Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: janku66 » wtorek, 7 sierpnia 2018, 17:09

sabbathstone pisze: tylko
Ale ile opcji brałeś pod uwagę?
Gdyż chociażby jakiś youngtimer nie jest kiepską opcją, antyki, dzieła sztuki, whiskey, monety, banknoty, ziemia, wino, limitowane rzeczy kolekcjonerskie, komiksy, figurki ze znanych serii filmowych i pewnie wiele innych. Jest tego trochę do przynajmniej wzięcia pod uwagę.

Sam posiadam również kilka klasyków motoryzacyjnych. Pozyskiwalem je za "flaszkę", a teraz wartę są po kilka tysięcy złotych. Znam kilka takich osób, co wciąż mają przynajmniej kilka klasyków. Przecież stopa zwrotu to np 20x na przestrzeni kilkunastu lat. Mało? Fakt, że nie kupowałem ich z myślą o zysku. Raczej dla frajdy ich odbudowania, restaurowania, zrobienie ze złomu w pełni orginalne i jeżdżące "motóry". Dla samej satysfakcji pracy przy nich i odtworzenia czegoś.

Sam też na żyletki posłałem dwa duże fiaty i malucha. Teraz miałbym za taki komplet z 30tysiecy złotych, a dostałem może pięćset u Mietka na złomie. Miałbym jeśli oczywiście ruda szmata by się z nimi nie rozprawiła :D

Nieruchomości zgadzam się. Ludzie zawsze mieszkać gdzieś będą musieć.
Złoto? Kto wie, czy za iks lat właśnie Bitcoin nie przejmie tej roli.
W jednym z odcinków "Czarnego lustra" ludzie mieszkali w takich jakby celach i ich życiowym zadaniem była jazda na rowerku. Po co im złoto w takim wypadku? Natomiast wirtualna waluta jaką zarabiali jeżdżąc na rowerkach była czymś najbardziej pożądanym i zapewniała im wszystko.
Oczywiście, że to tylko wizja reżysera, ale przyszłość może być taka, że wszystko co fizyczne będzie zbędne, a życie zupełnie przeniesie się w świat cyfrowy. Jest to raczej przyszłość z zakresu chyba nie wcześniej niż 30-50lat, ale ona może zupełnie zdewaluować nasze wszelkie inwestycje. Wliczając w to antyki, nieruchomości czy złoto.
"Niczyje zdrowie, wolność ani mienie nie są bezpieczne, kiedy obraduje parlament"

Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: Watashka » wtorek, 7 sierpnia 2018, 18:50

Na Twoim miejscu wdrożyłbym sie głębiej w rynek krypto, obserowował jakis czas jego rozwój i dopiero wybrał odpowiedni godny inwestycji takiej kasy projekt.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 13
Rejestracja: 25 lipca 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: sabbathstone » środa, 8 sierpnia 2018, 12:03

vjankuv pisze:
sabbathstone pisze: tylko
Ale ile opcji brałeś pod uwagę?
Gdyż chociażby jakiś youngtimer nie jest kiepską opcją, antyki, dzieła sztuki, whiskey, monety, banknoty, ziemia, wino, limitowane rzeczy kolekcjonerskie, komiksy, figurki ze znanych serii filmowych i pewnie wiele innych. Jest tego trochę do przynajmniej wzięcia pod uwagę.

Sam posiadam również kilka klasyków motoryzacyjnych. Pozyskiwalem je za "flaszkę", a teraz wartę są po kilka tysięcy złotych. Znam kilka takich osób, co wciąż mają przynajmniej kilka klasyków. Przecież stopa zwrotu to np 20x na przestrzeni kilkunastu lat. Mało? Fakt, że nie kupowałem ich z myślą o zysku. Raczej dla frajdy ich odbudowania, restaurowania, zrobienie ze złomu w pełni orginalne i jeżdżące "motóry". Dla samej satysfakcji pracy przy nich i odtworzenia czegoś.

Sam też na żyletki posłałem dwa duże fiaty i malucha. Teraz miałbym za taki komplet z 30tysiecy złotych, a dostałem może pięćset u Mietka na złomie. Miałbym jeśli oczywiście ruda szmata by się z nimi nie rozprawiła :D

Nieruchomości zgadzam się. Ludzie zawsze mieszkać gdzieś będą musieć.
Złoto? Kto wie, czy za iks lat właśnie Bitcoin nie przejmie tej roli.
W jednym z odcinków "Czarnego lustra" ludzie mieszkali w takich jakby celach i ich życiowym zadaniem była jazda na rowerku. Po co im złoto w takim wypadku? Natomiast wirtualna waluta jaką zarabiali jeżdżąc na rowerkach była czymś najbardziej pożądanym i zapewniała im wszystko.
Oczywiście, że to tylko wizja reżysera, ale przyszłość może być taka, że wszystko co fizyczne będzie zbędne, a życie zupełnie przeniesie się w świat cyfrowy. Jest to raczej przyszłość z zakresu chyba nie wcześniej niż 30-50lat, ale ona może zupełnie zdewaluować nasze wszelkie inwestycje. Wliczając w to antyki, nieruchomości czy złoto.
Masz 100% racji, nieco krótkowzrocznie się wyraziłam, ale wynika to z tego, że opcje, które brałam pod uwagę dotyczą tych inwestycji, o których cokolwiek wiem. Motoryzacja, sztuka, alkohole to niestety nie moja bajka, choć wiem, że są ludzie, którzy z powodzeniem w takie dziedziny inwestują.

Co do przejęcia przez BTC roli złota - jak to mówią: pożyjemy, zobaczymy. Jeśli decyzja ma być podjęta teraz, to chyba jeszcze bym nie zaryzykowała.

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
benq pisze: @sabbathstone, A co z logistyką, przy większych ilościach tego złota?
Zależy jakie to są te większe ilości. Objętość przykładowo 6-8 kilogramów jest na prawdę niewielka. Kilogramowa sztabka to rozmiar smartfona. :) W sejfie spokojnie zmieściłoby się nawet więcej niż te 8 kilo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: adam1226 » środa, 8 sierpnia 2018, 12:15

sabbathstone pisze: Zależy
Tutaj to jest raczej kwestia ile mozna polknac :roll:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 19 lipca 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: pszok » środa, 8 sierpnia 2018, 12:16

adam1226 pisze:
sabbathstone pisze: Zależy
Tutaj to jest raczej kwestia ile mozna polknac :roll:
Albo umieścić w innym otworze, a takie historie widział świat. :D :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 13
Rejestracja: 25 lipca 2018
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: sabbathstone » środa, 8 sierpnia 2018, 12:20


Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bardzo, bardzo długoterminowa inwestycja.

Postautor: nariensi » środa, 8 sierpnia 2018, 13:19

Luuuudzie.. :shock:

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości