W oczekiwaniu na kryzys...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 904
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 18:28

Kup najlepiej takie cóś - z rozpalaniem ognia też mniejszy problem jak masz trochę czarnych ziarenek w zapasie ;)
https://saguaro-arms.com/product-pol-37 ... berti.html

Ten cudowny wynalazek - krzesiwo, które akurat on ma w ręku na filmie, to kupa kasy (nie wiem, czy tego nie nazywają "gwizdek")- tak mi się kłóci z surowym przeżyciem w trudnych warunkach - to lepiej i taniej kupić 100 zapalniczek plazmowych...

Dodano po 1 godzinie 4 sekundach:
PS
To może być, choć głowy nie dam uciąć:
Ka-Bar USMC The Legend albo Cold Steel Leatherneck SF D2

Początkujący
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0

Postautor: kowdi » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 19:49

A może chińska wojskowa saperka? Wydaje się dość prepersowa :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 20:05

Jak do otwierania puszek, to kup coś w tym stylu zamiast saperki - się chłop ucieszy:
https://allegro.pl/oferta/osadzak-proch ... 7621400083

:mrgreen: ;) :mrgreen:

Początkujący
Reputacja: 89
Reputacja postu: 
0

Postautor: kirucha2 » środa, 17 kwietnia 2019, 22:50

Jesli chodzi o rewolwer czarno prochowy to co polecacie? Colt czy Remington?
Mogłby mi ktoś zaznajomiony w temacie wyjaśnić jak to jest z ładowaniem? Remington ma pobojczyk do tego ale to znaczy, że tak trudno tą kule upchać? Palcami nie ma szans tego zrobić?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 18 kwietnia 2019, 17:11

kirucha2 pisze: środa, 17 kwietnia 2019, 22:50Palcami nie ma szans tego zrobić?

Żesz! Musisz mieć palce jak Twoja kochanka uda - orzechy zgniatasz? ;)

Za jednego Remingtona w czasie Wojny Secesyjnej dawali kilka Coltów :mrgreen:
Dźwignię do ładowania ma większość - bez względu na firmę.
Ciekawostką jest "uwsteczniony" Peace-Maker (CATTLEMAN), teoretycznie kupujesz tylko osobno bębenek do scalonych... Te mają tylko dźwignię do usuwania łusek :mrgreen:
Z moim egzemplarzem mam od początku problem... Nie strzela... Jak zacznie to wywali pod rząd cały bębenek... Nie rozumiem... Macam, patrzę, niby wszystko gra...
Cokolwiek nie kupisz - krótka lufa uniemożliwia zastosowanie dźwigni do wciskania ołowiu i wtedy musisz to robić na stole za pomocą dźwigienki kupionej/zrobionej osobno.
Teoretycznie Remi lepszy - Ty strzelasz, a kobieta ładuje - potrzebne 3 bębenki. Łatwiej w Remi zmienić bębenek i prowadzić ogień ciągły.
Ale... Widziałem na filmie jak "aktorzy" zrzucali lufę i zmieniali bębenek w Coli szybciej niż by się mogło komukolwiek wydawać...
To tak jak z tą całą instrukcją: Sypiesz z prochownicy odmierzoną ilość prochu, a następnie przybitka, potem wciskasz kulę i smarujesz smarem o odpowiednim numerze w zależności od temperatury/pogody...Taaa...
W warunkach bojowych - proch sypiesz (co ma się wysypać z bębna to trudno - grunt, żeby ręce nie trzęsły się aż tak i w ogóle abyś nasypał, najlepiej do pełna...), następnie wciskasz kule i starasz się oddać 6 celnych strzałów - rada... Lepiej rzadziej strzelać ;)
Smarujesz po robocie dobrym trunkiem w saloonie 8-) kiedy kobieta zajmuje się normalnymi babskimi sprawami - pranie, gotowanie, dzieci... :lol:
Efektem może być rozdęcie lufy - najwyżej skrócisz, ale obecne materiały są trochę lepsze niż dawniej... Tu też zależy jaki masz proch, a jego zrobienie to kolejny dłuuugi temat, choć sprowadza się głównie do dwóch rzeczy - drewna i młynka.\

Colt ma większy urok - ta otwarta rama... Ehhh....

PS
Niby Saguaro-Arms.com ma dobre ceny - mieli kiedyś promocję...
Od razu pojawił się problem z wysyłką za pobraniem - decyzja, że podzielą zamówienie...
Potem czekałem jak na towar z Chin... 3-ej paczki się nie doczekałem, dzwonię... Rozmawiałem z jakimś dupkiem, który w końcu znalazł zamówienie... Mówię już mając dość - kopnij kogoś w dupę i niech to wyśle pirunem! Nigdy zamówienie w pełni nie zostało zrealizowane.
Sprzedaż śrubek im pewnie wychodzi dobrze...
CO by było gdybym zapłacił z góry? Teraz klęczałbym przed ołtarzem Cienia modląc się??

Początkujący
Reputacja: -23
Reputacja postu: 
0

Postautor: Adolf_H » czwartek, 24 października 2019, 19:57

kochany czarnoprochowiec myślę że remik new army był najlepszy ze względu na wymianę bębna ,radzę kupić póki jeszcze można bo parchy unijne chcą nam nawet antyki zabrać.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 693
Reputacja postu: 
0

Postautor: maky » czwartek, 24 października 2019, 20:57

benq pisze: sobota, 24 listopada 2018, 08:20Zdecydowanie generatory prądu z zapasem paliwa, to pierwszy i najpoważniejszy problem w razie W.
Mam to szczęście, że rodzina prowadzi biznes w którym brak prądu to prawdziwa katastrofa. W związku z tym mamy kilka agregatów w tym mobilne po kilkadziesiąt kW. Żyć nie umierać. ;)

Dodano po 2 minutach 11 sekundach:
maxi82 pisze: sobota, 6 kwietnia 2019, 11:30"Okazuje się, że opcja wyjścia z petrodolara jest od kilku miesięcy rozważana przez największego eksportera ropy, czyli Arabię Saudyjską. Dwa źródła Reutersa wskazują, że Saudowie rozmawiali już w tej sprawie z innymi członkami OPEC. Jeszcze jedno źródło wskazało, że Rijad groził przedstawicielom rządu USA, że zerwie z petrodolarem."
Odejście od petrodolara będzie równoznaczne z wybuchem wojny.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.
Be the chan­ge you want to see in the wor­ld.
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1352
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » czwartek, 24 października 2019, 21:09

maky pisze: czwartek, 24 października 2019, 20:59Odejście od petrodolara będzie równoznaczne z wybuchem wojny.

Niby tak aale nie do końca ;)

Rosyjski koncern wydobywczy rozpoczął proces przechodzenia na rozliczenia w euro z odbiorcami ropy naftowej - informuje Reuters. Przyczyną może być chęć uniknięcia sankcji. - https://www.energetyka24.com/rosieft-pr ... st-dolarow
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: maky » czwartek, 24 października 2019, 21:46

maxi82 pisze: czwartek, 24 października 2019, 21:09Niby tak aale nie do końca
USA pobiera prowizję za bycie walutą światową. To jak dodatkowe kilka procent (lub więcej) do budżetu rocznie. Bez tego będą musieli podjąć jakieś kroki.
Można USA nie lubić ale z różnych osiłków na podwórku, którzy mogą spuścić łomot kogo byście wybrali? Chiny? Rosję? Czy USA?
KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Moderator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1352
Reputacja postu: 
0

Postautor: maxi82 » czwartek, 24 października 2019, 21:55

Wole system hamburger niż system gułag ;)
No ale jak sam widzisz Niemcy z Ruskimi dogadani. Rurę sobie wybudowali i rozliczać się będą w Euro.
Spoiler:
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2678
Reputacja postu: 
0

Postautor: vjankuv » sobota, 26 października 2019, 06:11

https://www.bankier.pl/amp/wiadomosc/Fe ... al-7761968

https://www.newyorkfed.org/markets/dome ... parameters

Pompujemy kasę, pompujemy. Gdyby było tak dobrze jak mówią, to by takich środków nie uruchamiali.
Jak dla mnie, zaczyna się :D
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 31 października 2019, 20:39

Adolf_H pisze: czwartek, 24 października 2019, 19:57 kochany czarnoprochowiec myślę że remik new army był najlepszy ze względu na wymianę bębna ,radzę kupić póki jeszcze można bo parchy unijne chcą nam nawet antyki zabrać.
Sorry, bo wszystkiego nie czytam...
Obecnie prokoorartór woojskowy położył z broni dwóch podejrzanych...
Wszyscy klaszczą heheheeeeee
Niedawni kobita położyła trzech co jej jumali na posessji... NIestety wszystkich nie zabiła...
Naście lat sprawa się toczy...
Ot wolny POLANDESZ kolego @ekonokomik

PS
NO POJADĘ!
Kolego heheheheeee Powiedz mi Ty mi dziubku ile lat można jeździć po pijaku za kólkiem??

PS2
W polandeszu jak masz polfarmę, to czas jest NIEOGRANICZONY hehehehe
@EKONOKOMIK!! TY MNIE WIĘCEJ NIE WKURWIAJ!! BO CIĘ LUBIĘ!!

Weteran
Reputacja: 6963
Reputacja postu: 
0

Postautor: ekonokomik » piątek, 1 listopada 2019, 08:45

@KryptoBanita Dobra rada: piłeś - nie pisz! :P

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: maky » piątek, 1 listopada 2019, 09:25

ekonokomik pisze: piątek, 1 listopada 2019, 08:45@KryptoBanita Dobra rada: piłeś - nie pisz!
Pisz, pisz! W weekendowych odlotach. ;)

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
maxi82 pisze: czwartek, 24 października 2019, 21:55Wole system hamburger niż system gułag
Również. USA jakie jest takie jest ale to jest to mniejsze zło, którego Polacy nie chcą wybierać przy urnach. Świat tak jest skonstruowany. Utopia nie istniała, nie istnieje i nie będzie istnieć.

Wróć do „Inwestycje”