DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: Nick_z_blendem » niedziela, 3 stycznia 2021, 17:43

Odnosząc się do rozmowy w wątku spekulacyjnym chciałbym rozpocząć tutaj próbę naszkicowania jakiejś propozycji, którą moglibyśmy dać pod głosowanie MN.

Na wstępie zaznaczę, że może to być ciężkie, ponieważ nie może ona zawierać wielu punktów. Wystarczy jeden kontrowersyjny i cała propozycja zakończy się negatywnym odbiorem.
Powinny to być punkty, które mogą być pomocne, ale nie będą drastyczne.

Pomysły, które według mnie są warte przemyślenia (pojawiły się w dyskusji):
1. Większy nacisk na marketing - nawet dobry produkt nie sprzeda się sam - nie mówimy tutaj o zachwalaniu szczegółów technicznych, a marketing skierowany typowo do mas pokazujący łatwość w używaniu, potencjalne możliwości rozwoju + napomnienie o DeFi.
2. Oficjalnie odłączyć PrivateSend od Dasha - jeśli ktoś będzie zainteresowany anonimowością, to powinien się tym zająć zewnętrznie.
3. Poszerzyć bazę monetarną Dasha 1000 razy lub 1000 krotna inflacja na Dashu (możliwe pozytywy):
a) darmowy rozgłos
b) poprawia się użyteczność podstawowej jednostki waluty. Miast płacić dziwne ceny typu 0,001 Dasha za chusteczki higieniczne w sklepie, zapłacimy w łatwy do zrozumienia sposób
1 Dash. Ergonomia waluty w najczystszej postaci.
c) zachęcenie do inwestycji ludzi, którzy nie są techniczni, a patrzą poprzez pryzmat ceny i posiadania. Lepiej posiadać 100 Dash niż 0,001 Dash


Poniżej chętnie usłyszę co o tym myślicie. Póki co jest to luźniejsza propozycja, którą chciałbym omówić.
Co powinno się jeszcze pojawić, co zniknąć.

Jeśli doszlibyśmy do porozumienia, to kolejnym krokiem byłoby rozpoczęcie tematu na Discordzie/Reddicie/Forum Dasha, aby zobaczyć czy mamy dobre założenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A co gdyby... Propozycja dla MN

Postautor: mecenas » niedziela, 3 stycznia 2021, 17:46

Nick_z_blendem pisze: niedziela, 3 stycznia 2021, 17:43Poszerzyć bazę monetarną Dasha 1000 razy lub 1000 krotna inflacja na Dashu
Rozumiem, że z zachowaniem Prawa Poboru dla istniejących posiadaczy.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A co gdyby... Propozycja dla MN

Postautor: Nick_z_blendem » niedziela, 3 stycznia 2021, 17:50

mecenas pisze: niedziela, 3 stycznia 2021, 17:46Rozumiem, że z zachowaniem Prawa Poboru dla istniejących posiadaczy.

Oczywiście, to musiałoby zostać dodane/odjęte u wszystkich aktualnych posiadaczy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

A co gdyby... Propozycja dla MN

Postautor: Canis Lupus » niedziela, 3 stycznia 2021, 17:59

to nie jest dobry pomysł. Ja rozumiem, że dodruk jest teraz modny ale nie idźmy tą drogą. Jak ktoś chce widzieć więcej to niech sobie wyświetla mDashe albo duffsy na portfelu. Cena BTC rośnie mimo, że już niewielu stać na całego.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A co gdyby... Propozycja dla MN

Postautor: miso20 » niedziela, 3 stycznia 2021, 20:25

1,2 mają sens. Trzecie jest bez sensu.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

A co gdyby... Propozycja dla MN

Postautor: KamilZ » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 06:02

1. Tak
Najlepiej google ads z odpowiednim targetowaniem odbiorcy. To ma najwyższą skuteczność w przeliczeniu na $.

2. Potrzeba więcej szczegółów bo mikser na razie jest wbudowany tylko w Portfel Core chyba. To wydaje się jeden ruch, aby go dodawać jako jakiś zewnętrzny plugin.
Jeśli chodzi o usunięcie takiej możliwości z protokołu, to byłbym ostrożny.

3. Bardzo na tak!
Nie chodzi o dodruk inflacyjny, ale "przesunięcie przecinka", lub możliwość podziału do 11, a nie 8 miejsc po przecinku.
Podobnie proponował to kiedyś Satoshi Nakamoto na bitcoinie (kiedy miał on jeszcze wizję używania swojego krypto do płacenia)
Canis Lupus pisze: niedziela, 3 stycznia 2021, 17:59Cena BTC rośnie mimo, że już niewielu stać na całego.
Nie chodzi o wzrost ceny, ale o wzrost użyteczności.
Bitcoin ma mega mocną markę i efekt sieciowy pomimo spadającej użyteczności.


Dawajcie swoje krytyczne uwagi, bo im więcej, to lepiej będzie można dopracować propozycję dla MN.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

A co gdyby... Propozycja dla MN

Postautor: koparki » poniedziałek, 4 stycznia 2021, 07:45

KamilZ pisze: poniedziałek, 4 stycznia 2021, 06:02Nie chodzi o wzrost ceny, ale o wzrost użyteczności.
---- Twój argument o użyteczności jest nieprzemyślany i nie ma nic wspólnego z rzeczywistym usprawnieniem uzywania krypowalut -bo ceny usług czy towarów w realnym świecie podawane sa w dolarach/złotówkach a nie w dash a płatność przebiega poprzez kod QR i automatyczne przeliczenie. Ważniejszą motywacją jak sądzę jest fakt że dla jakieś hipotetycznie sporej ilości ludzi ma znaczenie że ich skarb jest w milionach zamiast w dziesiątkach i wolą mieć miliony nawet gdyby wartość w dolarach była ta sama. Po to są duffsy i możliwość że portfel wyświetla wartość w "groszach" aby sie jarać dodatkowymi zerami i ogromną liczbą . Myślę że to tylko takie gadanie i nikt o zdrowych zmysłach denominacji dla "grupy specjalnej " nie wdroży .
Nick_z_blendem pisze: niedziela, 3 stycznia 2021, 17:43 Oficjalnie odłączyć PrivateSend od Dasha - jeśli ktoś będzie zainteresowany anonimowością, to powinien się tym zająć zewnętrznie.
---- to był atak dewaluacyjny na anony. Jak jest problem z delistingiem i łatką anona to Dash ma się pozbyć definitywnie tej łatki w trybie pilnym "na wczoraj"
Nick_z_blendem pisze: niedziela, 3 stycznia 2021, 17:43Większy nacisk na marketing - nawet dobry produkt nie sprzeda się sam
jesli chodzi o marketing , ładnie jest to zrobione, stylistyka wizualna jest ok , Amanda jest ok, No i jest szlachetne podejście bez ściemy marketingowej - jest to moralnie właściwe podejście a osoby które maja takie poglądy nie posiadają predyspozycji aby osiągać cele w "babilonie" takie predyspozycje posiada np. lider Trona(trx). Zamiast tworzyć pieniądz w mocno konkurencyjnym środowisku innych projektów walczących o dominację powinny się te osoby zająć sie wolontariatem w Indiach lub prowadzeniem jakieś inicjatywy społecznej czy ekologicznej. albo tworzyć kryptowalutę dla garstki pasjonatów tak jak tworzy sie niektóre bardzo niszowe dystrybucje linuxa - takim projektem będzie DASH , będzie na pozycji TOP 150 w CMC razem z bagholderami posiadajacymi masternody będzie to zwarta społeczność jarająca się unikalnymi innowacjami tego przerobionego klona bitcoina podczas gdy świat będzie śmigał na ETH2.0 lub na Polkadot.

Jakiekolwiek pretensje są bezpodstawne. Przecież zostaliście poinformowani przez przedstawiciela DASH, że nie jest to produkt tworzony dla spekulantów no i dotrzymano słowa nawet bardziej skrupulatnie i terminowo niż wdrożenie Evolution: kojn zgodnie ze strategią twórców nie przyciąga spekuły - podczas krachu zaliczył epicką zapaść, podczas hossy zaliczył stagnację a podczas absolutnej euforii na eth i btc dash poważnie spada. Dawny TOP 5 jest dziś na TOP 35 czyli daleko poniżej Litecoina który jest zarządzany przez jednego dewelopera i daleko poniżej Dogecoina który był zrobiony dla żartu :D @__kot__ , mam nadzieję że po takich lekcjach produkt będzie jednak uwzględniał spekulantów którzy są niezbędni do kapitalizacji i płynności.

ps.
zmieniłem tytuł wątku
---

Weteran
Posty: 2797
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: miso20 » wtorek, 5 stycznia 2021, 01:32

koparki pisze: poniedziałek, 4 stycznia 2021, 07:45ps.
zmieniłem tytuł wątku

To go zmień na wcześniejszy jak możesz, bo ma negatywny wydźwięk. Po co takie coś robisz? :D

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: Dar0 » wtorek, 5 stycznia 2021, 03:16

Nick_z_blendem pisze: niedziela, 3 stycznia 2021, 17:433. Poszerzyć bazę monetarną Dasha 1000 razy lub 1000 krotna inflacja na Dashu (możliwe pozytywy):
a) darmowy rozgłos
b) poprawia się użyteczność podstawowej jednostki waluty. Miast płacić dziwne ceny typu 0,001 Dasha za chusteczki higieniczne w sklepie, zapłacimy w łatwy do zrozumienia sposób
1 Dash. Ergonomia waluty w najczystszej postaci.
c) zachęcenie do inwestycji ludzi, którzy nie są techniczni, a patrzą poprzez pryzmat ceny i posiadania. Lepiej posiadać 100 Dash niż 0,001 Dash
Na tym etapie projektu wprowadziło by to totalny bajzel, pokiereszowało by tez wykres ceny, analizy itp. niektórzy nie wiedzieli by co się odwaliło i czemu. To zły pomysł.

Natomiast jest rozwiązanie tego problemu nie wymagające zmiany w kodzie. Trzeba iść śladem bitcoina, mamy satoshi( sat) trzeba tez wymyślić dla dash dobrą nazwę jego najmniejszej jednostki i zacząć ją aktywnie wdrażać do portfeli jako podstawową i promować.
Nick_z_blendem pisze: niedziela, 3 stycznia 2021, 17:43 2. Oficjalnie odłączyć PrivateSend od Dasha - jeśli ktoś będzie zainteresowany anonimowością, to powinien się tym zająć zewnętrznie.
Ja bym szedł w stronę hard anona i dążył do wdrożenia tego co ma monero i promocji dex bisq.

Dodano po 10 minutach 45 sekundach:
KamilZ pisze: poniedziałek, 4 stycznia 2021, 06:02 Bitcoin ma mega mocną markę i efekt sieciowy pomimo spadającej użyteczności.
Czemu użyteczność spada? Jak ty definiujesz użyteczność?

Np. kamienie rai miały by dla ciebie użyteczność gdybyś żył na wyspie Yap w czasach użytkowania ich jako pieniądza przez miejscowych czy traktował byś to jako zwyczajny kamień bez użyteczności?

Dodano po 16 minutach 5 sekundach:
koparki pisze: poniedziałek, 4 stycznia 2021, 07:45daleko poniżej Litecoina który jest zarządzany przez jednego dewelopera
To nie jest tak ze on zarządza ltc on tylko klepie propozycje ulepszeń. Po za tym nikt nie udowodnił czy lepszy dla już ugruntowanej krypto jest szaleńczy rozwój czy np. niezmienność kodu.

Jestem w stanie w przyszłości sobie wyobrazić sytuacje ze ludzie docenia bardziej brak zmian w kodzie. Ludzie będą mówić: o litecoin od 10lat nie zmienił ani linijki kodu i działa jest pewny kupuje a dash z 1000 dev i 50 tysiącami marketingowców i nowościami co miesiąc eee on to slaby jest jeszcze te programisty popsuja coś w tych komputerkach a tu o moje pieniądze chodzi jak działa to lepiej nie dotykać :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: Zeyt » wtorek, 5 stycznia 2021, 05:11

Punkty 1 i 2 jak najbardziej, reszta zbędna. W mojej opinii najważniejsze by było usunięcie Privatesend, nagonka na anonimowość jest i będzie problemem dla rozwijania się danego kryptoaktywa, a korzyści znikome. Społeczność na tym raczej nie ucierpi, a regulatorzy nie będą mieli powodów żeby się przyczepić
Skupuj strach, sprzedawaj euforie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: maky » wtorek, 5 stycznia 2021, 08:40

Jestem przeciwny rozwadnianiu DASH choć rozumiem o co chodzi.
Jestem za wprowadzeniem jakiejś wersji Stablecoina na DASH-u. Nie wiem jak ale gdyby takie coś było - bajka. Wyobraźcie to sobie. Kupujesz to bez obawy o stratę wartości. Płatności są tanie jak barszcz i szybkie - nikt nie wytrzymuje konkurencji. I wygoda. Portfel DASH jest mega przejrzysty i wygodny. To byłaby killer app.
I właściwie na tym mógłbym poprzestać.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: mecenas » wtorek, 5 stycznia 2021, 09:42

A ja do DASHA nic nie mam i nie widzę sensu nic zmieniać oprócz tego:
- Wynieść mixer poza core (!) do opcjonalnego dodatkowego podpięcia w innych softach, dokładnie tak jak BCH podpiął genialny mixer CashFusion pod portfel Electron Cash.
Tym sposobem BCH jest czysty i przezroczysty jak łza a mixuje o niebo lepiej niż DASH.
https://news.bitcoin.com/cashfusion-pra ... a-analyst/

Tutaj podobna opinia, lecz bez alternatywnego rozwiązania:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: koparki » wtorek, 5 stycznia 2021, 12:23

mecenas pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 09:42A ja do DASHA nic nie mam i nie widzę sensu nic zmieniać oprócz tego:
- Wynieść mixer poza core (!) do opcjonalnego dodatkowego podpięcia w innych softach, dokładnie tak jak BCH podpiął genialny mixer CashFusion pod portfel Electron Cash.
Jeszcze ten mikser z dasha nie wywalono , nie szkoda im tych kilku dni ? po miesiącu nie będzie co zbierać .
maky pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 08:40estem za wprowadzeniem jakiejś wersji Stablecoina na DASH-u. Nie wiem jak ale gdyby takie coś było - bajka. Wyobraźcie to sobie. Kupujesz to bez obawy o stratę wartości. Płatności są tanie jak barszcz i szybkie - nikt nie wytrzymuje konkurencji. I wygoda. Portfel DASH jest mega przejrzysty i wygodny. To byłaby killer app.
I właściwie na tym mógłbym poprzestać.
@__kot__ jesli zbierasz opinie społeczności to uważam że pomysł kolegi @maky niknie w tłumie tej paplaniny a jest najcenniejszym pomysłem - tylko taka droga gwarantuje dash-owi sukces
Jest taki projekt stablecoina DAI , to sie opiera na inteligentnym kontrakcie - inwestorzy ETH bodajże uczestniczą w utrzymaniu wartości w stablecoinie DAI który reprezentuje wartość 1$ Pochylcie sie proszę nadt tym - to jest cos pięknego, gdyby za pomocą infrastruktury dash było mozliwe płacenie substytutem dolara ( lub koszykiem walut) to adopcja byłaby wiele większa. Płatności codzienne i operowanie w praktyce sklepowej i usługowej kojnem który potrafi wahać sie +/- 20 % w dzień i 300% w rok nie jest realne i nie ma przyszłości.
To jest oczywiście pomysł na "jutro" , bo na wczoraj to Wy musicie wyłączyć PrivateSend z którego korzysta mniej niz 1% użytkowników, oczywiście niech wyłączenie nie wiąże się z likwidacja na zawsze , po jakimś czasie pojawi sie zapewne narzędzie zewnętrzne które nie ma nic wspólnego z monetą DASH, taki wybieg dla regulatorów którzy nie są na tyle elastyczni aby ogarnąć że miksery istnieją też dla BTC i BCH.

Opieszałość w kwestii zdjęcia z DASH łatki anona skończyła się totalnym odejściem inwestorów instytucjonalnych z inwestycji w DASH dlatego jego kapitalizacja jest juz znikoma w porównaniu z liderami kryptowalutowymi. Łatka anona wykoleiła projekt, skupiliście sie na dłubaniu kodu podczas gdy istotna sprawa była niezałatwiona. Jak wspominałem już w 2019r o problemie - że giełdy dyskontują jakiś problem z DASHem to było jedne wielkie wyparcie i zarzut o sianie defetyzmu.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: mecenas » wtorek, 5 stycznia 2021, 12:51

koparki pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 12:23gdyby za pomocą infrastruktury dash było mozliwe płacenie substytutem dolara ( lub koszykiem walut) to adopcja byłaby wiele większa.
Tym bardziej, że robi się ciekawie:
https://www2.occ.gov/news-issuances/new ... 021-2.html
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: koparki » wtorek, 5 stycznia 2021, 13:20

mecenas pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 12:51Tym bardziej, że robi się ciekawie:
https://www2.occ.gov/news-issuances/new ... 021-2.html
Tylko czy w/w głos maluczkich dotrze do decydentów w DCG ? @__kot__ ?
pomysł idea kolegi @maky to rewelacja - a operatorami stablecoina byłyby masternody .
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: mecenas » wtorek, 5 stycznia 2021, 13:30

DASH często staje na stanowisku, że "jest monetą prywatności" i zapewnienie prywatności jest jednym z głównych pkt. misji DASHa.
I owszem - prawidłowo... jednak robienie tego w Core to nie jest dobry pomysł. Lepiej schować z oczu funkcję prywatności (mixer). Nie wiem jak to technicznie, ale MN nie muszą brać udziału w CoinJoin (np. CashFusion) tak jak BCH bez masternodów miesza jak chce z poziomu lekkiego portfela Electron Cash.
Wiem, że się powtarzam, ale po co angażować MN w potencjalnie zbanowaną przez regulatorów działalność jak można zrobić to elegancko "poza systemem" jak to robi na co dzień BCH.
Obie monety: DASH i BCH walczą o miano cyfrowej gotówki z opcją prywatności. Jednak jakimś dziwnym trafem BCH robi to elegancko i w białych rękawiczkach a DASH uczepił się strategii kopania z koniem regulacji.
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 stycznia 2021, 13:47 przez mecenas, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: koparki » wtorek, 5 stycznia 2021, 13:39

@mecenas ja bym się nie obawiał reakcji , DCG zapewne też są inwestorami DASH , byc może mają więcej MN niż przeciętna , nic tak nie motywuje jak patrzenie na rekordy ATH na ETH i Bitcoinie i przyglądanie sie w tym czasie radykalnemu ubytkowi wartości swoich MN. Hossa minie a DASH będzie głęboko w klozecie walcząc o pozycję w rankingu kapitalizacji z egzotycznym kojnem SUSHI ... hehe to jest fakt juz obecnie że Zcash ma kapitalizacje jak SUSHI - uwierzylibyście ;) Tak sie kończy robienie projektu NIE-DLA-SPEKULANTÓW. Ekipa ZEC ma dokładnie tę samą retorykę , to są naukowcy-geniusze i robią badania nad zk-Snark dla nauki a nie dla spekulantów, tam jest nawet dramat jesli chodzi o oficjalny portfel gdyby nie zrobiła go społeczność to istniałby tylko w formie linii poleceń ;)
---

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: KamilZ » wtorek, 5 stycznia 2021, 20:17

koparki pisze: poniedziałek, 4 stycznia 2021, 07:45bo ceny usług czy towarów w realnym świecie podawane sa w dolarach/złotówkach a nie w dash
Twoje założenie jest błędne. Jeśli nie znajdziesz dowodów na moje słowa to napisz i pomogę szukać.
Spoiler:
Dodatkowo: napisałem ale może mało wyraźnie o nadrzędnej roli użyteczności!

Sprawa jest tylko pozornie prosta i jeśli ktoś nie zgłębił tematu, to może wydawać się błacha i do ogarnięcia w kilka minut. Zapewniam, że tak nie jest.
Jak już pisałem: za tym pomysłem stał pierwotnie Satoshi Nakamato (ten co stworzył bitcoina) już kilkanaście lat temu, stoi za nim psychologia i stoją ludzie z twardym doświadczeniem w dziedzinach User Experience. Nie jest to od początku moja ulubiona zmiana, ale po zgłębieniu tematu zyskała w moich oczach ogromny sens.
Myślę, że po zapoznaniu się ze źródłami, także ty spojrzysz na to przychylniejszym wzrokiem.

Dar0 pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 03:16Czemu użyteczność spada? Jak ty definiujesz użyteczność?
Normalnie definiuję, słownikowo.
Kamienie rai używane jako waluta jeśli robiły by się coraz cięższe i zabierałyby coraz więcej czasu, aby nimi płacić (analogia to droższe fee na bitcoinie i pełne bloki), to też bym napisał, że spada ich użyteczność jako waluty, ale nie, że jest zerowa. (Dochodzi też wątek NIEużytecznych z punktu widzenia ludzkiego mózgu liczb typu 0,000384 BTC w przelewach i cenach towarów, ale tutaj widzę jesteśmy zgodni :)
Pod tymi względami użyteczność bitcoina spada. Pod innymi, jak np. zdolność wymiany na coraz więcej dóbr, rośnie.


Dar0 pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 03:16trzeba tez wymyślić dla dash dobrą nazwę jego najmniejszej jednostki i zacząć ją aktywnie wdrażać do portfeli jako podstawową i promować.
W zasadzie masz rację. Uważam, że nie ma znaczenia jak to będzie technicznie zrobione, chodzi głównie o to, aby dostrzec problem i w końcowym etapie rozwiązania płacić w liczbach 1234 (ale nie więcej niż japońskie jeny, bo za dużo zer to też nie dobrze na co dzień, ale i tak o niebo lepiej niż liczby po przecinku), a nie 0,01234. Wiem, że to wiesz Dar0, ale piszę tutaj już do wszystkich. Tak niestety nasz małpi mózg działa, że tę pierwszą notację rozumie, a tę drugą dużo gorzej (Jak ktoś jest zainteresowany to mogę zapodać źródła).
A czego nie rozumiemy, to z natury odrzucamy na rzecz łatwiej zrozumiałego.
Spoiler:
Z tymi najmniejszymi jednostkami (Dufsy) jest jednak problem bo musisz kolejną markę powołać do życia. Dash jaki by zły nie był jest już jednak szeroko znany.
Ale zaraz, bo może się mylę i taki świeży start monety przyczepionej na sztywno do Dasha i wymienialnej w każdej chwili po twardym kursie np. 1000 do 1 byłby dobrym pomysłem? Można by to zrobić na zasadzie podobnej jak tokeny ETH, a w marketcapie byłoby jako nowa osobna waluta :D
Mikser i liczby 0,001234 i wszystko co złe z przeszłości i teraźniejszości, byłoby w Dashu, a czysta i nieskalana nowa marka byłaby dla regulatorów i codziennej gawiedzi. Oczywiście ta nowa marka/moneta/(Duff?) miałaby, zapewniającą jej bezpieczeństwo, infrastrukturę Dash pod maską. Pomysł wart rozważenia w obecnych czasach, tym bardziej, że wiele nie kosztuje, bo jak się nie przyjmie, to zawsze zostaje powrót do Dash. ETH naprawdę sprytnie to sobie wymyśliło z tymi tokenami!

maky pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 08:40Jestem za wprowadzeniem jakiejś wersji Stablecoina na DASH-u. Nie wiem jak ale gdyby takie coś było - bajka.
Dodatkowy punk 4. Wprowadzenie stablecoina na Dashu. - też jestem na tak. (tylko nie wiem jak)
Spoiler:
Kiedy analizowałem tether i inne stable, to jest to mega karkołomne, z punktu widzenia zapewnienia stabilności, zadanie. --> Trzeba kupować i sprzedawać dolary/złoto czy z czym tam będzie to związane (gotówkę) i łączyć to z tworzeniem i niszczeniem Stablecoina.
Przecież to jest Single Point of Failure i centralnie sterowana waluta. Gotówkę może ktoś skonfiskować, a "krypto stabilną walutę" wysłać w kosmos inflacyjny/deflacyjny. Nawet jeśli MN będą zarządzały tworzeniem i niszczeniem Stabli, to problemem numer jeden pozostaje zabezpieczenie gotówki. Niezależne audyty tej gotówki mogą być jednocześnie przygotowaniem do jej konfiskaty, kradzieży itp.
Jak macie jakieś pomysły jak to obejść to piszcie, bo jestem ciekaw.
Niestety, ale dla mnie Tether i inne Stable to obecnie historia palcem po wodzie pisana.
Dodano po 18 minutach 18 sekundach:
@koparki Dużo piszesz o miejscu w Dasha w Marketcapie. Ja ostatnio trafiłem na wskaźnik Realized Cap. Może cię zainteresuje, ale pewnie już znasz: https://network-charts.coinmetrics.io , metryka CapRealUSD w stosunku do CapMrktCurUSD
Sam jestem ciekaw jakby wyglądały pozycje Dasha na tym wskaźniku w stosunku do konkurencji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: maky » wtorek, 5 stycznia 2021, 20:42

KamilZ pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 20:17dostrzec problem i w końcowym etapie rozwiązania płacić w liczbach 1234
Rozwiązaniem tego problemu jest stablecoin na sieci DASH. Pomysł tłukę od roku? ponad roku? Obiecuję, że w razie czego użyję w mowie pogrzebowej. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: KamilZ » wtorek, 5 stycznia 2021, 20:46

Apropo jeszcze denominacji w Dashu i zdań tupu:
Dar0 pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 03:16Na tym etapie projektu wprowadziło by to totalny bajzel, pokiereszowało by tez wykres ceny, analizy itp. niektórzy nie wiedzieli by co się odwaliło i czemu. To zły pomysł.
Dosłownie przed chwilą dowiedziałem się o denominacji w Polkadot 1:100.
Jakoś temu projektowi bardzo to nie zaszkodziło, to może my też dalibyśmy radę? ;)


Maky, to daj proszę linki do tego rozwiązania ze stablecoinem. Jak to widzisz w szczegółach?
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 stycznia 2021, 20:51 przez KamilZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości