tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: nnx3 » środa, 26 kwietnia 2017, 17:48

hej, z tego co widze CUBE 300 wydaje sie bardzo fajne rozwiaznie na dluzszy termin, nie wiecie ile mozna ich podlaczyc pod jeden serwer, czy cos wiecej najlepiej tak by nie przeciazac sieci ok 10Kw co dalo by 30 CUBE'sow
i czy trzeba pod kazdy miec lacze ethernet czyli router jakis 36pakietowy CISCO ...???

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: pm7 » środa, 26 kwietnia 2017, 17:56

Podstawowa wiedza: te koparki są na Ethernet, czyli żadnego serwera nie trzeba.
nnx3 pisze: router jakis 36pakietowy CISCO
To czego szukasz nazywa się "switch".

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: nnx3 » środa, 26 kwietnia 2017, 18:15

thnx pm7 za szybkie info :mrgreen: chodzi mi o prosty serwer ktory by monitorowal dzialania CUBE, bo moge domyslac sie ze sprzet z chinatown moze sie kiedys zawiesic, na wstepie dogaduje sie z bajkalminer dam znac w jakim stanie przyjda koparki

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: pm7 » środa, 26 kwietnia 2017, 18:16

Ale jaki znowu serwer do monitorowania? Rozumiesz co piszesz?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

"DASH" - OGOLNA DYSKUSJA

Postautor: nnx3 » środa, 26 kwietnia 2017, 22:38

pm7 pisze: Ale jaki znowu serwer do monitorowania? Rozumiesz co piszesz?
to wytlumacz zacny Panie pm7 jak chcesz je monitorowac? buduje router (switch ) dobrej marki CISCO 36 wejsc ethernet + serwer na Xeonach by sam sie nie wieszal ktory daje 24/24 staty transferow szybkosci temperatury itp parametrow by miec zdalna kontrole nad lokalem gdzie beda te CUBE koparki :D

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: pm7 » czwartek, 27 kwietnia 2017, 12:08

Chaotycznie piszesz o co Ci chodzi.
Monitorowanie koparek zwykle masz w kopalni.
Posty wydzieliłem do nowego tematu.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: Maggix » czwartek, 27 kwietnia 2017, 13:48

Kolejny troll ? Bo po sposobie w jakim zadaje pytania wnioskuję że to żaden inwestor .

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: nnx3 » czwartek, 27 kwietnia 2017, 19:38

sam jestes trolem Maggix - wez usun swoj post bo nic nie wnosi, promuje Dasha bo ja juz zaiwestowalem w niego jako walute nr1, mam wiele masternodow ale po przeliczeniu wyglada ze duzo lepiej miec koparki CUBE ktore przy malym zuzyciu daja prawie 4tys dol na rok przy smiesznym zuzyciu pradu na X11, do kopania DASH jest najlepszy, a przeciez jak cena idzie w gore to i gornicy duzo wiecej zarabiaja...
ja nigdy nie kopalem ale juz sie zorientowalem jak sie to robi, nie bede tego robil w domu tylko u siebie w innym lokalu, wiec po to potrzebuje serwer by zdalnie podlaczyc koparki jak sie wylaczą i by mnie informowal na telefon ze byla jakas awaria a zdalnie jestem w stanie zresetowac cala siec i prad.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: adam1226 » czwartek, 27 kwietnia 2017, 21:41

Trudośc pojdzie prawdopodobnie więcej w gore niz cena..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: nnx3 » czwartek, 27 kwietnia 2017, 22:02

racja napewno skoczy, puki co sa 3 nieznaczace firmy robiace ASIC z duzymi brakami.
Zyski z kopania na rok do podzialu ok 311000 DASHA ( 28 mln USD) dla minerow ,
srednio liczac zwrot koparki Baikala po 4miesiacach, raczej mala szansa na strate. z drugiej strony BITMAIN jako wiekszy gracz moze wypuscic cos nowego

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: adam1226 » piątek, 28 kwietnia 2017, 06:53

Pogadamy jak dostaniesz koparke (po jakim czasie)..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: nnx3 » piątek, 28 kwietnia 2017, 11:55

juz tylko czekam na email od Baikala, jesli odpisza ze trzeba czekac zaoferuje im wieksza cene zobaczymy
z wykresu trudnosc historyczna podwaja sie srednio co pol roku
http://www.coinwarz.com/network-hashrat ... rate-chart
mozna ekstrapolowac ze przy stalym kursie DASH czas zwrotu koparki moze wydluzyc sie do 6 miesiecy co i tak jest dobrym wynikiem bo rentownosc w stosunku do zuzycia pradu w polsce powinna skonczyc sie za 3 lata ale pewnie dluzej bo cena DASH raczej powinna w tym okresie byc wieksza niz teraz.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: Maggix » piątek, 28 kwietnia 2017, 12:05

nnx3
Podtrzymuje poprzednie stwierdzenie z całą stanowczoscia Ty nie posiadasz żadnego masternode
Bo z twoja wiedza po prostu zero szans na konfiguracje. No chyba że śpisz na kasie i najmniejszych specjalistów. ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: nnx3 » piątek, 28 kwietnia 2017, 12:22

mam duzo masterow co latwo udowodnic a pierwsze bitki kupowalem po 15$ prosze Cie Maggix :mrgreen: a jesli juz sie czepiasz to napisz czego dokladnie sie czepiasz bo narazie mi na tym forum nikt nie pomogl a tworze chyba bardzo ciekawy projekt.

Dodano po 4 minutach 37 sekundach:
ps. mastery konfiguruje przez auto skrypt w pythonie dashmana sciagniesz go z githuba pisal go dev MOOCOWMOO, teraz zajmuje mi to 5minut od odpalenia VPSa wiem tutaj na polskm forum ludzie jeszcze sie mecza z reczym ustawianiem do tego dashninja pokazuje zla lokalizacje ja mam masternody IP w Shanghaju by lepiej to wygladalo a dashninja pokazuje jankeska flage - powinni to zmienic bo place za prestizowe IP :mrgreen:
Ostatnio zmieniony piątek, 28 kwietnia 2017, 16:11 przez nnx3, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: krystian » piątek, 28 kwietnia 2017, 14:02

1. Producent daje na urządzenie 1 m-c gwarancji, a biorąc pod uwagę, że jest z Chin, nawet w tym okresie reklamacja jest problemowa. W przypadku baikal mini były batch'e, praktycznie bezawaryjne, ale były i takie, że jeden za drugim padały sterowniki (i nie wystarczyło podegrać software lub je połączyć).

2. Urządzenia są w sprzedaży już od kilku tygodni (tydzień temu znajomi odebrali pierwsze dostawy), w znajomym Chińskim sklepie w 2 dni sprzedano całą dostawę (200szt.), a urządzenia były ok. 30% droższe niż oficjalnie na stronie baikala. Ile tego poszło globalnie? z kilka-kilkanaście tysięcy sztuk? Jak ludzie je podłączą, o ile pójdzie trudność w górę?
Jeśli się interesujesz tematem, poprzedni batch (baikal mini) byl ok. dwa razy tańszy (w przeliczeniu na moc) niż cube. Także firma ma rezerwę, może zejść znacznie z ceną jeśli spadnie cena dash.

3. W pre-order'ach zwykle nie akceptują paypayli (i podobnych platności, dających gwarancje zwrotu kasy w przypadku scam'ów). A te Chińskie sklepy potrafią przez rok działać normalnie, a w drugim pozbierać kase za nowy batch i zwinąć interes. Ale jeśli zamówisz większą partie, jest szansa, że dogadasz się z producentem.

Ale kto nie ryzykuje, ten nie zarobi.
Co Ci mogę doradzić, zainwestuj w porządny UPS i porządny zasilacz. Te zasilacze, które są w zestawie są do niczego, a baikale są wrażliwe na skoki i zapady napięcia. Miej też zawsze kilka wentylatorów w rezerwie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: nnx3 » piątek, 28 kwietnia 2017, 19:48

thnx krystian wlsnie mi odpisali z BAIKALAminer ze nie wiedza kiedy znow beda quady :?
Hi,
Sorry to tell you that this pre-order of cube and quad-cube miners were sold out again, and we have no idea when the next batch will arrive now. Please wait patiently and we will share you with the news about the new stock as soon as we can.

Best regards,


ale nie rezygnuje jeszcze poszukam UPS i zasilaczy i innych zrodel, dodatkowo mam w lokalu klime 1,5 kW w zapasie ale widze lokal postoi pusty , w sumie nie dziwi mnie ze baikal nie sprzedaje ASICa bo przeciez sami sobie z takim zyskiem beda kopac ale powinni chociaz sprzedawac w wysokich cenach ale sprzedawac.

Dodano po 3 godzinach 27 minutach 11 sekundach:
poszedl @email do BITMAINA ..moze oni zaczna robic Asici pod X11 to byla by normalna konkurencja i byc moze realny grunt dla minerow ..zostaje czekac na odpowiedz

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: krystian » piątek, 28 kwietnia 2017, 23:38

Pojedyncze cuby były w pre orderach po ok. 1100usd, quady 4000usd, na stronie baikala są niższe ceny, ale ciężko kupić małe ilości i dużo wcześniej trzeba rozpocząć negocjacje.

Ja zamówiłem jednego na próbę, czekam na dostawę. Niby sprawdzony sklep, ale z chinczykami nigdy nie wiadomo.

Robiąc zakupy uważaj na scamy, czasem lepiej zapłacić więcej, ale z pewnego źródła. Dużo osób praktykuje pewien schemat ograniczający konkurencje (skopiowane z zagranicznego forum).
1. Gdy znajdziesz pewnego dostawce w Chinach, wejdz na jego profile spolecznościowe i fora i napisz że jest scamem i straciłeś kupe kasy.
2. Gdy straciłeś na jakims scamie kupe kasy, wejdz na jego profile i fora i napisz że jest wiarygodny, najlepiej wklej jakieś zdjęcie z maszynami.

:)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: nnx3 » sobota, 29 kwietnia 2017, 00:10

ja czekam na odpowiedz czy za wieksza kase do x3 by nie puscili quada, to napisz czy jakies clo pocisnie kurier przy odbiorze, ja wiem jaki jest rynek z forum dash i bitcointalka, ale BAIKALMINER to bardzo solidna firma i te koparki maja bardzo wysoka renome jak na ich wyglad
no i nalezy uwarzac na baikalminers z koncowka "s" oni biora kase i sprzetu nie wydaja :mrgreen:

Dodano po 15 minutach 38 sekundach:
ps Krystian takie schematy ograniczajace konkurencje to Hamska zagrywka i lepiej tego nie robic, bo karma za nieuczciwosc w klasycznej przestrzeni jest razy 3, moj nick jest dekonstrukcja fraktalna implozji z wstecznej propagacji przyszlosci i tez w nim to zapisane :mrgreen: :o :D

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: krystian » sobota, 29 kwietnia 2017, 09:12

Mimo, ze sprzęt nieraz kosztuje kilka tysięcy usd, przesyłkę deklaruje się jako gift, urząd celny się na to nie nabiera (czasem pierwszą przesyłkę na dany adres puszczą bez akcyzy), i dolicza akcyzę.

Nie znają wartości, więc doliczają jakieś 100-300zł od przesyłki(ja tak miałem), nie wiem od czego to zależy.

Przejrzyj alibaba.com, tutaj jest sporo pośredników, nie raz mają trochę drożej, ale są w miare pewni. Alibaba daje gwarancje, że jeśli przesyłka nie dotrze, zwracają Ci kase (ale nie zawsze działa to jak powinno).

Dodano po 46 minutach 5 sekundach:
krystian pisze: No i nie ma gwarancji, jak Ci wyślą złom

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

tworzenie kopalni z kilkudziesięciu ASIC

Postautor: nnx3 » poniedziałek, 15 maja 2017, 16:00

http://www.baikalminer.com/ zrobili nwa strone w sumei gorsza niz byla :D a dalej sprzetu u nich brak.


moze kots z podstarzalych gornikow wie gdzie mozna kupic jakis modul : czujniki dymu z temperatura, wilgotnoscia i z kamera i sterowaniem zasilania z gniazdek z softem wysylajacym info na apke w androidzie, bo bez serwera do tego raczej sie nie obejdzie..?

plan by miec kontrole zdalnie nad cala kopalnia

Wróć do „Dash”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości