Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: Najbardzieju » czwartek, 14 września 2017, 16:41

Mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać - cześć,
Zastanawiałem się mocno czy nie zainwestować w Antminer'a D3.. pierwsze wrażenia były bardzo optymistyczne. Teraz podchodzę do tego bardzo pesymistycznie. Zauważcie że niedługo pierwsza pula Antminer'ów ruszy do kopania. Już teraz trudność wydobywania DASH'a rośnie miesięcznie o 200%. Teraz kopać by się opłacało, bo koparka mogłaby się zwrócić w miesiąc. Jednak kiedy realnym terminem otrzymania koparki jest początek grudnia to w tym tempie wzrostu trudności wydobycia koparka może zwrócić się w pół roku - rok...

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2017
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: nashdrake » poniedziałek, 18 września 2017, 19:23

Najbardzieju pisze: Mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać - cześć,
Zastanawiałem się mocno czy nie zainwestować w Antminer'a D3.. pierwsze wrażenia były bardzo optymistyczne. Teraz podchodzę do tego bardzo pesymistycznie. Zauważcie że niedługo pierwsza pula Antminer'ów ruszy do kopania. Już teraz trudność wydobywania DASH'a rośnie miesięcznie o 200%. Teraz kopać by się opłacało, bo koparka mogłaby się zwrócić w miesiąc. Jednak kiedy realnym terminem otrzymania koparki jest początek grudnia to w tym tempie wzrostu trudności wydobycia koparka może zwrócić się w pół roku - rok...
Ja również witam, pierwszy post.

Byłem w podobnej sytuacji co Ty. Początkowo rozważałem, inwestycje w Antminera D3, ale po dłuższej analizie doszedłem do podobnych wniosków co Ty. Generalnie te dostawy z końca listopada/grudnia przy obecnym wzroście poziomu trudności mogą się zwrócić właśnie po pół roku czy nawet roku, więc wydają się bardzo ryzykowną inwestycją. Jeśli ktoś dostaje we wrześniu swojego D3 to jeszcze jest duża szansa profitów, ale licząc dwa miesiące od dzisiaj nie byłbym takim optymistą. Generalnie wszedłbym w to jakby udało mi się załapać na 1st batcha, teraz to chyba nie ma co.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: burzolak » wtorek, 19 września 2017, 00:15

Pytanie dla osób sprowadzających (import) maszyny Antminer. Na obecną chwilę interesują mnie D3 (chyba, że wszystkie traktowane są jednakowo). Pod co podpiąć tę maszynę w systemie isztar, jaki ma kod? Zastanawiam się czy na to w ogóle będzie jakieś cło. Przedwczoraj udostępniono wszelakie certyfikaty (CE, RohS itd.)
Podczas clenia w agencji celnej DHLu (kurier), firma sama przesyła do mnie dokumenty z ABW czy odbywa się to w inny sposób?

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: Robsonek » wtorek, 19 września 2017, 12:13

Jak przyjdzie papier od kuriera wpisujesz że jest to "jednostka do obliczeń algorytmicznych" do wartości zamówienia doliczą Ci VAT.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: krystian » wtorek, 19 września 2017, 12:19

@burzolak
chyba że trafisz na człowieka Macierewicza, wtedy każą Ci złożyć kilka dodatkowych oświadczeń

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: burzolak » wtorek, 19 września 2017, 19:48

Dziękuję za pomoc. Przy okazji rozgryzam temat odnośnie kodów pod jakie to podpiąć w isztar (Taric). Swoją drogą miał ktoś przygody z ABW typu oświadczenia?

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2017
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: nashdrake » środa, 20 września 2017, 01:53

burzolak pisze: Dziękuję za pomoc. Przy okazji rozgryzam temat odnośnie kodów pod jakie to podpiąć w isztar (Taric). Swoją drogą miał ktoś przygody z ABW typu oświadczenia?
Jeśli chodzi o kody HS to rozmyślałem osobiście nad 847180, tylko w systemie Ishtar jest to trochę źle przetłumaczone na język polski (ta strona/system jest jakąś porażką informatyczną, tak przy okazji), w Taricu opis kodu brzmi: Other units of automatic data-processing machines (taka odnoga/podkategoria maszyn i jednostek automatycznie przetwarzających dane, np kod 847130 to komputery/laptopy).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: burzolak » środa, 20 września 2017, 01:58

nashdrake pisze: Jeśli chodzi o kody HS to rozmyślałem osobiście nad 847180,...
Podpytałem, ten kod będzie chyba najodpowiedniejszy ;)
Na który batch się załapałeś?

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2017
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: nashdrake » środa, 20 września 2017, 10:43

burzolak pisze:
nashdrake pisze: Jeśli chodzi o kody HS to rozmyślałem osobiście nad 847180,...
Podpytałem, ten kod będzie chyba najodpowiedniejszy ;)
Na który batch się załapałeś?
Fajnie, że się podoba moja propozycja :)
Ja na żaden batch się nie złapałem. Myślałem nad tym listopadowym, bo miałem możliwość złożenia zamówienia ze strony producenta, ale zacząłem mieć wątpliwości czy te partie z końcówki listopada się w ogóle zwrócą. Czas pokaże.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: Agres » wtorek, 26 września 2017, 21:09

Witam jest to mój pierwszy post na tym forum proszę o wyrozumiałość Dzisiaj zainwestowałem i zakupiłem kilka koparek D3 (batch listopad) od Bitmain DHL-em na stronie nie ma żadnych faktur lub paragonów do pobrania dla przedstawienia w Izbie Celnej Co mam robić w takiej sytuacji nigdy nic nie sprowadzałem z Chin nie mam zielonego pojęcia jak się poruszać czy w takiej sytuacji mam po prostu czekać na papier od DHL i co dalej ? Czy też udać się do Izby Celnej zgłosić taki zakup ? Byłbym bardzo wdzięczny za wytłumaczenie jakie kroki mam poczynić :roll:

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: krystian » wtorek, 26 września 2017, 22:30

Agres pisze: Witam jest to mój pierwszy post na tym forum proszę o wyrozumiałość Dzisiaj zainwestowałem i zakupiłem kilka koparek D3 (batch listopad) od Bitmain DHL-em na stronie nie ma żadnych faktur lub paragonów do pobrania dla przedstawienia w Izbie Celnej Co mam robić w takiej sytuacji nigdy nic nie sprowadzałem z Chin nie mam zielonego pojęcia jak się poruszać czy w takiej sytuacji mam po prostu czekać na papier od DHL i co dalej ? Czy też udać się do Izby Celnej zgłosić taki zakup ? Byłbym bardzo wdzięczny za wytłumaczenie jakie kroki mam poczynić :roll:
Jeżeli zostawiłeś prawdziwy telefon i mail, sami Cię znajdą.

A co do D3, to dzisiaj cały dzień jest możliwość zakupu,obecnie oferta też jest aktywna.
Nikt ich nie chce.

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: jacek-g » środa, 27 września 2017, 07:30

działa Ci ich strona? mi udało się dodać do koszyka i już od tego czasu nie otwiera mi się nic

Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: Robsonek » środa, 27 września 2017, 09:51

krystian pisze: co do D3, to dzisiaj cały dzień jest możliwość zakupu,obecnie oferta też jest aktywna.
Nikt ich nie chce.
W sumie wiadomo czemu, trudność mocno wzrosła i osoby które liczyły na 5-3k usd miesięcznie, a nie miały pojęcia o krypto - odpadły z inwestycji.
Kolejną dziwną sprawą jest to że wczoraj wystawiony batch był na początek grudnia po czym nagle zmienili na 21-30 Nov. Zatem można mieć wątpliwości czy w tym terminie antminery dotrą?

Dobrze by było aby sieć nie rosła może uda się zatrzymać na poziomie który będzie zadowalający.

Dodano po 39 sekundach:
jacek-g pisze: działa Ci ich strona? mi udało się dodać do koszyka i już od tego czasu nie otwiera mi się nic
Działa własnie mam przed oczami i normalnie można robić zamówienie.

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: jacek-g » środa, 27 września 2017, 13:32

no u mnie też teraz działa, teraz myślę czy warto jeszcze je brać :D

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: krystian » środa, 27 września 2017, 13:55

też się na tym zastanawiam, chyba zrezygnuję

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 18 września 2017
Reputacja: 98
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: nashdrake » czwartek, 5 października 2017, 22:59

Jedyne co może uratować jeszcze te koparki D3 to rosnąca cena Dasha, ale póki co trend mamy odwrotny. Osobiście nie doceniłem trochę spekulacji cenowych w związku z tą ostatnią konferencją Dasha w Londynie. Analizując cenę Dasha przed i po staje się to oczywiste, a sama konferencja nie była niczym specjalnym to i entuzjazm opadł. Generalnie już miesiąc temu miałem poważne wątpliwości jeśli chodzi o ROI Antminerów D3 z listopadowego batcha. Dodatkowo obecny hashrate i difficulty Dasha przewidywałem w okolicach końcówki listopada, a mamy raptem początek października. Jak ktoś poważnie myśli jeszcze nad inwestycją w D3 to musi to przemyśleć, bo istnieje duże ryzyko tego, że koparka nigdy się nie zwróci. No ale, jak to się mówi, do odważnych świat należy :)

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: jacek-g » wtorek, 7 listopada 2017, 16:06

kurka wodna, batch 15Gh/s kopie poniżej 5$ usd / dzień
czyli antki d3 powinny chodzić niedługo po 3k PLN :shock:

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: Konrad_crypto » wtorek, 7 listopada 2017, 19:05

Cześć - to mój pierwszy post tutaj dlatego witam wszystkich.

Pokrótce postaram się opisać swój problem. Otóż dołączyłem do grona "szczęśliwców", którzy nabyli antminera D3 i zasilacz APW3 od Bitmaina. Chcąc szybko zrealizować czynności celne zdałem się na pomoc DHL. Niestety to chyba nie był dobry pomysł. Urząd celny najpierw zażądał ode mnie standardowych dokumentów faktura, deklaracja zgodności. Oczywiście bezzwłocznie je przesłałem. Potem coś im się nie spodobało i kazali dostarczyć w języku polskim instrukcję użytkowania i deklaracje zgodności dla koparki i zasilacza. Przetłumaczyłem, wysłałem. Urzędowi celnemu ciągle było mało więc przesłali sprawę do urzędu komunikacji elektronicznej w celu weryfikacji urządzeń. Dzisiaj dostałem od nich pismo, że koparka i zasilacz nie spełniają wymagań (nie wiem jakich bo nie podali).

Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? W piśmie od UC jest info, że mogę zmienić towarowi przeznaczenie celne. Pytanie na jakie? Jak zakwalifikować koparkę a jak zasilacz? Będę wdzięczny za pomoc.

Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: ALEX_555 » wtorek, 7 listopada 2017, 19:11

Konrad_crypto pisze:Cześć - to mój pierwszy post tutaj dlatego witam wszystkich.

Pokrótce postaram się opisać swój problem. Otóż dołączyłem do grona "szczęśliwców", którzy nabyli antminera D3 i zasilacz APW3 od Bitmaina. Chcąc szybko zrealizować czynności celne zdałem się na pomoc DHL. Niestety to chyba nie był dobry pomysł. Urząd celny najpierw zażądał ode mnie standardowych dokumentów faktura, deklaracja zgodności. Oczywiście bezzwłocznie je przesłałem. Potem coś im się nie spodobało i kazali dostarczyć w języku polskim instrukcję użytkowania i deklaracje zgodności dla koparki i zasilacza. Przetłumaczyłem, wysłałem. Urzędowi celnemu ciągle było mało więc przesłali sprawę do urzędu komunikacji elektronicznej w celu weryfikacji urządzeń. Dzisiaj dostałem od nich pismo, że koparka i zasilacz nie spełniają wymagań (nie wiem jakich bo nie podali).

Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją? W piśmie od UC jest info, że mogę zmienić towarowi przeznaczenie celne. Pytanie na jakie? Jak zakwalifikować koparkę a jak zasilacz? Będę wdzięczny za pomoc.
Który urząd celny i jakoś podałeś przeznaczenie sprzętu do odprawy?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka DASH Bitmain Antminer D3 15 GH/s

Postautor: Konrad_crypto » wtorek, 7 listopada 2017, 19:24

Urząd celny w Poznaniu. Podałem, że jest to koparka kryptowalut. DHLowi wysłałem info, żeby to podpiąć pod isztar 8471.

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości