Emerytura za krypto

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: snajp » czwartek, 14 grudnia 2017, 11:11

Po obejrzeniu filmu Prezesa na youtube "Emerytura za Litecoin" postanowiłem także co miesiąc zaraz po wypłacie wrzucać 100zł w jakieś krypto. Tylko teraz nasuwa się pytanie w co inwestować?
Kupowanie topowych walut takich jak BTC, ETH, LTC, DASH chyba nie ma sensu przy tak niskiej kwocie inwestycji. Wolałbym skupić się na takich co mają niską kapitalizację jak ADA, IOTA, SNC, SC, TRX, XLM, POSW, XEM, TENX, POWR, NAV, ARK, ARDR. Oczywiście co miesiąc kupowałbym co innego sugerując się co obecnie jest w dołku. Lista nie była by sztywna i pewnie niektóre alty by wypadły by robić miejsce innym które bardziej rokują.
Co o tym myślicie, czy taki rozrzut ma sens czy lepiej skupić się na trzech cztetech i tylko w to inwestować. Generalnie wolałbym dywersyfikować kapitał, ale może jednak warto zainteresować się tylko top 15 market cap, choć ten z miesiąca na miesiąc zmienia się.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: domator » czwartek, 14 grudnia 2017, 11:24

Skupic sie na sensownych.
Zobacz http://bitfilar.pl
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: snajp » czwartek, 14 grudnia 2017, 11:30

@domator dzięki za linka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: wrip » czwartek, 14 grudnia 2017, 11:34

Bitfilar super sprawa, ale ten dogecoin?

Z drugiej strony koleś to naprawdę mistrz hodlerów, z 5670 zł inwestycji ma teraz 244 015 zł - no no, wielu by już dawno sprzedało, chociaż łatwiej się trzyma gdy rośnie, a i wielu go obserwuje więc ma motywację by nadal prowadzić ten projekt.

A wracając do tematu, to można oczywiście inwestować w różne małe coiny, ale jeśli ma to być inwestycja długoterminowa, to lepiej ograniczyć procentowo ich cały udział do np. 10-15%. Reszta czyli 85-90% to już raczej coś ze stabilnych walut.
Ale to już wszystko jest kwestia odpowiedniego zbalansowania ryzyka i potencjalnego zysku i bezpieczeństwa. Zwiększając % udział altów twój fundusz emerytalny ma możliwość osiągania większych zysków przy zwiększonym poziomie ryzyka.

Mimo wszystko nienajlepszy czas na rozpoczynanie inwestycji długoterminowych, nawet rozłożonych w czasie. Ja gdybym chciał rozpoczynać taki projekt to zacząłbym tę kasę odkładać, ale na pierwsze zakupy bym trochę poczekał - bo nie ma co się oszukiwać, btc w końcu skorekci i rejony 10k$ są jak najbardziej w zasięgu.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: snajp » czwartek, 14 grudnia 2017, 11:40

No właśnie ta korekta, każdy na nią czeka ale jej nie widać. Pamiętam że w wakacje też była wyczekiwana. Nie twierdzę że nie będzie, tylko kwestia kiedy. Bo można czekać i rok i nic się nie wydarzy. Nigdy nie wiadomo kiedy jest najlepsza pora żeby wejść i wyjść.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: domator » czwartek, 14 grudnia 2017, 11:46

wrip pisze: koleś to naprawdę mistrz hodlerów
Ten koles to ja :-)
edit: jak zaczynalem to doge byl slusznym wyborem. Czekam na jakas duuuza pompke na doge i go na cos zamienie. Ale ja naprawde o tym mysle long term wiec w sumie to sie nie spiesze.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Aleksiejs » czwartek, 14 grudnia 2017, 11:54

@domator, napisałem do Ciebie na pw na FB, ale tutaj też mogę skoro już jesteś :)

Ogólnie fajna inicjatywa, ja chciałbym zacząć robić podobnie jak Ty, czyli odkładać x zł miesięcznie z wiedzą, że mogę spalić całą inwestycję, poleciłbyś jakąś konkretną giełdę, z której korzystasz, polecasz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: wrip » czwartek, 14 grudnia 2017, 11:58

@domator, a to dopiero :) gratulacje za udany eksperyment.

@snajp, Mniej więcej wiadomo, są wskaźniki umożliwiające mniej więcej ocenienie poziomu wykupienia i wyprzedania rynku. Poczytaj o tym.
Bo jak zaczniesz wkładać kasę teraz i twoja inwestycja będzie nieustannie topniała to możesz się zniechęcić - nawet jak są to niewielkie kwoty to przykro patrzeć jak to traci.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: domator » czwartek, 14 grudnia 2017, 12:03

Aleksiejs pisze: Ogólnie fajna inicjatywa, ja chciałbym zacząć robić podobnie jak Ty, czyli odkładać x zł miesięcznie z wiedzą, że mogę spalić całą inwestycję, poleciłbyś jakąś konkretną giełdę, z której korzystasz, polecasz?
Z powodu szalejacego kursu nie mam czasu na napisanie poradnika. A wiele osob pyta. Ja oczywiscie mam troche latwiej niz czlowiek "spoza" branzy bo mam infrastrukture do kupowania itd. Nie polece nic konkretnego. Trudno powtorzyc to co ja robie z uwagi na chore fee. Pewnie trzeba kompresowac comiesieczne wplaty i je przesylac raz na pol roku albo cos takiego. Nie wiem. Najwazniejsze zeby odkladac tyle, ze jak sie straci to sie czlowiek nie obejrzy nawet. A nagroda - jak widac -potrafi byc fajna. Z tym ze ja sie oczywiscie licze ze za chwile bede mial 25% z tego co widac. Z tym ze to i tak bedzie wilokrotnie wiecej niz wplacilem.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Aleksiejs » czwartek, 14 grudnia 2017, 12:13

@domator,

Dzięki za odpowiedź,
Ja już półtora roku temu podchodziłem do tematu i niestety zarzuciłem go co z perspektywy czasu było błędem, którego nie chcę powtórzyć, teraz postanowiłem zaryzykować, bo możliwość zysku jest spora, a chcę to traktować jako pieniądze, które może się zdarzyć, że wyparują.

To z kupowaniem to faktycznie utrudnienie dla takiej osoby jak ja. Ale też nic nie stoi na przeszkodzie żebym wpłacał sobie raz na kilka miesięcy jakieś fundusze. Bitcoin w tym momencie wygląda tak, że może lepiej poczekać czy nie zacznie spadać, a z drugiej strony może dalej lecieć w górę i nigdy może nie być dobrego momentu na wejście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: domator » czwartek, 14 grudnia 2017, 12:16

Aleksiejs pisze:@domator,

Dzięki za odpowiedź,
Ja już półtora roku temu podchodziłem do tematu i niestety zarzuciłem go co z perspektywy czasu było błędem, którego nie chcę powtórzyć, teraz postanowiłem zaryzykować, bo możliwość zysku jest spora, a chcę to traktować jako pieniądze, które może się zdarzyć, że wyparują.

To z kupowaniem to faktycznie utrudnienie dla takiej osoby jak ja. Ale też nic nie stoi na przeszkodzie żebym wpłacał sobie raz na kilka miesięcy jakieś fundusze. Bitcoin w tym momencie wygląda tak, że może lepiej poczekać czy nie zacznie spadać, a z drugiej strony może dalej lecieć w górę i nigdy może nie być dobrego momentu na wejście.
Nie zrozumiales. Kupuj jak najczesciej by usredniac kurs. Lepiej co tydzien po 50 niz raz w miesiacu za 200. Tylko wysylaj co np. 3 czy 5 miesiecy by fee transakcyjne ci nie zjadlo za duzo.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G900F przy użyciu Tapatalka
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Aleksiejs » czwartek, 14 grudnia 2017, 12:20

@domator, dalej nie rozumiem, tzn. wiem co chcesz przekazać, ale tego nie łapię:
"Tylko wysylaj co np. 3 czy 5 miesiecy by fee transakcyjne ci nie zjadlo za duzo."

Dodam, że jeszcze nigdy nie kupowałem kryptowalut i stąd głębokość mojej niewiedzy. Zaraz poszukam więcej informacji na forum ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 14 grudnia 2017, 12:36

Teraz to wszyscy będą zbierać na emeryturki w krypto :) Trochę pewnie was niedługo wysokość zebranych funduszy zaskoczy :mrgreen: A takich Prezesów co będą inwestować w LTC jak było po 50$ i JAK BYŁO po dziesiąt centów i jak jest po 300$, to wielu do emerytury nie przetrwa - prędzej skończą w psychiatryku :shock:

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Czarsky » czwartek, 14 grudnia 2017, 21:23

domator pisze: Skupic sie na sensownych.
Zobacz http://bitfilar.pl
Poczytałem i jestem pod wrażeniem, gratuluję! :) Po natrafieniu na ten wątek przeanalizowałem sobie moją obecną sytuację i chyba takie odkładanie po "kilka PLN" co miesiąc byłoby dla mnie również najbardziej optymalną formą gromadzenia walut (na giełdzie to co zarobiłem to straciłem - grunt, że jestem za "0", nie mam w chwili obecnej na to wystarczającej wiedzy ani czasu - etat, żona, potomek w drodze ;) ) Kopanie też odpada (2 z 3 podanych powodów, zgadnijcie które... :lol: ) także comiesięczna inwestycja w krypto której tak na prawdę nie odczuję i z której ewentualną stratą byłbym w stanie się pogodzić wydaje się być rozsądnym wyborem. Czy może olać to i dać sobie spokój :?: :roll:

@domator - czy jesteś w stanie podpowiedzieć co taki świeżak, osoba która chce dopiero wchodzi w ten świat powinna w pierwszej kolejności zrobić, o co zadbać, jak się przygotować? Będę wdzięczny za podpowiedź :)

I jeszcze raz gratuluję i życzę dalszych wzrostów :!: :mrgreen:

Pozdrawiam
Czarsky

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: domator » czwartek, 14 grudnia 2017, 21:35

Czarsky pisze: @domator - czy jesteś w stanie podpowiedzieć co taki świeżak, osoba która chce dopiero wchodzi w ten świat powinna w pierwszej kolejności zrobić, o co zadbać, jak się przygotować? Będę wdzięczny za podpowiedź :)
No jak pisalem w ostatnim wpisie - obiecuje ze zrobie poradniki. Ale patrz co sie dzieje z kursem? Ja tu musze pracowac :-) dzien i noc!
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Emerytura za krypto

Postautor: KR2615 » czwartek, 14 grudnia 2017, 22:04

Aleksiejs pisze: "Tylko wysylaj co np. 3 czy 5 miesiecy by fee transakcyjne ci nie zjadlo za duzo."
@Aleksiejs podejrzewam, że @domator kupuje krypto na giełdzie co tydzień a hodluje na portfelu. Przy zakuach za ok 50zł fee za cotygodniowy przelew zabierałaby lwią część dochodu )o ile cokolwiek by jeszcze ppozostało) dlatego wysyła je z giełdy na walleta co jakiś czas. Dobrze rozumiem?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: domator » czwartek, 14 grudnia 2017, 22:11

informatyk pisze:
Aleksiejs pisze: "Tylko wysylaj co np. 3 czy 5 miesiecy by fee transakcyjne ci nie zjadlo za duzo."
@Aleksiejs podejrzewam, że @domator kupuje krypto na giełdzie co tydzień a hodluje na portfelu. Przy zakuach za ok 50zł fee za cotygodniowy przelew zabierałaby lwią część dochodu )o ile cokolwiek by jeszcze ppozostało) dlatego wysyła je z giełdy na walleta co jakiś czas. Dobrze rozumiem?
Ja to robie zupelnie inaczej ale dokladnie to co napisales mialem na mysli rekomendujac rozwiazanie dla kolegi.
Kupuj czesto, przelewaj zadko. Ale nie za zadko bo gielda to nie wallet.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Aleksiejs » piątek, 15 grudnia 2017, 06:46

Czyli kupując i trzymając na giełdzie nie płaci się fee, a płaci się je 'wypłacając' z giełdy. Dobrze rozumiem?

Początkujący
Posty: 103
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Czarsky » piątek, 15 grudnia 2017, 07:05

@Aleksiejs Kupując i sprzedając coiny też ponosisz koszty. Samo trzymanie środków na portfelu giełdowym nie jest obarczone kosztami, natomiast w transfer walut na portfel np. na inną giełdę wiąże się z kosztami.

Początkujący
Posty: 94
Rejestracja: 14 grudnia 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Emerytura za krypto

Postautor: Aleksiejs » piątek, 15 grudnia 2017, 07:53

To może inaczej, bo tak na raty nigdy się nie dowiem ;)

Kupuję na giełdzie za 100zł (załóżmy, że BTC), ile za to muszę dopłacić fee?
Kupuję na giełdzie za 200zł (załóżmy, że BTC), ile za to muszę dopłacić fee? 2x co przy kupnie za 100zł?
Chcę wypłacić z giełdy BTC, które kupiłem za 1000zł (i zakładamy, że ich wartość się nie zmieniłą), ile za to muszę dopłacić fee?
Chcę wypłacić z giełdy BTC (na inną giełdę lub do swojego portfela), które kupiłem za 2000zł (i zakładamy, że ich wartość się nie zmieniłą), ile za to muszę dopłacić fee?

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości