Książka tradera21/ śledzenie ruchów + "wojenki" inwestycyjnych celebrytów

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku/ śledzenie ruchów tradera

Postautor: KamilZ » wtorek, 4 stycznia 2022, 12:17

Trader21 jest dobry może na początek. Takie inwestycyjne przedszkole, ale po namyśle, to chyba nawet nie to, bo sporo błędów rzeczowych powiela.

Polecam za to niszowy kanał Finansowa Edukacja oraz ich stronę internetową. Mnóstwo błędów edytorskich i składniowych, ale wiedza jest ok.
Joker, osoba która udziela się dla tego kanału, "wyjaśnia" merytorycznie Tradera21 i innych guru inwestycyjnych, tak, że aż miło posłuchać ;)

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku/ śledzenie ruchów tradera

Postautor: fetek » wtorek, 4 stycznia 2022, 15:31

miso20 pisze: wtorek, 4 stycznia 2022, 09:28@fetek jak chodzi o krypto to zasadniczo nie. Lubię obejrzeć sobie Benjamina Cowena czasem. Chodziło mi też o inne kanały, od szachowych przez muzyczne, filmowe, rozrywkowe, gamingowe, po spoleczno-polityczne. Rzecz jasna każdemu co innego będzie pasować, ale ja ze swojego repertuaru jestem zadowolony.
No tak, generalnie rozrywka czy gaming to u mnie niszowe pozycje ale faktycznie tutaj nawet polska scena jest ok. Niestety kanały polityczne, "techniczne", naukowe, czy o inwestowaniu (ogólnie) to maskara, jeszcze pól biedy jak ktoś nie wydał książki i jej co odcinek nie wciska..

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku/ śledzenie ruchów tradera

Postautor: KamilZ » wtorek, 4 stycznia 2022, 16:05

Spoiler:
fetek pisze: wtorek, 4 stycznia 2022, 15:31naukowe
Ten jest całkiem znośny:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku/ śledzenie ruchów tradera

Postautor: Kutalisk » piątek, 7 stycznia 2022, 15:37

Słomski podlinkował filmy Wapniaka na swoim blogu:
https://slomski.us/2021/12/30/wapniak-vs-dyzma21/

ciekawe komentarze np. ten:
https://slomski.us/2021/12/30/wapniak-v ... ent-111406

Oczywiście, kiedy zacząłem poddawać samą krytykę działań antysystemowych jak wspieranie systemowego YT nagraniami dla niego (co jak widać na linii ognia Wapniak-T21 jest płynącą rzeką mamony) , krytyką (robiłem to tam już od ponad roku) inwestowania w niepewnych jurysdykcjach szczególnie w surowce ( patrz obecna sytuacja Nigeria, Turcja itd) gdzie portfel T21 ma swoje inwestycje (Turcja zamknięta na prędce kilka dni temu pewnie ze stratą), no ostatnie krytyczne wpisy na temat posiadania kredytów nawet trzech (spór z forumowiczem który mnie bez kredytów nazwał gołodupcem samemu będąc w posiadaniu trzech hipotek) po zbrataniu z p.Midlem – nie mogło już ujść uwagi teamowi ITT i dostałem drugą kartkę i ban na miesiąc.

W komentarzach na blogu dyzmy21 jest niezły kibel. Po 1-2 dniach już odchodzą od tematu i zaczynają się spiski/kosmici/masoni i brak moderacji. Ale jak ktoś jest "niewygodny" to jednak lecą bany.

Ja przyznam szczerze, że z tych wszystkich naszych polskich naganiaczy coraz bardziej cenię i szanuję Jarzombka. Zwłaszcza po tym nagraniu:


Zrobił ładne zwroty na ETH czy też LUNA (jak zapewne duża część osób na tym forum) ale nie ma "syndromu boga" (jak niekonieczny czy też gancarz, który znalazł świetego gralla inwestowania). Wydaję się w miarę rozsądny i bez wybujałego ego. Nie zachowuje się jakby to dzięki nim ludzie zarobili kasę. Zarobili dzięki temu, że cały rynek rośnie, to żadna filozofia.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku/ śledzenie ruchów tradera

Postautor: fetek » sobota, 8 stycznia 2022, 20:05

Kutalisk pisze: piątek, 7 stycznia 2022, 15:37Słomski podlinkował filmy Wapniaka na swoim blogu:
nośny temat, każdy chce skorzystać, choroba dzisiejszych czasów.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku/ śledzenie ruchów tradera

Postautor: Kutalisk » środa, 16 lutego 2022, 22:30

Polecam wszystkim ciekawy materiał dot. dyzmy21. BARDZO merytoryczny i na temat.
Joker wyjaśnia szereg błędów dyzmy i pokazuje to dlaczego tak wysrał się na Wapniaka za udostępnianie tego szkolenia na XTB




Weteran
Posty: 2868
Rejestracja: 14 lipca 2017
Reputacja: 441
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://nanocrawler.cc/explorer/account ... ec/history

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku/ śledzenie ruchów tradera

Postautor: adamu79 » wtorek, 22 lutego 2022, 12:06

Kutalisk pisze: środa, 16 lutego 2022, 22:30ciekawy materiał dot. dyzmy21. BARDZO merytoryczny i na temat.
Analiza wsteczna zawsze skuteczna - tak by to można w skrócie podsumować.
Niech sobie joker zanalizuje własne predykcje i zrobi materiał joker vs rzeczywistość.
Tyle, że kto by później kursy i książki kupował reklamowane na samym początku filmików :D

PS
Dzięki wiedzy uzyskanej od Tradera21 (darmowej wiedzy zaznaczam) zarobiłem ładnie na kilku aktywach - także nie jestem do końca obiektywny ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Ksiązka tradera21 Inteligentny Inwestor XXI wieku/ śledzenie ruchów tradera

Postautor: Kutalisk » środa, 8 czerwca 2022, 17:22

Kolejna odsłona wojenek w środowisku polskich inwestorów-celebrytów. Po WAPNIAKU dostało się raWAŁowi Zaorskiemu, dyzma21 w formie. Ciekawe kiedy kolejna odsłona dramy ze słomskim?

https://independenttrader.pl/cala-prawd ... p-itd.html

odpowiedz raWAŁa aka sułtana kosmitów aka króla polskich spekulantów:


Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6334
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Książka tradera21/ śledzenie ruchów + "wojenki" inwestycyjnych celebrytów

Postautor: maxi82 » środa, 8 czerwca 2022, 18:57

Widać że torcik do podziału coraz mniejszy i atmosfera zaczyna robić się nerwowa ;)

Obrazek
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Książka tradera21/ śledzenie ruchów + "wojenki" inwestycyjnych celebrytów

Postautor: pael » środa, 8 czerwca 2022, 21:57



tutaj odrazu z odp ;-)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
19
Napiwki za post: 0 BTC

Książka tradera21/ śledzenie ruchów + "wojenki" inwestycyjnych celebrytów

Postautor: koparki » piątek, 10 czerwca 2022, 11:00

adamu79 pisze: wtorek, 22 lutego 2022, 12:06Dzięki wiedzy uzyskanej od Tradera21 (darmowej wiedzy zaznaczam) zarobiłem ładnie na kilku aktywach
dokładnie.
Łatka Dyzma nie pasuje do tego człowieka w żadnym stopniu. Filmowy Dyzma nie był w stanie wystąpić jako prelegent na branżowym wykładzie , gdzie jest to poddane ocenie, gdzie są zadawane bezpośrednio fachowe pytania itp. Filmowy dyzma chciałby uniknąć otwartej publicznej merytorycznej rozmowy oraz publikacji, które przecież pozostaną na zawsze w formie ksiażek..
Trader to też zła ksywka, bo ten człowiek jest raczej inwestorem średnioterminowym. Dlaczego wytworzył markę osobistą? moim zdaniem stało się to bezwiednie, miał spory kapitał po sprzedaży stworzonego przez siebie biznesu i chciał poprzez rynki kapitałowe ochronić siłę nabywczą i pomnożyć wartość środków . Blog był miejscem gdzie Cezary konfrontował zdobywaną stopniowo wiedzę i interpretacje wydarzeń z komentującą to publiką ... gdzie tutaj jakiekolwiek miejsce na Dyzmowatość? Blog się rozrósł ,rozrosła się społeczność wokół blogu i wokół Tradera a w tle była wykonana jego mrówcza praca.
Gość ma strategię ochrony swojego kapitału + dodatkowo stosunkowo nieduży procent w skali roku. Wokół swojej firmy inwestycyjnej stworzył biznes poboczny , gdzie dzięki marce osobistej zarabia dodatkowo bez ryzyka -książki ,kopiowanie ruchów itd. Ksiazki pisał też Soros, wielu właścicieli prywatnych funduszy inwestycyjnych kroi klientów za zarządzanie kapitałem, Cezary aby pominąć ciężar operowania cudzymi środkami sprzedaje swoje ruchy. Zaorski uważa że zamiast sprzedawać ruchy mógłby co zrobić? dźwignię za pomocą której mógłby pomnożyć x100 swoje ruchy?
Ale kaskaderka hazardowa na wysokiej dźwigni to nie jest styl Tradera21, który nawet reprezentuje inny styl życia -ochrona zdrowia, świadomość dot pożywienia, to nie jest gość który na wizji chwali się że nie przespał kilku nocy z kolei hazardując zasilany adrenaliną i napojami energetycznymi z puszki. Nawet słuchając wypowiedzi jednego i drugiego widać kto jest spokojniejszy i bardziej zrównoważony oraz po ludzku mądrzejszy.

R.Zaorski to styl kaskadera-hazardzisty, dużo młodszy i z innym temperamentem, ze znacznie mniejszą wiedzą (do hazardu nie jest potrzebna wiedza). Spektakularnie zarabia i spektakularnie bankrutuje. Nie ma co porównywać jednego z drugim bo to dwa absolutnie nie rozumiące się wzajemnie światy. Zaorski utożsamiany jest zarobkiem jednorazowym liczonym w dziesiątkach milionów, potrzebuje takich clickbaitów aby być gwiazdorem i mieć podziw i atencję,coś mi to przypomina ....pewien blondyn z BitBay też się chwalił hajsem, helikopterem itp i dość długogo juz szukają jego ciała.

Styl Zaorskiego jest dalece niekompatybilny z tym co mi imponuje. Tradera21 nie gloryfikuję, nic od niego nigdynie kupiłem ale cenię za wkład w darmową edukację o rynkach kapitałowych, za inną niż mainstreamowa interpretację ekonomii i faktów oraz po ludzku za propagowanie idei zdrowej żywności, zdrowego stylu życia i silnej immunologii zamiast szprycy która tą immunologię "robi"..
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
20
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Książka tradera21/ śledzenie ruchów + "wojenki" inwestycyjnych celebrytów

Postautor: Kutalisk » piątek, 10 czerwca 2022, 14:17

@koparki masz sporo racji. Od Dyzmy21 też wiele się nauczyłem. Doceniam, że jest na jego blogu masa darmowej wiedzy. Piszę tak trochę prześmiewczo, bo uważam, ze padł ofiarą swojego sukcesu. O inwestowaniu ma pojęcie ale popada w tzw. "syndrom boga". Wypowiada się na tematy zdrowotne, jacyś szamani, drewno księżycowe itd. Skoro odniósł sukces w jednej dziedzinie ludzie/on sam automatycznie przekładają to na inne dziedziny życia. A w nich już nie jest ekspertem. Niestety dla wielu osób pozostaje autorytetem we wszystkim o czym się wypowiada. A to jest bardzo szkodliwe.

W podobny samozachwyt popadł Niekonieczny (czekałem na filmy o geopolityce/wojnie, a teraz nie wiem może o UFO), Hazardzista raWAŁ Zaorski i wielu im podobnych (R. Rygielski?). O GArncarzINDYJKEJTOR nie wspomnę, świetnie pokazuje kiedy w przeszłości (2014/17) trzeba było realizować zyski, a jego bezczelna pewność siebie aż razi po oczach. Zdobył je od czasu świetnych wyników na olimpiadach chemicznych w liceum co wielokrotnie podkreślał na webinarach.

To jak z kryptowaluciarzami, którzy sądzą, że na tradycyjnych rynkach poradzą sobie równie dobrze jak na krypto. Sam popadłem rok temu w taki euforyczny stan (wszystkie moje inwestycje przyniosły spory zysk), na szczęście przyszło otrzeźwienie i dalsza praca nad sobą oraz finansami osobistymi.

LUNAtycy jak Jarzembina i MałySiurek dostali kubeł zimnej wody na głowę (realizowali zyski ale za dużo środków trzymali w ekosystemie TERRA). Strata ok. 40% kapitału, pozornie bezpiecznego w stablach/poolach/yieldach musi boleć:
https://www.zrozumiecbitcoina.pl/2022/0 ... -maj-2022/

Czekam na statement Jarzembiny. Bo jak na razie dyzma go tłumaczy, że sprzedał ok. 85% LUNY (co podawał publicznie) ale pewnie większość do UST (20% APY zapewne było kuszące). Podtrzymuję moje zdanie kilka postów wyżej (za co dostałem joby na PW, że promuję kolejnego YT-oszołoma). JArzomb chyba jest w tej chwili najlepszy do oglądania, bo wypowiada się o technikaliach/trendach na rynku, a nie kolejnych analizach GLASSNODE, które już dawno przestało dawać przewagę w inwestycjach (bo każdy parobas ma do nich dostęp przez TWITETRRO-YT-celebrytów).

Generalnie warto śledzić poczynania naszych celebrytów inwestycyjnych i czytać komentarze, bo to skarbnica wiedzy i nastrojów. My w naszym forumowych bagienku mamy niestety wąski wycinek rynku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Książka tradera21/ śledzenie ruchów + "wojenki" inwestycyjnych celebrytów

Postautor: maky » sobota, 11 czerwca 2022, 16:53

Kutalisk pisze: piątek, 10 czerwca 2022, 14:17Generalnie warto śledzić poczynania naszych celebrytów inwestycyjnych i czytać komentarze, bo to skarbnica wiedzy i nastrojów. My w naszym forumowych bagienku mamy niestety wąski wycinek rynku.

Żałuję, że dałem tylko 5 po przeczytaniu fragmentu. Całość na +20.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 7429
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2746
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Książka tradera21/ śledzenie ruchów + "wojenki" inwestycyjnych celebrytów

Postautor: pael » poniedziałek, 13 czerwca 2022, 09:58



srodowisko w PL jest... ja rozumiem ze mozna go nie lubic za gburowanie, ale jesli chodzi o poziom wiedzy i tego co robi chyba nikt nie ma do niego podjazdu

no i najlepsze, pretensje, ze obracal kasa projektu ktory mial to na celu :shock:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Książka tradera21/ śledzenie ruchów + "wojenki" inwestycyjnych celebrytów

Postautor: Kutalisk » czwartek, 16 czerwca 2022, 15:17

Kutalisk pisze: środa, 8 czerwca 2022, 17:22Ciekawe kiedy kolejna odsłona dramy ze słomskim?
No proszę Słomski odniósł się do całej sytuacji na swoim blogu:
https://slomski.us/2022/06/10/dyzma-ora-zaora/

Ciekawe komentarze pod wpisem:

Do grona tych co są wściekli na Dyzmę należą również jego subskrybenci. Po tym jak Dyzma wsadził swoich subskrybentów na gazprom, interrao, fundusze akcji rosyjskich, fundusze tureckie , nigerie, fundusze inwestujące w marihuane, i wiele innych perełek starannie wyszukanych przez jego team, wiele ludzi zarzucało mu na jego forum, że jego ruchy przynoszą ogromne straty podczas gdy on cały czas publicznie chwali sie ogromnym (większym niż S&P zyskiem) . Wtedy Dyzma zamkną swoje forum z dnia na dzień ! Prawdopodobnie wielu ludzi chciało oddać wuja do sądu …

Ktoś tu zrobił na live 100 baniek a ktoś wysyła psu z dupy wyciągnięte Excele (bo widziałem sam to, pewnie drugi obieg jest 30x większy niż pierwszy :D). W tym excelu największą tragedią było to, że Dyzma kupił cokolwiek innego niż ethereum bo WYŁĄCZNIE dzięki eth (czy tam inne krypto też ale wiadomo że chodzi o kryptokotki) nie był na dużej stracie.

ciekawe jak tam obligacje TLT tradera21. W wielu wywiadach chwalił się że trzyma dużą porcje, bo maja rosnąć podczas paniki. Mamy panikę , czekamy na wzrosty …

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

Książka tradera21/ śledzenie ruchów + "wojenki" inwestycyjnych celebrytów

Postautor: Kutalisk » sobota, 25 czerwca 2022, 00:09

Kolejna odsłona (w odcinkach!) dramy Dyzma21 vs RaWAŁ Zaorski:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rafal- ... 61869.html

zajebiste komentarze:

Zaorany - koleś w czapusi pokazujący life jak spuszczać się wygrywając kasę w 3 karty.

Trader - zadufany fan Trumpa, antycovidowiec, plaskoziemca.

Dwóch wieśniaków się wzięło za puste łby a bankier dał się w to wciągnąć.

Bankierze NIE IDŹ TĄ DROGĄ !!!


Pojawiły się kolejne odsłony dramatu. Nie widomo czy śmiać się czy płakać.

Wróć do „Inwestycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości