W co inwestować w 2019 roku

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1718
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: vjankuv » środa, 9 stycznia 2019, 16:31

Frezu pisze: przez takie posty jak twoje musimy się składać na "frankowiczów"
O ile uważam, że frankowiczow powinno się zostawić samych sobie, o tyle nie wiem co oni mają wspólnego z postem wyżej. Możesz rozjaśnić?
A recent finding by statisticians shows the average human has one breast and one testicle.

"Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect." - Mark Twain

Początkujący
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0

Postautor: Frezu » czwartek, 10 stycznia 2019, 11:39

Również tak uważam. Ale tacy frankowicze głównie się biorą z tego że sami czytają badź łykają jak pelikany pierwsze lepsze informacje a poźniej powtarzają takie mądrości jak ta w stylu - "a dzisiaj myślę że będzie świecić słońce, wszyscy są w krótkich podkoszulakach na zewnątrz:

Mski pisze: środa, 9 stycznia 2019, 09:50Cześć,
odnosząc sie do nieruchomości, imo ceny pojda jeszcze w gore w 2019. Wystarczy spojrzec okiem na swoje miasto co sie dzieje. Inwestowanie w mieszkania stało sie modne i ludzie wymiatają je z rynku. Takze w tym roku spadków nie przewiduje :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 160
Reputacja postu: 
0

Postautor: Mski » czwartek, 10 stycznia 2019, 12:38

Frezu pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 11:39Ale tacy frankowicze głównie się biorą z tego że sami czytają badź łykają jak pelikany pierwsze lepsze informacje a poźniej powtarzają takie mądrości jak ta w stylu - "a dzisiaj myślę że będzie świecić słońce, wszyscy są w krótkich podkoszulakach na zewnątrz:
Jeśli znów pijesz do mnie to moje wnioski nie opierają sie na "pierwszych lepszych informacjach" badz zasłyszanych od kogoś.
Ceny obecne mieszkan nie wzrosty jeszcze az tak drastycznie prownujac sytuacje z 2008 przed krachem. Sprawdz to sobie.
Kolejna sprawa jest taka ze Developerzy dokładnie znaja sytuacje rynku i staraja sie przewidziec jak bedzie sytuacja w najblizszej przyszłosci.
Przeciez nie postawi osiedla i nie bedzie go sprzedawać kilka lat. Wiec skoro powstaje od groma nowych bloków i osiedli to chyba logiczne ze kryzys jeszcze nie nadchodzi.

Co do Twoich frankowiczow kochanych ktorymi widze ewidentnie gardzisz.
To zbiór ludzi ktorzy "brali bo daja" i kupowali sobie fury i domki letniskowe, ale sa tez tacy dla ktorych kredyt we frankach był jedyną opcja którą dawał im bank bo w pln nie mieli wystarczającą zdolności. A we frankach zdolnosc była duuuzo wieksza. I tez nie wyczytałem tego w necie tylko wiem z zycia, kazdy ma znajomego ktory jest frankowiczem. A Ty wrzucasz wszystkich do jednego wora.

Wiecej pokory kolego bo nigdy nie wiesz kiedy Ty wyłożysz sie finansowo.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1723
Reputacja postu: 
0

Postautor: prezes » czwartek, 10 stycznia 2019, 13:55

Mski pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 12:38Developerzy dokładnie znaja sytuacje rynku i staraja sie przewidziec jak bedzie sytuacja w najblizszej przyszłosci.
Nie wiem jaki Ty znasz deweloperów ale tych których ja znam to jadą do samego końca i niczego nie przewidują, a jak się skończy koniunktura to albo bankrut albo porzucają budowy. Tak było w 2008 r. i tak samo będzie teraz. Ciepią na tym oczywiście najbardziej podwykonawcy, bo duże firmy żeby nie ogłosić sami bankruta nie płacą podwykonawcom.

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Link do artykuły który ktoś umieścił pod moim filmem odnośnie bańki na wynajmie mieszkań:
http://loveestate.blox.pl/2019/01/Czy-p ... kowie.html

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
Mski pisze: środa, 9 stycznia 2019, 09:50Inwestowanie w mieszkania stało sie modne
Inwestowanie w kryptowaluty pod koniec 2017 r. też było modne, a wiadomo jak się skończyło.
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 160
Reputacja postu: 
1

Postautor: Mski » czwartek, 10 stycznia 2019, 14:23

@prezes

W moim mieście jest z spośród wszystkich wyróżnia się 2 dużych developerów którzy działają od lat 90. Przed kryzysem pamietam ze wyróżniali sie inwestycjami w mieście. Po kryzysie nadal mają najlepsze grunty i wala po kilka osiedli na raz. Nie wydaje mi się aby szli do końca żeby ryzykować bankuctwem lub porzucili by budowy. Logicznym było by zmniejszenie liczby stawianych bloków/osiedli jesli na choryzoncie pojawiał by sie kryzys.
Stawiaja blok z cena od 5500-5900 za mkw w miescie 350tys.
W przyszłym roku oddadza do uzytku pierwszy blok. Juz widze ze biorą sie za fundamenty kolejnego.
Budowa nie trwa rok przeciez. Ryzykował byś miliony gdybys wiedział ze inwestycja moze nie zwrocic sie latami ? Bo ja nie. A oni są madrzejsi ode mnie ;)
Dodam, ze w takim mieście jeśli nie zapłacisz podwykonwcom, wieści szybko sie niosa ;) Mniejsi developerzy moze i tak robią. Ale nie Ci ktorzy chcą przetrwać kryzys i dalej działać w branży.

Nie przecze ze kryzysu nie bedzie w neruchomosciach. Wrecz przeciwnie. Nadejdzie. Ale jeszcze nie w tym roku. Moze w przyszłym zaczna o tym mocniej trąbić. Takie jest moje zdanie ;)

Początkujący
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0

Postautor: Frezu » piątek, 11 stycznia 2019, 13:57

Mski pisze: czwartek, 10 stycznia 2019, 14:23Budowa nie trwa rok przeciez. Ryzykował byś miliony gdybys wiedział ze inwestycja moze nie zwrocic sie latami ? Bo ja nie. A oni są madrzejsi ode mnie ;)

Dlaczego uważasz że są mądrzejsi od Ciebie. Od kiedy ktoś kto zarabia więcej jest od razu mądrzejszy.
Ci deweloperzy być może są lepiej doinformowani ( a raczej na pewno). I jeśli jest to naprawdę duży gracz to wie coś czego my nie wiemy. Być może stąd te mieszkania. Skąd wiesz czy nie są one np - oczywiście celowo wyolbrzymiam - dla mniejsześci izrealeskiej domagających się swoich rzekomych roszczeń z 2 wojny światowej ? Nie wiesz tego i się nie dowiesz. Możesz jedynie przypuszczać.

Wróć do „Inwestycje”