Inwestycja na 2-3 lata

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: marioza » wtorek, 9 stycznia 2018, 17:29

Siema. Z BTC ogarnąłem kase i chce ją przeznaczyć -> 10k pln na inwestycje w inne kryptowaluty długoterminowo. Przeanalizowałem różne prognozy, wykresy itd i mam dylemat
a) 2.5k -> DASH, 2.5k -> ETH, 2.5k -> Bitcoin Cash, 2.5k -> Bitcoin Gold
czy
b) 10k -> Bitcoin Cash

lub inaczej? Co doradzacie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1237
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: Canis Lupus » wtorek, 9 stycznia 2018, 17:32

a)
ewentualnie dorzuć jeszcze 100$ i znajdź sobie coś z tematu Waluty o niskiej kapitalizacji.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: Flangler » wtorek, 9 stycznia 2018, 18:44

Ja osobiście wyrzycił bym Bitcoin Gold i Cash , i zastąpiłbym je Neo( neo proukuje dodatkowo jeszcze gaz więc miałbyś tak jakby 5 krypto) i Cardano albo lisk.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 279
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: RafaelGrey » wtorek, 9 stycznia 2018, 18:50

Zapomnij o BTG, przecież to jawny shit. Nie zrobią niczego z tego co obiecali. Ja bym na pewno skupił się na NEO plus może IOTA. To są projekty które raczej nie padną całkowicie gdy bańka ewentualnie peknie;)

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: marioza » czwartek, 11 stycznia 2018, 12:29

Dzięki Panowie za pomoc. Naświetliliście mi temat. Jestem wdzięczny :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 351
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 211
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: awos » niedziela, 11 marca 2018, 02:03

Jestem sceptycznie nastawiony do wszystkich Chinskich projektow jak WABI , NEO itd (tam ostatnio co slabe newsy sa) i wiem,ze to ogolnoswiatowe itd ale skoro na miejscu tak ich zwalczaja to ciezko byc opymistycznym.
Moim zdaniem dlogoterminowo to dobre sa projekty zwiazane z infrastruktura i security.
Sam kupuje POLY
EOS i XLM moa byc dobre chodz ciezko bedzie walczyc z ETH
Praivate coins sa raczej pewniakiem i lider jest tylo jeden XMR Monero chodz sam kupilem Verge XVG ale przymierzam sie do Monero.

ADA moze byc czarnym koniem i sam ja mam.
IOTA pewnie zrobilem blad i ja sprzedalem ale dla mnie wyglada za madrze :)

pozdrawiam z Australii @cryptoawos

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: benq » niedziela, 11 marca 2018, 07:54

@marioza, podobnie jak Wilk, na Twoim miejscu byl podzielił kasę 4x 2k między te 4 kluczowe: BCH, ETH, DASH (Monero albo Zcash) zamiast BTG.
A pozostałe 2000 podzielił na 5 jakichś potencjalnych start-upów, które mogą zaszaleć.

Pamiętaj, że wszystko co piszemy to tylko nasze zdanie, nikt ci niczego nie zagwarantuje ani kasy nie odda w razie W :P
No i kupuj w lokalnych dołkach.

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 5 września 2015
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: wesley » niedziela, 11 marca 2018, 09:19

moje top na long to DASH, ETH i coraz baczniej przyglądam się ADA - to może być czarny koń jak pisze @awos

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: benq » niedziela, 11 marca 2018, 10:34

I właśnie o to chodzi w tej zabawie, ze każdy ma swoje zdanie co do potencjalnych czarnych koni, a nie może być tak, żeby wszyscy mieli rację ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4612
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: mecenas » niedziela, 11 marca 2018, 10:39

marioza pisze: Inwestycja na 2-3 lata
No, ale 2-3 lata to może okazać się za krótki termin.
W takim horyzoncie czasowym kryptowaluty mogą nie zdążyć się podnieść...
...choć w skali np. 10 lat i więcej to istnieje realne ryzyko systemowego bana i zejścia do podziemia, cinkciarstwa, szmuglu i innych koszmarów komunizmu. Mówię oczywiście o kryptowalutach a nie jakichś zabawkowych gadżetach tokenowo offchainowych.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: benq » niedziela, 11 marca 2018, 10:54

@mecenas, z jednej strony tak, ale z drugiej strony zobacz na to z innej strony:
3 lata temu za te 10k mógłby kupić +/- 3 sztuki BTC - obecnie wyciągnąłby z tego 90 k pln

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4612
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: mecenas » niedziela, 11 marca 2018, 11:00

@benq, na podstawie krótkiej historii krypto_rynku należałoby przyjąć absolutnie minimalny termin 3 lata wraz ze wszystkimi długoterminowymi ryzykami dotyczącymi krypto. Atmosfera wokół prywatnego pieniądza blockchainowego się zagęszcza i nikt nie wie jakimi nieszczęściami to się może i kiedy potencjalnie zakończyć... Taka natura inwestycji, jak jest apetyt na zyski, to tylko w parze z wysokim ryzykiem. 3 lata to może być za krótko, ale równie dobrze za 3 lata to możemy mieć niezły zamordyzm.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: benq » niedziela, 11 marca 2018, 11:06

@mecenas, rozumiem Twoje podejście, jednak jeśli ktoś wybrał madre ICO to często już po roku można z tego wycisnać potężne stopy zwrotu. A czekanie dłużej niż dwa lata na tak niepewnym, zmiennym i kapryśnym rynku jak krypto to ogromne ryzyko. Ja jestem fanem częściowej i stopniowej realizacji zysków - vide btc.
Szacun dla tych, którzy sprzedali +15/16k, a szkoda tych, co przy 20k dalej wierzyli w mln.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4612
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: mecenas » niedziela, 11 marca 2018, 11:14

benq pisze: Ja jestem fanem częściowej i stopniowej realizacji zysków
Ja też, ale zysków może nie być długo, męcząco długo, dłużej niż męcząco, albo jeszcze dłużej. Może też ich nie być nigdy i nie być ich może za 3 lata i nie być nadal za 30...
W inwestowaniu longterm można długo czekać, dzień może być mało, tydzień może być mało, miesiąc mało i rok też może być mało... Dlatego na wejściu w longterm ustawia się mentalny minimalny horyzont czasowy przy uwzględnieniu wszystkich możliwych scenariuszy. Jak cena wystrzeli na Jowisza za np. miesiąc, to przecież nikt nikomu nie zabroni realizować zysków, ale jak nie wystrzeli to strategia longterm mówi: czekaj, cierpliwie czekaj... Tak działa metoda longterm. Ja nie polemizuję z metodą, bo stosuję różne i longterm hold też.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Początkujący
Posty: 160
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: BobQ » niedziela, 11 marca 2018, 13:52

Może ze mnie marny inwestor i doradca ale ja bym z 10% zainwestował w waluty o niższej kapitalizacji które mogą dać wysoką stopę zwrotu po tym okresie, na tym polu też nie jestem specjalista lecz podzielę się swymi faworytami: SunContract oraz Snovio, a z top 100 np. Power Ledger, ale pewnie jest więcej ciekawych projektów o których nie słyszałem lub je olałem:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: benq » niedziela, 11 marca 2018, 15:32

@mecenas, Czyli jak to stosujesz w praktyce? Nie masz żadnych określonych pułapów wyjścia?
Załóżmy, równo rok temu kupiłeś NEO - cena 0,1$/sztuka . Inwestycja - 1000 $. Plan - długoterminowy HOLD 3-5 lat.
Minęło 10 miesięcy, cena NEO wyskoczyła w styczniu 2018 na 100$/stuka.
Z włożonego 1k$ masz obecnie 1kk$. Dalej nic nie wypłacasz, nie realizujesz żadnego % zysku?
Wiem, że później cena skoczyła do ponad 160$, czyli z miliona zrobiło się o połowę więcej, ale nie da się trafić w sam szczyt/dołek.

Weźmy inny przypadek. Dowiedziałeś się o NEO dopiero na bani przy cenie 160$, poczekałeś na spadki. Wszedłeś przy 80$.
Od tej pory cena cały czas spada, nigdy nie byłeś na plus. Mija rok, konkurencja rośnie w siłę. Jest coraz więcej podobnych platform, lepszych, wydajniejszych, z większym kapitałem, potencjałem i lepszym marketingiem.
Z mojego doświadczenia wynika, że bezwzględny holding do upadłego może się źle skończyć.
Oczywiście nie mówię tu o sprzedaży w panice, gdy cały rynek jest w trendzie spadkowym, czy też mamy jakieś chwilowe zawirowania. Ale poważne zmiany w projekcie, czy też na świecie, powinny moim zdaniem mieć wpływ na decyzję, które nie powinny być aż tak sztywne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4612
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: mecenas » niedziela, 11 marca 2018, 16:04

@benq, nie ma prostej odpowiedzi, bo longterma można różnie rozgrywać w zależności od wielu czynników portfelowych. Przecież portfel inwestycyjny jest zdywersyfikowany i każdy składowy long może zachowywać się inaczej względem innych longów oraz specyficznie na tle całego portfela. Rozprawki na temat konkretnego longa wyrwanego z całości portfela niewielki mają sens.
Skracając rozważania powiem tak: każda (bez wyjątku) pozycja portfelowa może przynieść zarówno zysk jak i stratę... dlatego trzeba posiadać ogólną koncepcję dla poszczególnych składników portfela. Inaczej postępuje ten, którego dany long waży 2-3% portfela, a inaczej postąpi ten, u którego w portfelu konkretny long waży 20-30% a może i więcej. Kwestia dopuszczalnej max. straty portfelowej itp...

Ja najczęściej stosuję małe wagi dla poszczególnych walorów a pierwszych wejść w rynek celowo niedoważam... gdy wierzę w fundament to uśredniam ewentualnie w dół ale tylko do założonej wagi. Gdy pojawia się zysk to staram się doprowadzić do sytuacji, w której mogę wycofać włożony kapitał i dalej hodlować za "pieniądze kasyna"... jeśli zysk trwa i rośnie, to regularnie co stały % lub co stały odstęp czasu skracam pozycję do odpowiedniej wagi w portfelu, albo nawet całkowicie. Tak uczyniłem z BTC w tamtym roku zostawiając sobie śladowe ilości.
Jeśli jednak walor od razu leci w stratę, to założenia początkowe (niedoważenie) pozwala mi tę stratę przetrwać z pozycji całego portfela lub mogę nawet przeżyć ewentualną kasację całego kapitału konkretnego longa i wziąć zwyczajnie to na klatę.
Oczywiście to znowu dywagacje oderwane od konkretów, bo równolegle, na co dzień stosuję spekulację półmechaniczną strategiczną ze stoplossami na zupełnie innych rynkach - dywersyfikacja metod, walorów i sektorów.
Dlatego uważam, iż nawet tak "prosta" strategia jak "kup i trzymaj" może mieć wiele odcieni w zależności od KONKRETNEJ sytuacji na całym portfelu. Może zawierać stoplossy, ale nie musi, może holdować po wieki, ale nie musi... itp...
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 marca 2018, 16:34 przez mecenas, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja na 2-3 lata

Postautor: benq » niedziela, 11 marca 2018, 16:12

mecenas pisze: Gdy pojawia się zysk to staram się doprowadzić do sytuacji, w której mogę wycofać włożony kapitał i dalej holdować za "pieniądze kasyna"...
To jest moje główne motto, polecam serdecznie każdemu wprowadzić w życie.

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość