"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: __kot__ » wtorek, 31 lipca 2018, 12:49

Pewnie - powrót do korzeni i liczenie każdego USD dobrze zrobi niektórym z zarządzających. Zarówno w zespole jak i w sieci.
Od miesięcy mam wrażenie, że sieć MNs lekkomyślnie podchodzi do odpowiedzialnej pracy dzielenia budżetu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: maky » wtorek, 31 lipca 2018, 16:45

__kot__ pisze: Od miesięcy mam wrażenie, że sieć MNs lekkomyślnie podchodzi do odpowiedzialnej pracy dzielenia budżetu.
Czy artykułowałeś to gdzieś czy pozostawało to Twoją tajemnicą? :)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: "DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: __kot__ » wtorek, 31 lipca 2018, 20:01

Generlanie to ustaliliśmy wewnętrznie, iż nie ingerujemy w decyzje podejmowane przez MN i nie opiniujemy innych propozycji.
Tylko w skrajnie niekorzystnych przypadkach reagowaliśmy jako członkowie Core team.
Prywatnie zdarzało mi się dzielić opiniami, gdy ktoś mnie pytał o zdanie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: splawik21 » środa, 1 sierpnia 2018, 16:28

Sluchajcie, swietny dokument do ogladniecia, sytuacja w Venezueli, konferencje, spoty, idee, dash help i wykorzystanie Dash, adopcja itd...
Swietnie zrobiony dokument, polecam ogladnac wszystkim!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: __kot__ » środa, 1 sierpnia 2018, 16:54

Opis obecnej struktury Dash Core Group i wyjaśnienie jak sieć kontroluje zarówno dobra intelektualne jak również zespół developerski. Jest to struktura unikalna w skali globu i (prawdopodobnie) pierwsze DAO działające w oparciu o istniejące struktury prawne.
https://www.dash.org/forum/threads/dash ... ost-193922

Mam nadzieję, że wyjaśnia to wiele w kwestii rzekomej centralizacji oraz developerów, którzy robią co chcą i wygrzewają się na plażach zamiast produkować kod ;).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 245
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 473
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: Mayoris » piątek, 10 sierpnia 2018, 10:52

Partnerstwo z FuzeX:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: splawik21 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 21:33

DASH CEO wierzy w szeroka adopcje z lub bez Wall Street.
https://www.chepicap.com/en/news/2850/d ... treet.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: adam1226 » niedziela, 12 sierpnia 2018, 21:35

Wiara wiara.. pytanie co dash w tym kierunku robi. .
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: akos » niedziela, 12 sierpnia 2018, 23:01

A ja wierzę w święte jeże, kiedy piję, piję szczerze, kiedy piję kryptografia moich coinów strzeże ;)

No właśnie, mam pewne obawy od jakiegoś czasu co do tej szerokiej adopcji Dasha odkąd team Dasha postanowił obrazić się na marketing (żeby nie dostarczać newsów złym spekulantom) i sobie coś tam po cichu dłubie ekscytując się użytecznością D. w zbankrutowanej Wenezueli czy płatnością za marychę. Oby to nie skończyło się za jakiś czas w ten sposób, że Piesełem będzie można łatwiej coś kupić niż Dashem :) gdy marketing będzie tak nienachalny, że nikt nie zauważy nawet, że to fajniej działa i pozostanie już tylko obrazić się na zły rynek i głupi świat, że nie docenił geniuszu dzieła... Historia zna wiele przypadków wyparcia dobrych produktów przez słabsze. Reklama dźwignią handlu jak to mówią, a na crypto również spekulacja dźwignią budowania popularności zaś otwartym pytaniem pozostaje czy lepiej się na taki stan rzeczy obrazić czy umiejętnie wykorzystać w dobrym i słusznym celu?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: __kot__ » niedziela, 12 sierpnia 2018, 23:25

@adam1226, @akos,

A Wy skąd czerpiecie informacje? Wychylacie nos poza forum?
Każdego miesiąca pojawia się kilkanaście/kilkadziesiąt artykułów w mediach branżowych, kampanie adwords (owszem - nie w Polsce), PR na naprawdę niezłym poziomie - Dash pojawia się w Fortune, Nasdaq Trade Talks, CNN Money, Profit&Loss czy Fox Business News (tylko ostatnie miesiące) a Wy piszecie, że mało informacji, marketing do d... itd.

Żyjemy w tej samej rzeczywistości?

A jak myślicie właściwie - dlaczego powstały kryptowaluty? Żebyś jeden z drugim mógł sobie pospekulować radośnie i Lambo kupić w rok (a jak nie to wina wszystkich dookoła tylko nie Waszych umiejętności i decyzji inwestycyjnych)?
Nie jesteśmy tutaj z tych samych powodów i najwyraźniej nie rozumiecie dlaczego ten projekt (i krypto) istnieje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 00:22

splawik21 pisze: wierzy w szeroka adopcje
@__kot__,
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: splawik21 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 00:51

adam1226 pisze:
splawik21 pisze: wierzy w szeroka adopcje
@__kot__,
Nie bardzo rozumiem czego sie tutaj czepiac, moze oryginalnie to zabrzmi bardziej sensownie:
"DASH CEO, Ryan Taylor is convinced that cryptocurrency's adoption in daily life doesn't require the Wall Street."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: akos » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 13:51

__kot__ pisze:
A Wy skąd czerpiecie informacje? Wychylacie nos poza forum?
Każdego miesiąca pojawia się kilkanaście/kilkadziesiąt artykułów w mediach branżowych, kampanie adwords (owszem - nie w Polsce), PR na naprawdę niezłym poziomie - Dash pojawia się w Fortune, Nasdaq Trade Talks, CNN Money, Profit&Loss czy Fox Business News (tylko ostatnie miesiące) a Wy piszecie, że mało informacji, marketing do d... itd.
Tak, fajnie, temat Dash pojawia się tu i ówdzie, często niestety na marginesie jako ciekawostka, ale co realnie zmieniło się w adopcji np. w ostatnich 12 miesiącach?
Przecież liczą się efekty a nie to, że w ogóle staracie się dotrzeć z produktem do różnych grup ludzi.
Przypadek Wenezueli jest i pozytywny i niepokojący zarazem. Z jednej strony fajnie, że to właśnie nasz ulubiony coin tam zyskuje na popularności, z drugiej, trochę nieciekawie, że aby doszło do wykorzystania krypto na szerszą skalę tradycyjna waluta musi całkiem runąć na pysk. Cóż, może i faktycznie jest to słuszna ścieżka, w kolejce jest też np. Turcja, to by było coś... Ja jednak wolałbym żeby w Polsce, a szerzej w Europie, moje przejście na korzystanie na co dzień głównie z Dash odbyło się bez takich wstrząsów :) Czy mogę dziś np. na pysznie.pl zapłacić Dashem? O takie rzeczy mi chodzi a nie o wzmiankę na Fox News...
__kot__ pisze: A jak myślicie właściwie - dlaczego powstały kryptowaluty? Żebyś jeden z drugim mógł sobie pospekulować radośnie i Lambo kupić w rok (a jak nie to wina wszystkich dookoła tylko nie Waszych umiejętności i decyzji inwestycyjnych)?
Nie jesteśmy tutaj z tych samych powodów i najwyraźniej nie rozumiecie dlaczego ten projekt (i krypto) istnieje.
Z dwóch powodów co najmniej, które są dla nas wszystkich tu oczywiste czyli po 1) możliwości dokonywania tanich i szybkich transakcji finansowych bez pośrednictwa zaufanej trzeciej strony i jej prowizji oraz po 2) z uwagi na deflacyjny charakter, jako przechowalnik wartości, prosty w użyciu i bezpieczny.

Jeśli chodzi o "pospekulowanie sobie", to w przypadku kryptowalut najchętniej bym w ogóle tego uniknął, wystarczyłby mi punkt 2) i stabilny wzrost lub zachowanie wartości. Niestety jest jak jest, więc z konieczności spekuluję i na tym rynku, choćby po to, żeby docelowo mieć więcej czegoś co uważam za wartościowe zamiast makulatury fiat a również dlatego żeby spać spokojniej gdy widzę, że coś spada x miesięcy i dna nie widać ;) Tak więc, może i jesteśmy tu z różnych powodów, ja nie jestem współtwórcą czy propagatorem żadnej monety, ale nie zgodzę się z tym, że nie rozumiem(y) dlaczego krypto istnieje :] Znów już nas zaszufladkowałeś jako "złych spekulantów", bo nie wypowiadamy się wyłącznie w tonie zachwytu o rozwoju Dasha ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 488
Rejestracja: 25 czerwca 2018
Reputacja: 478
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: Lester » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 14:17

@akos, ciekawy post (zabrakło mi repek), ale chciałem nawiązać do tego fragmentu:
akos pisze: Przypadek Wenezueli jest i pozytywny i niepokojący zarazem. Z jednej strony fajnie, że to właśnie nasz ulubiony coin tam zyskuje na popularności, z drugiej, trochę nieciekawie, że aby doszło do wykorzystania krypto na szerszą skalę tradycyjna waluta musi całkiem runąć na pysk.
Pytanie do zaznajomionych z tematem, czy rzeczywiście można już mówić, że w Wenezueli doszło do wykorzystania krypto na szerszą skalę? Co to dokładnie oznacza ta szersza skala? Oglądałem ten linkowany tu materiał video gostka, który tam pojechał, by ukazać jak przebiega adaptacja Dasha, ale wydał mi się taki bardziej promocyjny niż informacyjny. Przecież to jest bardzo biedny kraj po przejściach, wręcz w ruinie. A do upowszechnienia takiej kryptowaluty potrzebna jest zaawansowana technologia - komputery, smartfony, itp. Czy biednych Wenezuelczyków stać na te urządzenia? Do tego trzeba kupić legalne oprogramowanie, którego cena też dla biednych ludzi może być trudna do zaakceptowania. A jeszcze ważniejsze pytanie: czy biednych Wenezuelczyków stać na zakup Dasha i trzymanie go mimo spadku jego wartości w stosunku do $, czy mogą pozwolić sobie na takie ryzyko, czy stać ich na spekulacje?

Tyle się mówi o Wenezueli w kontekście Dasha. Czy są jakieś konkretne weryfikowalne dane dotyczące jego wykorzystania w tym kraju?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: benq » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 14:49

@Lester, Wenezuela biedny kraj? :shock:
No teraz to tak, ale do niedawna to był najbogatszy kraj Ameryki Południowej. Bezpłatne paliwo, edukcja na każdym szczeblu, opieka zdrowotna, wysokie emerytury, dodatki socjalne dla wszystkich, dopłaty do wczasów na poziomie $5000 - oni to cały czas pamietają, to nie jest kwestia 50 lat wstecz. Infrastruktura czy majątki nie znikają tak o, nie róbmy z nich murzynków żyjących w szałasach w Somalijskiej wiosce bez prądu czy wody.

Nie można absolutnie mówić o powszechności płatności ani Dash ani Bitcoin. Jest to na razie tylko próba ucieczki przed hiperinflacją przez bardziej ogarniętą technologicznie część społeczeństwa, nie ma zbyt wiele wspólnego ze spekulacją w naszym wydaniu, a raczej próbą zachowania majątku. Łatwiej wymienić dash/btc na dolary niż bolivary.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: pm7 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 16:36

Lester pisze: A do upowszechnienia takiej kryptowaluty potrzebna jest zaawansowana technologia - komputery, smartfony, itp. Czy biednych Wenezuelczyków stać na te urządzenia? Do tego trzeba kupić legalne oprogramowanie, którego cena też dla biednych ludzi może być trudna do zaakceptowania.
Jakie oprogramowanie?
W telefonach masz wbudowany system, nawet na komputerach masz zwykle "gratis" Windows, a jak nie, to można użyć Linuksa, na którym też działają portfele kryptowalut (które również są w większości bezpłatne).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: akos » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 19:36

@Lester Dobre pytanie, szczerze mówiąc nie znam dokładnych statystyk, przeczytałem po prostu kilka newsów utrzymanych w optymistycznym tonie o tym jak Dash się tam szybko popularyzuje i że jego użycie przewyższa użycie innych krypto, ale czy to oznacza "szerszą skalę"? Trudno powiedzieć, bo to nieostre pojęcie, w tym artykule jest garść liczb:
https://www.dashforcenews.com/dash-adop ... -combined/

Ponad pół tysiąca punktów handlowo-usługowych akceptujących Dash, większość w stolicy. Jak na początek nieźle, ale jak na kraj z ponad 30 milionową populacją (chyba jeszcze ponad bo ludzie systematycznie nawiewają :)), to jeszcze póki co bardziej ciekawostka niż masowe użycie. Dla pełnego obrazu sytuacji trzeba by też ustalić jak często klienci używają Dasha u tych kilkuset sprzedawców. Pozostaje trzymać kciuki żeby te staty systematycznie rosły.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 22:07

akos pisze: Ja jednak wolałbym żeby w Polsce, a szerzej w Europie, moje przejście na korzystanie na co dzień głównie z Dash odbyło się bez takich wstrząsów :) Czy mogę dziś np. na pysznie.pl zapłacić Dashem? O takie rzeczy mi chodzi a nie o wzmiankę na Fox News...
nic dodać nic ująć. Ja złego słowa bym tu nie napisał gdyby Dash mial adopcje porownywalna chociazby z takim BCH :(
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1418
Rejestracja: 30 września 2014
Reputacja: 1006
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: splawik21 » niedziela, 19 sierpnia 2018, 21:57

The Tatiana Show: Feat. Dash Force News (Mark & Joel) and Crypto Rockstars
Swietny podcast.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3882
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

"DASH" - NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Postautor: __kot__ » poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 13:31

adam1226 pisze:
akos pisze: Ja jednak wolałbym żeby w Polsce, a szerzej w Europie, moje przejście na korzystanie na co dzień głównie z Dash odbyło się bez takich wstrząsów :) Czy mogę dziś np. na pysznie.pl zapłacić Dashem? O takie rzeczy mi chodzi a nie o wzmiankę na Fox News...
nic dodać nic ująć. Ja złego słowa bym tu nie napisał gdyby Dash mial adopcje porownywalna chociazby z takim BCH :(
A co stoi na przeszkodzie, żeby społeczność zakasała rękawy i wzięła się na serio za adopcję tak, jak robią to Wenezuelczycy?
Jest system, który umożliwia otrzymanie na to środków, są pomysły i projekty, które już funkcjonują i należałoby je jedynie powielić, jest wsparcie zespołu developerskiego i helpdesk w razie problemów.
Gdzie jest owa przeszkoda?

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości