DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: maky » wtorek, 5 stycznia 2021, 20:48

KamilZ pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 20:17Jak macie jakieś pomysły jak to obejść to piszcie, bo jestem ciekaw.
Oracle tak na szybko ale IMHO posiadanie sieci MN daje duże możliwości. Na przykład każdy MN jako oracle ceny DASH/DashDollar i konsensus ceny. Możliwość mintowania DashDollar przy jednoczesnym spalaniu DASH etc. Burza mózgów i wszystko jest możliwe.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: KamilZ » wtorek, 5 stycznia 2021, 20:54

No to dajemy z tą burzą, bo po to jest ten wątek!
Gdzie na przykład składowana będzie gotówa fizycznie, aby to było bezpieczne? To jest dla mnie największa zagadka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: maky » wtorek, 5 stycznia 2021, 21:34

KamilZ pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 20:54Gdzie na przykład składowana będzie gotówa fizycznie, aby to było bezpieczne?
Nie będzie gotówki.

Może być tak jak mStable. Token MTA zabezpiecza ewentualne FuckUpy.

Mintowanie DashDolara na bazie DASH. Na przykład w ten sposób, że blokujesz DASH mintując DashDollara.
Osoba, która obawia się czy DashDolar ma pokrycie może wymienić go na DASH.

To jest tylko zarys.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: benq » wtorek, 5 stycznia 2021, 22:00

KamilZ pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 20:46Dosłownie przed chwilą dowiedziałem się o denominacji w Polkadot 1:100.
Jakoś temu projektowi bardzo to nie zaszkodziło, to może my też dalibyśmy radę?
Podobnie było, gdy 100 ETHLend zmieniło się w 1 AAVE, wykresowi to nie zaszkodziło, inwestorzy również nie byli zbyt skonfundowani.

@maky, w pełni transparentny stable w oparciu o Dasha. Świetne :!:

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: KamilZ » wtorek, 5 stycznia 2021, 22:37

maky pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 21:34To jest tylko zarys.
Spokojnie, na etapie burzy mózgów nie ma złych pomysłów.
Czyli powołujemy do życia DashDolar (D$) zawsze wart np. 1$ i jego zabezpieczeniem jest marketcap Dasha. Robimy np. 100mln D$ czyli blokujemy ~1mln Dash (cena 100$/Dash obecnie).
Jak cena Dash pójdzie w górę, to kurs DashDolar <-> Dash zmieniamy tak, aby wartość D$=1$ czyli przykładowo będzie już nie 100, a 200mln D$ przy dwukrotnym wzroście ceny Dash (200$/Dash np. za 2 tygodnie)? Dobrze myślę?
Brzmi prosto. Ktoś wnikał w techniczne aspekty (np. szybkości dopasowania kursu itp.) innych Stablecoinów? Zastanawiają mnie szczegóły praktyczne takich operacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: maky » wtorek, 5 stycznia 2021, 22:43

KamilZ pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 22:37 czyli blokujemy ~1mln Dash
Nie wiem. Nie wiem. Nie wiem.
To jest MEGA trudne aby znaleźć sposób na utrzymanie PEG-u.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: Dar0 » wtorek, 5 stycznia 2021, 23:21

KamilZ pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 20:17Kamienie rai używane jako waluta jeśli robiły by się coraz cięższe i zabierałyby coraz więcej czasu, aby nimi płacić (analogia to droższe fee na bitcoinie i pełne bloki), to też bym napisał, że spada ich użyteczność jako waluty, ale nie, że jest zerowa.
Tylko ze ktoś zapełnia te "pełne" bloki (którym swoja droga do maksymalnego upchania jeszcze sporo brakuje) wiec widocznie użyteczność jakaś jest i raczej nie jest spadkowa a rosnąca w stronę maksymalnego upchania.

Kolejna kwestia to wartość przenoszona bo załóżmy ze dziś mamy średnio 300k transakcji na dzień jeśli za rok tez będziemy mieli średnio 300k transakcji dziennie ale wartość przenoszona będzie wyższa to użyteczność btc rośnie. (przejmijmy ze 1 transakcja = 1 transakcja to nie jest prawda i to tez się poprawia w btc ale żeby łatwiej zrozumieć to tak przyjmijmy).

W ogolę transakcje i ich wartość nie są jedynym kryterium składającym się na użyteczność bitcoina bo dużo osób postrzega go jako SoV (na razie eksperymentalny ale zawsze to coś) i jeśli traktuje się bitcoina jako przechowalnie majątku(części majątku) to użyteczność rośnie a transferów takiego majątku nie musimy wcale robić dużo np. komuś może starczyć 1 transakcja na rok. Wiec im więcej osób i/lub większy majątek przetrzymuje w btc jako SoV tym większa użyteczność a ilość transakcji nie koniecznie musi rosnąc.

KamilZ pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 20:17Z tymi najmniejszymi jednostkami (Dufsy) jest jednak problem bo musisz kolejną markę powołać do życia. Dash jaki by zły nie był jest już jednak szeroko znany.
W żadnym wypadku kolejnej marki nie trzeba powoływać tylko jednostkę wypromować np. w każdym portfelu standardowo podawać Dufsy a obok przelicznik na dash, tak żeby wszędzie można było wpisywać w Dufsy lub w dash.

Dodatkowo żeby pisanie i wyświetlanie w Dufsy było przejrzyste np. zamiast zapisu 6 000 000 Dufsy byłby 6 mln Dufsy, tak samo przycisk mln żeby nie było trzeba klepać 6 zer z palca tylko jednym klikiem dodać 6 zer.

Kolejny i cięższy proces to lobbing giełd żeby wyświetlały co najmniej jako alternatywnie obok dash przelicznik w Dufsy.

Dodano po 5 minutach 53 sekundach:
KamilZ pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 20:17Dufsy
Te Dufsy to już klepnięta nazwa? jaki to ma skrót max 3 literowy? Jak to się wymawia? To jest obmyślone nikt nie złamie na tym języka? Od tego w sumie trzeba zacząć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: __kot__ » wtorek, 5 stycznia 2021, 23:38

Panowie,
Uważam, iż to znakomity pomysł - przestać pisać co trzeba zrobić w 15 różnych odsłonach a zamiast tego wyślijcie propozycję i przekonajcie się z jakim odbiorem sieci ta propozycja się spotka. Mam nadzieję, że z pozytywnym i to zmieni diametralnie pozycję projektu. Pisanie na internetowym forum to tylko pisanie - skonfrontujcie swoje pomysły z rzeczywistością.
Ze swojej strony zapewniam, że wszelkie rzeczy dotyczące zmian protokołu DCG zaimplementuje bez mrugnięcia okiem, zgodnie z wolą sieci (jak zawsze dotychczas).

Co do innych pomysłów (np. rozszerzony marketing) to będziecie musieli stworzyć własne zespoły, gdyż DCG to software house i szerszych kompetencji w innych polach nie posiadamy.

Trzymam kciuki!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: maky » wtorek, 5 stycznia 2021, 23:40

Dar0 pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 23:21Te Dufsy to już klepnięta nazwa? jaki to ma skrót max 3 literowy? Jak to się wymawia? To jest obmyślone nikt nie złamie na tym języka? Od tego w sumie trzeba zacząć.

"The currency was launched in January 2014 as "Xcoin" by Evan Duffield"

Duffield -> duff
Satoshi -> satoshi

Dodano po 1 minucie 3 sekundach:
__kot__ pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 23:38Uważam, iż to znakomity pomysł - przestać pisać co trzeba zrobić w 15 różnych odsłonach a zamiast tego wyślijcie propozycję i przekonajcie się z jakim odbiorem sieci ta propozycja się spotka.
Traktuj to jako burzę mózgów a nie atak. ;)

Na razie brak krystalizacji pomysłu.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: __kot__ » wtorek, 5 stycznia 2021, 23:45

@maky
Ale ja nie traktuję tego jako atak. Przeciwnie - szczerze i z utęsknieniem wypatruję zaangażowania polskiej społeczności wykraczającej poza ramy pisania, że DCG lub Dash powinien to czy tamto.
Zróbcie sensowny proposal dotyczący czy to zmian protokołu, które wniosą pozytywne zmiany dla projektu, czy zupełnie odrębnego projektu dotyczącego innych aspektów Dash. Ja naprawdę trzymam kciuki i będę Wam kibicował.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: koparki » wtorek, 5 stycznia 2021, 23:56

w sumie @__kot__ masz racje , zresztą wspomniałem o tym w dialogu z kolegą nick_z_bledem - to jest projekt oddolny, nie ma tu żądań i roszczeń, jest jedynie możliwość olania lub współtworzenia jeśli ktoś widzi sens. Proszę tylko dać znać czy jest decyzja DCG o odłączeniu Private w trybie natychmiastowym, bo spekuła nie będzie się z koniem kopać, to znaczy z regulatorami odpowiedź w innym wątku

Edytowane
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: maky » wtorek, 5 stycznia 2021, 23:57

__kot__ pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 23:45Zróbcie sensowny proposal dotyczący czy to zmian protokołu, które wniosą pozytywne zmiany dla projektu, czy zupełnie odrębnego projektu dotyczącego innych aspektów Dash. Ja naprawdę trzymam kciuki i będę Wam kibicował.
OK Ja nie zrobię sensownego proposalu jeśli nie będę przekonany, że są duże szanse na powodzenie w sensie technicznym. Propozycja stablecoina to tylko propozycja bez zaplecza.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 225
Rejestracja: 18 października 2020
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: Dar0 » środa, 6 stycznia 2021, 00:33

maky pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 23:40 Satoshi -> satoshi
Raczej:
Satoshi -> satoshi -> sat (ewentualnie czytane jako sato)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 417
Rejestracja: 4 sierpnia 2017
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: KamilZ » środa, 6 stycznia 2021, 04:28

Dar0 pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 23:21transakcje i ich wartość nie są jedynym kryterium składającym się na użyteczność bitcoina
Tak, jak najbardziej. Zgadzam się z tym:
KamilZ pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 20:17Pod tymi względami użyteczność bitcoina spada. Pod innymi, jak np. zdolność wymiany na coraz więcej dóbr, rośnie.
Tymi czyli: szybkość, cena, łatwość zrozumienia cyfrowej wartości przelewu. Ciągle mam na myśli użyteczność jako waluta, nie SoV, cyfrowe złoto czy spekulacyjne siunusoidy cenowe. Dla wielu osób to ostatnie to meritum użyteczności krypto ;)


Dar0 pisze: wtorek, 5 stycznia 2021, 23:21widocznie użyteczność jakaś jest i raczej nie jest spadkowa a rosnąca w stronę maksymalnego upchania.
Dla zarządcy autostrady jest ona najbardziej użyteczna jak jest wypełniona samochodami, dla jej użytkownika odwrotnie. (tak wiem, że użytkownik jest jednocześnie współwłaścicielem, ale za bardzo by to namieszało. Przykład jest uproszczony i proszę o wyrozumiałość.)
Mając dwie różne jednostki kryptowaluty o tym samym poziomie Marketcap, rozpoznawalności, akceptowalności itd, to wolałbyś używać na codzień tej szybszej, tańszej i łatwiejszej w przesłaniu czy tej drugiej? Taki rodzaj użyteczności miałem na myśli i tylko taki.


@__kot__ Zgadzam się z maky. Dobry propozal powinien być najpierw skąpany w ogniu krytyki bo inaczej to będą zmarnowane 5 Dashy.

Weteran
Posty: 2795
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 2132
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: miso20 » środa, 6 stycznia 2021, 14:54

KamilZ pisze: środa, 6 stycznia 2021, 04:28Mając dwie różne jednostki kryptowaluty o tym samym poziomie Marketcap, rozpoznawalności, akceptowalności itd, to wolałbyś używać na codzień tej szybszej, tańszej i łatwiejszej w przesłaniu czy tej drugiej? Taki rodzaj użyteczności miałem na myśli i tylko taki.
Pieniądz gorszy wypiera lepszy z obiegu. Stare prawo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: maky » środa, 6 stycznia 2021, 16:29

DashDollar - założenia systemu:

- system ma działać na zasadzie podobnej do Uniswap - AMM - automatic market maker
- pierwsza osoba inicjuje system umieszczając dowolną ilość DASH w systemie i ustalając stosunek (jak na Uniswap)
- system mintuje DashDolary (DD) na podstawie zablokowanego DASH i ustalonych proporcji
- użytkownik może sprzedać wymintowane DD
- kolejny użytkownik może wymintować kolejne DD zgodnie z aktualną proporcją lub wymienić zakupione DD na Dash

I tu zaczynają się problemy:
- pierwszy użytkownik może wymintować w złych proporcjach (mało DASH - dużo DD) i usiłować sprzedać je po cenie PEG-u uzyskując zysk

Rozwiązaniem może być LLE - lock liquidity event - zebranie dużej liczby DASH od dużej liczby użytkowników w określonym, długim czasie i wymintowanie wszystkim po równo

Kolejny problem. Po LLE wszyscy rzucają się wykupić DASH jeśli system będzie działał jak Uniswap czyli k = x * y czyli kto pierwszy ten lepszy to nie ma PEG-u.

Kolejne problemy - utrzymanie PEG-u:
- DASH spada, wszyscy rzucają się kupić DASH na AMM

CDN

Dodano po 1 godzinie 31 minutach 22 sekundach:
Nowy pomysł.

System mintuje DD na bazie DASH-a jako collateral. System mintuje na bazie do tej pory skolateralizowanych DASH i ilości wymintowanych DD. Jeśli zapotrzebowanie na DD rośnie (więcej ludzi chce skolateralizować DASH) to system zwiększa ilość wymintowanych DD za jednego DASH.

Wymintowaniee jest przypisane do osoby/adresu w sensie, że można obracać DD ale aby zdekolateralizować DASH potrzebne jest użycie klucza prywatnego adresu, który wymintował.

W uproszczeniu i przykładowo:
- mintuję 100 DD kolateralizując 1 DASH
- następna osoba mintuje 101 DD kolateralizując 1 DASH
...
- setna osoba mintuje 150 DD za 1 DASH

w efekcie cena DASH wzrosła a ja jako osoba pierwsza mam 1 DASH do odzyskania za 100 DD, które nadal mam lub skupuję z rynku.

--------------------------------------------------------------------------
Problem: cena DASH spada i jego kolateralizacja również...
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Początkujący
Posty: 142
Rejestracja: 26 czerwca 2019
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: Nick_z_blendem » środa, 6 stycznia 2021, 18:21

Trzeba by to zebrać do kupy, przetłumaczyć i może przenieść się na discorda Dashowego, żeby to zlepić w coś ogarniętego i zobaczyć jak się do tego zapatrują?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

DASH, akcja ratunkowa, szkic propozycji pod głosowanie Masternode

Postautor: maky » środa, 6 stycznia 2021, 20:02

Nick_z_blendem pisze: środa, 6 stycznia 2021, 18:21Trzeba by to zebrać do kupy, przetłumaczyć i może przenieść się na discorda Dashowego, żeby to zlepić w coś ogarniętego i zobaczyć jak się do tego zapatrują?
Nie wiem czy mój globish na to pozwala. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości