100-1000 zużytych starterów sim

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

100-1000 zużytych starterów sim

Postautor: altcoin » poniedziałek, 6 lutego 2017, 21:59

Załóżmy, że mam dużą ilość starterów gsm, które zostały zarejestrowana na mnie (!!!) i zostały zużyte tzn. na kocie jest 0 zł.
Karty oczywiście są 100% legalne - wydałem na sms do wróżki w związku z kursem BTC ;)

Co jeszcze teraz można z nimi zrobić?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

100-1000 zużytych starterów sim

Postautor: pm7 » poniedziałek, 6 lutego 2017, 22:25

Możesz sprzedać, choć nie na Allegro (usuwają aukcje).
To jest nawet chyba legalne (na razie), ale będą Ci grozić "konsekwencje w przypadku użycia kart do przestępstw".
http://www.dobreprogramy.pl/Drugi-obieg ... 75307.html
Nie polecam mimo wszystko.

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

100-1000 zużytych starterów sim

Postautor: altcoin » poniedziałek, 6 lutego 2017, 22:37

Sprzedaż (+cesja) jest oczywiście możliwa ale raczej nie opłacalna, bo kto kupi kartę do której będzie musiał dopłacić kilkadziesiąt zł za cesję?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

100-1000 zużytych starterów sim

Postautor: pm7 » poniedziałek, 6 lutego 2017, 22:43

Myślałem, że pytasz o sprzedaż zarejestrowanych kart. :)
Jeżeli kupujący miałby sam rejestrować kartę na swoje dane, to dlaczego miałby je brać od Ciebie, jak w kioskach można je kupić za 5-10zł, albo wręcz zamówić za darmo od operatora na stronie? Możesz je spokojnie wyrzucić.
Swoją drogą, skąd kilkadziesiąt zł opłaty za przeniesienie? Pre-paid to nie abonament.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

100-1000 zużytych starterów sim

Postautor: wrip » poniedziałek, 6 lutego 2017, 22:53

Allegro chyba nie ogarnia tych prepaidów zarejestrowanych i chyba nie chce za bardzo, bo w sumie to nie jest nielegalne ;)
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

100-1000 zużytych starterów sim

Postautor: altcoin » poniedziałek, 6 lutego 2017, 23:12

na kartach jest poniżej 10gr, mają chyba jakiś transfer, odbierają jeszcze połączenia i sms (nie premium), można je doładować, mają oczywiście numer (ale nie "złoty"), są zarejstrowane na mnie (czyli sprzedaż bez zmiany abonenta odpada)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

100-1000 zużytych starterów sim

Postautor: pm7 » poniedziałek, 6 lutego 2017, 23:24

wrip pisze: Allegro chyba nie ogarnia tych prepaidów zarejestrowanych i chyba nie chce za bardzo, bo w sumie to nie jest nielegalne ;)
Allegro zakazało sprzedaży zarejestrowanych prepaidów i usuwa aukcje.
altcoin pisze: na kartach jest poniżej 10gr, mają chyba jakiś transfer, odbierają jeszcze połączenia i sms (nie premium), można je doładować, mają oczywiście numer (ale nie "złoty")
Raczej bezwartościowe.
altcoin pisze: są zarejstrowane na mnie (czyli sprzedaż bez zmiany abonenta odpada)
A jak chcesz zmusić kupującego? :)
Będziesz wymagał odbioru osobistego i przerejestrowania przy Tobie? Czy może wymagał podpisania umowy ze zobowiązaniem kupującego do przerejestrowania? Wyrzuć te karty i tyle.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

100-1000 zużytych starterów sim

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 7 lutego 2017, 00:50

Dokładnie @pm7, utylizować to i tyle. Sprzedawanie kart zarejestrowanych na siebie to debilizm. Mały zysk vs potencjalne wezwania na psiarnię, jak choć jeden kupujący użyje karty do rzeczy typu pogróżki/handel/stalking/pedo/stręczycielstwo i różne inne rzeczy i zostanie zgłoszony numer. Tak to widzę, że można mieć w ten sposób kłopoty i wezwania. Możliwe, że się mylę. Oczywiście sama chęć prywatności itp. to inna sprawa i tego nie krytykuję i jestem przeciwny konieczności rejestracji. Co do kart na kogoś, jak powiedzmy 0.5% ludzi używa tel. komórkowego do czegoś zw. z łamaniem prawa (powiedzmy, że tel. do dilera po ziółko czy proszki już czymś takim jest), to w przypadku kupowanych sim zarej. nie na siebie, myślę, że % wzrasta bardzo. Stąd tłuki, co na allegro zrobiły niby interes życia i za 10-20zł rozdawały karty zapisane na siebie, oczywiście nie złamały prawa, ale nie zdziwiłyby mnie wezwania na policję w różnych dziwnych sprawach zw. z numerami na nich. :) Ustawa oczywiście z dupy totalnie. Jedyny plus, że być może szybciej będą mogli ustalić tożsamość np. zboka-pedofila nagabującego dzieci telefonicznie niż wcześniej, chociaż pewnie rejestracja nie jest i nie była do tego konieczna, o ile policji się "chciało", a wiadomo, że to nie takie u nich zawsze łatwe. Głównym beneficjentem tej ustawy są jednak sieci, które przy tej okazji zabrały końcówki sald nierejestrowanym numerom oraz miały darmową reklamę i masowe naganiańsko ludzi na cudowne abonamenty i te setki godzin czy zł gratis. :lol:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

100-1000 zużytych starterów sim

Postautor: adam1226 » wtorek, 7 lutego 2017, 09:41

altcoin pisze: na kartach jest poniżej 10gr, mają chyba jakiś transfer, odbierają jeszcze połączenia i sms (nie premium), można je doładować, mają oczywiście numer (ale nie "złoty"), są zarejstrowane na mnie (czyli sprzedaż bez zmiany abonenta odpada)
Polecam spróbować odzyskać z nich surowce np. Złoto :twisted:
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 29
Rejestracja: 30 stycznia 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

100-1000 zużytych starterów sim

Postautor: Marina » wtorek, 7 lutego 2017, 10:01

Wymazywanie pisze: Jedyny plus, że być może szybciej będą mogli ustalić tożsamość np. zboka-pedofila nagabującego dzieci telefonicznie
Jak zaginie dziecko to poszukiwania często trwają miesiącami i na nieszczęście z różnym skutkiem... Jak jakiś numer zadzwoni na policję o hipotetycznej bombie, to go znajdują moment i bez zarejestrowanej karty...

P.S.
Chyba Stonoga sprzedaje zarejestrowane karty na siebie po 100zł

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości