Off-topic z wątku DASH

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » piątek, 14 lutego 2020, 17:14

redbog pisze: piątek, 14 lutego 2020, 17:03Oni tam potrzebują przede wszystkim dobrego SoV
jaki znowu SoV, jak się okaże że wynaleziono coś w rodzaju skutecznej technologi Tangle to Twoja idea SoV posypie sie jak domek z kart.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » piątek, 14 lutego 2020, 17:17

BTC_maksymalizm dotarł już nawet tu? :mrgreen:
Ło matko!
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » piątek, 14 lutego 2020, 17:19

redbog pisze: piątek, 14 lutego 2020, 17:03Natomiast jeśli średnio zamożny Wenezuelczyk za swoje SoV ma dolary to żeby użyć dasha to musi najpierw go kupić, później przelać a ten odbiorca znowu je sprzedać za dolara jeśli tez woli trzymać dolce i tu prostota i szybkosc dasha się rozpada.
To dotyczy w ogóle używania kryptowalut typu btc na całym świecie , krypto (poza spekułą) używane jest najczęściej tam gdzie chcesz zatrzeć tożsamość , zachować prywatność, trzeba być naprawdę zmotywowanym aby użyć tej karkołomnej metody zapłaty za coś albo być early adopterem który ma manierę wydawania krypto bo je po prostu posiada.
Ale nadchodzi przełom bo producenci fiat się wściekli i produkcja $$$ jest największa w dotychczasowej historii . no i nadchodzi też przełom w prostocie zapłaty i bezpieczeństwie posługiwania się krypto (Dash Evo ? ).
---

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Off-topic z wątku DASH

Postautor: redbog » piątek, 14 lutego 2020, 19:20

Edycja: Ogólnie cala dyskusja zaczęła się od tego postu on powinien być pierwszy(wklejam go). Jeśli ktoś tu dopiero przyszedł to powinien najpierw przeczytać początek żeby się połapać o co w ogolę biega.
redbog pisze: piątek, 14 lutego 2020, 17:03 Krytykują dasha:

Ja osobiście tez nie kupuje tej ponadprzeciętnej adopcji dasha w wenezueli a już na pewno ze to jakoś mocno pomaga ludziom. Oni tam potrzebują przede wszystkim dobrego SoV i obawiam się ze w ich sytuacji dla tych średnio zamożnych nawet bitcoin nie był by dobrym wyborem a o dash jako SoV nawet nie ma co wspominać. Dla nich najlepszym wyborem na SoV na ten moment jest po postu dolar.

Jeśli ktoś twierdzi ze dash konkuruje w szybkich i prostych płatnościach i temu zawdzięcza swoją adopcje to niestety jest tu pewna sprzeczność bo fakt dash jest co prawda prosty i szybki pod warunkiem ze mamy już dashe czyli musielibyśmy je traktować tez jak SoV a tu dash wypada słabo.

Natomiast jeśli średnio zamożny Wenezuelczyk za swoje SoV ma dolary to żeby użyć dasha to musi najpierw go kupić, później przelać a ten odbiorca znowu je sprzedać za dolara jeśli tez woli trzymać dolce i tu prostota i szybkosc dasha się rozpada.

Wszystko się rozbija o to co traktujemy jako SoV i na tej płaszczyźnie toczy się realna walka i jak na razie tylko bitcoin zdołał jakiś okruch od dolara(i złota) wywalczyć. Cala reszta to walka drugorzędna. Na tym ze bitcoin wywalczy coś od dolara to alty tez korzystają na tym bo łatwiej jest przechodzić btc>dash>btc niż usd>dash>usd .

Właśnie dash powinien się skupić żeby być najlepszym i przydatnym altem i jak najwięcej czerpać z tego co wywalczył bitcoin od dolara i złota. Niestety odnoszę często wrażenie ze dash próbuje wbić szpileczkę w bitcoina co jest całkowicie bezcelowe to pojedynek be szans(na ten moment).


A tutaj już dalsza dyskusja:

koparki pisze: piątek, 14 lutego 2020, 17:14jaki znowu SoV, jak się okaże że wynaleziono coś w rodzaju skutecznej technologi Tangle to Twoja idea SoV posypie sie jak domek z kart.
Jak na razie to nic nie wynaleziono i się na to nie zanosi chyba ze chodzi ci o to coś co po paru latach działania i udawania ze to kryptowaluta możne sobie ktoś wyłączyć/wstrzymać na żądanie. Dla mnie takie coś to nawet nie jest altem ani shitcoinem jeśli takie coś nazywa siebie kryptowalutą to to jest zwykle oszustwo.

Ale nawet jeśli to coś powstanie to i tak niczego to nie zmienia bo i tak dalej główne pole walki będzie o to gdzie trzymamy swoje oszczędności w dolarze, zlocie czy w krypto i na tym polu jedynie bitcoin coś minimalnie ugrał i choćby nie wiem jakie krypto powstanie to btc na tym polu szybko nie ustąpi.
mecenas pisze: piątek, 14 lutego 2020, 17:17BTC_maksymalizm dotarł już nawet tu? :mrgreen:
Ło matko!
Jacy maksymaliści? Tez mam dashe wiec to już chyba niestety wyklucza mnie z tego elitarnego grona.

Nawet z tobą o tym rozmawiałem ze posiadam dashe tutaj:
viewtopic.php?f=103&t=20676&p=596418&hilit=#p596418
i tutaj już nie z tobą:
viewtopic.php?f=2&t=32399&p=583148#p583148

Na dash/btc bylem jeśli chodzi o wirtualny zysk/stratę maksymalnie gdzieś 45% na stracie i to tylko dlatego ze miałem btc na uśrednianie jak spadł poniżej 0.01 teraz jak bym wyszedł z dash to miałbym gdzieś może z 30% zysku i narracja antybitcoinowa od dasha coraz bardziej mnie do tego przekonuje ale z drugiej strony wiem ze to raczej nie ma zbytnio wpływu na dziką spekulacje wiec może jeszcze potrzymam :roll: Po cichu tez liczę ze bch parafrazując klasyka "Upadnie i sobie głupi ryj rozwali" a to mogło by spowodować napływ ludzi z bch do dasha bo w końcu te alty maja wspólną cechę czyli podjecie próby skalowania on chain , są naturalnymi konkurentami.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 lutego 2020, 22:08 przez redbog, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » piątek, 14 lutego 2020, 19:28

redbog pisze: piątek, 14 lutego 2020, 19:20i choćby nie wiem jakie krypto powstanie to btc na tym polu szybko nie ustąpi.
Z wiarą trudno dyskutować, amen.
---

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » piątek, 14 lutego 2020, 19:31

koparki pisze: piątek, 14 lutego 2020, 17:19Ale nadchodzi przełom bo producenci fiat się wściekli i produkcja $$$ jest największa w dotychczasowej historii . no i nadchodzi też przełom w prostocie zapłaty i bezpieczeństwie posługiwania się krypto (Dash Evo ? ).
Tak jak już pisałem ta prostota sprawdza się jedynie w sytuacji gdyby dash stal się jednoczesne SoV, wtedy kręcimy się w obrębie dash i mamy wszystko proste. Natomiast jeśli dash nie jest dobrym SoV(bo np. btc abo usd jest lepszym) to mamy problem i ta prostota się rozmywa. Najgorzej dla dasha jak tym SoV jest usd wtedy jest dużo bardziej to skomplikowane niż gdyby SoV był bitcoin bo dużo łatwiej przechodzić btc>dash>btc niz usd>dash>usd

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » piątek, 14 lutego 2020, 19:31

redbog pisze: piątek, 14 lutego 2020, 19:20i choćby nie wiem jakie krypto powstanie to btc na tym polu szybko nie ustąpi.

Coś co chodzi jak kaczka, wygląda jak kaczka, gdacze jak kaczka... czym jest?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » piątek, 14 lutego 2020, 19:44

koparki pisze: piątek, 14 lutego 2020, 19:28
redbog pisze: piątek, 14 lutego 2020, 19:20i choćby nie wiem jakie krypto powstanie to btc na tym polu szybko nie ustąpi.
Z wiarą trudno dyskutować, amen.
To nie jest poparte tylko wiarą jest sporo argumentów za tym ale nie chce mi się teraz tego rozgryzać dokładnie wiec podam tylko jeden ale dość mocny:https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_sieciowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4611
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: mecenas » piątek, 14 lutego 2020, 19:46

redbog pisze: piątek, 14 lutego 2020, 19:44podam tylko jeden ale dość mocny:https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_sieciowy

Tak to jeden z podstawowych dogmatów w kościele BTC.
Nawet jak tx-y zgasną dogmat pozostanie... ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://read.cash/@Pantera

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » piątek, 14 lutego 2020, 19:51

@redbog ale też jest takie coś na religię, która polega na opowiadaniu bajek że cokolwiek jest stałe(SoV): https://www.empik.com/czarny-labedz-o-s ... ,ksiazka-p
---

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » piątek, 14 lutego 2020, 20:07

@mecenas @koparki Nie wiem czy wy jesteście poważni ale
mecenas pisze: piątek, 14 lutego 2020, 19:46Tak to jeden z podstawowych dogmatów w kościele BTC.
Efektu sieciowego nie wymyślili bitcoinowcy te zjawisko zaobserwowano już dawno przy innych wynalazkach.


koparki pisze: piątek, 14 lutego 2020, 19:51@redbog ale też jest takie coś na religię, która polega na opowiadaniu bajek że cokolwiek jest stałe: https://www.empik.com/czarny-labedz-o-s ... ,ksiazka-p
Efekt sieciowy nie dowodzi ze coś jest stale i wieczne tylko ze bardzo ciężko obalić/przeskoczyć tych pierwszych i nie wystarczy byc trochę lepszym tylko trzeba być kilka rzędów lepszym żeby w ogolę myśleć o jakiś podchodach.


Na tym kończę dyskusje z wami w tym temacie bo ja chciałem trochę po krytykować dasha a to już zeszło na zbyt dalekie tematy od dasha. To dyskusja na inny wątek.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: koparki » piątek, 14 lutego 2020, 20:25

@redbog To był spory OT, nie mam jeszcze pomysłu gdzie to przekierować.
---

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: redbog » piątek, 14 lutego 2020, 21:43

@koparki OT i nie potrzebne, zaczepne, niczego nie wnoszące posty to były głównie mecenasa. Ja cały czas wypowiadałem się o dash w kontekście czemu dash jeśli nie będzie zarazem SoV to nie będzie tez przyjazny i prosty w obsłudze.

Dawałem tez argumenty czemu dash i inne krypto będą miały pod górkę konkurując z bitcoinem i uzasadniłem to efektem sieciowym wspomnialem tez ze już dalej efektu sieciowego nie będę objaśniał w tym wątku bo to już za daleko od tematu.

Moje posty powinny tu po prostu zostać bo to była dyskusja w odniesieniu do dasha. Posty mecenasa był tylko głupimi zaczepkami a twoje częściowo mocno lawirowały w jakieś inne niewynalezione krypto tangle...

Dziwne ze tak zaczales nadgorliwie i nie potrzebnie(jeśli chodzi o moje posty) moderować forum . Wcześniej jak jeden propagandzista wszędzie w rożnych watkach o bitcoinie pisał i reklamował bch tak nie reagowałeś, pewnie nawet i teraz te posty wiszą.

Moze po prostu moje argumenty były tobie tak nie wygodne ze postanowiłeś sobie usunąć cala dyskusje.

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość