Witam chciałbym wejść w biznes kopania i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 4 czerwca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Witam chciałbym wejść w biznes kopania i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej.

Postautor: Patryk96 » czwartek, 7 czerwca 2018, 21:42

Witam pisze do państwa może z dziwnym zapytaniem, ale czy może prowadzi własną działalność opierającą się tylko i wyłącznie na kopaniu kryptowalut?
Jeśli tak to czy był by wstanie ktoś mi przybliżyć ten temat? Koszty jeśli chodzi o własną działalność itp.
A tak jeszcze zapytam wiem wiem że już o to pytałem lecz nie uwzględniłem kilku kosztów które są dla mnie ważne i teraz pytanie brzmi w jakie karty / gotowe koparki musiałbym zainwestować tak aby generowały mi zyski min.10tyś/mies ? (Przy teraźniejszym kursie krypto?) A i że tak jeszcze zapytam czy waszym zdaniem za 5 lat będzie warto inwestować w kopanie? Jakie są wasze opinie na ten temat?
Za odp z góry serdecznie dziękuję
Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Witam chciałbym wejść w biznes kopania i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej.

Postautor: cryptoforcashPL » sobota, 9 czerwca 2018, 21:07

Patryk96
Tak, mam jedną ze spółek, która zajmuje się tylko kopaniem kryptowalut, i żyjemy, pokrótce dlaczego nam idzie:
1. Zespół ludzki:
Młody składa koparki i konfiguruje, potem serwisuje hardware i optymalizuje prądożerstwo.
Stary robi nonstopem uptade softu pod kątem kopania tego lub innego.
Piękna bada algorytmy i robi testy, wykazując najlepszego coina do kopania w tym momencie.
Ja czyli Stary Bardziej sprzedaje mądrze (Daj Boże) urobek na giełdzie, przelewam hajs do krajów, które lubią nasz biznes, optymalizuje podatkowo przez spółki w pięknych krajach.
Wysiłek energetyczny zespołu:
Mały 10h dziennie, Stary 12h dziennie, Piękna 12h dziennie, Stary Bardziej 4h (tylko dlatego, że mam 50 lat, doświadczenie z innych biznesów i wykształcenie+4 języki obce fluent).
2. Koszt energii elektrycznej:
0.37 pln brutto i grosza więcej (tak wiem, można za 0,24 pln brutto,pracuje nad tym od roku).
3. Hardware, po ludzku sprzęt
Tylko 1080ti i 1070ti (u nas Zotac, od sprawdzonego dostawcy, na dziś zamówiłem następne 3300 PLN brutto/szt.), konfiguracja po 8 kart, procki pentium, karty dedykowane na 8 kart a nie, że dwie się dołączy na przejściówkach, dobre (drogie) zasilacze i pie...... raisery.
4. Serwerownia czyli kolokacja
Tylko, k.....a, własna - Twój serwis, Twój prąd (patrz punkt 2), nasza wygląda jak kupa g......a, ale 7m wysoka, kubatura ok 3000 m3, mechaniczna wysokowydajna wentylacja (pobieramy z lasu, oddajemy na pole) strop 25 cm styropianu, trafo własne 350 KW, monitoring, cieć 24h, częste patrole funkcjonariuszy.
Nie powierzam majątku Spółki (100x30.000 pln) chłopcom ok 30, w których serwerowniach było dziś 60 stponi, a jutro mogą zniknąć ze sprzętem o powyższej wartości.
5. Kopanie zwane mining
Dziś z 8x1080 ti wynik z doby 33USD, sam oceń, czy to dużo czy mało, dla nas ok.

Reasumując:
Chcesz zarabiać 10 k netto miesięcznie?
Zakładam, że nie masz opisanej powyżej infrastruktury/organizacji.
Jesteś osobą fizyczną/prowadzisz dg/osoba prawna?
Inwestycja w hardware:
33.000 brutto razy 6 = 198.000 pln (8x1080ti, różnica w dysku 2TB, US uważa, że jest to "komputer obliczeniowy" wpisujesz w koszty.
Kolokacja:
Wstawiasz do mnie, masz dedykowaną kamerę online i sensory ruchu założone na koparki (komunikacja sms na Twój telefon).
Dochód:
Podpisujesz z nami umowę dzierżawy mocy obliczeniowej, przy powyżej opisanym sprzęcie przelewam Ci codziennie 420 brutto pln (dane z dzisiaj), co daje miesięcznie 12.600 pln brutto, umowę możesz skutecznie wypowiedzieć w ciągu 3 dni i zabrać sprzęt.
Sytuacja w kategorii przychód dzienny oczywiście zmienia się codziennie, za 6 ostatnich miesięcy wychodzi ok. 70% zysku brutto dla klienta.
Po naszej stronie jest koszt energii i serwisu.
Jak ktoś napisze w tym wątku "kup antminery" znajdę i zabiję.
pozdrawiam
Ojciec Dyrektor

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Witam chciałbym wejść w biznes kopania i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej.

Postautor: jupp82 » niedziela, 10 czerwca 2018, 01:40

"Jak ktoś napisze w tym wątku "kup antminery" znajdę i zabiję.
pozdrawiam"

Masz u mnie dozgonny Szacun za te słowa:)
Sorki za offtop nie moglem sie powstrzymać. Pozdro.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Witam chciałbym wejść w biznes kopania i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej.

Postautor: cryptoforcashPL » niedziela, 10 czerwca 2018, 18:17

Patryk96,
Dwie uwagi:
"(Przy teraźniejszym kursie krypto?)"- nie ma znaczenia, złota zasada: "czym tańsza waluta, tym więcej kopiesz"
"A i że tak jeszcze zapytam czy waszym zdaniem za 5 lat będzie warto inwestować w kopanie? Jakie są wasze opinie na ten temat? " Tu masz kluczową odpowiedz z 04.05.2018:
"Jak donosi New York Times, inwestycyjny gigant bankowy, Goldman Sachs wykorzysta własne pieniądze do handlu kontraktami terminowymi na BTC w imieniu swoich klientów. Mimo, że dokładna data rozpoczęcia handlu kryptowalutami nie jest jeszcze ustalona, to Rana Yared, dyrektor wykonawczy Goldman, powiedziała, że decyzja ta jest wynikiem rosnącej liczby zapytań klientów, które wskazywały na zainteresowanie posiadaniem bitcoina jako alternatywnego składnika aktywów."

Efekt już widać - spadki kursów, G&S "leszczą leszczy".

Chcesz wejść w rynek, który dziś ma następujące pozytywy, nawet w Polsce:
1. Jest oparty o prawdziwe pieniądze, nie kredyty i dotacje (sam prąd w PL zużywany przez koparki to 600 mln pln).
2. Nie jest regulowany przez nasze światłe i mądre Państwo, "każdemu wolno kopać".
3. Dywersyfikacja rynku, czyli brak podmiotów dominujących, nawet jak ktoś ma w Chinach czy Rosji 100.000 kopar to jeszcze nic nie znaczy.


pozdrawiam

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 4 czerwca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Witam chciałbym wejść w biznes kopania i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej.

Postautor: Patryk96 » niedziela, 17 czerwca 2018, 17:24

Rozumiem a jeśli chciałbym wziąć taki sprzęt w leasing to jaki koszt ?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Witam chciałbym wejść w biznes kopania i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej.

Postautor: redlumek » niedziela, 17 czerwca 2018, 21:33

Dobrze rozumiem? Chcesz wejść w biznes o którym nie masz zielonego pojęcia, z grubą kasą i to jeszcze na kredyt?

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Witam chciałbym wejść w biznes kopania i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej.

Postautor: kajetan » niedziela, 17 czerwca 2018, 21:58

cryptoforcashPL pisze: Dziś z 8x1080 ti wynik z doby 33USD
(...)
cryptoforcashPL pisze: Inwestycja w hardware:
33.000 brutto razy 6 = 198.000 pln (8x1080ti
(...)
cryptoforcashPL pisze: przy powyżej opisanym sprzęcie przelewam Ci codziennie 420 brutto pln (dane z dzisiaj)
Czyli 8x1080ti dały tego dnia 33 USD, a jak ktoś zainwestuje w identyczny sprzęt w tej samej lokacji, to dostanie według cen z tego samego dnia 420 PLN brutto?
420/33=12.72. Gdzie sprzedajecie dolary po kursie 12.72 PLN za dolara plus wasza prowizja? ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Witam chciałbym wejść w biznes kopania i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej.

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 17 czerwca 2018, 22:09

Wypirdalać z kopania skoro zadajecie takie pytania :idea:
Kup se człeku walutę i nie zajmuj się kopaniem ani MINUTY :!:

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Witam chciałbym wejść w biznes kopania i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej.

Postautor: kajetan » niedziela, 17 czerwca 2018, 22:21

kajetan pisze: Czyli 8x1080ti dały tego dnia 33 USD, a jak ktoś zainwestuje w identyczny sprzęt w tej samej lokacji, to dostanie według cen z tego samego dnia 420 PLN brutto?
420/33=12.72. Gdzie sprzedajecie dolary po kursie 12.72 PLN za dolara plus wasza prowizja? ;-)
Ach, już widzę, 33 USD to jest wynik z jednego zestawu, a człowiek ma zainwestować w 6 takich. Czyli będzie z tego dziennie ok 198 USD czyli 730 PLN, z czego odpalicie mu 420. No tak. Teoretycznie inwestycja zwróciłaby mu się po 471 dniach, ale do tego czasu 1080ti nie będą się już do niczego nadawały, bo trudność rośnie to the moon, więc oczywiście taki zysk się nie utrzyma, a cena krypto nie ma jakoś ochoty wzrastać wykładniczo. Nie wchodź w to, @Patryk96

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Witam chciałbym wejść w biznes kopania i chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej.

Postautor: cryptoforcashPL » poniedziałek, 18 czerwca 2018, 19:30

"33 USD to jest wynik z jednego zestawu, a człowiek ma zainwestować w 6 takich. Czyli będzie z tego dziennie ok 198 USD czyli 730 PLN, z czego odpalicie mu 420"
Tylko my ponosimy koszty prądu i serwisu.

"Teoretycznie inwestycja zwróciłaby mu się po 471 dniach, ale do tego czasu 1080ti nie będą się już do niczego nadawały, bo trudność rośnie to the moon, więc oczywiście taki zysk się nie utrzyma, a cena krypto nie ma jakoś ochoty wzrastać wykładniczo. Nie wchodź w to, @Patryk96"
Święte słowa, dlatego aktualnie odradzamy inwestycje w koparki. Staramy się tylko pomagać tym, którzy j.uż je mają.

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość