EMERYTURA+

Początkujący
Posty: 1734
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: fetek » sobota, 1 stycznia 2022, 14:36

ikswodnal pisze: czwartek, 30 grudnia 2021, 10:02Chociaż takich projektów nigdy za wiele, to przychylam się do zdania przedpiśców. Wszystkie projekty emerytalne powinny dążyć do maksymalnych uproszczeń i być rozumiane nie tylko przez "ulicę" ale i decydentów. Fundusz inwestycyjny może mieć za cel przyszłą emeryturę, ale chodzi o pokazanie bardziej
efektywnych, prostych i nie podlegających inflacji projektów.
Fundusze inwestycyjne mają bardzo duże koszty zarządzania i również są obarczone pewnym stopniem ryzyka. To jest dobre dla ludzi, którzy nic nie wiedza, nic nie chcą wiedzieć i chcą mieć święty spokój przy jakiejś średniej wypłacie. Ewentualnie 2-3 systematycznie dokupywane ETF'y ale tutaj trzeba mieć trochę chęci i czasu.

Produkty emerytalne powinny dążyć do maksymalnych zysków i bezpieczeństwa. Nie ma prostego sposobu na robienie pieniędzy, choć jeśli faktycznie dajemy sobie 20-25 lat.. to jest łatwo bo większość rozwiązań przyniesie nam zysk.

Osobiście uważam że najlepszą opcją dla ludzi nie mających kapitału jest inwestowanie dywidendowe przykryte IKE, niestety wymaga to trochę czasu, warsztatu i wiedzy ale nawet jeśli się gdzieś pomylimy to w longu i tak powinniśmy wyjść na plus.

Krypto też jest fajne, ale mimo wszystko mam wrażenie że ten najlepszy czas na łatwy zysk już był.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: ikswodnal » sobota, 1 stycznia 2022, 17:36

fetek pisze: sobota, 1 stycznia 2022, 14:36Fundusze inwestycyjne mają bardzo duże koszty zarządzania i również są obarczone pewnym stopniem ryzyka.
Zgadza się, uważam że są obciążone nawet dużym stopniem ryzyka.
fetek pisze: sobota, 1 stycznia 2022, 14:36 najlepszą opcją dla ludzi nie mających kapitału jest inwestowanie dywidendowe przykryte IKE,
Tylko że musimy myśleć o powszechnym systemie, dotyczącym wszystkich pracujących a nie jakiegoś % współobywateli.
fetek pisze: sobota, 1 stycznia 2022, 14:36Krypto też jest fajne, ale mimo wszystko mam wrażenie że ten najlepszy czas na łatwy zysk już był.
Nadzwyczajne zyski - to już było i chyba nie wróci. Jednak zyski na razie są lepsze od innych form oszczędzania.
Dodam też, że nie o same zyski tu chodzi a o pewność że nikt mi odłożonych wartości nie odbierze.
Co do końca nawet nie jest pewne w obowiązującym "państwowym" systemie emerytalnym.
Przyszłości przewidzieć się nie da, ale moim zdaniem jedną z szans jest połączenie starego systemu emerytalnego (ZUS, emerytury "państwowe") z blockchainem obecnie BTC. Prowadzę projekt viewtopic.php?f=4&t=34052.
Po 2 latach w styczniu przedstawię następne wnioski, liczę że po 5 latach ten projekt przysłuży się
do stworzenia lepszych rozwiązań, bo stary system emerytalny ma już ponad 150 lat i zaczyna przynosić więcej szkód niż pożytku.

Początkujący
Posty: 1734
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: fetek » sobota, 1 stycznia 2022, 17:59

blockchain może znikać z dnia na dzień a nie wiemy co się stanie po wprowadzeniu walut cyfrowych i eliminacji gotówki. Według mnie obecnie jest to najmniej pewny mechanizm.

Dobre do zdobycia funduszy na pewniejsze rozwiązania typu nieruchomości
ikswodnal pisze: sobota, 1 stycznia 2022, 17:36Po 2 latach w styczniu przedstawię następne wnioski, liczę że po 5 latach ten projekt przysłuży się
do stworzenia lepszych rozwiązań, bo stary system emerytalny ma już ponad 150 lat i zaczyna przynosić więcej szkód niż pożytku.
Miejmy nadzieje że za 5 lat nie będziesz musiał sie martwić o emeryturę albo chociaż uzyskał solidną poduszkę finansową.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: ikswodnal » sobota, 1 stycznia 2022, 21:17

fetek pisze: sobota, 1 stycznia 2022, 18:01blockchain może znikać z dnia na dzień
No właśnie że blockchain nie może zniknąć tak jak wynik działania 2+2. Wprowadzanie walut cyfrowych jest związane z blockchainem a gotówka faktycznie w dłuższym okresie czasu chyba zniknie.

Początkujący
Posty: 1734
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: fetek » sobota, 1 stycznia 2022, 23:21

ikswodnal pisze: sobota, 1 stycznia 2022, 21:17No właśnie że blockchain nie może zniknąć tak jak wynik działania 2+2. Wprowadzanie walut cyfrowych jest związane z blockchainem a gotówka faktycznie w dłuższym okresie czasu chyba zniknie.
To nie ma żadnego związku, co z tego że będziesz miał 100 BTC i drugie tyle ETH jak ich wartość będzie zerowa albo wymiana po prostu niemożliwa. To można załatwić zwykłą regulacją, a userów uczynić przestępcami.

Sama technologia raczej nikogo nie interesuje.

Weteran
Posty: 2896
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » niedziela, 2 stycznia 2022, 11:33

fetek pisze: sobota, 1 stycznia 2022, 23:21co z tego że będziesz miał 100 BTC i drugie tyle ETH jak ich wartość będzie zerowa albo wymiana po prostu niemożliwa. To można załatwić zwykłą regulacją, a userów uczynić przestępcami
Dokładnie. Przy domknięciu systemu (globalne upowszechnianie CBDC) odpowiednią regulacją można bardzo łatwo odciąć wymianę krypto-CBDC i będzie pozamiatane. Do tego odpowiednie sankcje karno-skarbowe dla tych którzy odważą się przyjmować płatności w krypto prywatnych. Pytanie tylko kiedy będzie na to odpowiedni moment.

Weteran
Posty: 2896
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » sobota, 9 kwietnia 2022, 10:22

Raport kwartalny na dzień 28/03/2022

1) Kwota przeznaczona do tej pory na projekt Emerytura+ 7540 PLN
2) Łącznie zainwestowano 6058 PLN
3) Nie zainwestowano (1-2) - 1482 PLN
4) Kwota uzyskana ze sprzedaży krypto - 11362 PLN
5) Wartość posiadanych kryptowalut - 27122 PLN
6) Zysk (4+5-2) - 39662 PLN
7) Stopa zwrotu (6/2) - 535%

Na portfelu nudy od stycznia, tylko dokupuję krypto co miesiąc. Od nowego roku począwszy zwiększyłem alokację do 300 PLN miesięcznie z 240 PLN wcześniej (25% wzrostu). W moim odczuciu ta skokowa "podwyżka" jest adekwatna względem wzrostu cen przez te prawie trzy lata inwestycji. Nic póki co nie zmieniam w Anchorze - ani nie dokładam ani nie wybieram stamtąd. Reszta UST z kwoty niewykorzystanej (niekupione ETH i BNB) ląduje bezpiecznie na portfelu Terra Station podpiętym pod Ledger.

Wcześniej wkradł się błąd w obliczeniach odnośnie stopy zwrotu. Po stronie kosztów nie uwzględniałem kwoty niewykorzystanej, natomiast uwzględniałem ją po stronie zysków. Mea culpa. Od teraz będę grzeczny ;)

Aktualne wyniki całego portfela kryptowalut dostępne tutaj:
Spoiler:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... nteractive
Obrazek

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: miso20 » niedziela, 10 kwietnia 2022, 00:01

ikswodnal pisze: sobota, 1 stycznia 2022, 17:36Tylko że musimy myśleć o powszechnym systemie, dotyczącym wszystkich pracujących a nie jakiegoś % współobywateli.
To akurat dla mnie jest proste. ZUS miałby sens gdyby nasze pieniądze były inwestowane na bieżąco do momentu aż przejdziemy na emeryturę. Nawet nie musiałyby to być kryptowaluty, lecz tradycyjne rynki. Tymczasem one są od razu wydatkowane na obecne pokolenie emerytów. Dlaczego ja mam finansować obcych ludzi? Gdyby chociaż moje wpłaty szły na rodziców czy jakąś rodzinę, to może jeszcze.

Emerytury państwowe miałyby wtedy sens. Całkiem dobry system emerytalny ma Norwegia, gdzie właśnie fundusz państwowy inwestuje pieniądze emerytalne obywateli. Wykorzystują zresztą do tego głównie swoją gospodarkę i firmy co dodatkowo napędza siłę państwa. No i m.in. dzięki temu mają HDI jeden z największych na świecie.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: ikswodnal » niedziela, 10 kwietnia 2022, 00:20

miso20 pisze: niedziela, 10 kwietnia 2022, 00:01ZUS miałby sens gdyby nasze pieniądze były inwestowane na bieżąco do momentu aż przejdziemy na emeryturę.
System ZUS-owski jest z 19 wieku. Od tego czasu wydajność pracy wzrosła naście? albo dzieści? razy.
Ilość członków na utrzymaniu pracującego spadła z 6-8 do 1-2 osób. Ten płacz że ZUS-owi brakuje pieniędzy jest mydleniem oczu.
System państwowy dla mnie emeryci którzy wcześniej nie odprowadzali "składek". Z marszu to co najmniej 20 mld pln rocznie? (trzeba policzyć). Sądzę że można dać wojskowym, policji, sędziom, itp podwyżkę/dodatek ale zablokować go w blockchainie do osiągnięcia czasu przejścia na emeryturę.
Po 10 latach można te 20 (?) mld PLN dać na Służbę Zdrowia. Sądzę że analityk, absolwent matematyki
zorientowany w kryptowalutach potrafiłby na podstawie zaszłości w wzroście BTC przez 10 lat udowodnić
iż taki emeryt miałby co najmniej 2x wyższą emeryturę niż ta obecna z podatków innych.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: miso20 » niedziela, 10 kwietnia 2022, 02:00

@ikswodnal To nie ma znaczenia, że system ZUS jest z XIX wieku. Znaczenie ma jego konstrukcja: pieniądze zabierane 25 latkowi są przejadane przez 70 latka na drugim końcu miasta. Tymczasem pieniądze zabierane 25 latkowi powinny być przez państwo inwestowane i wypłacone za 40 lat tylko i wyłącznie jemu a nie komuś innemu. Taki system jest dużo zdrowszy, bo choć część osób sama potrafiłaby lepiej pomnożyć swoje środki, to jednak nie większość nie zna się na tym. Równocześnie w system ten nie prowadziłby do poczucia bycia okradanym przez państwo - im więcej odłożysz tym więcej w teorii byś miał. A obecnie im więcej odłożysz, tym więcej obecni emeryci się posilą :roll:

Rzecz jasna przejście na taki system to gigantyczne wyzwanie, bo co z 40 letnią dziurą między odkładającymi na starych zasadach, a na nowych? Zapewne trzeba by pokryć z podatków, więc prowadzi to do podwójnego wydatku. Dodatkowo stan naszego państwa jest jaki jest, więc sporo pieniędzy mogłoby wychodzić bokiem.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: ikswodnal » niedziela, 10 kwietnia 2022, 08:59

miso20 pisze: niedziela, 10 kwietnia 2022, 02:00 Znaczenie ma jego konstrukcja: pieniądze zabierane 25 latkowi są przejadane przez 70 latka na drugim końcu miasta. T
Tak, oczywiście. Jednak wynika to z faktu iż 150 (?) lat temu nie było informatyzacji, nie wymyślono
blockchaina. Wtedy system ZUS spełniał swoją rolę, był dobrodziejstwem, dzisiaj jest anachronizmem.
Dzisiaj można myśleć o indywidualnym człowieku, wtedy zaspokajano potrzeby populacji, grupy ludzi.
miso20 pisze: niedziela, 10 kwietnia 2022, 02:00Rzecz jasna przejście na taki system to gigantyczne wyzwanie, bo co z 40 letnią dziurą między odkładającymi na starych zasadach, a na nowych?
To musi odbywać się sukcesywnie, z minimalizowaniem dolegliwości dla społeczeństwa. My indywidualnie możemy mieć i szukać rozwiązań idealnych, ale wprowadzać je muszą fachowcy, zespoły fachowców.
Zresztą racjonalizacja musi dotyczyć nie tylko zabezpieczenia emerytalnego (społecznego) ale też
finansowania kształcenia itp.

Początkujący
Posty: 1734
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: fetek » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 21:22

miso20 pisze: niedziela, 10 kwietnia 2022, 00:01Dlaczego ja mam finansować obcych ludzi? Gdyby chociaż moje wpłaty szły na rodziców czy jakąś rodzinę, to może jeszcze.
Bo gdy Ty będziesz stary to inni obcy będą finansować Ciebie. ZUS to nie program inwestycyjny.
miso20 pisze: niedziela, 10 kwietnia 2022, 00:01Emerytury państwowe miałyby wtedy sens. Całkiem dobry system emerytalny ma Norwegia, gdzie właśnie fundusz państwowy inwestuje pieniądze emerytalne obywateli. Wykorzystują zresztą do tego głównie swoją gospodarkę i firmy co dodatkowo napędza siłę państwa. No i m.in. dzięki temu mają HDI jeden z największych na świecie.
a potem się okaże że to nie ich kasa :mrgreen: :idea:

Do obu powyżej, nie ważne jaki jest system jego zmiana jest bardzo trudna bo trzeba utrzymać jego stare zobowiązania. Zus nie jest funduszem ani instrumentem inwestycyjnym a emerytura to tylko jedna ze składek.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: miso20 » poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 22:31

fetek pisze: poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 21:22Bo gdy Ty będziesz stary to inni obcy będą finansować Ciebie. ZUS to nie program inwestycyjny.

Ale taki program to porażak na starcie, bo moja emerytura nie zależy ode mnie i to jest dupy. Także to żaden argument z twojej strony.

Niech przynajmniej moje pieniądze będą obracane dla mnie, a nie rozdawane obecnym emerytom, którzy być może się opierdalali pół życia.
fetek pisze: poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 21:22zmiana jest bardzo trudna bo trzeba utrzymać jego stare zobowiązania.
Pełna zgoda.
fetek pisze: poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 21:22Zus nie jest funduszem ani instrumentem inwestycyjnym
Owszem - jest piramidą, a powinien być funduszem inwestycyjnym :mrgreen:

Początkujący
Posty: 1734
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

EMERYTURA+

Postautor: fetek » środa, 13 kwietnia 2022, 11:47

miso20 pisze: poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 22:31Ale taki program to porażak na starcie, bo moja emerytura nie zależy ode mnie i to jest dupy. Także to żaden argument z twojej strony.

Niech przynajmniej moje pieniądze będą obracane dla mnie, a nie rozdawane obecnym emerytom, którzy być może się opierdalali pół życia.
Jak to robili to nie dostają emerytury albo bardzo słabą. Twoje myślenia ma jedną wadę, "Twoja emerytura" może być zbyt niska by Cie wyżywić jak na niej będziesz, wtedy będziesz klną w drugą stronę.
miso20 pisze: poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 22:31 Owszem - jest piramidą, a powinien być funduszem inwestycyjnym :mrgreen:
Zus znaczy procent wpłat przejada sam i to jest podstawowy problem, niestety nie ważne jaki kraj nie ważne jaki system i tak jest słabo.

Weteran
Posty: 2896
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » sobota, 16 kwietnia 2022, 10:13

miso20 pisze: poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 22:31Ale taki program to porażak na starcie, bo moja emerytura nie zależy ode mnie i to jest dupy.
Proponuję byś się "przestawił". Zamiast myślenia w stylu składka na moją przyszłą emeryturę na myślenie odpowiadające realiom czyli podatek na aktualnych emerytów. Po co mydlić sobie oczy. Emeryturę kapitałową masz gdzie indziej - poza państwowym systemem.
Dalsze rozważania w kwestiach powyższych proszę kierować do wątku, który został w tym celu stworzony viewtopic.php?f=8&t=36630
gdyż jestem bliski poproszenia moderatora by tu trochę posprzątał..

Weteran
Posty: 2896
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » czwartek, 12 maja 2022, 10:26

mały update:
epicki zjazd na Lunie dosięgnął niestety także mój portfel Emerytura+
Tak to bywa jak się połasi na więcej niż przyzwoite odsetki.
UST sprzedane w kilku transzach - średnia wyszła 0.65 USDT za 1 UST
Generalnie lekko w plecy ale biedy nie ma (odsetki złagodziły ból) ;)

Aktualizacja
Spoiler:

Weteran
Posty: 2896
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
15
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 11 lipca 2022, 14:29

Raport kwartalny na dzień 28/06/2022 i przy okazji podsumowanie 3 lat inwestycji

1) Kwota przeznaczona do tej pory na projekt Emerytura+ 8440 PLN
2) Łącznie zainwestowano 6538 PLN
3) Nie zainwestowano (1-2) - 1902 PLN
4) Kwota uzyskana ze sprzedaży krypto - 11626 PLN
5) Wartość posiadanych kryptowalut - 11881 PLN
6) Zysk (3+4+5-1) - 16968 PLN
7) Stopa zwrotu (6/1) - 201%

Nadszedł czas na istotne zmiany, które wprowadziłem od maja. Już nie będę inwestować przyszłych składek w LTO, BNB, TRX i DASH. Ostało się ino ETH i DOT. Do tej pary dokooptowałem BTC, MATIC i XMR. Na tą chwilę warunki do inwestycji kolejnych składek spełnia tylko DOT XMR i MATIC. MATIC nie miało okresu międzybańkowego więc MCB dopiero się kształtuje (aktualna wzięta z czerwca 2022).

Podział koszyka zakupowego od maja 2022 wygląda następująco:
1. ETH - 25%
2. BTC - 25%
3. DOT - 20%
4. MATIC - 20%
5. XMR - 10%

W kwestii odtrąconych krypto – LTO sobie zachowam w całości do osiągnięcia progów sprzedaży lub delistingu z giełd ;) Reszta krypto zostanie zredukowana o 50% w dwóch transzach miesięcznych (TRX BNB DASH) a pozostałe 50% z tych krypto podzieli los LTO.

Najistotniejsza zmiana od maja 2022 w projekcie EMERYTURA+ to redukcja wartości i ilości progów zbycia krypto. Zgodnie z radami Morawieckiego „U Sowy” zmniejszam oczekiwania – wprawdzie nie aż do miski ryżu oraz kopania dołów i ich zasypywania ;)

W przypadku ugruntowanych krypto na rynku (BTC, ETH, XMR, DASH) progi zmniejszają się do 3x 6x 18x 54x MCB, natomiast w przypadku projektów stosunkowo nowych DOT, MATIC, TRX, BNB dotychczasowe progi zostają (czyli 5x, 15x, 45x, 135x). Jak zauważyliście, wykasowałem maksymalny próg. Pozostają cztery z wielkością sprzedaży 10% krypto przy progu 1, 20% przy progu 2, 30% przy 3 i 40% przy 4. Podobnie sprawa wygląda w przypadku progu zaprzestania comiesięcznych zakupów. Wcześniejsze nagięcie zasad w przypadku DOT odbiło się czkawką i jestem w punkcie wejścia choć mogło był kilkanaście % na plus. Tak więc przy krypto ugruntowanych (BTC, ETH, XMR) będzie to 5x MCB natomiast reszta (DOT, MATIC) zostaje 10x MCB.

Pierwszego posta zaktualizuję by nie mieszać zbytnio w głowie dla nowych czytelników.

Aktualne wyniki całego portfela kryptowalut dostępne tutaj:
Spoiler:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... nteractive

Obrazek

--------------------------
ERRATA
Nie przyuważyłem wcześniej, że kurs ETH przekroczył w czerwcu fibo 0.236, więc zgodnie z wytycznymi powracam do zakupów. Czyli składka miesięczna na daną krypto + miesięczna składka zaległa (pkt I.2 i I.3 wytycznych z pierwszego posta). BTC w okolicach 28 dnia maja i czerwca był powyżej fibo 0.236 więc na razie czekamy. Z uwagi na likwidację części krypto z koszyka zakupowego od miesiąca lipca podwajam składkę na wszystko oprócz BTC (chyba że kurs będzie poniżej fibo 0.236 wtedy BTC również). Pieniądze na ten cel będą pochodzić z salda kwoty niezainwestowanej do momentu wyczerpania zapasów.

Weteran
Posty: 2896
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » poniedziałek, 18 lipca 2022, 12:08

Uwaga! - szykują się zakupy za fundusze pochodzące ze zbycia krypto.
Na ten moment wszystkie 5 warunków spełnionych dla MATIC.
Dla BTC brakuje dwóch (IIIb.1.c,e)
Dla ETH, DOT i XMR jednego (IIIb.1.e)

Weteran
Posty: 2896
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » wtorek, 19 lipca 2022, 11:50

Zobrazowałem warunki (a-d zrealizowane oraz e niezrealizowany) na wykresie Ethereum. Jeśli będzie same as usual to w niedługim czasie czekają nas solidne spadki. Widziałbym je znacznie poniżej konsolidacji z czerwca i początku lipca. Wtedy MA90 1D dalej będzie opadać i będzie się zbliżać do kursu krypto (realizować warunek e). Tak to póki co widzę. Taka ciekawostka - FIB75 w przypadku BTC (warunek c) wypada na ok. 15120 $..
MATIC niestety nie zdążyłem kupić jak tylko zrealizował 5 warunków (przegapiłem sprawę) więc poczekam na rozwój wypadków.




--------------------------------------
24 lipca zrealizowały się wszystkie warunki zakupu krypto dla ETH i XMR.

Weteran
Posty: 2896
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 443
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

EMERYTURA+

Postautor: adamu79 » czwartek, 6 października 2022, 11:18

Raport kwartalny na dzień 28/09/2022

1) Kwota przeznaczona do tej pory na projekt Emerytura+ 9340 PLN
2) Łącznie zainwestowano 7228 PLN
3) Nie zainwestowano (1-2) 2172 PLN
4) Kwota uzyskana ze sprzedaży krypto - 12002 PLN
5) Wartość posiadanych kryptowalut - 13961 PLN
6) Zysk (4+5-2) - 18734 PLN
7) Stopa zwrotu (6/2) - 201%

Jak wcześniej wspomniałem spełnione zostały wszystkie warunki do odkupienia wcześniej sprzedanych krypto poza BTC. Mimo tego nic jeszcze nie kupiłem. Jakoś nie czuję tego.. oczekuję dalszych spadków i zdecydowałem, że jak BTC sypnie się do 15200 USD za sztukę (czyli spełnione zostaną wszystkie warunki łącznie dla wszystkich krypto a nie poszczególnych) to biorę się za działanie w tej kwestii.

We wrześniu zainaugurowałem zakup BTC za miesięczne składki (2x kwota składki na daną krypto). Regularnie kupuję póki co tylko DOT i XMR, Czasem MATIC gdy spełni warunki. ETH musiałoby spaść do ok. 6k PLN (ok. 1230 USD). Stało się tak na razie tylko raz, w czerwcu.


Aktualne wyniki całego portfela kryptowalut dostępne tutaj:
Spoiler:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... nteractive
Obrazek

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości