Spora inwestycja - pytanie

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: hikary » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 23:33

Mam pytanie do bardziej zaawansowanych. Teoretycznie jeżeli ktoś by był skłony zainwestować oko 250tyś zł w utworzenie kopalni to jak szybko i czy w ogóle taka inwestycja by się zwróciła. Wcześniej gdzieś na forum wyczytałem że lekko licząc na kartę powinno się liczyć oko 25MH/s. W kalkulatorze https://www.cryptocompare.com/mining/ca ... erkWh=0.10 liczyłem oko 100 kart i wyszło mi około 68.39tyś $ rocznie. Czy te liczby są realne do osiągnięcia? Za KW/h aktualnie płacimy oko 35-40gr, a kosztów wynajmu przestrzeni na taką kopalnię nie liczę bo posiadamy trochę wolnego miejsca w hali. Więc pytanie - Czy to co wyrzucił mi kalkulator jest realne do osiągnięcia? I co najlepiej kopać? Ta kwota 68tyś $ wyszła mi na ETH.

Weteran
Posty: 1501
Rejestracja: 5 maja 2013
Reputacja: 1229
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: miluu » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 23:48

To jest pytanie do jasnowidza, szansa, że tyle zarobisz wynosi 50% (albo zarobisz albo nie).

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: frytek123 » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 23:57

@hikary to jest bardzo dobre pytanie kiedy sie zwróci inwestycja ,każdy by to robił jakby wiedział że w 3 miechy mu sie sprzęt zwróci ale w realu to jest ryzyko .W tzw realnym biznesie liczysz jak ci sie inwestycja zwróci po 3 latach to jest dobry biznes a w tym biznesi jak na moje doświadczenie mining jest ok ,ale jak zyski będzią poniżej kosztow prądu np 30gr to maszyn nawet nie włączysz bo też tak może być .
Gdyby to była inwestycja 2,5mln to bym sie nie zastanawiał ,może w dubaju brak podatków i dużo słońca albo islandia .

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: hikary » wtorek, 27 czerwca 2017, 00:45

miluu pisze: To jest pytanie do jasnowidza, szansa, że tyle zarobisz wynosi 50% (albo zarobisz albo nie).
Nie za bardzo rozumiem? Jeżeli dobrze rozumiem idee kopania w poola'ch to jeżeli wszedłbym z odpowiednio dużą mocą obliczeniową to miałbym "gwarantowaną" część. Czym więcej mocy tym większa część. Więc teoretycznie można wyliczyć czas zwrotu inwestycji zakładając jak dużą część się dostanie. W tej chwili na zcash.flypool hashrate wynosi 100 MH/s, gdyby wejść z mocą 100 MH/s to miałbym gwarantowaną połowę. Tak mi się przynajmniej wydaje ale mogę się mylić nie znam się na tym zbyt dobrze a raczej wcale.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: devega » wtorek, 27 czerwca 2017, 01:03

Było mnóstwo tego typu pytań, poczytaj - tu na forum odpowiedzi padły już wielokrotnie. Słowo klucz: "wzrost trudności", "kopanie", "ryzyko zmiany ceny krypto", itp.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: Bit-els » wtorek, 27 czerwca 2017, 08:12

@hikary, to jest przepis na bankructwo. Już nie chciałem więcej o tym pisać, bo nie ma sensu. Wszyscy nowi kopacze jak ćmy do ognia. Ale podałeś kwotę i szkodaby taki pieniądz wyrzucic w błoto.

Wyliczenia o 3 miesiącach zwrotu są słuszne przy założeniu stałej trudności wydobycia.
A ona nie jest stała. Ona zapier..... i to jest mało powiedziane. Zwłaszcza w eth.
W ciągu roku poszła 16 razy!
innymi słowy Twoja wypasiona kopalnia założona rok temu dziś miałaby 16 krotnie mniejszą wydajność. Nigdy nie odzyskasz włożonej kasy.

Oczywiście w przyszłości tak dynamicznie trudność nie musi iść do góry. Ale wystarczy, że tylko trochę. I będziesz jak statek co płynie z szybkością 10 km/h w wodzie pod prąd z szybkością 11 km/h

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: frytek123 » wtorek, 27 czerwca 2017, 08:32

@hikary może lepiej kup coiny ,podziel kwote na 10 krypto i prawdopodobnie lepiej na tym wyjdziesz ,teraz jest idealny moment na kupno

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 317
Rejestracja: 22 maja 2014
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: bitmon » wtorek, 27 czerwca 2017, 08:50

Ba zanim byś kupił i uruchomił to czasu minie a wraz nią cała sytuacja na rynku krypto. Zobacz wykresy trudności wydobycia coinów.
Do tego pełno wątków o problemach z koparkami. Trzeba się znać na tym i mieć czas na dłubanie.

Lepiej kupić ale nie za kredyt czy z pieniędzy, których nie możesz stracić. Traktuj to jak hazard. Inwestuj tyle ile możesz stracić bez płaczu.
bitmon.pl - Portal o miningu i najciekawszymi informacji o bitcoin | Pomogłem Obrazek

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: Bit-els » wtorek, 27 czerwca 2017, 08:55

10 to strasznie dużo dla nowej osoby w crypto.
5 max.
Btc, zcash, dash, eth, syscoin, etc

Ale popytaj innych o rekomendacje.

Kup sobie smartfon, moze być z komisu. Do ustawień fabrycznych.
Ściągnij portfel coinomi
Zapisz w 3 kopiach seed. Daj mocny pin do coinomi. Alfanumeryczny.
Przelej monety.
Wyłącz net. Z pewną przesadą mówiąc- zniszcz smartfon. Kopią kluczy, ktore pozwolą Ci w przyszłości dostać się do Twoich monet jest właśnie seed. 18 słów.

Btc kupisz na polskich giełdach. Bitmarket np. Albo BitBay czy inne.
Alty za btc kupisz na Bittrex.com
Tylko przelewy ròb partiami. Przelew na giełdę- kupno- wypłata na portfel.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 23 marca 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: Emil$$ » wtorek, 27 czerwca 2017, 09:02

Jeżeli inwestycja 250 000 pln w kopalnię to pewne bankructwo, to dlaczego jeden z wytrawnych forumowiczów, gracz pierwszej ligi, zamawia karty po 10 000 sztuk?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: Bit-els » wtorek, 27 czerwca 2017, 09:13

Żeby je sprzedać kopaczom.
Kto zarabiał na gorączce złota? Producenci i sprzedawcy łopat i kilofów :-)

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: Maggix » wtorek, 27 czerwca 2017, 09:32

Mam rozumieć że kolega chce zainwestować 250k zł i nie ma bladego pojęcia jak wyliczyć zysk ?
Weź ty się kolego za coś innego bo bez wiedzy to można w ogródku kopać i to nie zawsze.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: hikary » wtorek, 27 czerwca 2017, 10:23

Maggix pisze: Mam rozumieć że kolega chce zainwestować 250k zł i nie ma bladego pojęcia jak wyliczyć zysk ?
Weź ty się kolego za coś innego bo bez wiedzy to można w ogródku kopać i to nie zawsze.
Od tego są ludzie których się opłaca aby to zrobili ale to inna sprawa.
Wczoraj po prostu wpadłem na ciekawy filmik o kopalni w Nowej Zelandii z tego co pamiętam. Następnie zobaczyłem kalkulator i pomyślałem że jeżeli te liczby które mi wyrzucił są do osiągnięcia to mogła by to być naprawdę dobra inwestycja. Jednak z tego co piszecie jest to mało opłacalne i nie wiadomo czy się na tym zarobi więc raczej porzucę ten pomysł. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: Maggix » wtorek, 27 czerwca 2017, 12:02

Hilary

Nie jest mało opłacalne tylko opłacalność spada kilka-kilkanaście procent tygodniowo.
Jak byś tu zawitał w Marcu/ Kwietniu i zaczął kopać Ether odkładając wszystko i sprzedając na górce po 390$ to dziś miałbyś już prawie zwrócona inwestycje.
Teraz jesteś gdzieś w połowie najlepszego okresu kopania w histori crypt.

JAk masz tani prąd i bida ci nie dokucza to wchodź inwestuj kop i sprzedawaj na górce bo eth prawie na pewno za kilka miesięcy osiągnie 3-4 stówki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Spora inwestycja - pytanie

Postautor: slasta » wtorek, 27 czerwca 2017, 14:03

Bit-els pisze: Wyliczenia o 3 miesiącach zwrotu są słuszne przy założeniu stałej trudności wydobycia.
A ona nie jest stała. Ona zapier..... i to jest mało powiedziane. Zwłaszcza w eth.
W ciągu roku poszła 16 razy!
innymi słowy Twoja wypasiona kopalnia założona rok temu dziś miałaby 16 krotnie mniejszą wydajność. Nigdy nie odzyskasz włożonej kasy.
Wydajność kopania nie spada (pomija oczywiście kwestię plików DAG i kart AMD, tylko mówię ogólnie o mocy kopiącej). Spada natomiast ilość urobku który wydobywamy.
hikary pisze:
miluu pisze: To jest pytanie do jasnowidza, szansa, że tyle zarobisz wynosi 50% (albo zarobisz albo nie).
Nie za bardzo rozumiem? Jeżeli dobrze rozumiem idee kopania w poola'ch to jeżeli wszedłbym z odpowiednio dużą mocą obliczeniową to miałbym "gwarantowaną" część. Czym więcej mocy tym większa część. Więc teoretycznie można wyliczyć czas zwrotu inwestycji zakładając jak dużą część się dostanie. W tej chwili na zcash.flypool hashrate wynosi 100 MH/s, gdyby wejść z mocą 100 MH/s to miałbym gwarantowaną połowę. Tak mi się przynajmniej wydaje ale mogę się mylić nie znam się na tym zbyt dobrze a raczej wcale.
Paradoksalnie własnie jest odwrotnie. Patrząc z perspektywy całej sieci dodawanie nowego sprzętu i zwiększanie ogólnej mocy sieci powoduje że zarabiamy coraz mniej, choć z perspektywy pojedynczego kopacza wychodzi że po dodaniu kolejnej karty urobek nam wzrasta. Jednak jest to tylko chwilowa iluzja. Przykładowo ty i sąsiada stanowicie całą sieć. Z każdym blokiem do podziału jest nagroda 10coinów. Oboje macie po 1 karcie, czyli każdy dostaje po 5 coinów. Postanawiasz zwiększyć moc swojej kopalni i dokupujesz 1 kartę dzięki czemu zgarniesz teraz 3/4 nagrody. Sąsiad to zauważył i stwierdził że nie może tak być i też dokupił dodatkową kartę, więc powraca znów stan że dostajecie po 50% monet z nagrody za blok tylko że musicie utrzymać 2x więcej sprzętu a to 2x większe koszty, czyli w ogólnym rozrachunku zwiększenie mocy kopalni nie spowodowało wzrostu waszej nagrody tylko wzrost kosztów utrzymania kopalni czyli spadek realnego zysku.
Przekładając to na realną kryptowalutę gdzie urzytkowników są dziesiątki tysięcy, i nonstop ktoś powiększa swoją kopalnie lub tworzą się nowe, to z perspektywy tylko naszej osoby po dołożeniu nowych koparek ilość naszego urobku się zwiększy w stosunku do sytuacji przed tym zdarzeniem, ale ilość naszego urobku będzie systematycznie malała gdyż non stop ktoś dokłada sprzętu.
Dlatego też określenie opłacalności kopania jest praktycznie nie możliwe do zrealizowania w dłuższej perspektywie. Równie dobrze w ciągu 6 miesięcy możesz podwoić włożony kapitał a możesz i zostać z odkopanmi 50% włożonych środków albo i mniej, a czas odkopania pozostałej części będzie dążył do nieskończoności.

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości