Szukam inwestora/wspólników - innowacyjny produkt

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 5 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szukam inwestora/wspólników - innowacyjny produkt

Postautor: lysy2005 » poniedziałek, 21 maja 2018, 19:17

Jak to zły temat proszę o info.

Witam,
analizując rynek brakuję usługi dzierżawy koparek (nawet na godziny), tak jak ma to miejsce z serwerami np w OVH (min miesiąc) czy innych które oferują VPS na godziny.

A jak są np w górach, czy pod jeziorami to albo się inwestuję i nie ma wpływu na maszyny i wynik, albo są bardzo drogie.

Z uwagi że jestem przedsiębiorcą i od 10 lat jestem w branży IT wykonanie potrzebnego softu i stworzenie serwerowni od A do Z z odnawialnym źródłem energii, know how itp to nie problem.

Tak pojawia się problem z finansowaniem, bo banki do których się zwróciłem nie finansują sprzętu pod koparki,
a w zamówieniu muszę dać specyfikację każdego serwera, i jak we wniosku analityk zobaczy 500 kart graficznych... To co bym nie mówił - on wie że to są serwery pod kryptowaluty i koniec. Bank odgórnie zalicza to do kategorii hazard i nic nie chce finansować. Nawet jak mowie że to będą serwery które będą dzierżawił... Chyba byli już tacy co próbowali i odeszli z kwitkiem, lub tacy którzy dostali kasę a potem nie spłacali.

Jeden leasing daje sprzęt ale pyzatym że go chipuje to tylko na dwa lata, przez dwa lata wychodzi że jedna karta 1080Ti kosztuję mnie po 9k z początkowych 3k.

Jak to ma działać?

Na stronie online będą się pokazywały wolne koparki (serwery) które można wynająć w różnych konfiguracjach, wybrać system linux, windows i dedykowany soft pod kopanie (oczywiście różne dystrybucję).

Wynajem nawet na godziny, z uruchomieniem serwera do 5 min (może mniej, jak napiszę lepszy soft do wgrywania sytemu operacyjnego z cache).
np:
Serwer GPU XXXL
12x GTX 1080TI
cena za godzinę pracy

Zamów teraz ON-LINE

Kolokacja sprzętu za określoną stawkę lub za prowizję z wydobycia.

Leasing / gdzie zabezpieczeniem jest serwer - klient otrzyma go dopiero po wykupie go z leasingu, do tego czasu musi korzystać również z naszej kolokacji.

Można wykupić pod kopanie, ale również jako serwer - bo przecież to będzie zwykła serwerownia :)

Jak serwery aktualnie nie będą wynajęte, będą kopać dla nas!

Co potrzebuję?
W sumie finansowania, bo banki mi odmawiają, chodź już dla innych spółek dostawałem finansowanie.

Jaki zwrot z inwestycji i po jakim czasie przewiduję?

To już bardziej skomplikowana sprawa,
bo pytanie ile się uda mi pozyskać kapitału i ile z zarobku przeznaczymy na rozwój serwerowni.

Od wysokości kapitału zależy również wybór źródła zasilania i eksploatacja serwerowni,
chodzi mi po głowie elektrownia wiatrowa, wodna, solary na początek, ale na to trzeba również kasy.

W górach Sowich są tunele wykopane idealne pod serwerownie, niektóre mają również zalane korytarze z których można brać wodę na masową skalę, bo jak twórcy tych tuneli uciekali zalali je wodą z jeziora czy rzek, można by było to wykorzystać nawet na elektrownie! Oczywiście również na schładzanie koparek. (tak sobie myślę że Hitler zbudował tą infrastrukturę pod koparki - a nie do produkcji tajnej broni do wygrania wojny :D Przecież wyprzedał swoją epokę...)

Z tym że potrzebny byłby ktoś kto ma w małym palcu dobry kontakt z urzędnikami i kontakty, aby dostać zezwolenia itp.

Ale to melodia przyszłości bo taka inwestycja to kilkanaście/kilkadziesiąt mln na samą infrastrukturę bez serwerowni, ale może dotacja? na serwerownie przyjazną środowisku - Google dodało zezwolenie na serwerownie którą będą budować na pustyni błędowskiej, wiem z pierwszej ręki bo kolega który pracuję w elektrowni mówił że już kontrakt jest podpisany na dostawę energii.

Kim jestem?
Osobą która w IT jest od wielu lat, tworzę produkt wprowadzam go na rynek, potem sprzedaję.

Uwielbiam nowe wyzwania, projekt pociągnąłbym sam, ale z powodu odmowy banków nie mam aż tyle kapitału,
bo na start serwerowni nawet pierwszej w kontenerze też trzeba trochę kasy.

Z osobami zainteresowanymi chętnie się spotkam, pokażę biznes plan, opiszę jak to widzę bardzo szczegółowo.

Co jeśli krypto waluty będą już nie opłacalne i minie szum na ich wydobycie?
Serwerownie będzie można przekształcić w kilka dni w inną dziecinę, np chmurę czy serwery dedykowane, serwery do gier.

Kolejną niszą która jest na rynku to brakuję softu dla grafików i montażystów VIDEO do obróbki filmów, grafik.

Przykładowo YouTuber filmik 30 minutowy generuję całą noc, na naszych serwerach zrobi to w 5 min.

Wiele jest innych zastosowań koparek, więc jak padnie branża - albo będzie nie opłacalne kopanie, spokojnie utrzymamy serwerownie,
a inny produkt wprowadzimy na rynek za kasę z kopania.


Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu ze mną na forum.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 6 stycznia 2016
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szukam inwestora/wspólników - innowacyjny produkt

Postautor: macos » poniedziałek, 21 maja 2018, 19:31

A o własnym ICO nie myślałeś ? :P Pozyskasz na pewno szybciej środki jeśli zrobisz je porządnie i będzie trzymać się to kupy. Chociaż już takie ICO są...

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 5 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szukam inwestora/wspólników - innowacyjny produkt

Postautor: lysy2005 » poniedziałek, 21 maja 2018, 19:39

macos pisze: A o własnym ICO nie myślałeś ?
Do ICO trzeba już coś mieć, pokazać wynik lub sprzęt, przynajmniej wydaję mi się że na ładne oczy nie dadzą.

Kasę przyjmuję się w kryptowalucie, trzeba ją sprzedać, odprowadzić podatek, dużo zamieszania od strony formalnej, musiałbym mieć wspólnika który wszystko od strony rozliczeń ogarnie, a to mój słaby punkt...

Patrząc co robi władza trochę się obawiam, ale może to dobry pomysł. Ale bardziej na dofinansowanie już istniejącego produktu, np: pierw zrobić serwerownie na małą skalę w kontenerze, pokazać zysk a potem poprosić o dofinansowanie.

Bo ICO to potężna broń, a jak sie spalę na starcie to potem juz wiecej nie dostanę.

Wygadany
Posty: 638
Rejestracja: 1 lipca 2017
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szukam inwestora/wspólników - innowacyjny produkt

Postautor: gofer » poniedziałek, 21 maja 2018, 19:50

@lysy2005, W Polsce nawet się za takie coś nie bierz. Dziś do górników nic nie mają a za chwilę mogą obłożyć podatkiem od Bóg wie czego.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 5 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szukam inwestora/wspólników - innowacyjny produkt

Postautor: lysy2005 » poniedziałek, 21 maja 2018, 19:59

gofer pisze: Dziś do górników nic nie mają
Tosz to będzie serwerownia przecież. Z serwerami GPU, jak za kolokację byśmy nie brali prowizji od urobku, i spółka by nie kopała na serwerach wolnych dla siebie, to w sumie nic wspólnego z kopalnią nie będzie miała.
Zwykła serwerownia z dzierżawą serwerów obliczeniowych na godziny, inna sprawa z serwerami ASIC, ale w sumie przecież on może też służyć do innych zastosowań - a co będą robili ludzie wynajmujący serwery, to już nie sprawa spółki.

To tak jakbyś prowadził galerie handlową i jeden z najemców sprzedaje coś w swoim lokalu, a to co jest i czy odprowadza od tego podatek, to jego sprawa.

Więc podatki firma płaci od dzierżawy.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szukam inwestora/wspólników - innowacyjny produkt

Postautor: krystian » poniedziałek, 21 maja 2018, 20:30

Slyszałeś o nicehash?
https://www.nicehash.com/marketplace

Kupujesz moc w wybranym algorytmie i przekierowujesz na wybrany pool. Proste, szybkie, tanie.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 5 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szukam inwestora/wspólników - innowacyjny produkt

Postautor: lysy2005 » poniedziałek, 21 maja 2018, 20:36

krystian pisze: Slyszałeś o nicehash?
Jasne, taką opcję również przewiduję u nas.

Odnóg w branży jest całe mnóstwo.
Te co wypisałem to tylko część tortu.(projektu)

Wiem że chodziło Ci o zdanie typu, po co robić ten projekt skoro jest już NiceHash,
odpowiem:
na NiceHash nie da się dobrze zarobić kupując moc obliczeniową,
jakby się dało to Ci co ją udostępniają by sami kopali, a nie sprzedawali.

Nasz produkt tym się będzie różnił od konkurencji, że faktycznie kupując u nas serwery/moc będzie można zarobić.

Dodatkowo, wykupując serwer u nas, będzie można ją sprzedać na nicehash - jeżeli ktoś uzna że to dla niego opłacalne :)

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szukam inwestora/wspólników - innowacyjny produkt

Postautor: krystian » poniedziałek, 21 maja 2018, 21:14

lysy2005 pisze:
krystian pisze: Slyszałeś o nicehash?
Jasne, taką opcję również przewiduję u nas.

Odnóg w branży jest całe mnóstwo.
Te co wypisałem to tylko część tortu.(projektu)

Wiem że chodziło Ci o zdanie typu, po co robić ten projekt skoro jest już NiceHash,
odpowiem:
na NiceHash nie da się dobrze zarobić kupując moc obliczeniową,
jakby się dało to Ci co ją udostępniają by sami kopali, a nie sprzedawali.

Nasz produkt tym się będzie różnił od konkurencji, że faktycznie kupując u nas serwery/moc będzie można zarobić.

Dodatkowo, wykupując serwer u nas, będzie można ją sprzedać na nicehash - jeżeli ktoś uzna że to dla niego opłacalne :)
Tzn, chcesz sprzedawać taniej niż nicehash?

Wiesz ile będzie kosztowało doprowadzenie zasilania do tych tuneli? A potem ich adaptacja, wentylacja, itp? Niewyobrażalne koszty, nigdy Ci się to nie zwróci.

A gdy padnie mining, karty będą tak tanie, że w życiu nie zarobisz na sprzedaży mocy do renderingu, itp, tymbardziej, ze potrzebujesz do tego odpowiedniego softu.

Nie obraź się, ale ten tekst brzmi jak opis jakiegoś hyip. Biznes plan się w życiu nie zamknie.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 5 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Szukam inwestora/wspólników - innowacyjny produkt

Postautor: lysy2005 » poniedziałek, 21 maja 2018, 21:48

krystian pisze: Nie obraź się, ale ten tekst brzmi jak opis jakiegoś hyip. Biznes plan się w życiu nie zamknie.
Wszystko zależy od kapitału i odpowiedniej organizacji,
trzeba zacząć od małej serwerowni, jak sie zwróci dopiero myśleć o tunelu.

Poza tym serwerownia nie musi się zwrócić, ważne żeby nie przynosiła strat.
brzmi absurdalnie?

Jak się uzyska fundusze z odpowiednich dotacji, to przy odpowiednim biznesplanie, będzie to bardzo opłacalne.

Miejsca pracy, rozwój regionu, opcji jest dużo.

Sam zobacz jak długo latają linie lotnicze na stracie, przynoszą olbrzymie straty, nawet się nie utrzymują, działają tylko z dotacji...

A nasza serwerownia ma w planach przynajmniej nie przynosić straty :)

Dodano po 24 minutach 4 sekundach:
krystian pisze: A gdy padnie mining, karty będą tak tanie, że w życiu nie zarobisz na sprzedaży mocy do renderingu, itp, tymbardziej, ze potrzebujesz do tego odpowiedniego softu.
Ale będę miał tunel z infrastrukturą, prądem, będzie go można przekształcić w coś innego,
np hotel, czy sale gier w okularach 3D gdzie gracze będą mogli zmierzyć się okupantem, dodatkowej adrenaliny doda fakt że tam właśnie hitlerowcy byli.

Jak się uda jeszcze doprowadzić tam drogę i dostać kasę na zwój regionu to opcji jest sporo.

Dodano po 2 minutach 11 sekundach:
Góry sowie mają bum teraz turystów po akcji ze złotym pociągiem, dobry hotel, kurort a może nawet orle gniazdo tam dało by się zrobić.
Jak sie ma kasę, można dużo.

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości