Inwestycja w blockchain

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blockchain

Postautor: silv7r » piątek, 14 kwietnia 2017, 22:43

Witam jakie są inne możliwości inwestycji w technologie blockchain poza kupnem kryptowalut ? Czy istnieją np. spółki akcyjne notowane na GPW które mocno inwestuje w blockchain ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Inwestycja w blockchain

Postautor: adam1226 » piątek, 14 kwietnia 2017, 23:18

Miał byc fundusz ETF na BTc ale wniosek nie przeszedł. Ostatnio widziałem o czyms podobnym na ETC.. zerknij moze w dziale o etc powinno być
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blockchain

Postautor: silv7r » piątek, 14 kwietnia 2017, 23:57

Chodzi mi o technologie blockchain a nie tokeny (coiny) publicznych blockchainów lub fundusze odzwierciadlające ich wartość (chyba że ETF inaczej miał działać ;)
To czy krypto waluty odniosą sukces jest trudne do przewidzenia niż to że cała technologia blockchain zaistnieje w świcie (to już raczej jest faktem)
Zdecydowanie szybciej technologia blockchain zdobywa świat niż kryptowaluty bazujące na technologi blockchain.
Odpowiedzią na moje pytania jest inwestycja w ETH, ale to też nie do końca , więc stąd moje pytanie ;)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blockchain

Postautor: ekonokomik » sobota, 15 kwietnia 2017, 08:56

@silv7r - zgadzam się z Tobą całkowicie. Wielokrotnie banki, przedstawiciele topowych firm IT itd. wypowiadali się bardzo pozytywnie o samej technologii blockchain. Natomiast prawie nikt z mainstreamu nie jest zainteresowany Bitcoinem jako takim. Bo nie chcą używać czegoś nad czym nie mają choć trochę kontroli.
Wydaje mi się jednak, że sensownych firm rozwijających samą technologię jest na razie zbyt mało i są zbyt małe, alby istaniał taki fundusz.
Sam bym zainwestował w coś takiego z miejsca :)

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blockchain

Postautor: cryptotrader » sobota, 15 kwietnia 2017, 09:12

@silv7r A dlaczego nie tokeny? Inwestycja w tokeny platform, których celem jest ułatwienie wdrożenia blockchaina firmom jest wcale nie gorsze niż kupowanie akcji firm blockchainowych. Tutaj nawet masz dźwignię względem takich indywidualnych inwestycji w firmy blockchainowe, bo platforma taka adresowana jest do jak największej ilości firm zainteresowanych rozwiązaniami łańcucha bloków. Jest to jak to "100% zagranie" pod inwestowanie w blockchain, co w przypadku indywidualnych firm nie jest takie proste, gdyż wdrożenie blockchaina w ich przypadku jest realizowane w jakimś pośrednim celu biznesowym. Przykładem takiej platformy jest Stratis ... chociaż warto dorzucić do tego także Ethereum. Ostatnio większość ICO realizowana jest na tej platformie i to się z pewnością nie zmieni, a przy stałych i wyglądających na nierozwiązywalne ze względu na brak kompromisu problemach bitcoin, tylko będzie się to nasilać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Inwestycja w blockchain

Postautor: adam1226 » sobota, 15 kwietnia 2017, 13:10

Nem
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blockchain

Postautor: silv7r » sobota, 15 kwietnia 2017, 13:40

@cryptotrader - przekonywujący post ;)
Tylko trudno zainwestować teraz w Etherum a tym bardziej Stratis jak kreski kursu idą pionowo w górę. Moim zdaniem w tym momencie są przeszacowane i trochę czasu minie aż wrócą do wartość rzeczywistej ;) A technologia blockchain cały czas zdobywa świat, więc pytam o alternatywy przeszacowanych Etherum , Stratis.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blockchain

Postautor: ekonokomik » sobota, 15 kwietnia 2017, 13:42

cryptotrader pisze: @silv7r A dlaczego nie tokeny? Inwestycja w tokeny platform, których celem jest ułatwienie wdrożenia blockchaina firmom jest wcale nie gorsze niż kupowanie akcji firm blockchainowych.
Dla mnie jest. Z doświadczenia w branży IT wiem, że każda duża firma która chce wejść w naprawdę nowatorską technologię aby ją rozwijać, najchętniej kupuje jakiś startup, który nad tym pracował i ma to ogarnięte. Jeśli się nie da, to budują sami.
Chodzi głównie kontrolę, ale również o takie drobiazgi jak PR ("to nasza, nowatorska technologia!") czy nawet dokumentacja na odpowiednim poziomie.
Gotowe coiny, rozwijane przez nie wiadomo kogo, nie należące do nikogo, a jednocześnie już rozprowadzone, to może być dobry wzorzec, ale jak to kupić w całości na własność?.

Natomiast firma, która chce użyć takiej technologii nie zrobi tego, jeśli nie stoi za nią duży, pewny dostawca. Tu chodzi głównie o bezpieczeństwo i wsparcie. Jak bank czy telecom używa np. "darmowego" Linuxa, to go kupuje, razem z supportem itd.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blockchain

Postautor: cryptotrader » sobota, 15 kwietnia 2017, 14:43

ekonokomik pisze:
cryptotrader pisze: @silv7r A dlaczego nie tokeny? Inwestycja w tokeny platform, których celem jest ułatwienie wdrożenia blockchaina firmom jest wcale nie gorsze niż kupowanie akcji firm blockchainowych.
Dla mnie jest. Z doświadczenia w branży IT wiem, że każda duża firma która chce wejść w naprawdę nowatorską technologię aby ją rozwijać, najchętniej kupuje jakiś startup, który nad tym pracował i ma to ogarnięte. Jeśli się nie da, to budują sami.
Chodzi głównie kontrolę, ale również o takie drobiazgi jak PR ("to nasza, nowatorska technologia!") czy nawet dokumentacja na odpowiednim poziomie.
Gotowe coiny, rozwijane przez nie wiadomo kogo, nie należące do nikogo, a jednocześnie już rozprowadzone, to może być dobry wzorzec, ale jak to kupić w całości na własność?.

Natomiast firma, która chce użyć takiej technologii nie zrobi tego, jeśli nie stoi za nią duży, pewny dostawca. Tu chodzi głównie o bezpieczeństwo i wsparcie. Jak bank czy telecom używa np. "darmowego" Linuxa, to go kupuje, razem z supportem itd.
No tak tylko, że tak jak napisałem wcześniej co Ci po akcjach takiej dużej firmy rozwijającej technologię blockchain skoro będzie to jedynie cząstkowym udziałem w jej ogólnej działalności i to podporządkowanym jej głównym celom ... więc gdzie tu prawdziwa dźwignia blockchainowa? Natomiast inwestowanie w startupy stricte blockchainowe na wczesnym etapie realistycznie patrząc jest jedynie przeznaczone dla aniołów biznesu, albo firm typu venture capital ... w obu przypadkach wymagających sporych znajomości i nakładów, żeby w ogóle mieć szansę być branym pod uwagę jako inwestor. To właśnie tokeny i rozproszona dystrybucja pozwoliła zwykłemu człowiekowi z ulicy inwestować dowolne kwoty we wczesnym stadium rozwoju przedsięwzięć. Moim zdaniem nie ma co gdybać nad tym jak można by uszczknąć z tortu wielkich firm, tym bardziej, że blockchainowy jak to się określa "pure play" jest tu niemożliwy, tylko należy się trzymać tego co jest realnie do zrobienia ... czyli tokenowe inwestowanie w platformy blockchainowe lub też firmy emitujące takie tokeny pośredniczące we wdrożeniach takich rozwiązań jak np. wspomniany STRATIS :mrgreen:

@silv7r O Stratisie piszemy na tym forum od dłuższego czasu ;)

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 19 maja 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Inwestycja w blockchain

Postautor: kinbit » środa, 31 maja 2017, 17:58

...

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość