Emerytura za krypto

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Czarsky » piątek, 15 grudnia 2017, 08:16

Tabela opłat i prowizji z polskiej giełdy BitBay:

https://www.bitbay.net/pl/tabela-oplat

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Aleksiejs » piątek, 15 grudnia 2017, 08:45

Ok, wielkie dzięki. Jeśli dobrze rozumiem to:
Kupując BTC na giełdzie płacę 0,43% od transakcji (lub mniej przy większych kwotach)
Wypłacając dowolną ilość BTC do swojego portfela zapłacę BTC: 0.00045 (~$7,77)

to są kwoty z bitbay, na bitmarket widzę, że wypłata jest dużo droższa - 0.0008BTC (~$14)

Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Sagan » piątek, 15 grudnia 2017, 09:03

@Aleksiejs, opłaty (prowizje) na giełdach płacisz za wymianę (zarówno kupno jak i sprzedaż), transfery na inne giełdy czy portfel. Wysokość prowizji (fee) zależy od:
-giełd-szukaj wykazów prowizji w regulaminie danej giełdy. Przeważnie jest to jakiś procent od wartości transakcji
-aktualnych promocji na giełdzie-czasem giełdy obniżają fee aby zachęcić użytkowników. Czasem można znaleźć kody afiliacyjne i ref-linki (linki polecające), które mogą obniżyć koszty korzystania z giełdy
-coina, który wysyłasz-prosty przykład BTC vs LTC (z mojego krótkiego doświadczenia wynika, że LTC przesyła się szybciej i taniej niż BTC). Więcej dowiesz się, gdy poczytasz jak działa blockchain.
Nie jestem pewien czy na fee nie wpływa również para, na której operujesz (w twoim przykładzie BTC/PLN).

Być może są jeszcze inne czynniki, które wpływają na fee ale na chwilę obecną nie kojarzę. Koledzy i Koleżanki zapewne dopiszą jeśli tak jest.

Pozdrawiam

Rozmowny
Posty: 114
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: msvklr » piątek, 15 grudnia 2017, 13:20

Bitfilara obserwuje od długiego czasu, fajnie wiedzieć, że to Ty @domator! Stopa zwrotu miażdży :D

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 15 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: eye664 » piątek, 15 grudnia 2017, 19:03

domator pisze:

Warto byłoby dorzucić do listy Bitcoin Cash, bo pewnie go masz. :)

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: ikswodnal » piątek, 15 grudnia 2017, 20:32

eye664 pisze:
domator pisze:
Warto byłoby dorzucić do listy Bitcoin Cash, bo pewnie go masz. :)
Uważam nawet, że Bitcoin Cash powinien być podstawowym coinem ze względu na niskie opłaty (fee) i nie zabijającą ilość złotówek które można zań otrzymać. Przy zamiarze dłuższego odkładania to ma znaczenie. Oczywiście sytuacja za rok czy dwa może się zmienić ale wtedy łatwiej będzie podejmować decyzje co do wyboru podstawowej kryptowaluty. Właściciel http://bitfilar.pl/ powinien zostać człowiekiem roku, co się niechybnie stanie wcześniej czy później.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: domator » sobota, 16 grudnia 2017, 06:23

eye664 pisze:
domator pisze:
Warto byłoby dorzucić do listy Bitcoin Cash, bo pewnie go masz. :)
Mam tyle ile bylo na adresie w dniu forka. Podobnie bitcoin gold i inne bo chyba sa...
To bedzie premia do emerytury
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Moner » sobota, 16 grudnia 2017, 10:38

Można wiedzieć w jakie krypto zdecydowałeś się pójść?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: rychu1910 » sobota, 16 grudnia 2017, 12:09

Choć od forka minęło kilka miesiący to dopiero w tym tygodniu na portfelu blockchein dostałem swojego BCH . Trochę mnie to zaskoczyło i teraz zastanawiam się co z nim zrobić . Trzymać ? zamienić na BTC ? Zakupić po kilka tańszych altów ? Jakieś sugestie ? Do tej pory Bitcoin Cash był mi obojętny i specjalnie się nim nie interesowałem , ale ponad 1 BCH to już jest kwota która daje trochę możliwości Trading i wymiana na fiat póki co mnie nie interesuje .

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Moner » sobota, 16 grudnia 2017, 15:51

Pozwólcie że zacytuję sam siebie :)
Moner pisze: Kryptowaluty to nowa technologia i pchanie się w inwestycje długoterminowe nie ma sensu, moim zdaniem chodź raz na tydzień trzeba wszystko wyprzedać i za wszystko kupić.
Jeśli ta technologia miała by 100lat to ok, ale nie 8lat! Jutro po tym już może nie być nawet śladu. Inwestowanie na emeryturę, no fajnie, duże zyski. Ale czy nie przyszło wam do głowy że jutro może tego nie być iże lepiej zainwestować w coś o mniejszych zyskach ale i coś pewniejszego?
Na dłuższą metę jak już ktoś chce spróbować to tylko w bitcoina może iść ze względu na to że jest to priorytetowa waluta, ma wyrobioną markę no ale nawet taka może paść jutro bądź kosztować 1000$
Tu dam kluczowe pytanie. Co mają inne kryptowaluty, a nie ma bitcoin? Odpowiedź jest krótka. Innym kryptowalutom brakuje do bitcoina.
Moner pisze: Żadna waluta nie powtórzy sukcesu bitcoina, może tylko go wyprzeć, a więc narazie polecam siedzieć na Bitcoinie i odpuścić sobie inne krypto. Tak jak pisałem na początku, wyprzedać inne krypto i wejść w bitka do końca stycznia bo można zarobić na jego wzroście, nowe giełdy, kontrakty, tendencja jest wzrostowa i pamiętajmy że można zarobić w tym świecie tylko w perspektywie krótkoterminowej, nie latami czy nawet miesiącami

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Jeff » sobota, 16 grudnia 2017, 16:39

Moner pisze: Pozwólcie że zacytuję sam siebie :)
Moner pisze: Kryptowaluty to nowa technologia i pchanie się w inwestycje długoterminowe nie ma sensu, moim zdaniem chodź raz na tydzień trzeba wszystko wyprzedać i za wszystko kupić.
Jeśli ta technologia miała by 100lat to ok, ale nie 8lat! Jutro po tym już może nie być nawet śladu. Inwestowanie na emeryturę, no fajnie, duże zyski. Ale czy nie przyszło wam do głowy że jutro może tego nie być iże lepiej zainwestować w coś o mniejszych zyskach ale i coś pewniejszego?
Na dłuższą metę jak już ktoś chce spróbować to tylko w bitcoina może iść ze względu na to że jest to priorytetowa waluta, ma wyrobioną markę no ale nawet taka może paść jutro bądź kosztować 1000$
Tu dam kluczowe pytanie. Co mają inne kryptowaluty, a nie ma bitcoin? Odpowiedź jest krótka. Innym kryptowalutom brakuje do bitcoina.
Moner pisze: Żadna waluta nie powtórzy sukcesu bitcoina, może tylko go wyprzeć, a więc narazie polecam siedzieć na Bitcoinie i odpuścić sobie inne krypto. Tak jak pisałem na początku, wyprzedać inne krypto i wejść w bitka do końca stycznia bo można zarobić na jego wzroście, nowe giełdy, kontrakty, tendencja jest wzrostowa i pamiętajmy że można zarobić w tym świecie tylko w perspektywie krótkoterminowej, nie latami czy nawet miesiącami

To jest temat emerytura za krypto a nie co myslisz o krypto.

Nikt nie jest w stanie stwierdzic w 100 procentach co sie stanie z krypto za 5 - 10 - 20 lat.

Jezeli @snajp, tak chce odkladac na swoja emeryture to jego sprawa.

On prosi o pomoc w inwestycji a nie pyta co ktos mysli na temat krypto.

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
kupowac i sprzedawac co tydzien przy 100 zl inwestycji to wszystko stracisz na fee's

bez sensu

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Moner » sobota, 16 grudnia 2017, 22:42

Jeff pisze:To jest temat emerytura za krypto a nie co myslisz o krypto.

Nikt nie jest w stanie stwierdzic w 100 procentach co sie stanie z krypto za 5 - 10 - 20 lat.
Właśnie nikt nie jest w stanie stwierdzić która kryptowaluta będzie wiodąca.
Jeff pisze:Jezeli @snajp, tak chce odkladac na swoja emeryture to jego sprawa.
Zgadzam się:)
Jeff pisze:On prosi o pomoc w inwestycji a nie pyta co ktos mysli na temat krypto.
Chyba jasno zadał pytanie na które odpowiedziałem, nie wiem czemu się mnie czepiasz.
snajp pisze:Tylko teraz nasuwa się pytanie w co inwestować?.
Dlatego napisałem swoje zdanie, a w nim odpowiedź na pytanie @snajp-a :)
Moner pisze:
Moner pisze: Na dłuższą metę jak już ktoś chce spróbować to tylko w bitcoina może iść ze względu na to że jest to priorytetowa waluta, ma wyrobioną markę no ale nawet taka może paść jutro bądź kosztować 1000$
Tu dam kluczowe pytanie. Co mają inne kryptowaluty, a nie ma bitcoin? Odpowiedź jest krótka. Innym kryptowalutom brakuje do bitcoina.
Moner pisze: Żadna waluta nie powtórzy sukcesu bitcoina, może tylko go wyprzeć, a więc narazie polecam siedzieć na Bitcoinie i odpuścić sobie inne krypto. Tak jak pisałem na początku, wyprzedać inne krypto i wejść w bitka do końca stycznia bo można zarobić na jego wzroście, nowe giełdy, kontrakty, tendencja jest wzrostowa i pamiętajmy że można zarobić w tym świecie tylko w perspektywie krótkoterminowej, nie latami czy nawet miesiącami
Twoim zdaniem napisać jedno zdanie i tylko inwartuj w to, lub tamto? Bez sensu, bo swoją radę trzeba umieć uargumentować :)
Jeff pisze:kupowac i sprzedawac co tydzien przy 100 zl inwestycji to wszystko stracisz na fee's

bez sensu
Tu trochę przesadziłem, ale chodzi mi o to że nie ma żadnej gwarancji co do krypto więc trzeba inwestować krótkoterminowo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: amneziahaze » niedziela, 17 grudnia 2017, 09:12

KryptoBanita pisze: A takich Prezesów co będą inwestować w LTC jak było po 50$ i JAK BYŁO po dziesiąt centów i jak jest po 300$, to wielu do emerytury nie przetrwa - prędzej skończą w psychiatryku
Sam system jest dobry, ale bym go zmodyfikował nieco, na przykład BTC i DOGE teraz jakby wypadły z tego systemu... kolejnym sygnałem na sell będzie pęknięcie bańki. Ile szczytów jeszcze przed nami? Wolę zarabiać mniej, ale systematycznie na zmiennych walorach, a z tego co widać to te wszystkioe główne nabrały ostatnio rozpędu, z kilku musiałem zrezygnować.
KryptoBanita pisze: Teraz to wszyscy będą zbierać na emeryturki w krypto
E tam. Mało jest ludzi z tak silną psychiką, by przy pierwszej lepszej górce nie wyjść z profitem. Zresztą 2015 z perspektywy inwestycji był w tym przypadku idealny, a teraz nie wiadomo czy cały rynek się nie posypie. Ja bym nie wytrzymał i sprzedał.

Zresztą atmo na forum i w głównym mi się nie podoba, bo sugerowanie ludziom longów jest uznane przez "elitę" jako naganianie, ta sama elita stosuje jakieś idiotyczne schematy do analizy kursu, w sensie juz lepiej kupic i zakopac dysk w ogrodku we wlasciwym czasie i miejscu. Dlatego poddaje w wątpliwość ostatnimi czasu naprawdę serio to co oni wypisują i te ich super rady nie podparte nawet dowodami z trejdingi czy kont. Żenua i tyle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: domator » niedziela, 17 grudnia 2017, 09:29

amneziahaze pisze: Ja bym nie wytrzymał i sprzedał.
A ja trzymam :-)
Z punktu widzenia emerytury nie ma znaczenia czy ten 1mln USD za BTC bedzie za 1 rok czy 4 lata....
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: amneziahaze » niedziela, 17 grudnia 2017, 09:34

domator pisze: Z punktu widzenia emerytury
No tak, tylko jaką trzeba przejść drogę, by być już na emeryturze, czy chodzi stricte o przejście na emeryturę czy o 1mln usd, ewentualnie wynajem nieruchomości czy zwiedzanie planety aż do śmierci. ;)

Początkujący
Posty: 170
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: coondelboory » niedziela, 17 grudnia 2017, 11:27

Aleksiejs pisze: Czyli kupując i trzymając na giełdzie nie płaci się fee, a płaci się je 'wypłacając' z giełdy. Dobrze rozumiem?
Trzymając na giełdzie płaci się dużo drożej niż przesyłając na swój papierowy portfelik, piszę, mając to przećwiczone na MtGox i Bitcureksie. W momencie zwijania się giełdy to mogą być niewielkie kwoty, ale z czasem okazuje się, że ktoś zarąbał ci fundusz emerytalny.
Chyba mądrzej nawet jest przesłać coiny na papierowy wallet i dać go do zabawy dzieciom.

C.

Dodano po 4 minutach 45 sekundach:
amneziahaze pisze: [...] Sam system jest dobry, ale bym go zmodyfikował nieco, na przykład BTC i DOGE teraz jakby wypadły z tego systemu... kolejnym sygnałem na sell będzie pęknięcie bańki. Ile szczytów jeszcze przed nami? Wolę zarabiać mniej, ale systematycznie na zmiennych walorach, a z tego co widać to te wszystkioe główne nabrały ostatnio rozpędu, z kilku musiałem zrezygnować.
KryptoBanita pisze: Teraz to wszyscy będą zbierać na emeryturki w krypto
E tam. Mało jest ludzi z tak silną psychiką, by przy pierwszej lepszej górce nie wyjść z profitem. Zresztą 2015 z perspektywy inwestycji był w tym przypadku idealny, a teraz nie wiadomo czy cały rynek się nie posypie. Ja bym nie wytrzymał i sprzedał.
[...].
Zasada w tradingu (szczególnie krypto) jest taka, ze majątek inwestora aktywnego przechodzi do inwestora cierpliwego :P

C.

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: arekk » niedziela, 17 grudnia 2017, 13:07

Gratuluje podejscia do tematu (myslenie o niezaleznej przyszlosci).


Teraz w pkt.
1. Fundusz emerytalny w tym przypadku mozna porownac z ksiazeczka oszczednosciowa o innej rentownosci.
2. Krypto czy inne formy inwestycji maja to do siebie , ze poruszaja sie cyklami. To co w zakladanym horyzoncie inwestycyjnym (nascie-dziesiat lat) rzadko sprawdza sie na "zwyklej" gieldzie byc moze w tym sektorze sie sprawdzi aczkolwiek mocno w to watpie.

Dlaczego? Bitcoin jak i inne krypto sa niejako pionierami a co za tym idzie obarczone chorobami wieku dziecinnego. Zgadzam sie , ze premia za zaufanie jest i bedzie sowita. Jesli zalozymy ,ze bedziesz wierny zasadzie "kup i trzymaj" to rownie dobrze mozna zalozyc, ze z czasem pojawia sie lepiej dopracowani nastepcy dzisiejszych pionierow. Laska panska na pstrym koniu siedzi. Wowczas moze sie okazac , ze BTC pomimo bycia tym pierwszym pojdzie w odstawke gdyz konkurenci beda oferowali "lepszy pakiet korzysci".


PS. Sorry za brak polskich znakow. cdn.....

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 240
Rejestracja: 20 października 2017
Reputacja: 115
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Jeff » piątek, 12 stycznia 2018, 04:55

Zapraszam do nowego tematu KuCoin Shares

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=55&t=26385

Weteran
Posty: 1538
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: ikswodnal » środa, 25 kwietnia 2018, 10:38

Podbijam/ponawiam temat. http://bitfilar.pl/ - rozumiem że pionier tego przedsięwzięcia jest zapracowany a stronę można traktować jako poradnik, jednak problem zabezpieczenia emerytalnego w życiu codziennym narasta.
Bitfilar.pl jest rozwiązaniem dla osób indywidualnych i zorientowanych informatycznie (dodam zdyscyplinowanych). Potrzebne jest opracowanie dla osób słabo obeznanych z informatyką - ot taki instruktaż: Założenie portfela dla jednej kryptowaluty (ja polecam BCH), założenie konta na jednej z giełd z jego weryfikacją i przykład jednej wpłaty co miesięcznej (np 30 zł). To dla osób indywidualnych.
Większym problemem jest wprowadzenie kryptowalut do powszechnego systemu emerytalnego. Tutaj bez specjalistów od Blockchaina, multipodpisu, kryptowalut i od istniejących rozwiązań emerytalnych się nie obejdzie. Przed rozwiązaniem tego problemu też nie uciekniemy.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: ekonokomik » środa, 25 kwietnia 2018, 12:16

@domator czytasz?
Może rozwiniesz działalność oferując fundusz emerytalny dla ludności? ;)

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości