Alternatywna spekulacja #Newconnect #Gpw #mPay #Wig #Gaming #Surowce #Pożywienie #Paliwa #e-commerce #Produkcja #Napoje

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 8484
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Alternatywna spekulacja #Newconnect #Gpw #mPay #Wig #Gaming #Surowce #Pożywienie #Paliwa #e-commerce #Produkcja #Napoje

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 6 września 2022, 09:47

@pael uwielbiam GPW i w skrócie nawet słabszy jest x100 poważniejszym miejscem jak swiat kryptowalut, bo tu to handel niczym się odbywa
Spoiler:
*dywidendy - kupujesz dzień przed sprzedajesz dzień po /albo trochę trzymasz żeby wyrównało - zysk 5-10% dosłownie szybki i poza inwestycją większego kapitału bezpieczny *newconnect - rynek potrafi robić po 40% na spółce ,po 100% jak trafiłem koniec lipca Cannabis Polska * indexy WIG20/40/80 stabilne spółki do zbierania w kryzysach, słabszych momentach /też niektóre dywidendowe ale i olewarowane. Na na xtb jest sporo sts i cfd z gpw

Jasny, prosty, przejrzysty trading, pit na koniec roku w pdf ,bez pierdolenia w portfeliki
jeszcze rynek Hiszpański i UK100 bardzo dużo grywam na CFD
Teraz L mam na WIG20 od 1460 i na spokojnie trzymam. Dodatkowo te małe spółeczki z potencjałem jak mPay, ale jest ich więcej - tu masz poprostu RAZ prawdziwe spółki, DWA z prawdziwym produktem, TRZY oparte na analizie fundamentalnej i informacjach giełdowych. Cywilizacja inna zupełnie od crypto ;)

Dodano po 3 minutach 54 sekundach:

Dodano po 5 minutach 41 sekundach:
ps. Zawsze rano do kawy, gość ma też swój kanał popołudniami wiele jest omawiane dodatkowo

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » środa, 7 września 2022, 16:56

Stopy już minimalistycznie poszły w górę o 0.25 /NBP dalej nie zamierza podnosić jak padło w deklaracji prezesa na molo w Sopocie. Tylko góra teraz - wyłapane :mrgreen: w przedziałach 1438-1470
Obrazek
Obrazek
Teraz czas na dzikie rajdy na Newconnect i #mPay

Dodano po 6 minutach 13 sekundach:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » piątek, 9 września 2022, 18:02

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 12 września 2022, 10:55

Ostatnie szanse na mPay poniżej 1 zł w drodzę na 5 zł
Obrazek

Dodano po 31 minutach 30 sekundach:

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: socjolog2008 » piątek, 16 września 2022, 07:23

voodoom pisze: piątek, 16 września 2022, 00:32@socjolog2008 z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy i doświadczenia, ale myśłę że źle oceniasz sytuację. WIG20 jest utopiony ponad 40% (gdzie większość stanowią banki i energia, które inflację powinny ogarnąć na pędzącym jeżu) przy inflacji w PL na poziomach 16%. W US mamy dopiero 20% utopienia na dołku i CPI 8%. Dopuszczam myśl że WIG zacznie odbijać przy byle sygnale, ale SPX nadaje się tylko pod spłuczkę moim zdaniem, za wcześnie na inflacyjne wzrosty. IMO tam najpierw te wzrosty stóp w US muszą dać solidnie po dupie earningsom w dolinie krzemowej.

Odpowiadam tutaj bo już nie chce psuć idylli w wątku o btc. Może tobie zaburza osąd przez zbyt duże angażowanie kapitału w pozycje na tych kryptowalutach - to jest skończone i praktycznie bez sensu na dzień dzisiejszy. Ale akcje z rynków ,z rozwijających jak WIG czy całe GPW to diament, bo tu przyjdzie kapitał, po wygranej Ukrainy jako najważniejszego sąsiada z udziałem w odbudowie gigantyczny z czasem. I newconnect daje mega zarabić - na samym Cannabis Polska w 3 dni wywaliło 66%, z czego ja do kieszonki schowałem 44% pomimo czerwieni wszędzie. Czy mPay który uśredniłem na 0.77 i już odcinam kupony po miesiącu z 15-20% zwrotem, i wiele wiele innych

Nie wspominając o dywidendach i kumulacji akcji z rynków od WIG po WIG80 na spot, sam Cyfrowy Polsat przez ostatnie 2 dni dał 7%. To tu masz okazje inwestycyjne na kolejne miesiące
Odnośnie SPX, dadzą radę - kumulacja w przedziale 300 punktów 4000-3700 to tylko długofalowo okazja do dobierania akcji, QQ na rynkach x3 na L albo nawet tych ETF *tylko na tym cię mogą wywalić przy większych ruchach przez lewar. Nie trać wiary w rynek akcji - ten będzie wspierany pieniędzmi, pomimo chwilowej zawieruchy. Może przemyśl zaangażowanie kapitału tutaj na kilka dobrych miesięcy. Tu się w pełni zgadzam ;) zresztą po co grać na czymś co jest zwykła kalko kopią wykresów indexowych...

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja: 1432
Reputacja postu: 
0

Postautor: voodoom » piątek, 16 września 2022, 09:16

@socjolog2008 Ja w ogóle bez crypto, 3 miechy temu zabrałem zabawki ;) Bardziej chodziło mi o to, że GPW jest już zwalony mocno i faktycznie ma jakąśtam szansę na ruch bokiem lub nominalne wzrosty wywołane wysoką już w PL inflacją, tego nie wykluczam... ale jednocześnie nie chcę jeszcze teraz zbyt dużo kapitału w to GPW ładować, dość że mi rolne ukraińskie zaczęli w końcu wyciągać 8-)

Ale co do US - tam zdecydowanie widzę kierunek piekło, kryzys się dopiero otwiera kalkując historyczne ruchy SPX, za mało krwi zostało upuszczone. Inflacja 8% i te stopy FEDu to jeszcze nic. No ale zobaczymy. Ja póki co zadowolony, Nasdaq żre w dół jak należy. Jak coś się wysypie z mojego rozkładu jazdy to pomyślę czy nie warto na zakupy ruszać bo lecimy moon, ale póki co idzie zgodnie z planem.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 26 września 2022, 23:33

socjolog2008 pisze: piątek, 16 września 2022, 07:23 Odnośnie SPX, dadzą radę - kumulacja w przedziale 300 punktów 4000-3700 to tylko długofalowo okazja do dobierania akcji, QQ na rynkach x3 na L albo nawet tych ETF *tylko
voodoom pisze: poniedziałek, 26 września 2022, 22:32A sytuacja dla mnie ogólnie bez zmian, na spokojności. Kierunek w dół na S&P aż do 3000-3300, ale z dużą zmiennością po drodzeA
@voodoom lekko drasnęło i przebiło dołki z czerwca na SPX. To jeszcze nie jest te oczyszczenie. Zwyczajny ruch 300-500 na ten walor. Oczywiście newsy negatywne wyskakują dzisiaj z każdej lodówki, ale wszystko co miało się złego wydarzyć już jest w cenie. Nic nowego nie zostało -po odczytach ,przemówieniach Powella ,wojnie, wirusie, braku węgla i gazu i kończących się zapasach malin w Lidlu. A Sasin Bollinger Indycator lekko co prawda może zdołować WiG’a (pewnie żeby zebrać dip i w tygodniu jednak zrezygnować z ustawy, która na dziś jest projektem czy zwykłą kaczką dziennikarską). Newconnect nie narobił jeszcze w zbroję, tu więcej straszenia jak mniej. Na spokojnie
Tutaj nie wiem ,nie śledzę btc - jak tak zaglądam na kurs co kilka dni mam wrażenie że to stoi w miejscu od tygodni. Nie dramatyzujcie ,wojny nuklearnej jeszcze nie ma ;)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: voodoom » wtorek, 27 września 2022, 00:05

socjolog2008 pisze: poniedziałek, 26 września 2022, 23:33@voodoom lekko drasnęło i przebiło dołki z czerwca na SPX. To jeszcze nie jest te oczyszczenie. Zwyczajny ruch 300-500 na ten walor. Oczywiście newsy negatywne wyskakują dzisiaj z każdej lodówki, ale wszystko co miało się złego wydarzyć już jest w cenie. Nic nowego nie zostało -po odczytach ,przemówieniach Powella ,wojnie, wirusie, braku węgla i gazu i kończących się zapasach malin w Lidlu.

@socjolog2008 problem bieżącej sytuacji SPX leży gdzie indziej - tu już nie musi się nic więcej dziać, ale układ jest parszywy as hell, cały twitter już teraz trąbi to co pisałem tygodnie temu, o analogii do '73/'01/'08. W tych warunkach zachowując rozsądek większość się powstrzyma od kupowania dołka tym razem, chcąc poczekać co się narysuje. Więc wobec ograniczenia popytu i straszącego wykresu, IMO dojdzie na dniach do kapitulacji w kierunku 3300-3000. Tylko tyle i aż tyle, czekamy aż wjedzie panika, wykraczająca już poza fundamenta.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 27 września 2022, 00:22

@voodoom popatrz na W1 dołki od stycznia na FTSE100 , 3 dołki zbierane wyżej. EU50 odwrotnie 3 niższe od stycznia a SPX pogłębił lekko gdzie już daje max 100 punktów a noże i tego nie wycisną już nawet. DAX to samo - normalnie wydawałoby się pewniak ,tylko tak trochę w skali 10 miesiąca spadków cośkolwiek za bardzo widoczne to i oczywiste. Btc to kalka bliższa SPX/Dax/eu50 znaczy co ? Wiguś uratuje jutro sytuacje 8-)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: voodoom » wtorek, 27 września 2022, 00:46

@socjolog2008 WIG to ma generalnie prze-je-ba-ne. Spójrz od początku roku, banki miały robić biznes na stopach to je usiekli wakacjami kredytowymi. Teraz Sasin skatował energię. Trochę poczekać, a wyjedzie któraś głowa z maksymalnymi cenami i nawet te moje święte MakaronyPL usieką. Polska giełda to teraz dla mnie zbyt upolityczniony temat, nie ma bezpiecznej zatoki.

A co do SPX - dopuszczam myśl, że się mylę, i to może być w dwóch wydaniach:
a) boczniak 3500-4200 przez kilkanaście tygodni, pewnie się wykrwawię
b) odjedzie to jednak na inflacji w górę, ale wątpię

Niemniej, zauważ że już przy 4300 pisałem że lecimy down, obecnie mamy 3600 i ja próg negacji mojego scenariusza obniżyłem w międzyczasie do 3900. Nawet jak mnie zanegują, to będę na zero lub in-plus. I lecimy z nową strategią ;)

Wróć do „Inwestycje”