcze żywych) które kiedyś były wysoko względem btc a teraz są nisko i nic nie wskazuje na to że kiedykolwiek odbiją do swoich rekordów. Np. alt kiedyś będący w top10 https://coinmarketcap.com/currencies/namecoin/#charts

Oraz kolejny będący kiedyś w top10 https://coinmarketcap.com/currencies/auroracoin/

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: redlumek » sobota, 20 kwietnia 2019, 08:02

mudol pisze:Podpowiedzcie mi po co ładować się w btc, skoro na każdym innym alcie wzrost będzie na pewno większy? Taki LTC zrobił już 300%, BCH 200%(?) a BTC? 50%?
Risk management

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: Rumcajs » czwartek, 2 maja 2019, 08:00

@adiqq

ETC to wynalazek, to bym sobie darował.
Potem masz aż 3 kryptowaluty anonimowe (Zec,Monero, Dash-opcja prywatnosci) które pewnie niedługo zostaną zabanowane + LTC który zapowiedział wdrożenie anonimowości.
Po odjęciu coinów z anonimowoscią zostaje ci BTC + Eth (55%).
Wyszukaj jakieś żeby to bardziej zdywersyfikować ale coś z topki i z dużymi zebrany środkami które nadal posiadają żeby nie okazało się że w ciągu tych 2 lat trzymania braknie im na developing.
Nie wiem które polecić sam się rozglądam za czymś z topki bo na słabych już straciłem bardzo dużo % kapitału.
Dodaj może jakąs 1 platformę poza Eth może nawet 2, może tego EOSa sporo osób go poleca, moze ktos ma jeszcze jakies propozycje dobre.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

inwestycja długoterminowa na 2 lata 2019-2020

Postautor: mecenas » czwartek, 2 maja 2019, 08:10

Rumcajs pisze: czwartek, 2 maja 2019, 08:00Potem masz aż 3 kryptowaluty anonimowe (Zec,Monero, Dash-opcja prywatnosci) które pewnie niedługo zostaną zabanowane
Przypominam, że jeśli DASH miałby być zbanowany, to BTC również.
Miksery na BTC działają coraz prężniej i jest to taka sama opcja prywatności jak np. w DASH.

"Dane zostały dostarczone przez Adama Fiscora, CTO Wasabi Wallet, który jest implementacją koncepcji CoinJoin i pokazał, że miksowanie transakcji Bitcoin jest na najwyższym poziomie od 2013-2014. Mixing odnotował stopniowy spadek w 2014 r., Głównie ze względu na to, że Blockchain usunął implementację CoinJoin w wersji open-source w lutym 2014 r. Mieszanie później zyskało niewielki wzrost dzięki dostępności JoinMarket w 2015 r., Ale wolumen nadal pozostawał na stosunkowo niskim poziomie, dopóki Portfel Wasabi nie wszedł na rynek i zwiększyła liczbę transakcji mieszania z 1,31% sieci Bitcoin w sierpniu 2018 r. do 4,09% dziś."
źródło: https://dashnews.org/300-increase-in-mi ... r-privacy/
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość